PDA

View Full Version : Osnovne stvari prilikom instalacije



Sandi
21-02-2013, 03:51
Sutra mi stize Atv3 i nadam se da ima neka dobra dusa da mi razjasni najosnovnije stvari vezane za instalaciju ovog uredjaja i pustanja u rad. Znaci od samog konektovanja na wifi, pustanja filmova sa MBA(taj koristim), sa iPhone-a itd... Da li su potrebni neki dodatni programi ili aplikacije i ostalo... Hvala unapred!:)

Kapetan
21-02-2013, 04:03
Bez jailbreak-a za sada...

To znaci nemas xbmc, plex, cydia-e i ostalo.

AirPlay ce ti funkcionisati najnormalnije (sa mba, iPhone-a....) i to je to. Sto se tice iTunes-a takodje AirPlay imas, filmove moras imati u njemu a ako hoćeš prevod moraćeš ga lepiti pomoću Handbrake aplikacije recimo.... Atv 3 pušta 1080p.

Za muziku je dovoljno da aktiviras home share u iTunes-u....

Sandi
21-02-2013, 11:57
A povezivanje na wifi? Da li on kad se ukljuci i na tv-u prebacim na hdmi, postoji nekakav meni ili nesto slicno? Mislim, uopste nemam predstavu kako ta stvar funkcionise ili kako se koristi... Da li sa njim radi air video app? Tu je za prevod dovoljno da bude isti naziv i da bude u istom folderu...

maaxiimus06
21-02-2013, 12:11
nemoj nista da brines, kada ga zakcis na tv preko hdmi izaberi jezik imas i hrvatski.
posle samo pratis korak po korak,sve pise ne postoji sansa da nesto pogresis i sve to moze da se popravi.
ukljucis mu i home sharing, ulogujes se sa svojim apple id, onda imas opciju air play.
mozes da strimujes muziku direktno sa ipohona, a mozes i da strimuje video sa prevodom sa kompa preko air pleya sa kompa.
doduse, radi dovro u pocetku kasnije pocinje malo da kasni tako i da nije neko idealno resenje za vilmove.
zato instalira air video na iphone i na komp.
ide sve bez problema i bez kasnjenja u realnom vremenu.
sve ovo sto ti sada pisemo, samo ce ti se pokazati i sam ces shvatiti za manje od 10 minuta.
posto za atv3 nema jb, nece ti puno ni nedostajati jer ako imas i jedan iUredjaj JB sve mozes preko njega da radi.
samo na iuredju instalirs xbmc i pocinje zabava.
o xbmc i instalaciji i mogucnostima smo pisali u forumu atv
pogledaj tamo a ako negde zakoci tu smo.
neka ti je sa srecom, videces kako je korisna i draga spravica.

Sandi
21-02-2013, 20:07
Home sharing mi je komplikovan jer moram da imam na hdd-u ono sto zelim da gledam na tv-u to jest mora da bude u itunes library a to mi ne odgovara. Potrebno mi je nesto sto ce mi napraviti mirror na tv ili extended sa kompa da bih mogao da gledam ono sto mi je na ext.hard disku. Pretpostavljam da je to taj air video... Kako se to instalira i da li ga skidam sa appstore ili nesto trece? Imam tu app odavno kupljenu za iphone e sad kako za komp i na koji nacin se pokrece na atv? Da li je moguce i kako kupiti ili preuzeti aplikacije za Atv?

Edit: Ok, air mirroring ide preko airplay-a i zadovoljan sam kako to funkcionise osim sto mis laguje, inace slika u 1080p ne secka i ne kasni(bar nije u ovih 15-20 min koliko sam testirao). Ostaju pitanja da li moze da se instalira nesto od app na atv i kako, da li air video app radi bolje nego airplay i da li postoji varijanta za browser na atv?

maaxiimus06
21-02-2013, 22:11
nista za sadane mozes da instaliras na atv3.
sto se tice filmova, air video radi mnogo bolje nego air play.
ima jedan program koji radi kao i air video sa Mac-a a ne znam da li ima za Win.
zove se "Beamer"
on ima tu prednost sto na Macu ubacis video koji zelis da gledas i bacis ga u background i nastavis da koristi komp normalno a on strimuje video preko atv3 na TV.
jedina mana je, bar ja nisam uspeo do sada, da ga nasetujem da pusta i titlove uz film.
meni air video radi onako kako zelim i nisam se mucio ni oko cega drugog.

znaci za video air video, a za mirroing air play.
ne znam, ali ne verujem da imas browser za atv,pogotovu koji nije JB.

