PDA

View Full Version : SAM Ticket



putnik1
08-02-2013, 17:25
Posto je na starom iPhone koji je zakljucan na Austrijskoj 3 mrezi izasla zuta fleka zamenjen je u Apple-u za novi ali je novi dosao sa 4.12 BB ! Od starog postoji SAM tickets sa kojim je bio otkljucan za odredjeni broj pa ja sad pitam malo cudno pitanje jer ne znam a to je , da li je izvodljivo da sad taj tickets moze da se stavi u novi tel i da opet bude otkljucan za taj broj ! Sve ostalo je isto , isti tel , iPhone 4 , ista zakljucana mreza , tel je juce jailbreakovan i ima ios 6 ! Hvala unapred !

technobuba
08-02-2013, 18:01
Ja mislim ne :( neka neko potvrdi...

bbrks
08-02-2013, 18:03
Na zalost nemoguce, jedino da ga otkljucas preko operatera ili neki imei unlock. Imas ovde par ljudi koji to rade, javice se sigurno.

putnik1
08-02-2013, 18:16
ne mogu preko operatera jer za tu mrezu ne radi otkljucavanje :(
Ponadao sam se ali ... :(
Pomislio sam zato sto znam da sam stari tel update-ovao naravno sa sacuvanim BB pa vracao Tickets sa redsnow-om ali ne znam zasta je on vezan dal za fon ili karticu ili oboje . Iz vasih odgovora zakljucujem za oboje !
Ne znam ni sta bi uopste moglo da se desi kada bi pokusao da stavim Tickets sa redsnow-om ?

bbrks
08-02-2013, 20:21
Nista ne vredi, ne moze, sta reci

ivanspirit
08-02-2013, 23:35
Podigao sam iphone 3GS sa 5.0.1 na 6.1. Uradio jb i aktivirao ga originalnom karticom. Ne mogu ili ne znam da vratim nazad lockdown folder (iphone je otkljucan sa SAM). Probao sam iTools, Ifile.... Nece pa nece. Da li neko zna i hoce da mi to uradi? Platicu. Zvao sam Isrbiju danas ali su me otkacili za ponedeljak a to mi je kasno. Uputite me na nekog ako znate u Beogradu. Pomagajte

putnik1
09-02-2013, 00:30
ja sam radio sa redsnow-om tako sto kad odes na opciju "extras" pa "even more" imas opciju da vratis Ticket ! Naravno , to sam radio na starom tel sa 5.1.1 software i sve je bilo ok

dohc24v
11-02-2013, 00:13
I ja sam imao problema na frendovom Iphone 4, pa mi je evo proradilo. instalirao sam SAM , (on je enabled), posto ne radi Revert Lockdown to stock, deaktivirao sam Redsnow om, nakon boot a, pojavile su se sve opcije u SAMu (on/off) , vratio lockdown folder na mestu, ugasio tel , upalio. pise No network. otisao u SAM i ogasio ga off, i telefon je pronasao mrezu.

putnik1
11-02-2013, 00:17
Dobri covece , a da li je isti tel ili je drugi ? Posto ja imam nov tel a tiket je od starog !

dohc24v
11-02-2013, 00:18
Za ivanspirit vrijedi ovaj moj post poviš a za tebe ne vrijede sejvani tiketi...jbg drugi telefon...

putnik1
11-02-2013, 00:19
Bar ces pomoci Ivanu ako cita :) !

dohc24v
11-02-2013, 00:22
Sigurno će mu pomoć ako pročita ....hehe:yes:

luciferc4
12-02-2013, 11:24
Ja sam pre neki dan uradio upgrade sa 5.0.1 na 5.1.1. A imao (imam i dalje, naravno) sam sacuvan SAM ticket. Pokusao sam sa metodama i preko redsnOwa da vratim tiket i preko ifilea, sa brisanjem i SAM pliste u private/root/mobile/library/preference-u ali nikako nisam mogao da dobijem mrezu.. Mislim radio sam po uputstvma koja su postajala. I ticket sam sacuvao i preko ifile-a a i preko redsnOw-a ali nikako nisam uspeo da ga vratim. I ja u lockdown folderu u activation records subfolderu imam jednu plistu. Negde spazih da postoje dve. Da li je to problem kod mene sto nisam mogao da vratim SAM tiket?

jasmin
17-02-2013, 21:32
kod mene je bio 6.0.1 4.10.01i otključan sam ticetom , sve radilo savršeno , međutim kada sam ga podigao na 6.1 4.10.01 opet pomoću redsnow uvezao ticet , uradio jailbreak mrežu imao samo jedan dan i to sa veoma slabim signalom. Primjetio sam da mu signal zeza cydia i mislim da je to greška sistema io 6.1 Svoj problem sam riješio na način ; Zajedno Držiš tipku POWER I HOME 10 13sec , kada se mobitel krene ponovo paliti , pojavi se jabuka , stisni plus volume i drži dok se telefon ne upali . Mreža bude savršena ali tada ne rade cyida tweakovi ;;) Nadam se da će ovo nekome koristiti ,,,

igor11
17-02-2013, 21:46
o cemu vi pricate? kakav SAM, kakav revert lockdown, kakvo deaktiviranje redsnow-om? nemojte da bunite ljude sa bespotrebnim stvarima.. stvar je veoma prosta.. uradite custom, aktivirate sa karticom na kojoj je tel zakljucan (bez ovoga necete moci da vratite tiket, bar ja nisam uspeo) posle toga spojite tel i preko ifunbox-a izbrisete fajl koji se nalazi u folderu activacion ticket, iskopirate taj ticket koji ste beckapovali, restartujte tel i dobicete signal..

luciferc4
18-02-2013, 11:26
Znam da mi je sa Sunrise (Swiss) mreze... Jos samo da nabavim karticu:(.

igor11
18-02-2013, 21:13
moras da je nabavis, jer ako haktiviras telefon, neces imati u lockdown-u folderu activacion ticket.. ja sam pokusavao vise puta i nisam uspeo dok nisam aktivirao tel sa karticom na kojoj je zakljucan.. posle toga sam za 30sec sredio da dobijem signal..

luciferc4
18-02-2013, 23:47
vec cu se snaci za neku karticu sa ove mreze. Pretposavljam da moze bilo koja a ne ona koja je kupljena uz telefon..Hvala!