PDA

View Full Version : T-Pot - iPhone files transfer preko Total Commander-a



bladecup
20-09-2009, 11:14
Total Commander ili nekada poznatiji Windows Commander,manager za fajlove,za one koji neznaju ova alatka je veoma popularna i veoma korisna,jer za razliku od obicnog explorera sa ovom alatkom mozete raspakovati fajlove,imate pristup ftp serverima,uporedjivati fajlove,splitovati,i jos mnogo toga,dodavanjem plugina t-pot total commander moze da prepozna vas ipod ili iphone preko usb konekcije,sto je veoma korisno ako hocete da manipulisete root fajlovima na vasem uredjaju,programi kao winscp,iphonebrowser,itunnel su veoma nestabilni zbog izlaska novih verzija i nekada se desava da ne prepoznaju vas uredjaj ili jednostavno crashuju,sto ume da bude veoma iritirajuce prilikom kopiranja falova velicine 100mb+,pa da pocnemo za one koji nemaju total commander mogu preuzeti sa ovog link (http://www.softpedia.com/progDownload/Total-Commander-Download-6062.html)-a,za korisnike koji vec poseduju i koriste ovu alatku,potrebno je skinuti t-pod plugin link (http://code.google.com/p/t-pot/downloads/list) ,nakon instalacije total commander-a,startovati alatku i dodati plugin (Configuration>Options)otici pod "plugins" i dodati raspakovani t-pod plugin(T-PoT.wfx)Configure>Add>Ok>Ok,restartovati aplikaciju,povezati preko usb kabla vas uredjaj(ipod touch ili iphone)sacekati nekoliko sekundi radi prepoznavanja,u total commanderu drag down meni obicno obelezenog kao "[-c-]" izabrati "Network Neighborhood [--]",pojavice se T-PoT dupli klik i imate pristup rootu vaseg uredjaja,ako imate nekih problema mozete pitati ovde ili preko pm.

Zadnji program koji sam koristio za ovakvu metodu zove se DiskAid,program je veoma lak ali uzasno spor,jer je potrebno oko 10 sekundi a nekad i vise za odredjene foldere radi prikazivanja njihovih sadrzaja,preko total comandera je trenutno testirano na iphone2g,iphone3g,itouch1g,itouch2g, i itouch2.5g.

Srdjaan
20-09-2009, 11:34
Vrh vrh vrh ... znaci dosta sam se zezao oko tog winscp, i koristio taj diskaid za koji nisam mogao da nadjem crack ... no comment za ovo REVOLUCIJA :D

1024
20-09-2009, 12:17
T-Pot je odlican, ali nema konzolu (ako ima, ispravite me), i lose se snalazi sa symlinkovima.
To su mu jedine zamerke u odnosu na WinSCP.
Ono sto je odlicno kod njega je da automatski konvertuje .png i .plist fajlove pri kopiranju na racunar.

bladecup
20-09-2009, 12:57
U pravu si,nema jos uvek konzolu niti symbolic linkove,ljudi koji su napravili ovaj plugin verovatno su zeleli da omoguce brz transfer podataka koji neces dobiti sa winscp ili bilo kojim drugim klijentom.

1024
20-09-2009, 13:05
U stvari, za symlinkove postoji "workaround":
Recimo da je T-pot otvoren u levom panelu. Ako dodjes na symlink i pritisnes Ctrl+strelica na desno, u desnom panelu se pojavljuje rezultat symlinka. Nije savrseno, ali radi :)

...a za konzolu je uvek tu Mobile Terminal ;)

Lazar
20-09-2009, 14:06
ovo posotji vec dugo dugo cak ima tema na forumu napravljena ali nema veze... super je ovo samo da ima putokaze kao winscp bilo bi super ja ga koristim da bih nasao apps u onim glupo folderima jer on ima search :)

idalje koristim winscp nekako mi je najbolji

bladecup
20-09-2009, 14:46
Upravo zbog tog trazenja i cekanja istih da otvori,ako nije problem daj mi link od teme koja postoji,jel sam trazio ocigledno ne bas zadovoljavajuce:)

Lazar
20-09-2009, 14:49
ma jok nek bude ovako napisao si detaljno upustvo za instalaciju ne mora da se prebacuje ja sam tamo samo stavio link za download i napisao cemu sluzi :)

evo trazim temu ali potrajace dok je nadjem zastarela je mnogo :)

ako nadjem dajem ti link :)

