PDA

View Full Version : Ios 6.1 za iphone 4



Kurajber22
05-02-2013, 14:23
pozz svima,imam jedno pitanje ako nekoga ne mrzi da mi pojasni malo...imam iphone 4 16gb.trenutna verzija IOS mi je 6.01,i pita me da ga update-ujem na 6.1...telefon mi je bio otkljucan gewey karticom,pa sam platio u nekom servisu da mi ga kompletno otkljucaju i to su mi sredili,sada ga koristim normalno sa micro karticom,bez gewey-a...zanima me da li mogu preko wi-fi preko moba da update na 6.1 ili preko itunes-a,a da pri tome ne zeznem nesto telefon? hvala svima unapred

skiper
05-02-2013, 14:36
Neces nista zaznuti ako ti je otkljucan telefon, ali ako zelis kasnije uraditi Jailbreak na telefonu onda bolje uradi update preko itunes-a.

Kurajber22
05-02-2013, 14:39
hvala puno na odgovoru...a kazi mi ako znas,da li ce mi se svi podaci iz telefona izbrisati ako uradim update?

skiper
05-02-2013, 14:40
Pre nego sto uradis update napravi backup da bi posle mogao da vratis sve sto ti je bilo u telefonu.

Paranormal
05-02-2013, 15:18
Je l' backup vazi i za slike i poruke iz telefona ili ne?

Stefan95
05-02-2013, 15:23
Da,odradi u itunesu backup i sve bi ti trebalo biti sacuvano....

skiper
05-02-2013, 15:26
U potpunosti vraca sve sto je bilo na telefonu

djsp
05-02-2013, 15:29
Taj odgovor je i meni trebao....

sasabor
05-02-2013, 15:35
a da se ubaci 6.1 preko snowbreze,sta time dobijam?

Kurajber22
05-02-2013, 15:55
ja sam sad stavio preko itunes-a da se updateju softver,bice gotov za nekih pola sata,videcemo sta ce da bude :D

Kurajber22
05-02-2013, 16:35
Gotov je update na 6.1,super je proslo sve,i sve mi je ostalo u telefonu,hvala svima na pomoci...pozz

Paranormal
05-02-2013, 17:04
Jos jedna stvar - hocu da odradim restore na jb telefonu sa 5.1.1 softverom da bih otisao na 6.1, je l' postoji nesto na sta da obratim paznju, posto citah da moze da zapuca restore ako odradim to na jb telefonu, i sta je to na sta da obratim paznju i kako to da odradim da ne bih sebi stvorio probleme? Telefon je simfree, sto se da videti u potpisu...

Edit: Govorim o obicnom restore-u preko iTunes-a.

technobuba
05-02-2013, 17:06
Nema veze sto imas jb ja mislim...

Ironije
05-02-2013, 17:14
Naravno da nema veze, tu priču već nekoliko dana vrte ovde po forumu neki poluobavešteni likovi a veze sa mozgom nema. Kako bi inače uradio un-jailbreak ako ne pomoću Restore?
Samo nakači fon na iTunes i raspali po Restore dugmetu. Naravno pre toga uradi backup.

bbrks
05-02-2013, 17:18
Ako mogu kao poluobavesteni, Udri slobodno sta ti kazu, pa se javi .................

Paranormal
05-02-2013, 17:24
@bbrks

Ako se ne slazes sa njima - reci mi onda kako, jer ne planiram da zajebem nesto i spreman sam da cujem i "drugu stranu" u odnosu na odgovore koje sam vec dobio.

iLove
05-02-2013, 17:27
Spremi SHSH blobove i napravi backup podataka ako nesto pođe po zlu ;)


iPh4s

bbrks
05-02-2013, 17:28
Nema frke, ne kazem da ono sto oni kazu eventualno moze da prodje, ali da bi izbegao bilo koju eventualnost, ja bi na tvom mestu skinuo IPSW 6.1 na komp pa sa SHIFT+RESTORE oznacio isti i odradio RESTORE. Sigurnije garant. Tj, nisam ja izmislio toplu vodu, nego ceo svet tako radi

sasabor
05-02-2013, 17:44
odakle da skinem tai IPSW 6.1

iLove
05-02-2013, 17:47
Imas recimo na omizio.com u "download" sekciji, sve lijepo razvrstano po modelima ;)



iPh4s

Paranormal
05-02-2013, 17:48
@bbrks

Koji od ovih http://www.iphonefirmware.com/firmwares-download/ da skinem?

