PDA

View Full Version : r-sim aktivacija iphone-a



tihomirm
14-02-2013, 02:32
na software 6.0 kada sam prvi put ubacio r-sim radilo sve super, odmah izbacilo onaj meni za kicanje koda mreze i aktivacija prosla bez problema. medjutim sada sam stavio software 6.1 i kad ubacim r-sim sa karticom ne izbacuje taj meni i nikako ne mogu da aktiviram iphone. zna li neko na koji nacin ovo da rjesim. mrezu nadje gore je puna mreza, ne znam sta se desava :D

justkidding
14-02-2013, 08:51
Pa jel mozes da zoves i primas pozive ja kada sam podigao na 6.1 nisam morao da ponovo aktiviram r-sim tj nemoras ni ti?

tihomirm
14-02-2013, 14:33
nemam ja kartice sa mreze na kojoj je zakljucan. sad kada ga upalim trazi aktivaciju. gore izbaci 5 crtica mreze ali ne pise koja je mreza. ugl treba aktivirati telefon. da li postoji nacin da se prilikom staljanja r-sim ponovo pojavi onaj meni od r-sim-a.

dekimaks
14-02-2013, 14:35
Najverovatnije ti ne radi taj r-sim na 6.1

tihomirm
14-02-2013, 14:47
r-sim je 7+ trebalo bi da radi. problem je samo sto nece da izbaci taj meni gdje se bira mreza.

tihomirm
15-02-2013, 00:16
sutra cu izvaditi novu karticu, posto sam ovu sjekao mozda je do toga. moze li neko da objasni kakva je situacija bila kad je ponovo aktivirao iphone poslije dizanja na 6.1. ono kad izbaci aktivaciju, sta se radilo. mozda ja negdje grijesim

justkidding
15-02-2013, 01:18
sutra cu izvaditi novu karticu, posto sam ovu sjekao mozda je do toga. moze li neko da objasni kakva je situacija bila kad je ponovo aktivirao iphone poslije dizanja na 6.1. ono kad izbaci aktivaciju, sta se radilo. mozda ja negdje grijesim

Covece kazem ti opet netrebas da radis ponovo aktivaciju posle update samo ubacis karticu sa rsimom iprodjes aktivaciju applovu sve uredno zavrsis zato sto preko rsima iphone misli da je unutra kartica maticne mreze,posto tebi neradi nesto je do rsima ili do sim kartice.Probaj malo namesti sim i rsim bolje mozda
nenaleze dobro ili lupni malo tel kad ubacis rsim desava se da onda vidi sim....

P.S.Nepisi duple postove koristi edit...

dekimaks
15-02-2013, 02:16
Ponavljam ili ti ne radi r-sim ili nisi uneo pravi imsi broj! Jel si uneo pravi imsi broj? Meni lici da si ga resetovao i telefon vidi kao karticu nekog nepoznatog operatera pa ti zato trazi aktivaciju

tihomirm
23-02-2013, 23:23
Uspio sam rjesiti problem. Stavio rsim u drugi iphone i unio ponovo kod od mreze i vratio rsim i proradilo bez problema. Malo me cudi sve jer sam aktivirao iphone na 6.0. Ne znam kako se rsim pogubio. Bitno je da radi :)