PDA

View Full Version : Problem sa Ultrasnowom ili hardverom....?



Svitac
27-02-2013, 01:36
Da ne bih postavljao postove u više tema, treba mi neko sa iskustvom sa 3G. Problem je sledeći, Ultrasnow neće da radi na 3G BB 6.15 a probao sam i na 5.13. Od softvera sam probao clean 3.1.3 i Whitedoor, kao i 4.2.1 custom... Ali mreža nikako da se sredi, il dođe u nekom slučaju posle reinstala mobile substrata iz jedno petog puta. I to je prvo što uradim, bez ijednog tvika ili programa. Kad dobije kojim čudom mrežu, recimo čim dodam source il ubacim neki program, recimo viber, facebook, izgubi mrežu, znači ne "searching..... nego NO SIM. Probao air plane mod bez uspeha. Ovo mi liči na hardver, dal ima neko iskustva sa ovakvim problemom, jer sam probao sve živo što se tiče FW, i BB. Probao dve različite sim kartice da otklonim i to.

dekimaks
27-02-2013, 01:52
Pazi,probao si sve sto i ja znam!whitedoor je extra. Imas samo i obicnu i unlock verziju. Jedino u tome je caka. Mislim da kod tebe nije sw jer pise no sim,znaci ne detektuje karticu. Da je do ultrasnowa napisao bi no service. Hardwere!Sim citac ti je otisao(ulozak) Mislim da je u nabavci 2,5-3e . 99,9 je on. Da je antena ili sw naposao bi ti no service...http://img.tapatalk.com/d/13/02/27/sajy2y6y.jpg

Svitac
27-02-2013, 02:01
NIšta, pravac u servis na dijagnostiku, zezam se već par dana sa ovim telefonom, i restor jedno 5-6 , već sam izgubio broj :) . Whitedoor mi je pravio problem u respringu, kao i clean 3.1.3 . Morao sam da ih hard resetom izbacujem. Na 4.2.1 nisam imao taj problem. Javiću rešenje ako se bude ukazalo :D

dekimaks
27-02-2013, 02:04
Nije sw sigurno,moze jedan da zabaguje a ako si radio i clean,nema sta hw je! Ili servis ili kupi ovo pa promeni sam...1.2e

Svitac
02-03-2013, 23:59
Zaboravih da napisem, mali problem sa slotom sim kartice, reseno srecom, radi sve.


Sent from my iPhone using Tapatalk