@sasabor

Ovo je ujedno odgovor na tvoje pitanje.

sasabor
05-02-2013, 17:54
pa koji od ovih da skinem ima po 2-3 vrste za ip 4 gsm

Paranormal
05-02-2013, 17:56
@sasabor

Da znam odgovorio bih ti, ali kao sto vidis i ja sam pitao to @bbrks-a, tako da se strpi malo i sacekaj dok ne saznamo, i citaj sta pisem, a ne da pitas opet isto sto sam vec pitao u prethodnom postu iznad, pobogu.

bojan.p
05-02-2013, 18:25
ja takođe imam isti slučaj kao paranormal1612 tj iP4 5.1.1JB, moj otključan kod AT&T odnosno sad je sim free
pratio sam po forumu i ima oprečnih info da se uradi update na 6.1 normalno preko iTunes ili shift+restore sa IPSW 6.1 pa sad ni ja ne znam da li uopšte ima neke razlike, i ako da gde bi mogao da nastane problem. :confused:

ja sam pratio evad3rs sajt i na njemu našao tutorial da se podigne 6.1 preko shift+restore kao i linkovi za skidanje IPSW 6.1 po modelima

http://www.evad3rs.net/2013/01/how-to-update-ios-6-to-ios-61-for.html

jel može neko da mi razjasni čemu služi UPDATE a čemu RESTORE dugme na iTunes?
takođe da li tel treba da bude u DFU mode kada se radi shift+restore pošto kada sam podizao na custom 5.1.1 na koji sam prišio SHSH tel je morao da bude u DFU

naravno pre se podrazumeva da uradim backup i transfer purchases u iTunes, pa posle restore from backup kao i ponovnu instalaciju aplikacija.

Paranormal
05-02-2013, 18:43
Pa update kao sto sama rec kaze samo ti "nadogradi" 5.1.1 da imas 6.1, a kada uradis restore, dobijas novi i potpuni 6.1, potpuno "cist" 6.1 da se tako izrazim. Kad bi uradio update samo bi "skocio" na 6.1.

Na drugo pitanje ne bih znao da ti odgovorim... ://

Inace, upravo skidam sa evad3rs sajta gsm verziju za moj telefon, trebalo bi da je to to...

Ironije
05-02-2013, 18:50
Nema nikakve razlike između Restore ili Shift + Restore kada se radi na zadnji firmware, kao što je sada slučaj. A koji firmware da skinete neka vam kažu ti što su vas nagovaroli da bez veze tako komplikujete, mene mrzi da se cimam :)

bojan.p
05-02-2013, 18:50
ako sam te dobro razumeo UPDATE 5.1.1 na 6.1 mi podigne novi iOS a podaci ostaju u tel, a RESTORE digne novi sistem ispočetka i tel bude potpuno prazan tj kao nov?

Paranormal
05-02-2013, 18:52
To ne znam, ja sam pristalica restore-a.

sasabor
05-02-2013, 19:05
Preporucuje se sift restore jel je sigurnije

skiper
05-02-2013, 19:26
Ako je telefon simfree nema brige, opali restore preko iTunes-a podigni na 6.1 i uradi ponovo Jailbreak, imas detaljna uputstva na omizio.com

bojan.p
05-02-2013, 19:34
paranormal, ja ću sačekati par dana da splasne euforija i preopterećenost svih izvora, pa ću polako da podignem na 6.1 i uradim JB
molim te da, ukoliko u međuvremenu podigneš na 6.1, napišeš šta si i kako uradio i da li je bilo problema..

