PDA

View Full Version : Iphone 5 i Wifi problem!?



ifun
30-01-2013, 10:58
Drugari ni sam ne znam sta vise da radim imam i5 32gb
jako mi se cudno ponasa sa wifi signalom. Naime tel je star svega 10 tak dana
i "gubi" jako cesto wifi signal, na svim mestima po kuci gde mi je 4s sa ios-om 5.1.1 savrseno radio sa ovim je to haos.
Da skratim pricu:
- signal dodje pa nestane
- upalim skype da vidim da li cu ostati online budem online samo dok telefon ne ode u standy
- da li mogu nekako da podesim wifi kada telefon ode u "standy" mode da se ne iskljuci wifi?
Posto sam primetio da mi kada je u standby i stisnem home dugme posle nekoliko sekundi on se opet zakaci na wifi!

E sad za kraj da li je telefon u kvaru, da li nesto nisam podesio ili da ja to vracam jer je pod garancijom?

EDIT: Imam IOS 6.1

gajkax
30-01-2013, 11:05
Drugari ni sam ne znam sta vise da radim imam i5 32gb
jako mi se cudno ponasa sa wifi signalom. Naime tel je star svega 10 tak dana
i "gubi" jako cesto wifi signal, na svim mestima po kuci gde mi je 4s sa ios-om 5.1.1 savrseno radio sa ovim je to haos.
Da skratim pricu:
- signal dodje pa nestane
- upalim skype da vidim da li cu ostati online budem online samo dok telefon ne ode u standy
- da li mogu nekako da podesim wifi kada telefon ode u "standy" mode da se ne iskljuci wifi?
Posto sam primetio da mi kada je u standby i stisnem home dugme posle nekoliko sekundi on se opet zakaci na wifi!

E sad za kraj da li je telefon u kvaru, da li nesto nisam podesio ili da ja to vracam jer je pod garancijom?
Ako si na ios 6.0.1 mislim da je to bug u ios 6.0.1,ako imas sim-free uradi restore na novi ios 6.1...ali pre svega uradi reset network settings(samo reset network settings,nikako erase all conten and settings)pa vidi kako se ponasha kad je resetovan,ako nema poboljshanja onda uradi restore na ios 6.1.ako i to ne radi,vrachaj ga dok je pod garancijom



Sent from my iPhone 5 using Tapatalk

zabrljanje
30-01-2013, 11:38
Ne citiraj post iznad svog :)
Kad iskljuci ekran, normalno je da gasi wifi na iOS 6 ali nije bas normalno da tako gubi signal. Resetuj i ruter, probaj forget this network, hard reset pa se ponovo nakaci i vidi. Ako nece onda restora ako je i dalje tako i sa drugim wifi onda reklamacija i zamena.

gajkax
30-01-2013, 11:41
Ok,sorry...nisam znao da ne treba quote...kod nas na nashi gsm.mk(makedonski forum) kad pises nesto a to se odnosi nekome ko ima problem,obicho pritisnesh quote i pishes...nisam znao ovo pravilo ovog foruma ;)


Sent from my iPhone 5 using Tapatalk

ifun
30-01-2013, 11:46
resetovao sam mrezu, uradio sam sve kako si rekao ali opet isto.
Ne bih se bas zakleo da sme da ugasi wifi kada je na standy?! Pa kako cu onda dobijati mailove, nedostupan sam tj offline na skype, ne rade mi viber , whatsapp itd itd?!

gajkax
30-01-2013, 11:52
Mislim da wi-fi radi,ali kao u neki stand by mod.upali se i ugasi se na 1-2 minute dok si u stand by-ju i tako na taj nachin dobijash push notifikacije.takav je princip rada stand by sad za sad,nisam probao ios 6.1 mozda je drugacije,jas sam jos na ios 6.0...na ios 6.0 iphone 5 isto sam i ja primetio da kad si na skajpu,kad pritisnesh sleep dugme skype ode u offline posle 1.minut...sacekaj jos neki dan,pa kad iskochi Jailbreak instaliraj insomnia iz Cydia i tako ces biti non stop online ;)


Sent from my iPhone 5 using Tapatalk

zabrljanje
30-01-2013, 12:03
Ako je isto i na ostalim wifi, onda restore pa reklamacija ako nastavi kao do sada. Meni je to logicno.

ifun
30-01-2013, 12:27
resetovao sam sada sve moguce. ruter, ugasio sam wpa zastitu, iphone network resetovao sad cu da vidim sta ce da radi :(
cudno mi je i sto ne skida mailove kada je u standby modu :( vec tek kada udjem u telefon tj kada ugasim taj stanby mode.

gajkax
30-01-2013, 12:30
mozes ostaviti wpa2-personal ukluchen i ukljiciti AES umesto TKIP enkripciju(koristim jeftini 15.euro tp-link TL-WR740N wi fi ruter)...kod mene je tako,i nemam apsolutno nijedan problem sa wi-fi-jem

ifun
30-01-2013, 12:40
ma ja imam mikrotik sistem, no do sada je sve radilo savrseno na i4s

maaxiimus06
30-01-2013, 12:45
sto se tice wi-fi i gasenja u standby ne pomaze ni update na 6.1
najvise sam zbog toga i uradio UP na 6.1 na i5 i nista,kao i na 6.0
ni meni se to ne svidja nikako, pogotovu sto mi treba za stream tv koji mi ide preko iphona...

ifun
30-01-2013, 12:48
za sada mi stizu pushevi za tapatalk sa isrbija..
cekam jos mail da vidim da li ce prijaviti posle 15 minuta.

csasa977
31-01-2013, 22:27
Moja rođaka se skoro vratila u Srbiju iz Kanade i tamo je pre polaska kupila simfree Iphone 5 16gb i sve je radilo ok ali je počeo da je zeza wifi koji nekad radi nekad neradi a sada nikako neradi...zvala je apple u Kanadi odavde i rekli su joj da uradi update na 6.1 i da će to rešiti problem....odradila je ali wifi i dalje neradi...šta vi dalje preporučujete

justkidding
31-01-2013, 22:30
Pa jedino restore i onda set up as new phone,pa onda neka proveri dali radi bez da uradi restore from beck up,ako neproradi verovatno je riknuo wifi neka kontaktira apple u kanadi da joj kazu sta dalje....

ifun
31-01-2013, 22:32
Uradi full restore, skini softwer uradi restore na 6.1.
zatim resetuj network settings u iphonu.

obavezno restartuj i ruter!!! bice sve ok posle toga

pozdrav

csasa977
01-02-2013, 18:31
Sve je isprobano od ponuđenih rešenja za wifi i neradi...restore na 6.1. restart rutera,reset network settings i neradi....jedino sam negde pročitao da se u podešavanjima rutera nešto promeni iz wpa u wpk ili obrnuto,dali je neko to rešenje isprobao?

justkidding
01-02-2013, 18:41
Pa sto nerece probaj brate negde kod drugara ili u kaficu nekom da se nakacis postoji i ta mogucnost da je do rutera neznas dok neprobas na drugom ruteru....:confused:

ifun
01-02-2013, 22:43
tako je bilo bi pozeljno testirati u na drugom ruteru mozda nesto zeza kompatibilnost ko zna.
Ili probaj bez ikakvih zastita da koristis wifi mislim da zastite mreze.