PDA

View Full Version : Ima li jos neko sestru koja uredno azurira iPhone na 6.1.2???



nenik
20-02-2013, 00:11
Ljudi ukratko moram samo da kazem UPOMOC! :brickwall:

Moja divna sestra, koju ja jako volim, je uspela da update-uje moj 3GS 16GB sa iOS 6.0.1 BB 05.13.04
na nov divni iOS 6.1.2 i naravno BB 05.16.08 za koji ne postoji JB... Ja sam naime uspeo sa redsn0w-0m da dignem
BB na 06.15.00 kako bih pokusao barem da spustim isti na 05.13.04, ali ne vredi...

Sve sam pokusao cega sam se setio i nasao na netu, pocevsi od custom ipsw sa redsn0w do custom
ipsw sa sn0wbreeze, ali uvek mi izbaci gresku 3194... Znam... Dodam onu ip adresu u c:\windows\system32\drivers\etc\host fajl na kraju
i pokusam ponovo ali isto...

Pokusao sam downgrade na 4.1 ali opet isti problemi...

Ima li ko ideju kako natrag na 6.0.1 ili barem 6.0 sa BB 05.13.04?

Iphone 3GS 16GB
Serial No. : 88016.....

bojaN 4 ASBJ
20-02-2013, 00:13
Kazi prvo koji ti je ios bio pre 6.0.1??? Moras shsh fajlove da prilepis ako nisi zaboravio itd,3194 pokusaj da promenis usb port,zameni racunar def ce proraditi


Sent from my iPhone using Tapatalk

nikoola
20-02-2013, 00:14
Evo ovako:

Obrises zadnju liniju i oradis zvanicni 4.1 (iz dfu moda). Upasce ti u recovery. Pokusas da iscupas preko tiny umbrelle, ako hoces, super. Ako nece, OPET uradis zvanicni 4.1 i onda sa tiny umbrellom vadis iz recovery-ja 99%.
nakon toga, sa redsnow (0.9.14b2 npr.), dignes na 6.15, pa sa istim spustis na 5.13.

Imaces 4.1 sa 5.13. OStaje ti dalje da se zezas i pravis custom da dizes na 6.1 ili koji vec zelis a imas SHSH.

nenik
20-02-2013, 00:17
OS pre 6.0.1 nemam pojma koji je bio... Prilepio sam SHSH fajlove koje sam nasao na kompu za taj ipsw 6.0.1...
USB nisam probao da zamenim, niti racunar, ali probacu odmah posto sad pravim novi ipsw 6.0.1 sa sn0wbreeze-om, pa javljam da li uspeva...

nenik
20-02-2013, 00:19
@nikoola probacu i to sa spustanjem na 4.1... imam redsn0w 0.9.15b3 pa cu videti kako ide...
umbrella mi do sada nije nesto pomagala...

dechak
20-02-2013, 00:33
poslusaj kolegu nikoola, sve ti je jasno napisao, nema da omane... I od sad pamet u glavu i telefon van domasaja sestre :)

nenik
20-02-2013, 00:55
@nikoola Obrisao zadnji red u hosts... Pokusao downgrade na 4.1 i samo mi kaze error 1015... Pokusao sa umbrellom da uradim "Exit recovery", pa me je sad bacio na isti onaj recovery screen samo sto sad mogu da imam emergency call odnosno da uradim slide to unlock pa onda dobijem mogucnost okretanja broja...
Mislim da je to to? Sad samo JB sa redsn0w zajedno sa "Instal Cydia" i "Install ipad baseband"

Je li tako?


@dechak moj vam je savet ljudi da ne ostavljate telefon ukljucen na komp kad sestra vreba isti da pusta muziku... pogotovo ako vam je sestra dobra pa vam se jos pohvali kako vam je update-ovala iPhone, misleci da je uradila dobro delo, ljubi je bata :)))

nikoola
20-02-2013, 00:57
pa to je to...
Ako imas originalnu karticu, odradi. Ako nemas, aktiviraj sa redsnowom i to je to.

ja to radim svaki dan po vise puta..
Mene ponekad zeza 0.9.15 i najbolje mi prolazi sa 0.9.14b2

dechak
20-02-2013, 00:59
Ma kod tih ranijih modela je lako resivo :), problem bi bio da imas i4 + sweden a zavisis od gevey ili ultrasn0w :). A ovako, malo se iscimas i sve je kao ranije, cak mozda i bolje ;0)

nenik
20-02-2013, 01:03
OK, sad cu da ga isljucim i ubacim u DFU mod pa cu probati sa 0.9.14b2 da vidim da li mogu da ga odradim posto nemam originalnu karticu...