hvala i pozz

Paranormal
05-02-2013, 19:53
Vazi, nije problem

babaroga73
05-02-2013, 20:12
Evo na ovu temu da se javim , ja sam uradio juce update IP4 simfree sa 5.0.1. koji je bio jb ,na 6.1. , nisam jos jailbreakovao, uradio sam full udate i baseband-a , bilo je malo muke ali se sve lepo zavrsilo. Sve uradjeno regularno preko itunesa, ali , veliko ALI, bilo je mnogo muka tj itunes odradi skidanje i pokusa "restore" i izbaci gresku , i to razne : "-1" , pa "3924" , pa ne znam ni ja. Sve u svemu , treba iskljuciti antivirus, i editovati famozni HOSTS fajl , obrisati sve iz njega, i onda je uspelo. U jednom trenutku je i upao u infinite loop, al sam uspeo da ga DFU-jem i uradim update.
Greska koju sam imao - na 5.0.1 sa najstarijim bb je bila greska da je signal mreze prikazivao sa samo 2 crtice - iako je bio full signal, sada je naravno nestala.
Ono sto me je odusevilo je da je backup odradio bukvalno sve, tj sve do zadnjeg fajla, pa cak i registr.br.auta u app SMS Parking Srbija za placanje parkinga, je zapamtio i vratio na svoje mesto. Jedino podesavanja za GPRS sam morao ponovo da ukucam. Zasad dobar, brzi pristup kameri, sve ok, preporuka. Mali dodatak - aplikaciju messages je gurnuo u direktorijum utilities, pa sam bio par minuta u rebusu gde je nestala. Jailbreak ce sacekati par dana, da se olade Cydijini serveri.

jasmin
05-02-2013, 21:03
Cijenjeni prijatelji uvjek ste do sada pomagali nadam se da ima neko pomoć i za sljedeće ;) IPHONE 4 16 IOS 6.0.1 otključan SAM ticetom(BB 4.10.01) jb tethered , zanima me ima li neko uputstvo da ga podignem na iOS 6.1 pa da uradim untethered jailbreak sa SAM ticetom jer imam ga sačuvana ali da ostane 4.10.01 BB ...
Ili neko uputstvo kako da uradim untethered jailbreak sa SAM ticetom za ovaj moj 6.0.1 ali da sačuvam BB.

bojan.p
05-02-2013, 21:40
babaroga73, jesi li najnormalnije priključio tel na komp, i pritisnuo UPDATE ili RESTORE? tel je bio upaljen kad je počeo da se podiže 6.1?
možeš li da pojasniš ovo: "U jednom trenutku je i upao u infinite loop, al sam uspeo da ga DFU-jem i uradim update."
negde u sred procesa si morao da ubacuješ tel u DFU? šta si zatim radio/pritisnuo?

izvinjavam se unapred zbog ovolikog zavlačenja u "sitna crevca" ali nisam ni jednom još ovo radio, pa neke banalne stvari i koraci koji se možda i podrazumevaju su mi još uvek nejasni i nepoznati

Ironije
05-02-2013, 22:55
@jasmin: instaliraj sa Cydia-e evasi0n 6.x Untether i to je to.
@bojan.p: pošto imaš sim free telefon nema razloga da brineš i komplikuješ stvari. @babarogi je fon upao u inf loop jer je restore proces prekinut zbog greške(1 je obično hw problem, 3194 je host, ako se nisi zezao sa tinyumrella-om onda su ti hostovi verovatno u redu). Dakle, normalno uključen telefon nakačiš na komp (po mogućstvu zadnji USB port, kod nekoga umeju da zezaju prednji, mada retko), otvoriš iTunes, klikneš na Backup, sačekaš da se završi, klikneš na Restore, sačekaš da se završi,zatvoriš iTunes, nakačiš se fonom na net i pustiš da se aktivira, klikneš na Set up as new, otvoriš evasi0n, klikneš na Jailbreak, kada ti evasi0n kaže otključaš telefon i na njemu klikneš Jailbreak, sačekaš da se restartuje, otvoriš Cydia-u i sačekaš da ispremešta aplikacije, dodaš na primer repo.hackyouriphone.org i instaliraš AppSync 6.x ako si na prethodnom iOS-u imao krekovane aplikacije, pustiš ga da se respringuje, otvoriš iTunes, klikneš na Restore from backup,sačekaš da se restore backup-a završi i telefon restaruje i to je to.

babaroga73
05-02-2013, 23:04
babaroga73, jesi li najnormalnije priključio tel na komp, i pritisnuo UPDATE ili RESTORE? tel je bio upaljen kad je počeo da se podiže 6.1?
možeš li da pojasniš ovo: "U jednom trenutku je i upao u infinite loop, al sam uspeo da ga DFU-jem i uradim update."
negde u sred procesa si morao da ubacuješ tel u DFU? šta si zatim radio/pritisnuo?