Sandi
22-02-2013, 00:04
Ok. Samo mi nisi objasnio kako air video da koristim i odakle da ga skinem jer ga nema na appstore za mac... :) A napisao sam vec da koristim MBA... AirPlay radi posao ali ako kazes da je bolji Air Video ja bih da ga probam...

maaxiimus06
22-02-2013, 03:19
postavicu ti sutra za preuzimanje, ali molim te javi se ovde jer mozda zaboravim...

Sandi
22-02-2013, 16:45
U slucaju da si zaboravio ja samo da te podsetim:)

maaxiimus06
22-02-2013, 18:18
naravno,zaboravio ali evo sada pravim uplaod i ostavljam link za 2 minuta.

edit:
link

http://uploaded.net/file/8bsy3ie1

Sandi
22-02-2013, 20:43
Hajde, molim te, upload na neki drugi site jer ovaj ne mogu ni da otvorim...

maaxiimus06
22-02-2013, 21:04
ovaj
https://mega.co.nz/#!gwx0Qa7D!eBA5Nm5ri8i7Vj5pCFcD9iQ1J1s-S4L90weTNFZAxNA

Sandi
22-02-2013, 21:24
Jbg... Ni ovaj ne valja... Skine ga ali bude samo 500kb i kaze da je ostecen ili tako nesto pa ne moze da raspakuje... Izvini sad sto te mucim...

maaxiimus06
22-02-2013, 21:51
probah oba i oba skide bez problema...
reci gde i postavicu ti ili mi posalji mejl pa cu mejlom...

SaniBG
23-02-2013, 00:21
Kako da pustim sa Ipada4 preko mirroring-a film (imam instaliran XBMC) na Apple TV a da mi na TV-u bude slika preko celog ekrana, a ne u formatu 4:3, takodje me interesuje jel se moze pusteni titl videti na TV-u preko mirroringa?


Sent from my iPhone using Tapatalk

matrix
02-03-2013, 00:21
Treba ti tweak sa cydije tv out pa onda namestas iz tog tweak-a.javi za dalja pojasnjenja ako bude trebalo.


Sent from my iPad using Tapatalk HD

SaniBG
03-03-2013, 20:47
Ne moze TV Out za IOS 6 :-(


Sent from my iPhone using Tapatalk

siliconesoul
04-03-2013, 03:53
Skini display out sa ovog izvora http://repo.hackyouriphone.org/. Meni radi na ipad 2 ios 6.1. Radi i titl preko mirroringa.

SaniBG
04-03-2013, 21:51
Bez kablova u wireless-u ti radi?


Sent from my iPhone using Tapatalk

siliconesoul
04-03-2013, 21:53
Da, sve ok.

SaniBG
04-03-2013, 21:59
Probam odmah i javljam.


Sent from my iPhone using Tapatalk

SaniBG
04-03-2013, 22:14
Sve radi, hvala puno ;-)


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ike
18-03-2013, 01:39
Mene interesuje kako radi airplay na apple TV 3 pošto nameravam da ga kupim isključivo radi puštanja filmova sa ipad-a na tv. Da li se isplati kupovati radi toga?

Sandi
18-03-2013, 03:28
Ja pustam sa MacBook Air i radi perfektno. 1080p bez seckanja propusta i sve je extra. Sa iuredjaja mogu da ti kazem utisak za igru battlefield i isto radi odlicno. Svaka preporuka za ovaj uredjaj. Mnogo zabave za 100€.

sica
18-03-2013, 11:36
AirVideo + PC + Atv3 jel ova kombinacija radi ???
Ali da ne koristim iPhone ili iPad, samo da pustam sa PC-a na Atv3.