Hvala puno ljudi!

Edit> Otkljucao i sve radi kao zmaj na 4.1...

Edit> Sad probao uz pomoc sn0wbreeze-a da napravim custom ipsw 6.1 kako bih sacuvao BB i kad odem u iTunes i shift+restore samo mi posle
nekog vremena izbaci error 1600... sa iRib uradim fix i sad mi daje error 3194... promenim USB port i i dalje isto... usput budi receno host file nema
apple liniju na kraju....

nikoola
20-02-2013, 02:00
Ako te mrzis da se zezas sa tim, sacekaj da izadje novi snowbreeze, trebalo bi uskoro, napravis custom 6.1.2 i dignes na njega, laganica.

Ermano
20-02-2013, 02:23
I ja sam imao taj problem 3194, 2-3 puta pokusao i odustanem :)


Sent from my iPhone using Tapatalk

technobuba
20-02-2013, 08:22
3194 je host! Probajte vise puta mjenjati isti! Sa tarabom ispred, odmaknutom bez tarabe... Posle svakog mjenjanja restart pa restore..

theredkingdoms
20-02-2013, 15:22
I ja sam imao taj problem 3194, 2-3 puta pokusao i odustanem :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
Ermano ja se ceo dan ubih znaci sve sam odradio i sa redsn0w on i sa snowbrezzom i nece i nece vratio sam bb na 5.13.04 ali ios mi od 6.1.2 ne mrda preko itunesa probam da odradim sa ovim 6.1 sto sam odradio iz snowbrezza ali me ubi ta greska 3194 i cak sam sve lepo uradio tamo u sistemu obrisao zadnji red sacuvao i jok brate znaci ubih se ceo dan iz trece smene sam jos ne lezem jesi ti nesto resio

Ermano
20-02-2013, 15:28
Ermano ja se ceo dan ubih znaci sve sam odradio i sa redsn0w on i sa snowbrezzom i nece i nece vratio sam bb na 5.13.04 ali ios mi od 6.1.2 ne mrda preko itunesa probam da odradim sa ovim 6.1 sto sam odradio iz snowbrezza ali me ubi ta greska 3194 i cak sam sve lepo uradio tamo u sistemu obrisao zadnji red sacuvao i jok brate znaci ubih se ceo dan iz trece smene sam jos ne lezem jesi ti nesto resio


Nisam ni ja nista, evo dosao sad kuci i provjeravao sam na mnogim stranicama da mi je sim status: Unlocked! Razmisljam danima sta da radim, probao custom bez haktivacije.. ma kakvi..evo sad cu ga stavit preko iTunesa na clean restore, odnoso na ovaj zadnji..pa kako god proslo..uz Boziju pomoc nadam se da je simfree..ja mislim da ne moze nazad na 6.1..imas JB sada za 6.1.2..probaj to..evo ti link http://evasi0n.com/ odaberi operativni sistem i rokaj..pa javi..

theredkingdoms
20-02-2013, 15:31
Nisam ni ja nista, evo dosao sad kuci i provjeravao sam na mnogim stranicama da mi je sim status: Unlocked! Razmisljam danima sta da radim, probao custom bez haktivacije.. ma kakvi..evo sad cu ga stavit preko iTunesa na clean restore, odnoso na ovaj zadnji..pa kako god proslo..uz Boziju pomoc nadam se da je simfree..ja mislim da ne moze nazad na 6.1..imas JB sada za 6.1.2..probaj to..evo ti link http://evasi0n.com/ odaberi operativni sistem i rokaj..pa javi..
ma probao sam ja i sa njim ali mi kaze da mi je sad threeted i da ne mogu da koristim cityu i to mislim svaki put kad restartujem moram da se cimam na komp da radim just boot ma haosssssss
sta mi je ovo trebalo

nenik
20-02-2013, 21:54
Sve sam pokusao i ne mogu da uradim upgrade is pwnd dfu moda na 6.1 bez bb promene koji sam napravio sa sn0wbreeze-om...
Konstantno dobijam error 3194 i nece da mrdne odatle... Trenutno je 3gs na ios 4.1 sa 05.13.04 .... Brisao iz host fajle... Dodavao
u host fajl... Koistio tinyumbrella server... nista... kad koristim umbrelly dobijem error 1600 ili 1601 i slicno pa moram ponovo u pwnd dfu
uz pomoc redsn0w-a pa ponovo dobijem 3194... Koristio microsoft fixit da mi popravi 3194 error...

ne znam vise sta da pokusam... sad cu da se prebacim na drugi kompjuter da pokusam na njemu jer mi je ovo Win7 64bit, a na laptopu je
winxp...

