PDA

View Full Version : Iphone 5 prednja kamera ne radi



bkns
21-02-2013, 11:03
Posle nekoliko meseci odmaranja od Iphone-a uzmem pre neki dan 5icu... Aparat je bio potpuno nov u vakum pakovanju, sinoc sam prvi put koristio skype i skontao da ne radi prednja kamera... Mislio sam da je mozda problem u skypu ali nije, zadnja radi normalno... Sinoc kada sam prebacio sa zadnje na prednju je cak ostao zaglavljen na prednjoj (animacija kad treba da se otvori kamera). Danas sam stavio 6.1.2 ali dzabe... Citam po neku da je dosta njih imalo taj problem i da je hardverski. :( Naravno garanciju nemam... Neki savet? Gde bi mogao neko u NS da mi to resi? :brickwall:

iLove
21-02-2013, 11:08
Ne kužim, kako nema garanciju ako je bio potpuno nov?

mmilos82
21-02-2013, 11:12
ako je aparat bio u vakum pakovanju onda moras da imas garanciju... za koju ti ne treba nikakav papir. Telefon posaljes u bilo koji Apple store i oni ce ti najverovatnije zameniti telefon.

Napomena: Garancija je vezana za model telefona. Ukoliko je iPhone5 EU model onda garanciju mozes da ostvaris u bilo kom Apple store ili official reseller u Evropi... npr u Madjarskoj je to iStyle. Ako je Americki model onda saljes u SAD ili kanadu, ako je npr. kineski model onda bilo koji Apple store na Aziskom kontinentu bi trebao da prihvati garanciju.

bkns
21-02-2013, 11:55
Evropski je model, nisam znao da mi ne treba pisana garancija... Hvala na savetu u svakom slucaju. Znaci moram u Madjarsku ili Hrvatsku?

Kapetan
21-02-2013, 11:59
A jel ti radi prednja kamera ovako kad hoćeš nešto da slikas?

bkns
21-02-2013, 12:06
Ne radi, ostane na onoj animaciji zatvorena, posle ne mogu da vratim na zadnju kameru...

mmilos82
21-02-2013, 12:23
Probaj ovo.

instaliraj neku 3rd party software za kameru, pa pokusaj sa tim software-om da slikas ako se otvori socivo kamere. Moj ortak je imao isti problem koji je resen tako sto smo instalirali app za slikanje, ta app je otvorila kameru, uslikali jednu sliku i onda je i native app proradila.

.stefan
21-02-2013, 12:43
To je definitivno hw problem...imao sam tu situaciju na jednom ip4....fora je u tome da je konektor prednje kamere otkacen ili nije lepo nalegao...ako vec imas kako da ostvaris garanciju odnesi....ako ti je cimanje resi to ovde...

mozes da probas da uradis ovo sto ti je milos rekao,ali sumnjam da ce to resiti problem...nemas sta da izgubis

bkns
21-02-2013, 15:22
Hmmmm ajde probacu, ako ne proradi odnecu ga ovde negde da mi rese posto mi je preveliko cimanje da ga nosim sad negde preko...

stsrdjan
08-07-2013, 18:12
Jesi li na kraju resio ovaj problem sa prednjom kamerom i kako? Imam isti problem na iP4.
Gore mmilos objasnjava kako je kameru pokrenula druga instalirana aplikacija, ali kod mene ni to ne pomaze. Mozda nece svaka aplikacija da premosti ovaj problem, ako je softverski problem, a ja mislim da je ipak hardverski. Cak mi se cini da se telefon sa zadnje strane greje dok pokusava da upali prednju kameru. Kao da pomalo pulsira ona ikonica za prebacivanje sa kamere na snimanje videa.