I ja sam ovo sad uradio prvi put (btw. upravo radim evasion jailbreak.) ....
Posto nije hteo da uradi update sa Shift + restore (tada ti daje da biras fajl sa hard diska *.ipsw) , gde sam imao 6.0.1 skinut sa apple sajta, 5.1.1 skinut i patchovan preko snowbreeze, i 6.1. sa apple sajta - inace, kad ih itunes skine, nalaze se u C:\Documents and Settings\USERNAME\Application Data\Apple Computer\iTunes\iPhone Software Updates ) , izbacivao mi je stalno gore navedene greske - pa sam mislio da je greska da ipsw fajlova i mene,
pa resim da uradim restore i da ga pustim da odradi direktno itunes sa apple sajta, gde je on skinuo 6.1., ali ponovo je izbacivao greske, da bi u jednom trenutku
poceo da radi updating... , ali se zaustavi i izbaci opet -1 ili 3294 gresku.... a telefon ostane u infinite loopy - to ti je kad se konstantno pali, pojavi se jabuka, ugasi, pa opet.
Ako ti se ovo desi - treba da ugasis (drzanjem power) zatim drzis oko 10 sec power i home, kad se pojavi jabuka pustis power i drzis home) pojavi se slika kabla i strelica na itunes) . Onda si valjda usao u taj DFU ili stagod, sto znaci da mozes opet da radis RESTORE.
E onda ja vidim da nije do ipsw-ova , po apple error objasnjenju, pa ugasim antivirus i editujem hosts fajl ( nalazi se u C:\WINDOWS\system32\drivers\etc i zove se hosts nema ekstenziju) otvoris ga u notepad i obrises sve, snimis. Ako imas noviji win od mene (moj je XP) , trebace ti admin.privileges itd. da bi ovo uradio. Slobodno ovo uradi , da ne objasnjavam cemu sluzi hosts , ne znam ni ja bas 100%, sluzi da zaj**bava.
Posle ovog obavezan restart.
Sve u svemu, itunes prihvati i uradi update, i i backup-a povuce i vrati komplet od imenika , do savegame-ova iz free igara.

Znaci - prvo full backup,
drugo update (on uradi i restore iz backupa)
Pazi da ti je telefon simfree !!! Inace nemoj da radis update iz itunesa.
I to je to.
Radi ko sat (koji radi). :-)

Pet minuta straha, i sat vremena googlanja. I drndanje do pola 4 ujutro da ubacim razne applikacije koje su free.
...
U medjuvremenu, dok sam ovo kucao, na ipad-u sam na 6.0. uspesno instalirao cydia, preko evasion (eh, kad bi sve bilo ovako lako).

Paranormal
06-02-2013, 03:50
@bojan.p


Uradio sam sve, isao sam prvo backup telefona pre restore-a, skinuo ipsw za 6.1 sa sajta evadersa za svoj telefon (citaj: iP4), usao u iTunes pa SHIFT + RESTORE, izabrao IPSW, sve odradio, pa odradio jailbreak, instalirao biteSMS i Zephry bez kojih ne mogu, pa TEK ONDA BACKUP, inace sam isao na SET UP AS NEW iPhone nakon toga. Sve proslo glatko bez ikakvih problema.

pashutinovac
06-02-2013, 07:35
Svi zapeli ovde za shift-restore kao da je soba- upoznajte iphone , hahaha..

Niko da napise sta je 6.1, kako se ponasa ip4 sa njim ,prednosti, i naravno mane ?!

bbrks
06-02-2013, 08:09
Lepo da si uspeo, :D

jika
06-02-2013, 09:09
Imam ip4 simfree,bio sam na 5.1.1 jb. Uradio sam restore (pre toga backup), i posle instalacije 6.1 kliknuo na restore backup ali nemam ni jednu app koju sam kupio/skinuo. Jel ima neko resenje ili moram sve pojedinacno sad da instaliram i ponovo redjam u foldere? :S

skiper
06-02-2013, 09:58
Purchased, u App Store-u udjes i tu su si ti sve aplikacije koje si ranije skidao.

babaroga73
06-02-2013, 10:13
Svi zapeli ovde za shift-restore kao da je soba- upoznajte iphone , hahaha..

