PDA

View Full Version : Luda kombinacija: Iphone 5 Sprint + x-sim



nenadpin
09-02-2013, 11:18
Evo resenja (Radovan III) za SMS!
Nakon mesec ipo dana istrazivanja, konacno sam nasao ovo:
1. Jailbreak (evasi0n 1.1)
2. Install SAM (ukljuciti Hactivate)
3. ifunbox-om obrisati iz System/Library/CarrierBundles:
- Direktorijum 310120
- Direktorijum Sprint_LTE
- Direktorijum Sprint _Virgin
4. ifunbox-om obrisati sve .plist fajlove iz direktorijuma var/Wireless/Library kao i iz svih poddirektorijuma (samo fajlove *.plist)
Na taj nacin sam unistio Sprint podesavanja. Potrebno je restartovati telefon.
5. Ubaciti obicnu SIM karticu bez x-sim-a. Obzirom da je ukljucedna opcija "Hactivate", nece ici u aktivaciju. Pojavice crtice signala, ali nema oznake mreze. POtraziti rucno mrezu.
6. Izvaditi SIM karticu i ubaciti je zajedno sa x-sim (meni je vec pre toga x-sim zapamtio IMSI 3101200, pa sam kliknuo samo na accept
7. Iskljuciti opciju "Hactivate" i u "Utilities" pokrenuti "Attempt Activation"
Tel se sam respringuje i ulazi u mrezu. Nema Sprint podesavanja, a na Carrier-u stoji Carrier 14.0. I postoji opcija Cellular Data Network. Jedino je caka da telefon kada se otvori General/About nudi update podesavanja Carrier-a. Takodje kada se prikaci na itunes nudi update Carrier podesavanja. To NE TREBA prihvatiti.
177021770317704

Claudio Paul Caniggia
25-02-2013, 00:23
Ja imam na 4S taj problem, sta treba tu ocistiti! Sprint mreza

zilin
26-02-2013, 15:26
Ja sam sve napravio i kada dodem do zadnjeg koraka ,iskljucim "Hactivate" i odem na "Utilities" pa pokrenem "Attempt Activation" javi mi gresku i ne mogu dalje. Vjerojatno je problem u "Tetherme" kojega ne mogu instalirati. Ako tko zna ,neka pomaze :D

Makaveli
27-12-2013, 23:02
ovo je pomoglo, svaka cast. patim se vec 3 meseca nemogu da napravim sms i 3g. sad radi odlicno. hvala puno!!

illusion
28-12-2013, 03:01
uzimam ip5 sa sprint mreze,nasta da obratim paznju? jel tacno da cesto pise no service ali da je dostupan?

ciprijani
28-12-2013, 21:28
i mene zanima, radi li posle jb sprint na ios7 preko r-sima?