sotona0902
30-09-2009, 05:36
Total Commander ili nekada poznatiji Windows Commander,manager za fajlove,za one koji neznaju ova alatka je veoma popularna i veoma korisna,jer za razliku od obicnog explorera sa ovom alatkom mozete raspakovati fajlove,imate pristup ftp serverima,uporedjivati fajlove,splitovati,i jos mnogo toga,dodavanjem plugina t-pot total commander moze da prepozna vas ipod ili iphone preko usb konekcije,sto je veoma korisno ako hocete da manipulisete root fajlovima na vasem uredjaju,programi kao winscp,iphonebrowser,itunnel su veoma nestabilni zbog izlaska novih verzija i nekada se desava da ne prepoznaju vas uredjaj ili jednostavno crashuju,sto ume da bude veoma iritirajuce prilikom kopiranja falova velicine 100mb+,pa da pocnemo za one koji nemaju total commander mogu preuzeti sa ovog link (http://www.softpedia.com/progDownload/Total-Commander-Download-6062.html)-a,za korisnike koji vec poseduju i koriste ovu alatku,potrebno je skinuti t-pod plugin link (http://code.google.com/p/t-pot/downloads/list) ,nakon instalacije total commander-a,startovati alatku i dodati plugin (Configuration>Options)otici pod "plugins" i dodati raspakovani t-pod plugin(T-PoT.wfx)Configure>Add>Ok>Ok,restartovati aplikaciju,povezati preko usb kabla vas uredjaj(ipod touch ili iphone)sacekati nekoliko sekundi radi prepoznavanja,u total commanderu drag down meni obicno obelezenog kao "[-c-]" izabrati "Network Neighborhood [--]",pojavice se T-PoT dupli klik i imate pristup rootu vaseg uredjaja,ako imate nekih problema mozete pitati ovde ili preko pm.

Zadnji program koji sam koristio za ovakvu metodu zove se DiskAid,program je veoma lak ali uzasno spor,jer je potrebno oko 10 sekundi a nekad i vise za odredjene foldere radi prikazivanja njihovih sadrzaja,preko total comandera je trenutno testirano na iphone2g,iphone3g,itouch1g,itouch2g, i itouch2.5g.



sve si lepo objasnio i hvala!!samo me zanima gde mogu da ubacim filmove i pod koji dir se nalazi datoteka za filmove??ako moze i za muziku?jos sam nov i neuk!!hvala unapred

Lazar
30-09-2009, 10:47
to neces moci da uradis... jedino ako ne nadjes neki program koji cita mp3... itunes sam prebacuje u svoju neku tamo glupu ekstenziju sto znaci da ti nije od koristi...

bladecup
30-09-2009, 14:14
Skoro da se slozim sa Lazarom:)Itunes menja imena fajlova a originalna stavlja u db,da cu ti primer,FFFF(ime pesme).mp3 a u bazi stoji originalno ime pesme sa tagovima i slicno,znaci otvoris svoj ipod udjes u music on ti daje tabelu odnosno listu muzike koju bi isto video na svom pciju(isrbija.com.MP3=FFFF.MP3)ti izaberes isrbija.com.mp3 on pokrene ffff.mp3 i ti slusas svoju pesmu,sto znaci moguce je napraviti backup svoje muzike,slika i filmova,jer su ti isti fajlovi na tvom uredjaju samo sa promenjenim nazivima radi lakseg arhiviranja,i to je dobra stvar jer dobijas extra brz uredjaj,nije mu potrebno da trazi pesmu i da je loaduje po nekoliko minuta kao na nekim uredjajima,losa stvar je sto ti ne ostavljaju mogucnost da sam ubacujes preko tpota ili nekog drugog klijenta,primoravaju te da koristis itunes(ali ponovo ljudi su to tako napravali da bi se ogradili,niko ne voli itunes svi ga koristimo iz nuzde,ali nema drugih opcija bar za sada,polovina side aplikacija koje zamenjuju itunes su bagovite ili lose krekovane i nekompaktabilne...)Za sada si u mogucnosti da napravis backup(private>var>mobile>media>itunes_control>music)ali i ne da ubacis novu na uredjaj(mozes da je ubacis)ali uredjaj je nece procitati jer je nema u DB(baza podataka),tako da dolazimo ipak do onog,sto bi se neko zamlacivao da doda 100 pesme na svoj uredjaj i da doda preko 1000 redica u bazi podataka kad to moze da uradi jednostavnim prevlacenjem te iste muzike u itunes:)

Ripper
02-10-2009, 01:12
Radi kao zmaj ovaj t-pot :))

tyler durden
28-10-2009, 13:24
imam jedan mali problem..pojavilo mi se kako ne moze da odradi nista sto hocu, kao da prvo skinem, tj, ugasim "write protetcion"...kako to da ugasim?

Lazar
28-10-2009, 13:27
??? kad ti javlja da nista ne mozes da odradis? mozes malo da pojasnis?

tyler durden
28-10-2009, 15:33
sta god da pokusam da prevucem, tj prekopiram, u oba smera, pojavi se to, da nije u mogucnosti da se izvris operacija jer je write protected, ako hocu da nastavim, da ugasim prvo to. Kapiram da mi je to upaljena neka komanda u komanderu.....?

