PDA

View Full Version : 3gs gubi signal



faki1993
07-02-2013, 22:55
kupio sam skoro 3gs i od samog pocetka stalno gubi signal. Dok sam u gradu nemam problema msm desavaju se male varijacije signala nekada imam pun signal, a nekada 1,2 crte ali je podnosljivo. Medjutim kada sam kuci repetitor mi je na 100m od kuce a skoro nikada nemam signal, kada iskljucim 3g mrezu bobijem po 1,2 crte signala ali i taj slabi signal cesto nestaje (vise ga nema nego sto ga ima). Pa ako bi mi mogao neko reci sta da radim posto ovde na sajtu nisam naisao na konkretno resenje io mi je bio na 5.1 kada sam ga kupio sada je na 6.1 ista je situacija sa signalom i na jednom i na drugom io-u. unapred hvala :)

leproz
08-02-2013, 22:01
Pozz. E ovako imam isti problem sa dva iphonea 3gs, jedan na 5.1.1 drugi 6.1. Privi fon kada ukljucim 3g pokupi mrezu ali kada iskljucim ne radi. Ali, zanimljiviji je slucaj ovog drugog. Naime, signal je pun GSM, bez 3g-a. Kad stoji na stolu(ili na kojoj god drugoj podlozi) ali čim ga uzmem u ruke automacki signal nestaje skroz, ali bukvalno svaki put. Neki spoj je na anteni. Nije slomljen ni jedan bakarni ''hepek'' , nisu oštećeni tranzistori kod konektora 7, promjenio sam sa ispravnog 3gs-a i donji dio gdje je napajanje i antena (konektor 7). Eto samo da ispričam ovaj jako zanimljiv problem, a ja se bacam u riješavanje. Trenutno se lemilica grije pa ćemo pokušati nešto :)


Hmm pravi spoj kad drzim metalni okvir (bezel) gdje je naslonjena antena..

faki1993
14-02-2013, 16:40
skoro isto je i kod mene msm to sa stolom ali samo kada sam kuci u gradu nemam problema :D, javi ako uspes da sredis :D

pavleus
19-02-2013, 18:25
Pozdrav!
I ja se pridruzujem u klub slabog signala na 3gs! Telefon stalno ima slab signal 1-3 crte a povremeno se izgubi mreza. U pitanju je mts. Kad se izgubi signal onda idem na aiplane on pa off dok ne nadje mrezu. Mene zanima jel to hardverski problem da nosim u servis i jel imao neko slicno iskustvo? Moze li da se sredi? Ili je nesto do softvera. Softver mi je 6.1, bb 5.13.4

somazvanica
01-03-2013, 11:37
isti problem ovde u pitanju je 3gs a 6.1 ios .. sve radi kako treba i samo na jedanput sa pune mreze na 1 crtu signala .. i vrati se posle par sekundi .. opet dodje na isto .... neznam sta i moze biti poblem ? dali moze biti od ios

iMad
02-03-2013, 20:22
I ja imam isti problem...tel. sam dobio polovan na iOS 6.0.1 i imao je odradjen jailbrake...tek nakon 2 sedmice sam primjetio da tel. gubi signal,jednostavno se nakon nekog vremena pojavi "No service" i moram ga restartovati da bih ponovo uhvatio mrezu, (vadjenje/umetanje sim-a,airplane mode on/off ) ne pali kod mene...ovaj sam problem opisao u temi,ali nemam nekih konkretnih odgovora,ja sam mislio da je problem do jailbrake-a (da je nesto poslo kako ne treba tokom cjelog procesa),ali sad sam vidio da drug -leproz- u ovoj temi spominje lemilicu...dali je to hardverski ili softverski problem??? http://www.isrbija.net/showthread.php/39003-no-service-problem-iPhone-3GS Ja i dalje googlam u nadi da cu naci nesto sto ce pomoci...

somazvanica
03-03-2013, 01:20
pazi sto se mene tice ja sam resio jednostavno tako sto sam iskljucio 3g.. i sad niti gubi signal svrena na vreme niti bolo sta sve radi savrseno, sem notifikacija nerade mi push notifikacije .. zapravo nerado recono lad dobijem mail na facebooku nemam notifikaciju od toga na telefonu.. jednostavno nista se ne desava

technobuba
03-03-2013, 09:36
Moguce da je do 6.15 basebanda... Mozda je hardware! Sto se tice notifikacija moras to odraditi SAM-om, aktivaciju i onda rade push notifikacije... Imas u sekciji tutorijali sve lijepo napisano

iMad
03-03-2013, 16:17
Moguce da je do 6.15 basebanda... Mozda je hardware! Sto se tice notifikacija moras to odraditi SAM-om, aktivaciju i onda rade push notifikacije... Imas u sekciji tutorijali sve lijepo napisano

kod mene je 5.16.07 baseband...dali je taj BB problematican??

technobuba
03-03-2013, 17:34
5.16 ja mislim da ne otkljucava ultrasnow! Nisam siguran, neka me neko ispravi ako grijesim! Mislim, ne tvrdim! Jer sa njega se mora na iPad bb da bi radio ultrasnow ili posle iPad bba na 5.13.04...

zoky099
03-03-2013, 17:40
Mora se spustit na 05.13 da ultrasnow otkljuca..


Sent from my iVes Masina using Tapatalk

bule
08-03-2013, 12:18
Kod mene se povremeno kada je aktiviran 3g izgubi skroz signal na 6-7sekundi i zatim vrati pun. iskljucim 3g i nikad nemam problem (6.1 verzija)