Ady88
20-02-2013, 22:59
Sve sam pokusao i ne mogu da uradim upgrade is pwnd dfu moda na 6.1 bez bb promene koji sam napravio sa sn0wbreeze-om...
Konstantno dobijam error 3194 i nece da mrdne odatle... Trenutno je 3gs na ios 4.1 sa 05.13.04 .... Brisao iz host fajle... Dodavao
u host fajl... Koistio tinyumbrella server... nista... kad koristim umbrelly dobijem error 1600 ili 1601 i slicno pa moram ponovo u pwnd dfu
uz pomoc redsn0w-a pa ponovo dobijem 3194... Koristio microsoft fixit da mi popravi 3194 error...

ne znam vise sta da pokusam... sad cu da se prebacim na drugi kompjuter da pokusam na njemu jer mi je ovo Win7 64bit, a na laptopu je
winxp...

Ne razumijem se bas previse ali mislis da je moguce sa snowbreeze dici na 6.1 bez bb sad kad je izasao 6.1.2. Sacekaj novu verziju snowbreeze i digni ga na 6.1.2 sa sacuvanim bb.

nenik
20-02-2013, 23:35
sn0wbreeze 2.9.9 moze da sacuva BB za iOS 6.1 bez problema. Trenutno ne moze 6.1.2, ali i to se ocekuje... Moj problem je 3194 error koji se javlja svaki put ka udjem
u pwnd dfu mod za instalaciju custom ipsw-a... Menjao sam kabl, menjao kompjuter, menjao usb portove... Nije do toga... Cak sam pokusao sa i bez sim kartice
da radim sve to isto i nista...

Trenutno sam zaglavljen na 4.1, a na 6.1.2 necu da restorujem legalno iz iTunes-a jer onda dobijem BB 05.16.08 ili tako nesto...

theredkingdoms
21-02-2013, 08:38
#nenik --- mozes ti da ga podeignes na 6.1.2 i da mu spustos bb tako sto iz redsn0wa prvo uradis ipod bb pa onda ga podignes na 5.13.04 to sam ja uradio ali nazalost ubih se da ga jailbrejkujem i tto ti je jer on mu odradi jailbreak ali posle kaze da je od sad semi thethered i da pri svakom restartu moram na kompu da mu oodradim just boot u redsn0wu da bi mi radila cidya tako da nemam jos uvek nikakvo resenje sta mu ciniti

nenik
21-02-2013, 13:55
@theredkingdoms Boga mi iz redsn0w 9.15b3 ne moze da se spusti BB na 05.13.04, bar ne meni, ali moze da se digne na 6.15.00...
Jailbrake radi preko evasi0n-a bez problema... http://evasi0n.com/ naravno sve to pricam za iOS 6.1.2

technobuba
21-02-2013, 16:58
Pa da bi ga spustio moras ga dici na 6.15 pa onda downgrade! 3194 je host file greska. Uredi host, probaj sve opcije sa i bez # ispred Apple linija, odmaknute # sve probaj...

nenik
21-02-2013, 19:30
Ovako mi trenutno izgleda hosts file... Zanemarite to sto pise gore hosts - copy jer mi je to cisto backup-a radi...
Sad cu pokusati ponovo sa sn0wbreeze 2.9.9 da pokusam da napravim custom ios 6.1 bez BB i da iz pwnd dfu moda update-ujem
preko iTunes-a na isti pa javljam sta sam uradio... (uradicu edit ove poruke kad zavrsim proceduru...)
18003

Edit> Ne dobijam vise 3194, ali se sad zato pojavio 1600, 1602 i 1604... Prebacivao sa jednog na drugi USB port i slicno i opet nista... Sad radim iTunes uninstall pa cu da vidim
da iskljucim i tu opciju da je do mog iTunes-a...

