PDA

View Full Version : Apple tv2 secka 1080p materijal



Atomski mrav
05-02-2013, 01:10
Poz, imam atv 2, 5.1.1, na njemu je xbmc 11 preko koga pustam filmove koji se nalaze na NAS koji je pak povezan lan kablom a komunicira sa atv putem wifi signala.

E sad, pustanje bilo kog materijala je sasvim ok, tu i tamo stucne, ali nista strasno. problem nastaje kod preprodukcije 1080p mateirjala. ZNam da atv2 nije predvidjen za dekodovanje full hd, ali citam po netu i shvatam da bi atv morao da uradi downscale na 720p i to propusti. Kada imam fajl koji je >2gb, 1080p, onda krece da uzasno stuca uredjaj i to postaje negledljivo. Nekad se resetuje a nekad se ne desi apsolutno nista. Malo sam gledao po forumima i logovima uredjaja ali nisam naleteo na nesto sto bi resilo moj problem.

Kako-da li moze da se uopstu pusta ovakav materijal bez seckanaja na atv2 i sta bih trebao da uradi? Vidim neko pominje downgradeovanje na 4.3.3 sw, moramo da vidim da li imam shsh za to uopste.

Cenio bih shvaki odgovor.

Kapetan
05-02-2013, 01:35
Povezi LAN-om atv i NAS ako je moguce i nece ti sjeckati. Ja imam jedino problem sa 10+gb 1080p fajlovima, ostali idu bez greske.

Atomski mrav
05-02-2013, 23:21
sad me zeza nas. Dodelje su adrese manuelno i za atv i za nas, a kada bocnem lan kablom, nas dodeli atv neku potpuno desetu adresu koju ja ne mogu da menjam, a ne mogu ni da dodam u sources te hdd... zeroconfig ne vidi sambu... Sta da radim?

Kapetan
05-02-2013, 23:25
Cek cek, kako NAS moze da ti dodjeljuje adrese? Imas neki dhcp na njemu?

Meni je na ruteru sve podeseno... Pokusaj tako i ti da namjestis.

Atomski mrav
05-02-2013, 23:26
upravo to, zapanjio sam se kada sam video potpuno levu adresu. atkacim eternet kabl i sve lepo radi na podesenim adresama preko ruterra. zakacim kabl, i nestane mi i atv i nas sa mreze.