Niko da napise sta je 6.1, kako se ponasa ip4 sa njim ,prednosti, i naravno mane ?!

Prednosti > shortcut na lockscreen za odbijanje poziva sms-om , i za brz pristup fotoaparatu , su super.
brzi je fotoaparat nego na 5.0.1.
integracija (ona strelica ikonica) save to album, send as email, sms , itd, je super odradjena
safari ima fullscreen
novi appstore je super - dok instalira, ti dalje razgledas aplikacije
to je otprilike to.
mane > i dalje potreban/neophodan - caller id fix , bite sms, sbsettings, znaci cydia mora da radi.
jos uvek potrebno hebenih 5 klikova da bi ugasio ili upalio 3g data i wifi.
mape su zaboravile da postoji istocna evropa.
samim tim i sve aplikacije koje koriste mape.
i ipak se oseti da je to os koji je pravljen za iphone 5, i da 4-vorku polako gazi vrreme.
(meni je ip4 nekako najbrze i najstabilnije radio na fabrickom 4.3.1.)

MIX
06-02-2013, 21:19
Imam jednu cetvorku koja je trenutno na 4.2.1 i radi sa gevey karticom,nikada nije radjen JB.
Sada me interesuje dali mogu da je podignem na ios 6.1 il neki drugi al da sacuvam bb da bi mogla da radi gevey kartica?
Dali postoji alat za to i koji?
Hvala.

cliosport24
06-02-2013, 22:46
Imam jednu cetvorku koja je trenutno na 4.2.1 i radi sa gevey karticom,nikada nije radjen JB.
Sada me interesuje dali mogu da je podignem na ios 6.1 il neki drugi al da sacuvam bb da bi mogla da radi gevey kartica?
Dali postoji alat za to i koji?
Hvala.

proveri prvo sa koje mreze ti je telefon, mozda imas varijantu da ga povoljno otkljucas na simfree pa onda pucaj na 6.1

.stefan
07-02-2013, 04:37
vi koji ste probali 6.1 jailbreakovan na ip4, kako vam radi i kako se baterija ponasa? vredi li update-ovati sa ios5?

vlada2907
07-02-2013, 08:09
Ja sam jb i4 6.1, za sada se ponasa ok, radi bez bagova, istima instalirao sam samo par tvikova sa cydije... Za bateriju javljam, cini mi se da je isto, videcu jos par dana pa pisem ovde...

Kurajber22
07-02-2013, 12:23
update sam ja juce i4 jailbreakovan na 6.1,baterija dosta slabije drzi,juce sam ga cak 2 puta punio,a inace mi je sa ios 6.01 trajala po 3 dana sa istim koriscenjem,a i cini mi se da mi je malo ukocio pisanje poruka i viber,koji mi je radio odlicno a sada blokira i on.vraticu najverovatnije na 6.01,jer 6.1 nema nikakve promene a zablokirao mi je par programa i crpi bateriju dosta...

.stefan
07-02-2013, 12:44
A u odnosu na ios5 kako drzi baterija?

belthazor2012
07-02-2013, 12:52
Meni dosta bolje drzi na 6.1 bateriju u odnosu na 5.1.1 , na ipad-u recimo nema razlike ali na i4 primetno bolje.

sto se mene tice definitivno vredi update. Brzi je safari, app store je bolji, dosta sitnih poboljsanja, a i 6.1 je dobro ispeglan u odnosu na 6.0.1 , mislim da cu ostati do 7.1...(ako se apple smiluje da ga bude za i4) :)

Tiosav
07-02-2013, 14:11
Ip4 + gevey ultra trenutno na 5.0.1. naravno sa sacuvanim basebandom 03.10.01 i sve radi vec dugo bez problema-videh danas http://www.letsunlockiphone.com/preserve-iphone-baseband-ios-6-1-update-sn0wbreeze/. Jel neko probao da ne poduvanim prvi:-)

Kurajber22
07-02-2013, 14:19
A u odnosu na ios5 kako drzi baterija?
u odnosu na ios5 mislim da su tu negde sto se tice baterije,ali je meni definitivni barem sto je baterije tice najbolji do sada ios 6.01,po 3,4 dana mi traje baterija a wi fi mi je 24h ukljucen,a sa 6.1 nece ni jedan dan da mi izdrzi...