Edit> Ma jok, sad jos gore kad sam reinstalirao iTunes... Sad mi je upao u recovery mod (kablic i iTunes na ekranu)... Vratio se na pocetak, sad instaliram ponovo 4.1 pa onda iPadBB, pa downgrade BB....

Razmisljam se da odustanem i da platim lepo kao ovca nekom servisu da to odradi...

theredkingdoms
22-02-2013, 16:17
@Nenik Druze ja sam uradio ovako .. preko itunesa dignem ios na 6.1.2 i ujedno mi digne i bb na 5.17.08 mislim da bese , ja zatim uzmem lepo skinem sa neta onaj ipsw valjda bese iPhone2,1_6.0_10A403_Restore pa zatim preko redsnowa mu dignem bb na 6.15.00 pa pnda sa tim fajlom takodje preko redsnowa mu spustim bb na 5.13.04 e sad , posle toga kad sam odradio jaillbreak on je samo thethered i cidya radi ali kad restartujes telefon moras opet iz redsnowa just boot da odradis i onda opet sljaka cidya , skinuo sam lepo ultrasnow iz nje i telefon sljaka ne mogu da se pozalim tako da probajte ima na youtube-u lepo objasnjeno

nenik
22-02-2013, 19:18
@theredkingdoms Mislim da sam to probao, ali ultrasn0w ne moze na 6.1.2... Cini mi se da je tako bilo... Svejedno probacu na 6.1.2 iz iTunes pa cu jailbrake da radim sa evasi0n (unthetered) i onda sa redsn0w samo install iPad baseband, pa posle toga downgrade baseband (bez stikliranja install cydia)... I obrnuto, prvo redsn0w pa evasi0n... Te dve opcije veceras....

Edit> Setio sam se zasto nije htelo, naime nije hteo da se downgraduje BB tim metodom... Samo je otisao na 6.15, ali nije hteo da ga spusti na 05.13.04...

theredkingdoms
22-02-2013, 21:23
@theredkingdoms Mislim da sam to probao, ali ultrasn0w ne moze na 6.1.2... Cini mi se da je tako bilo... Svejedno probacu na 6.1.2 iz iTunes pa cu jailbrake da radim sa evasi0n (unthetered) i onda sa redsn0w samo install iPad baseband, pa posle toga downgrade baseband (bez stikliranja install cydia)... I obrnuto, prvo redsn0w pa evasi0n... Te dve opcije veceras....

Edit> Setio sam se zasto nije htelo, naime nije hteo da se downgraduje BB tim metodom... Samo je otisao na 6.15, ali nije hteo da ga spusti na 05.13.04...
druze spustices ga 100% na 5.13.04 sa kad odes prvo na Select IPSW i tu selektujes taj sto sam ti rekao ... iPhone2,1_6.0_10A403_Restore
e onda stavis downgrade ipad baseband i spustas ga a moras instalirati i ultrasnow da bi sljakalo probaj

nenik
22-02-2013, 23:40
Uspeo sam ljudi :)

Procedura je bila sledeca:
Kao sto je nikoola rekao u svom prvom odgovoru:
"Obrises zadnju liniju i odradis zvanicni 4.1 (iz dfu moda). Upasce ti u recovery. Pokusas da iscupas preko tiny umbrelle, ako hoce, super. Ako nece, OPET uradis zvanicni 4.1 i onda sa tiny umbrellom vadis iz recovery-ja 99%.
nakon toga, sa redsnow (0.9.14b2 npr.), dignes na 6.15, pa sa istim spustis na 5.13.04
Imaces 4.1 sa 5.13.04"

S tim da bih ja dodao da sam ovu proceduru radio sa 0.9.15b3

Potom uradio zvanican upgrade kao sto je theredkingdoms rekao u prethodnom postu:
redsn0w 0.9.15b3, selektujes zvanicni iPhone2,1_6.0_10A403_Restore, pa onda odradis
jailbrake, ali samo selektujes install iPad baseband...

Sad je telefon otkljucan i aktiviran.

Potom ista procedura sa jailbrake bez selektovanja cydie samo sto ovaj put selektujes
downgrade baseband kako bi vam spustio na 05.13.04

Potom evasi0n 1.4 jailbrake, samo zanemarite to sto pise da "This phone is already
jailbroken, jailbraking it again could... blah blah blah" i kliknite Jailbrake....

