PDA

View Full Version : Problem iphone 3g



DIMIX
10-02-2013, 13:00
Nedavno sam kupio moj prvio iphone 3g (polovan) i odlicno je radio.Nisam ranije imamo iskustva sa iphone telefonima,ali sam sa androidom radio.
Iphone je bio jailbrakovan kad sam ga kupio,i odlicno je radio.Cackao sam na internetu i pronasao whited00r.Nasao sam na jutjubu snimak uputstva kako da apgrejdujem iphone na ios 6 (znam da to ne moze pomocu update,pise da je to idalje ios4 samo ima mogucnosti kao ios 6).U video tutorijalu pise da moram prvo da ga restore,sto sam i uradio.I kada sam hteo da ga upgrade morao sam da idem pa sam pustio upgrade i ostavio ga tako.Kada sam se ponovo vratio kuci primetio sam da je pisalo da nije uspelo,nerazmisljajuci izcupao sam telefon iz racunara.Danas sam ponovo prikljucio telefon u racunar i itunes mi je izbacio da moram prvo da ga restore.Kada pokrenem restore pise samo preparing to restore a na telefonu se samo pojavi logo jabuka i tako stoji 10 minuta i zatim pise da nije uspelo a telefon se ugasi.A kada pokusam da upgrade onda se ni ne pojavi jabuka nego i dalje stoji znak da treba da ukljucim iphone u racunar (i ako je ukljucen) a na racunaru pise preparing to restore i onda izadje error 1604.
Molim za pomoc ne znam sta da radim.

Corleone
10-02-2013, 14:01
Kao prvo whited00r nije iOS6 nego malo poboljsan iOS 3.1.3 u koji je ubacen izgled i jos poneke stvari iz iOS6, ali to se ne odnosi na aplikacije tj neces moci da instaliras aplikaciju koja zahteva veci iOS od 3.1.3 ali mozes da probas da nadjes starije verzije aplikacija.
Skini program iReb, ubaci tel u dfu mod (pogledaj malo po forumu i youtube), upali itunes i izbacice ti poruku da moras da uradis restore klikni ok, drzi shift na tastaturi i klikni na restore i odaberi taj whited00r sto si skinuo sa neta. Ako ti bude izbacivao neke greske tipa 160x znaci da ti nije dobar dfu mod.

DIMIX
10-02-2013, 14:15
E ovako malo pre sam bio uspeo da vratim telefon u normalu:yes: tako sto sam skinuo ios4.2.1. i stisnuo shift na restore i sve je radilo normalno i instaliralo se.Kada sam pokusao da instaliram whited00r opet isti problem izadje mi novi prozorcic i pise sync iphone i tako zakoci.I kad nesto piritisnem (bilo gde na ekranu iskljuci se to sync i izadje problem a moram opet da restore telefon(samo ovog puta nece da uradi restore sa onim 4.2.1. softverom ni 3.1.3.)

Aleksa123
10-02-2013, 19:33
Skini iReb R6 ubaci ga u DFU i shift restore sa Whited00r!! p.s. proveri koji ti je sada bb na telefonu ako je 6.15 moras da uradis upgrade na 4.2.1 i uradis downgrade bb na 5.13.04,ako ti 5.14 onda upgrade na 6.15 pa downgrade na 5.13.04.I nakon svega toga vrati se sa iReb R6 na Whited00r.

Svitac
25-02-2013, 19:26
Ajd ovako, problem je sledeći, telefon spušten sa 6.15 na 5.13. Instaliran Whited00r, užas, sve živo kočilo, Sidiji treba 5 minuta da relouduje, a problem je sa ultrasnowom. Čim čačkam neku aplikaciju , recimo viber, ili facebook, izgubi mrežu. Mislio sam da je bagovit 3.1.3, pa sam instalirao 4.2.1, sn0wbreeze custom sve, ali opet problem sa otključavanjem, iz petog puta sam uspeo da otključam sa ultrasnowom, nemam problem sa Sidijom, brže sve radi. Dodam repo, izgubi mrežu, posle reinstala Substrata i svega živog po ko zna koliko puta, nađe mrežu, čim nešto instaliram izgubi mrežu? Ovo nisam video, jel se dešavalo ovo nekom, il da ga spustam sad na 4.1, još to nisam probao? Da ga dignem na 6.15, možda će tako da radi, nije mi to problem, spustiću ga opet ako treba na 5.13, treba mi rešenje. O push-u ne smem ni da razmišljam trenutno, ni o navigaciji.