PublicEnemy
07-02-2013, 14:20
Podigao sam sa 5.0.1 na 6.1, odradi jb i baterija mi dosta slabije drzi, nemam nista posebno instalirano ali bas srče... Videcu danas da odradim update, valjda ce nesto da se desi, ovako ne ide....

jordan
07-02-2013, 14:25
Citam vec par dana raznorazna iskustva ljudi koji su podigli na 6.1 i uradili jb i mislim da cu jos neko vreme da ostanem na 5.0.1 koji mi radi savrseno.

bojan.p
07-02-2013, 15:42
upravo sam prešao na 6.1 i uradio JB, bio sam na 5.1.1 JB
skinuo sam IPSW sa evad3rs sajta, shift+restore i podigao na 6.1 bez ikakvih problema. zatim sam uradio novi evasi0n JB 1.1
za sad instalirao jedino SBSettings iz 10og puta, WeeKillBackground i CallerFix ID i sve radi kako treba.
pojavio mi se trošak od 20 din na računu, moguće da je sam tel poslao SMS u inostranstvo, možda da registruje iMessage i FaceTime!? iMessage sam isključio sad jer ne koristim, FT koristim pa je ostao uključen. mreža je 064

technobuba
07-02-2013, 15:54
FaceTime ili iMessage aktivaciona poruka... 100%

mmilos82
07-02-2013, 18:02
to je to... iMessage i FaceTime da bi se aktivirali traze slanje SMS-a i to je tih 20 din...te poruke se salju jednom pri aktivaciji!

markodju
12-02-2013, 16:15
update sam ja juce i4 jailbreakovan na 6.1,baterija dosta slabije drzi,juce sam ga cak 2 puta punio,a inace mi je sa ios 6.01 trajala po 3 dana sa istim koriscenjem,a i cini mi se da mi je malo ukocio pisanje poruka i viber,koji mi je radio odlicno a sada blokira i on.vraticu najverovatnije na 6.01,jer 6.1 nema nikakve promene a zablokirao mi je par programa i crpi bateriju dosta...

6.1 je katastrofa za bateriju, uzas. Meni je na 4.3.3 trajala cijeli dan sa koriscenjem, a sa 6.1 jedva 3-4 sata. Kako da se prebacim na 6.01? da li je osjetno bolji od 6.1 sto se tice baterije

jordan
12-02-2013, 17:10
Meni je ok baterija na 6.1. Probaj ispocetka restore i pazi sta instaliras od tweak-ova ako je uopste JB-ovan

mirzab
12-02-2013, 20:40
Ja imam problem sa signalom na ovom 6.1. U razgovoru mi pada na jednu crticu i prekida, ljudi me slabo cuju, a kad zavrsim razgovor vrati se na normalu. Ima li jos neko slican problem?

AlexPa
13-02-2013, 00:12
To se obično dešava na 4-ci kada je uključen 3g


Sent from my iPad using Tapatalk HD

mirzab
13-02-2013, 17:53
Nije ukljucen 3g, to znam od prije. Uglavnom imam problem.

marijana82
18-02-2013, 02:03
a ja imam problem sto mi se svaki put cim ne koristim tel iskljuci wifi i svaki put da bi usla moram da kucam sifru.zna neko o cemu se tu radi

dekimaks
18-02-2013, 02:18
Ja dok sam nosio ip4 to mi se stalno desavslo,ludeo sam. Pogotovu u autu dok vozim. Obavezno je padao signal i pucala veza. U pocetku sam mislio da me zeza neki tweak,pa radio restore,menjao bumpere,menjao sim kartice,uzimao velike pa sekao... Promenio sam 4 komada simfree ip4... I svaki mi je isto radio. U pocetku dok sam nosio gevey( mislim da je tad bio 4.3.3)tih problema nisam imao...
Kad sam kupio prvi 4s to je prestalo da se desava. Definitivno meni je ip4 u voznji pravio problem i to ne jedan nego vise njih. Imao sam osecaj da kad promeni baznu stanicu da tad opadne signal i pukne veza.
Kazem nosio sam i 3gs,4s,sad ip5,i sve je ok sa njima,al me je cetvorka ubila u pojam sa tim slabljenjem signala i pucanj veze(samo dok sam u pokretu,dok recimo kod kuce,kaficu ili bilo gde gde se ne krecem radio je ok)