Sada imate unthetered 6.1.2 sa 05.13.04 BB

E sad uzmete lepo iFunbox i skinete ga sa neta. Takodje skinete i ovaj attachment
http://forum.gsmhosting.com/vbb/attachment.php?attachmentid=299693&d=1360086066
Moracete prvo da se registrujete na forumu...

Pa otvorite iFunbox i nadjete folder
var/root/Media/Cydia/AutoInstall
Tu stavite tri fajla koja ce te dobiti u arhivi koju ste downloadovali sa foruma.

Restartujte rucno telefon i to je to :)

Otkljucan 6.1.2 sa 05.13.04 BB, sve radi kako treba za sad :)

Hvala svima na pomoci i savetima, za mene nisu uspeli oni koraci koji su preporucivali custom ipsw jer
sam konstantno upadao u more errora (1600,1602, 3194 i slicno...) Ova procedura je meni resila problem
i nadam se da sam ja opisujuci je nekome pomogao ;)

Pozdrav!

DjPopa
23-02-2013, 01:15
Imam identičan problem.

Samo mene je upozoravao da mi je model noviji, tj. da je napravljen u 40oj nedelji i takođe sam uspeo da stavim 4.1 sa 05.13.04bb-om i predugo je stajao na transfering control to jailbrake na samom telefonu pa sam ga hard resetovao...i dalje je na 4.1, naravno.

Jel tebi isto ovako dugo stajao na iphone-u i jel te je upozoravao na model i kada si (opet) dizao na bb 05.16.00, tj. iPad?

Update na 6.1.2 preko iTunes-a nisam radio kao što si ti napisao, to me je u početku dovelo u ovu nezavidnu situaciju...:D

dragann7
23-02-2013, 15:51
Hteo bih da se nadovezem na ovu temu. Problem je veci ali dosta slican ovom ovde. Telefon je donesen iz Amerike (ako to ima bilo kakve veze). Prethodna verzija softvera je bila 4 pa sam ga nadogrado na 6.1.2 i tu nastaje problem. Telefon je zakljucan i nista ne mogu da uradim. Probao sam sve, od restore verzije softvera 4,5,6 i nista nije radilo, zatim sam pokusao da radim Jilbreak, pokrenuo redsn0w i probao opet sve verzije ali nista, posle sam probao evasi0n i ovo nije htelo da radi i sve ove stvari sto ste naveli na forumu i nikakvih rezultata. Pocetnik sam u ovom, mozda su neke stvari nejasne ali nadam se da se razumem. :brickwall:

theredkingdoms
23-02-2013, 16:15
Hteo bih da se nadovezem na ovu temu. Problem je veci ali dosta slican ovom ovde. Telefon je donesen iz Amerike (ako to ima bilo kakve veze). Prethodna verzija softvera je bila 4 pa sam ga nadogrado na 6.1.2 i tu nastaje problem. Telefon je zakljucan i nista ne mogu da uradim. Probao sam sve, od restore verzije softvera 4,5,6 i nista nije radilo, zatim sam pokusao da radim Jilbreak, pokrenuo redsn0w i probao opet sve verzije ali nista, posle sam probao evasi0n i ovo nije htelo da radi i sve ove stvari sto ste naveli na forumu i nikakvih rezultata. Pocetnik sam u ovom, mozda su neke stvari nejasne ali nadam se da se razumem. :brickwall:
Prijatelju lepo prvo probaj da odradis kompletno kako je nenik opisao u prethodnom postu ako ne uspes onda lepo idi na youtube ukucaj Jaillbreak ios 6.1.2 i isprati lepo moras da ga odradis nema sanse nesto da zeznes samo lepo prati

Svitac
23-02-2013, 20:10
Ima jedno odlično rešenje za error 3194 koje je meni pomoglo da sredim jedan greškom podignut 3GS. Posle pola sata razbijanja glave kako da zaobiđem 3194, nije pomagalo ništa, ni promena kabla, porta, brisanje i dodavanja linije, tinyumbrella je odradila posao, podignete tinyumbrella, startujete TSS server i sačekate da u logu ispiše sve OK, ostavite tinyumbrellu uključenu. Odradite FW u itunsu bez errora. Error 1015 je recovery greška i sa redsnowom može da se izađe iz iste, nastavi da instalira FW do kraja.

