PDA

View Full Version : Problem sa weather-app na jailbrake ios6.



kuman
14-02-2013, 13:16
Posle jailbrake-a weather app ne radi. Posto sam malo guglao i trazio pomenutu ispravku navodilo me je
sve vreme na update u okviru cydia-e ali pomenuti mi ne daje update. Trazio sam isti takodje na netu,
kada sam nasao preko phona navodio me je u cydiu i on je vec instaliran, da li neko ima resenje da mi
ponovo radi vremenska prognoza :D hvala unapred!

iLove
14-02-2013, 13:53
Jesi li to primjetio odmah nakon istaliranja samo ciste cydie ili kad si u njoj vec instalirao sve tweeakove?


iPh4s

dildo
14-02-2013, 14:21
Imas vec par tema u kojima je napisano resenje za taj problem.. Koristi opciju "search"

komsa
14-02-2013, 14:57
dodaj u cydia-u source : repo.cracklords.info/ i instaliraj iOS6 Weather App Fix restartuj mashinu i sve je kako treba :)

kuman
14-02-2013, 19:07
dodaj u cydia-u source : repo.cracklords.info/ i instaliraj iOS6 Weather App Fix restartuj mashinu i sve je kako treba :)

To brate rođeni u srž problema!!!! Hvala puno!!!!! Izvinjavam se sto nisam trazio na forumu.

kriket011
14-02-2013, 19:52
Ne znam u čemu je fora, brejkovo sam sebi dvaput 4S (prvo na 6.1 pa opet na 6.1.1), zatim dva druga 4S nekim drugaricama i jedan ip5 ortaku i svima je radio weather normalno. Nisam koristio onaj prvi evasi0n al verujem da ni ovaj korisnik koji se žali na problem isto nije.
Nisam koristio nikakve fixeve, jer je to navodno sređeno u evasi0n 1.2-3 što se kod mene pokazalo i kao tačno.

komsa
14-02-2013, 20:01
da sredjeno je..........

kuman
19-02-2013, 16:34
Ne znam u čemu je fora, brejkovo sam sebi dvaput 4S (prvo na 6.1 pa opet na 6.1.1), zatim dva druga 4S nekim drugaricama i jedan ip5 ortaku i svima je radio weather normalno. Nisam koristio onaj prvi evasi0n al verujem da ni ovaj korisnik koji se žali na problem isto nije.
Nisam koristio nikakve fixeve, jer je to navodno sređeno u evasi0n 1.2-3 što se kod mene pokazalo i kao tačno.

Meni je isti problem sa weather-om i na 6.1 i na 6.1.1, probao sam sa evasi0n 1.0 i 1.3. Da li neka cydia aplikacija pravi problem ili..... Mrzelo me da trazim pa tako ovaj fix krpi muke :D.

iLove
19-02-2013, 16:39
Gotovo sam siguran da neka cydia aplikacija radi problem...
Instalirati jednu po jednu aplikacuju i nakon svaki provjeravati weather app!


iPh4s

kuman
19-02-2013, 16:41
Ma pravi sigurno nema sta ali brate fix i gotova stvar sve omiljene app su tu xD

Kad sam podigao ios posle jailbrake bez snimljenih app ala cydia, normalno radi weather app.

illusion
19-02-2013, 16:49
Gotovo sam siguran da neka cydia aplikacija radi problem...
Instalirati jednu po jednu aplikacuju i nakon svaki provjeravati weather app!


iPh4s

gresis...to je do jailbreak-a,evasion 1.0(ne radi weather) i evasion 1.3(radi weather)

kuman
19-02-2013, 16:52
Kako gresim kad sam juce jailbrake-ovao sa evasi0n 1.3?!?

technobuba
19-02-2013, 16:53
Probaj sa weather fixom sa Cydie

illusion
19-02-2013, 16:54
Nesto nisi uradio kako treba ili si skinuo pogresan evasion,ja sam 5 mojih uredjaja jailbreakovao sa 1.3 i na svima radi weather bez weather fix-a

kuman
19-02-2013, 16:59
Ne znam možda su tebi zlatne ruke, ja samo kažem kako je kod mene bilo..... Sve u svemu s fixom ili bez radi :)

illusion
19-02-2013, 17:04
evo napravio sam weather fajl pa ga rucno kopirajte preko ifunboxa ili itoolsa u applications/weather.app


http://www.sendspace.com/file/oo554k

kuman
19-02-2013, 17:05
Ahahhahah sveti čoveče hvala ti :))))

iLove
19-02-2013, 19:01
gresis...to je do jailbreak-a,evasion 1.0(ne radi weather) i evasion 1.3(radi weather)
Ma nije sigurno, od 4 pokušaja nakon JB-a nijednom nije radio weather, tek 5. put step by step instaliranje tweakova radi, s tim da sam ih sigurno 50% izbacio iz upotrebe pa neznam koji je radio problem. off kors, sve to sa evasi0n 1.3!
E sad u cemu je caka nemam pojma...