Lazar
28-10-2009, 16:12
nemam pojma to mi nije javio... vidi da li je u propertis ukljuceno write protection.... drugo mi ne pada na pamet..

bladecup
30-10-2009, 16:23
Sigurno je pokusao da obrise neki fajl koji ne bi smeo da dira...

biglebowski
07-01-2010, 00:18
u pokusaju da prebacim pdf na iphone instalirao sam comander 7.50 ali kad u pluggins hocu da dodam tpot.wfx nece da se kopira,kaze da mu verovatno fali neki dll fajl.zna li neko koji je to dll?
komp mi je win xp home edition(legalan :) ),i sve mi je do sada radilo
dude
nasao u readme fajlu :)
reseno.za slucaj da nekog zanima evo kako:
na iphonu sam instalirai DocsTo Go app.u windows comanderu sam preko searcha nasao gde aplikacija cuva svoje pdf-ove koji su po defoltu u njoj i tu sam kopirao zeljeni pdf sa kompa


(http://javascript%3Cb%3E%3C/b%3E:%20leoHighlightsIFrameClose%28%29;)

(javascript: leoHighlightsIFrameClose();)

babace
19-01-2010, 11:05
ako moe pomos sve sam ovo uradio i otvara mi foldere od i phone ali samo one sa slikama pesmama i sl nikako ne mogu da nadjem ovo /private/var/mobile/Applications/{INSTALLATION-ID} ako moze pojasnjenje zahvaljujem

mikenzi
19-01-2010, 11:45
sve si lepo objasnio i hvala!!samo me zanima gde mogu da ubacim filmove i pod koji dir se nalazi datoteka za filmove??ako moze i za muziku?jos sam nov i neuk!!hvala unapred
Pa u princpipu moze da iskopira mp3 i mp4 formate u neki folder (ja stavljam u download) i da ih pusti iz iFile-a. Ja tako radim kad koristim kao USB iPod... Naravno kao privremeno resenje

Lazar
19-01-2010, 11:46
jel ti ukljucen hidden u TC?

biglebowski
19-01-2010, 20:31
ako moe pomos sve sam ovo uradio i otvara mi foldere od i phone ali samo one sa slikama pesmama i sl nikako ne mogu da nadjem ovo /private/var/mobile/Applications/{INSTALLATION-ID} ako moze pojasnjenje zahvaljujem

probaj da instaliras iphonefolders program.mnogo vise je user friendly od total commandera a i *videces* sve foldere

babace
20-01-2010, 14:07
aj da probam i taj dosad sam probao iphonebrowser winSCP ifunBOX i totalcommander i nikako ne mogu da pronadjem ovo sto pocinje sa private inace foldere sa video i photo mi pronalazi hvala na odgovoru

biglebowski
20-01-2010, 16:26
meni u total commanderu pola foldera *belo* i ne mogu da ih otvorim.moguce da je do nekog podesavanja.
u iphonefolders-u su svi *zuti* i mogu da se otvaraju

1024
20-01-2010, 16:29
Ako nisi, instaliras afc2add iz Cydia pa probaj opet (bilo kojim od programa za pristup). Moguce je da zbog toga ne vidi foldere.

nikolaig
22-01-2010, 12:42
Imam slican prob. ali jos gori. :S Takodje ne mogu da vidim te foldere var/mobile itd..a potrebno mi je jer trebam da izbrisem ona 3 zodttd fajla da bi mi radila cydia.. E a ja ne mogu da vidim foldere ni preko tpot, ifunbox, takodje mi ne radi ni winscp, jer mi nesto izgleda adsl ruter zaebava.. Ima li neko resenje? (samo bez restore-a :P )

Lazar
22-01-2010, 13:04
a da pretpostavim da imas 3gs?

nikolaig
22-01-2010, 20:37
Nope, imam 2g.. Probao sam sve, i ono sto su pisali - da dodam u tc tpot/private/var...itd.. nece. :( Any solution ?

biglebowski
23-01-2010, 20:29
jesi probao iphonefolders?

nikolaig
23-01-2010, 21:43
jesi probao iphonefolders?

Jesam..ista stvar. :(

joksa
24-01-2010, 02:00
Uzmite WinSCP ista stvar kao i TC i radi bez problema.

nikolaig
24-01-2010, 20:49
U mom slucaju ne radi ni winscp, ali on ne radi zbog druge stvari - adsl ruter nesto zeza.. Hm izgleda da nemate resenje..tako da cu morati restore.. :(

Srdjaan
17-02-2010, 00:33
Imam 3g 3.1.2 i kada prikacim telefon na PC , otvorim TC , udjem u T-Pot i nemam root folder nego one klasicne Itunes,DOwnloads,Photos ili kako vec nebitno... Nikako ne mogu da dodjem do root-a,jel ima neko ideju sta da radim ?

adamche
24-07-2010, 15:56
cydia - afc2add - resava problem drveta foldera na 3G 3.1.2. :)

bhorse
06-11-2010, 09:38
koji program da koristim da iz iphona prebacim video klipove u PC koje sam pravio telefonom u programu cycoder t-pot ih ne vidi ili ja ne mogu da ih nadjem.unapred hvala