PDA

View Full Version : Nedostaje international assist opcija i sam salje poruke na 3030



sijakm
08-02-2013, 01:10
Danas sam uzeo ip5 sa svajcarske sunrise mreze koja radi sa rsimom. Sve ostalo radi odlicno, ali imam par problema.
Prvo sto sam primetio je da nisu postojala podesavanja za gprs, ali sam to resio sa instaliranjem tether me aplikacije sa cydie. Resenje za druga dva problema nisam uspeo da pronadjem, pa se obracam Vama.

Primetio sam da mi posle svakog respringa telefona (moram cesto da ga respringujem zbog novih aplikacija) stigne poruka sa broja 3030 sadrzine "poslali ste pogresan zahtev" i racun mi se malo po malo uvecava. Primetio sam na forumu vezano za ovaj problem da je jedno od resenja da se iskljuci international assist, medjutim kod mene ne postoji ta opcija u telefonu, nestala je kao i podesavanja za gprs. Imam samo dial assist, ali kontam da je to nesto drugo. Iskljucio sam facetime i imessage.

Takodje sam primetio da (posto sam vratio backup sa starog iphone-a) su stare poruke koje su vracene sa starog telefona u message aplikaciji zamenjeni brojevi sa +43, umesto +381. To vazi samo za pojedine brojeve (recimo svaki treci broj) koji mi nisu u imeniku.

Molio bih vas za pomoc, ne bih da se razocaram prvi dan, a bas sam polagao nade u ovaj telefon posle budjavog s3 samsunga :(

justkidding
08-02-2013, 01:25
Ovako 3030 poruka je problem samo sa sunrise mrezom i pogledaj po forumu pisalo se dosta o tome nesecam se tacno u kojim temama,posto ja imam r-sim orange ch pratio sam te teme ali ispostavilo se da je to samo sunrise problem,ovo sa promenom pozivnog broja mislim da niko nije reklamirao tako nesto ali procesljaj preko search-a foruma malo.I uzeo si mnogooo bolji tel od S3 posto sam ja dok sam cekao ip5 i jb koristio S3 pa znam sta pricam,imas opciju da otkljucas sunrise ali ja sam poslednji ovde koji bi to trebao da ti preporucim ali opet.....

sijakm
08-02-2013, 02:03
Sve sam pretrazio po forumu, menjao sam i dodavao sam i ono "backup" preko i file-a, mada 22802 backup file je vec postojao, ali nije postojao 22802 backup folder. Ne znam da li to ima veze. U svakom slucaju cu se suzdrzavati od puno respringa, pa valjda ce izaci neko resenje za problem ili cu uraditi restore kao poslednje resenje. :(

justkidding
08-02-2013, 02:41
Sto se tice respringa mali off ali koristice svima developer RPetri je otkrio da posle svakog respringa ostaju log filovi u memoriji koji se gomilaju i zauzimaju prostor i usporavaju sistem fix je RespringCacheFix sa njegovog repoa //rpetri.ch/repo.com/ ja ga imam dan dva pa nemogu da potvrdim da se vidi razlika ali neskodi i potvrdjeno resava problem koji bi se manifestovao vremenom korisnicima jb-a.....