PDA

View Full Version : nestao imenik



marijana82
07-02-2013, 20:04
drugari sta da radim od jednom mi je nestao ceo imenik nista nisam skidala sa sidije.jednom mi se to vec desilo vratila sam ga al se ne secam kako.kako da ga vratim????

justkidding
07-02-2013, 20:08
Dali si radila backup na icloud ili na kompu preko i tunsa ako jesi samo uradi restore ili ako imas sve kontakte na kartici u settingsu-mailcontactscalendars-import sim contacts

ako ti se to desava cesto imas free app na itunesu MCBackup napravi backup kontakata sa iphona i posalje na tvoj meil kad ti zatrbaju samo kliknes na taj file u meilu i nstaliraju ti se svi kontakti za sec na iphone

marijana82
07-02-2013, 20:10
nisam nista radila.samo mi se sinoc zakocio nisam mogla nista da uradim pa sam uradila hard reset valjda je tad i nestao al sam sad primetila.nemam ni jedan broj na kartici

justkidding
07-02-2013, 20:12
Nazalost nema spasa izgubila si sve kontakte kad ih ponovo ubacis uradi backup obavezno sve jedno dali na komp ili icloud a i ovaj app pride instaliras....

marijana82
07-02-2013, 20:19
znas sta ja bi uradila restore ali imam5.0.1 4.11.08 otkljucan sa metodom sam ono kad je moglo par dana da se otkljuca.imam sacuvan onaj tiket u cocke pa ako neko moze da mi objasni detaljno sta sve trebam da radim????

cikajoca
07-02-2013, 20:50
Jesi li ikako radila bekap sa iTunes do sada, ako jesi moraš vratiti bekap i vratićeš i kontakte do datuma kad je rađen isti? Bojim se da ćeš zaključati tel prilikom restora:(
Ili možda imaš aplikaciju Groups kojom praviš grupe kontakata. Ako da, trebaš otići na: kontakti-grupe i štiklirati opciju prikaži sve kontakte, ili Svi iCloud. Pogledaj , možda su samo isključeni.
Restore neće pomoći ako nemaš nigdje sačuvane kontakte, zato je bolje nemoj ga raditi.

KingKong
07-02-2013, 21:11
Zato dobro dodje prog idrive lite, kao rezerva za icloud da se sacuvaju kontakti! Toplo preporucam


Sent from my iPhone using Tapatalk

marijana82
07-02-2013, 21:20
ja bih radila restore ne zbog imenika nego zato sto mu je potrebno usporio se i malo malo poceo da brljavi al bas se plasim da ga ne zakljucam.ne znam dal je nego probao i d

nisam zavrsila slucajno pretisla send.dal je neko radio restore ko ima otljucan sem metodom i dal mu je ispelo opet da ga sa tiketom otkljuca to mene zanima????





Nemoj duplirati postove ...koristi opciju edit

justkidding
07-02-2013, 22:09
Pazi dobro pre nego sto odradis restore dobro prouci sta i kako treba da odradis da neizgubis unlock!!!!koristi search na forumu sam unlock itd naci ces neki post vec ili pretrazi temu ip4..Pa ako nenadjes nista postavi temu u odgovarajucoj sekciji...

miodrage
07-02-2013, 22:35
Marijana ti imas unlock uradjen SAM metodom. Ima na forumu detaljnih uputstava. Grubo receno, treba da udjes u filesystem telefona (recimo preko iTools), i nadjes lockdownd folder. Njega moras da sacuvas na racunaru, tu su ti appticketi koji rade otkljucavanje. Zatim, kad uradis restore i sve, onda se taj lockdownd folder vraca tamo gde je bio, i to otkljucava uredjaj.
Sto se kontakata tice, idi na kompu u C:\Users\<tvoj user>\AppData\Roaming\Apple Computer\MobileSync\Backup i tu ces imati neke foldere tipa sdhjbidsjbf23562873yvfibuie. E sad iz nekog od tih backupa preko iTools probaj da iskopas kontakte.
Meni se ovo isto desilo, i na ovaj nacin sam vratio 80% kontakata, jer dugo nisam radio backup u iTunes.
Javi sta si uspela.

M L A D E N
08-02-2013, 13:07
također mi se desilo na iphone 4 da se iz čistog mira obriso imenik.
razgovaro na mob., sve OK, ostavio ga na stolu, frend zove a piše broj normalno, ne ime njegove, pogledam šta je kad ono nijednog imena nemam.
znači mob.stajao na stolu, ja gledao tv, niko ga nije taknio, razmak sat vremena između poziva i imenik nestao.
imao sam spremljenu večinu, isto nekih 80ak % sam vratio, ali mi dosta novijih bitnih brojeva izgubljeno. zna netko kako do njih ili kako se to moglo dogoditi iz čista mira da se spriječi ponovno?

marijana82
16-02-2013, 00:12
miodrage nisam nista probala ovih dana nisam imala vremena.planiram sutra.nadam se da cu sve da uradim kako treba pa ti javim

Svitac
16-02-2013, 00:32
Mislim da icloud završava sav posao. Uradiš backup na icloud i miran si. Uvek možeš da vratiš sve, i posle restora.

miodrage
16-02-2013, 11:09
@Svitac - pa i nije bas tako, ja sam imao backupovane kontakte na iCloud, i prilikom restore-a mi nije vratio 24 kontakta, srecom pa sam imao sve u kompu sacuvano. Vise ne verujem nikakvim online varijantama, lepo je to sve, i sve je to super, ali ja kontakte cuvam i na kompu, Zlu ne trebalo.

Svitac
16-02-2013, 11:56
Ne znam, kad se zakačim na icloud i proverim, isti broj kontakata imam. I kad nekom radim restore, uvek mu bekapujem na icloud i prilikom setovanja, uključim icloud i sve povuče u kontakte bez greške. E sad ako si imao i gmail na kontaktima pa si napravio u imeniku još jednu grupu... Može da se desi da je tu nastao problem. Ovako iz mog iskustva nisam imao nikad problem sa icloudom. I ne bi ni smelo, jer je to veoma ozbiljan servis, da bi smelo iz nepoznatog razloga da se to dešava, hoću da kažem, mislim da je ipak ljudska greška uzrok mnogim problemima.

miodrage
16-02-2013, 13:17
Ne iskljucujem ni svoju gresku, ali nikad u zivotu nisam syncovao svoje kontakte ni sa jednim mail-om. Sad otkad sam na Lumiji920 mi je sve syncovano na Live.com i to je to. Ali za svaku sigurnost, ja sve i dalje cuvam u svom sokocalu, na vise mesta... Kazem, iCloud me zeznuo za ta 24 kontakta... Nista strasno, iDrive Contacts me je zeznuo za sve kontakte u telefonu.
Sad mi nesto pada na pamet, zasto je iCloud mogao da me zezne - koristio sam onaj AllSync, za sync sa FB, Twitterom, LinkedIN-om... Pa moguce da je tu doslo do nekog karambola... Djavo ce ga znati.
Uglavnom, posle tih skola - iTools - export as CSV i adios :D

Svitac
16-02-2013, 13:23
Ko zna, nešto se dogodilo, vidim da imaš dugu istoriju sa kontaktima :) . Dobro je i ručno izvaditi imenik za svaki slučaj, evo i putanja:
AddressBook
/private/var/mobile/Library/AddressBook/AddressBook.sqlitedb

rikee
16-02-2013, 13:40
Gmail exchange radi sa svima...a ima opciju i da odradi restore kontakata u zavisnosti od datuma importovanja ili odredjenog vremenskog intervala. Za privatnost se uopste ne brinem jer mi svi kontrolisu sve :)