nenik
23-02-2013, 20:30
Ljudi dosta toga zavisi od toga kad je proizveden vas iPhone... Najlaksi nacin da to otkrijete je da odete u settings/general/about i tu iscitate koji vam je serial number...
E sad, kod njega su vazne treca, cetvrta i peta cifre odnosno xx123xxxxxx... Prva od te tri cifre je godina proizvodnje, sto bi u ovom slucaju kako sam sad napisao
bila 2011 ( 0 je 2010, 1 je 2011, 2 je 2012 ... 9 je 2009) dok su druga i treca cifra u stvari koje nedelje u toj godini je proizveden iPhone, sto bi u ovom slucaju bilo
u dvadeset trecoj nedelji otud 23...

E sad, redsn0w vas upozorava,
18046
da iPhone aparati proizvedeni posle 45te nedelje 2009 godine uglavnom imaju novi bootrom
i da ne mogu da imaju nista custom na njima... to slobodno zanemarite jer necete raditi custom ipsw
kao sto ni ja nisam uspeo dok nisam shvatio do cega je problem. Zato mi je i prijavljivao gomilu errora
kad sam pokusavao sa sn0wbreeze-om...

Tu ima jedna kvaka, postoje jos noviji 3GS-ovi koji imaju potpuno drugi chip, sa kojim kad uradite upgrade basebanda
i downgrade onda ne mozete da imate wifi ili tako nesto...

Dobro se raspitajte oko toga pre nego sto krenete u otkljucavanje, znaci prvo check my serial na googlu pa vidi
sta mozes da izvuces iz toga.

@DjPopa Da sve me je isto upozoravao, ali sam sve to zanemario. Poslusao sam savet theredkingdoms-a i odradio zvanicni 6.1.2 preko iTunes.
Upozoravao me je kad sam upgrade-ovao na iPad baseband, ali kako sam protumacio moj serial nisam spadao u tu rizicnu grupu o kojoj
je on govorio (redsn0w) pa sam nastavio. Potom isto odradio i za downgrade, naglasavam da sam samo cekirao downgrade i ni u kom slucaju
nisam cekirao "install cydia", ni pri upgrade-u, ni pri downgrade-u sa iPad baseband-a. Potom samo evasi0n jailbrake ignorisuci
njegovo upozorenje da je iPhone vec jailbrake-ovan i naravno sve je radilo. Mislim i da ovaj poslednji korak sa iFunbox-om radi jos neko cudo,
jer prvi put kad sam sve isto odradio, ultrasn0w 1.2.8 koji sam instalirao iz cydia-e preko repo666 nije hteo da mi otkljuca telefon.

@dragann7 Vrlo je bitno da telefon bude u DFU modu kad radis sve to. Ako ne znas kako da ga stavis u DFU mod to je bar jednostavno: iskljucis telefon pa onda drzis power/lock/unlock
dugme 3 sekunde, potom ne pustajuci ga stisnes i home dugme i zajedno ih drzis nekih 10tak sekundi, potom otpustis power/lock/unlock dugme i posle
jedno 8 sekundi drzanja samo home dugmeta telefon ti upada u DFU mod (cuje se onaj zvuk kao kad prikljucis novi usb). Ne verujem da ne moze da se otkljuca 6.1.2 sa evasi0n, jer nakon sto sam otkljucao
svoj otkljucao sam jos 4 posle mog, sve na istu foru (kolege na poslu se pomamile :) ). To sto je telefon donesen iz Amerike ne znaci nista, samo dobro proveri svoj serial number da vidis da nemas
mozda taj drugi cip o kome sam pricao.

@Svitac Ja sam i to pokusao, ali nisam uspeo jer mi je konstatno upadao u recovery (onaj sa kablicem i ikonicom iTunes-a). Pokusao da se vadim preko redsn0w-a i tinyumbrella-e i nista nije uspelo, sto ne
znaci da nekom drugom nece. Moj telefon ima taj novi bootrom pa je zeznutiji za otkljucavanje o cemu i svedoci cela ova tema na forumu i moje lupanje glave o zid zadnjih par dana...

Svitac
23-02-2013, 21:46
Tačno znam tvoju problematiku, i sve je to već pisano opširno po forumu... Ako je slučaj rešen , onda tema pod lock.

Babakaj
24-02-2013, 01:39
Definitivno lock.