PDA

View Full Version : Edge - problem



campokv
27-01-2013, 21:25
Iphone 4 podeseni parametri za net i non stop ukljucen edge, radi pusha i maila. I desava mi se cesto da sam zauzet ili da mi kasne poruke i uvek kad koristim net u tom trenutku sam zauzet. Verujem da se i vama to desava, ima li kakvog resenja za tu besmislenu glupost ili ne?


Pozdrav

Sent from my iPad using Tapatalk HD

MajX
27-01-2013, 21:51
Zato ti sluzi 3g,kao sto je nekad bio dial-up..kad si na net zauzet ti tel


Sent from my iPhone 4s white 32GB simfree 5.1.1 Absinthe JB

zabrljanje
27-01-2013, 21:58
To je znalo da se desava na cetvorci sa 3G ukljucenim i Gevey karticom a slab je domet. Nije mi bas jasno ako nije ta kombinacija.

campokv
27-01-2013, 22:24
Normalno je kad si na 3G,a nisu svuda podignute antene i ona slabo gde da imas pun domet, i kad prelazi sa 3Ga na edge onda gubi domet i bude nedostupan, ali ukljucen mi je samo edge i ponekad kad ne koristim net u tom trenutku budem dostupan, a kad koristim u tom trenutku uglavnom sam zauzet... Mislim ne razumem u cemu je fora ali je strasno glupo !

skiper
28-01-2013, 11:47
Imao sam slican problem i Reset Network Settings je resio, pa probaj i ti ako vec nisi.

Life
28-01-2013, 11:55
Čitala sam u jednom informatičkom časopisu nedavno o tome. Ugl ako je taj toranj na koji si spojen koji ti odasilje signal jel, preopterecen, kada si na edge prioritet imaju pozivi, laički rečeno kolko sam shvatila kod preopterećenja često neka funkcija je nedostupna. Zato postoji 3G koji može bez problema propuštat i pozive i net.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Luk492
28-01-2013, 14:01
Imam i ja problem kada me neko zove,a meni 3g upaljen(mozda i samo edge nekad) prijavljuje im da sam nedostupan,potom meni stize sms od telenora o propustenom pozivu i onda se tek zovnemo i bude ok...
Gledao sam pokrivenost 3g mreze u mom kraju i nalazim se tacno na granici 3g i edge signala,pa verujem da budem nedostupan iz tog razloga,kada hoce na 3g a ne moze, pa se ubije... :P
Donekle mi gasenje 3g-a resi problem,ali nekad zna da bude jako iritirajuce...
Jos kad mi drugovi ken***u da trebam za te pare da imam signala u faradejevom kavezu(elektrotehnicarske fore) xD