Ali, netreba se zamarati kad postoji fix za weather...


EDIT;
illusion, evo sa tvojim fix-om za weather rijesio sam jednu četvorku! :vb_happy:

kuman
19-02-2013, 20:27
Ma nije sigurno, od 4 pokušaja nakon JB-a nijednom nije radio weather, tek 5. put step by step instaliranje tweakova radi, s tim da sam ih sigurno 50% izbacio iz upotrebe pa neznam koji je radio problem. off kors, sve to sa evasi0n 1.3!
E sad u cemu je caka nemam pojma...

Ali, netreba se zamarati kad postoji fix za weather...


EDIT;
illusion, evo sa tvojim fix-om za weather rijesio sam jednu četvorku! :vb_happy:

Moj čovek :D

kriket011
19-02-2013, 21:10
Bilo bi lepo znati koji tačno tvik sa Sidije kvari Vreme.
Kad biste uporedili tvikove vi koji imate problem, mogli bismo da utvrdimo sistemom eliminacije.
Ja sa Sidije koristim jedino Zephyr, i eventualno OpenSSH pored ovoga što se instalira po difoltu, i nemam problem sa Vreme. Naravno koristim i Callerid fix i appsync, al to se podrazumeva.

Srecko
20-02-2013, 00:50
Ja mislim da to vise vazi od toga kojom verzijom Evasiona je radjen JB. Sa 1.3 nema problema...


Sent from my iPhone using Tapatalk

kuman
20-02-2013, 10:10
Bilo bi lepo znati koji tačno tvik sa Sidije kvari Vreme.
Kad biste uporedili tvikove vi koji imate problem, mogli bismo da utvrdimo sistemom eliminacije.
Ja sa Sidije koristim jedino Zephyr, i eventualno OpenSSH pored ovoga što se instalira po difoltu, i nemam problem sa Vreme. Naravno koristim i Callerid fix i appsync, al to se podrazumeva.

Caller id fix nema za ios 6.x ?

illusion
20-02-2013, 10:13
ima to je onaj koji smo do sada koristili...


Sent from my iPhone using Tapatalk

kuman
20-02-2013, 10:18
ima to je onaj koji smo do sada koristili...


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ispravi me ako gresim ali radi onaj sa 5.x?

illusion
20-02-2013, 10:25
da to je taj koji svi koristimo...


Sent from my iPhone using Tapatalk

kuman
20-02-2013, 10:49
da to je taj koji svi koristimo...


Sent from my iPhone using Tapatalk

Žao mi je sto mi niko nije rekao da radi za 6.x callerid fix 5.x jer nisam onda morao kao mali crnja da nabadam +381.... :'(

illusion
20-02-2013, 10:50
nisi morao...


Sent from my iPhone using Tapatalk

Allex
22-11-2015, 12:23
Prvo pozdrav za drustvo sa foruma! Muci me jedan problem pa bih ovde potrazio savet. Naime vremenska prognoza na 3GS ios 6.1.6 mi je pobrljavila...i to odjednom mozda pre tri dana...pokazuje da je suncano i da ce narednih sedam dana biti 20C da bi onda na sledecem updateu pokazala dobro vreme,pa na sledecem pogresno opet i tako u krug.. Izludjuje me.. Ako znaci,pre mozda dve nedelje sam menjao bateriju,sve je lepo radilo,i eto odjednom zabrljavi pre par dana..koliko se secam nista novo od app-a nisam instalirao,tako da ne znam razlog...Koristio sam opciju search ovde ali nisam nasao sebi nesto od pomoci.. Ako neko moze laicki da mi objasni kako i sta jer se u problematiku i izraze slabo razumem.. Pozdrav i unapred hvala!

Jailbreak
22-11-2015, 12:31
To je stari problem na ios-u 6. Uradi update u cydia-i a ako si menjao bateriju nadam se da si uradio sihronizaciju sa itunesom. Takodje moze da bude problem baseband,ako si ga otkljucao sa ipadovim bb ne radi ti gps pa takodje ni vremenska prognoza...
P.S sad videh,imas na predhodnoj strani napisano resenje,instaliraj fix iz cydie

Sent from my iPhone using Tapatalk

Allex
22-11-2015, 12:40
Hvala na brzom odgovoru :) Cenim da na ovo misliš :

dodaj u cydia-u source : repo.cracklords.info/ i instaliraj iOS6 Weather App Fix restartuj mashinu i sve je kako treba :)


evo napravio sam weather fajl pa ga rucno kopirajte preko ifunboxa ili itoolsa u applications/weather.app


http://www.sendspace.com/file/oo554k

Samo kao sto rekoh totalni sam laik pa nemam pojma sta je cydia i kako to da uradim..ako moze malo objasnjenje bio bih zahvalan :)