PDA

View Full Version : Backup aplikacija



Go®aN™
27-02-2013, 12:14
Kako backup-ovati aplikacije pre prelaska sa 6.0.1 na 6.1.2 koje sam skinuo besplatno a inace se placaju. Skinuo sam ih kad su bile u Free danima. Npr. WhatsUp, Tube Downloader Pro i slicno. Hvala

technobuba
27-02-2013, 12:18
Pa backup na iTunes :) ako si ih skinuo kada su bile free vazda ce ti biti free ta app, tj. kao da si je kupio...

Go®aN™
27-02-2013, 12:22
Jel to klasicni backup kao kad backupujem kontakte, sms i postavke ili moram uraditi nesto dodatno obzitom da cu da radin restore a ne update sa 6.0.1 na 6.1.2? Hvala technobuba

bojan.p
27-02-2013, 12:22
u iTunes ideš na "transfer purchases" da ti prebaci i sačuva sve aplikacije (koje nisu crackovane)
backup ne čuva aplikacije

technobuba
27-02-2013, 12:23
Eto potpunog odgovora. Uradi ovako kako je napisano u postu iznad ;) i to je to...

Go®aN™
27-02-2013, 12:23
Non JB je u pitanju imam oko 10 aplikacija koje se inace placaju ali ih nisam platio.

dejantomasovic
27-02-2013, 13:44
sve aplikacije koje imas na telefonu lepo prebaci i u itunes, pa odradi backup. nakon toga radis restore na novi ios koji hoces. prilikom restore ponudice ti itunes opciju restor as new ili restore as neko ime (ima pod kojim ti stoji telefon u itunes-u). odaberi ovo drugo i cekaj dok ceo proces zavrsi i imaces telefon identican onome kakov ti je bio pre update samo na novom iOS-u.
ps. kad aplikaciju jednom skines ona ostaje u tvom valsnistvu za stalno, tako da ne moras da se frkas da ces izgubiti aplikacije. one su ti u sekciji purchases u appstoru!

Go®aN™
27-02-2013, 13:59
Hvala na detaljnom objasnjenju. Da li mi ostaju poruke i slike iz vibera i whats app-a?

dejantomasovic
27-02-2013, 14:07
to ne bih znao jer ne koristim te dve aplikacije, ali ako ostaju na fb kontam da ostaju i tu.

bojan.p
27-02-2013, 16:31
kad uradiš restore from backup, vraćaju ti se svi podaci i podešavanja kakva si imao. npr kupiš novi tel, uradiš to i u rukama imaš svoj stari tel u novom odelu

Go®aN™
27-02-2013, 19:11
Sve sam uradio kako si mi napisao ali moralo je nesto poci naopako. Aplikacija koju sam koristio "The New Tube BOX" koju sam pre mesec dana skinuo bila je puna raznim klipovima skinutih sa you tuba. Koliko sam ukapirao (google) sad se ta aplikacija zove Instatube. Ne znam sto se u medjuvremenu desilo pa su joj promenili ime?! I sada imam problem. Kad sam backupovao podatke i skinuo aplikacije u itunsu aplikacija Tube Box mi je promakla jer je nije ni bilo u Purchase verovatno iz razloka sto je u medjuvremenu promenila ime. Posle restora ios-a uradio sam restore podataka i aplikacija (neznajuci) bez Tube Box (Instatube). Elem problem je sto mi je prostor u telefonu zauzet silnim klipovima koji se ne vide a aplikacije nema. Skinuo sam aplikaciju sa novim imenom Instatube ali je prazna. Jel ima neko ideju kako da resim problem? Hvala

dejantomasovic
27-02-2013, 19:42
ja sam sad pokusao da pronadjem tu tvoju tubebox aplikaciju ali mi je itunes javio da ona nije dostupna u U.S. store (moj apple id je napravljen za U.S Store) tako da pokusaj tu u itunes da promenis lokaciju app stora, mozda onda nadjes aplikaciju! jer instatube i tubebox izgleda da nisu iste aplikacije, zato ti i ne pokazuje te klipove.

Go®aN™
27-02-2013, 19:48
Skoro mi je puna memorija a i vidim na used da imam 20 Video klipova koji nisu vidljivi, uzas! I moj nalog je na U.S ali je ta aplikacija u medjuvremenu promenila ime evo na googlu sam nasao http://teachingwithipad.org/2012/11/28/app-28-tubebox-pro-for-youtube-review-promos-available/

dejantomasovic
27-02-2013, 19:57
skini ovaj program i onda putem njega pokusaj da pronadjes te klipove u sistem fajlsu!mozda tako uspes da ih pobrises sa telefona.


http://itools.hk/cms/webpage30.htm

Go®aN™
27-02-2013, 20:10
Ne moze, nema tih fajlova. Da li postoji mogucnost da rucno ubacim kontakte, sms,voice ? Ne znam sta da radim, evo citav dan provedoh pored kompa da to resim ali ne ide. Kako glupa aplikacija moze da napravi sr.nje.

dejantomasovic
27-02-2013, 20:21
to ne znam :/

njikolaj
01-03-2013, 17:15
Probaj iPhone backup extractor.