PDA

View Full Version : 3.1 FW ! procitajte



vukan
16-09-2009, 22:17
danas sam uradio update na custom 3.1 koji sam napravio na Meku i otkljucao ultrasnowom 0.8 iz Cydije . prva stvar, nije bilo oznake mreze (sluku sam postovao)

pre 5 min iphone se ugasio sam od sebe i sad je kao mrtav. niti hoce da se upali niti reaguje na punjac, niti kada se prikljuci na komp , komp prijavljuje bilo sta?


Molim ako neko moze da mi pomogne. Hvala

Posejdon
16-09-2009, 22:24
Auuu,a ja mislio da uradim update...sada skidam 3.1 OS...ako sam dobro razumeo uradio si klasicno SHIFT+RESTORE preko ITunse-a sa 3.1 1,2_3.1_restore-om,a otkljucao si ga sa Ultrasn0w-om koji se koristio i za 3.0 i Iphone ti prsnuo????

kocka90
16-09-2009, 22:33
to na 3G ili 3GS??

vukan
16-09-2009, 22:38
3G. da tim nacinom otkljucao kao 3.0. jailbrake pomocu cutom kojisam napravio :(

Posejdon
16-09-2009, 22:43
znaci nisi koristio ove sto su se pojavili na netu 3.1.restore

vukan
16-09-2009, 22:48
ne, napravio sam svoj. a 3.1 skinuo sa linka koji je na DevTim sajtu

iphone-srbija
16-09-2009, 23:11
probaj hard reset (drzi home i power dok se ne ukljuci)

i meni je malopre zabo', isto sam na custom 3.1 stavio :)

Nesha
16-09-2009, 23:29
Mogu reci da sam upravo ubacio 3.1 u svoj iPhone 3G (iTunes 9), koristeci ovaj tutorial:

http://www.iclarified.com/entry/index.php?enid=4254

Telefon radi bez problema za sada, tako da verujem da je tvoj problem netipican, nemam pojma o cemu se radi ali ne treba ostali da se plase ni manje ni vise, nego nakon citanja ove teme.

majksner
16-09-2009, 23:48
I meni ne pise carrier, ali sam preko makeitmine uspeo da napišem mt:s, takođe kad se uđe u settings, pored carrier ne pise ništa.

vukan
17-09-2009, 00:35
posle hard reseta upalio se, posle nekoliko pokusaja. hvala iphone srbija timu

miodrage
17-09-2009, 02:33
Naravoucenije - iako imam SIM free telefon, pametnije je jos da se ne akam sa 3.1 FW-om. Pa lepo, jos malo ce da sacekamo.

gistros
18-09-2009, 19:09
Ja sam takodje apgrejdovao na 3.1 (iph 3G simfree) preko kustom ipsw-a i jailbrejkovao ga sa Pwnagetoolom iz Mac OS-a. Za sada radi stabilno ali mu se desi da izgubi mrezu i da je trazi malo i opet da je pronadje. Zanimljivo je da nece da mi zapamti podesavanja za EDGE i MMS, svaki put moram da ga unosim opet parametre posle respringa.

Glassman
18-09-2009, 20:00
Imam 3.1 fw (PwnageTool) vec tri dana i sve sto mogu da primetim je da nema carrier bilo koju nasu karticu da ubacim(make it mine resava, za sada, taj problem). Ostalo radi kao sat.

Posejdon
19-09-2009, 00:27
Ima li nesto za Windows....ova adresa i uputstvo je za MAC

zixY
19-09-2009, 00:32
Nema nista za Windows. Pwnage Tool je iskljucivo za Mac.

Posejdon
19-09-2009, 00:43
Nadam se da ce sebrzo pojaviti neki tutorijal za windows....smorio sam se..........

najacihaker
19-09-2009, 01:03
Ja sam namestio 3.1 i ima carier ima cirilicu sto me odusevilo. Jedino sto nevolim a to je sto nisam imao opciju prvo da aktiviram telefon posto mi je sim free pa da uradim jailbreak jer tada nebi morao da otkljucavam sa ultrasn0w koji po meni nije bas najbolje resenje za telefon. Napravio sam par dobrih testova sa telefonom koji ima cydiu i onaj koji nema, pritom instalirani isti programi na jednom i drugom i zakljucio da telefon koji je otvoren tj. jailbreikovan trosi vise bateriju, po nekad se desi da baterija iz cista mira iscuri za 4h i da se puno greje. To kad mi se desilo radio reset, ispadao mi iz mreze i wifi po nekad nece da se nakaci. Vidi ruter ali nece na mrezu. Zakljucim da je problem do sw i uradim restore na fabricku verziju i aktiviram sa sim-om preko iTunes-a i telefon radi besprekorno.

Ono sto bi kritikovao apple je da ubace konacno i video na 3g posto znam da moze da podrzi,a da ne dodajem onaj glupi cycorder gde mi opet treba neki program da bi to skinuo na komp

Druga zamerka je da bluetooth bude otvoren i da mozes da saljes fotografije na drugi uredjaj a da bude zatvoren za muziku i programe zato sto time stite autorska prava.

Treca zamerka sto nema klasicnu organizaciju dokumenata koje mozes da prebacis u jedan folder i koje ucitavas u bilo koji program koji to podrzava i da radis sa time sta zelis. Primer: Offic dokument primis sa e-maila sacuvas u folder, otvoris kad ti treba u quick office i editujes po potrebi a zatim prosledis ili na fax ili na email.....

Zamerka koja po meni je najveca sto nemaju fabricku opciju da mozes da gledas koji su sve procesi aktivni da se ne desi da blokira telefon.

Ovo su par stvari koje generalno nedostaju i da nije njih nikad nebi krekovao svoj iphone.

Velika pohvala za Cirilicno pismo, skype je odlican, iGo-u navigacija radi perfektno, odlican uredjaj za gledanje fotografija, odlicna stvar koja me odusevila je copy paste i mogucnost da text prebacim u translator a potom prevedem to puno koristim, volim po nekad da editujem fotke pomocu programa sto me odusevljava, puno 3d igrica za simulaciju letenja, voznje motora,automobila, pecanje,bilijar,sah,Odlican prikaz vremenske prognoze pomocu fizz weather.... itd....

Odlicno osmisljen logo. Veoma bezobrazna ideja koja najbolje oslikava i pokazuje kolko je njihova prica zdrava i u kom se smeru krecu njihovi klijenti. Jabuka je zdravlje a zagrizena to znaci da kad jednom probas mac onda si njihov do kraja i malo su mangupi sto sve daju na kasicicu.....

Moje sugestije, kritike i pohvale su ovakve, Voleo bi da cujem i druge koji se bave apple-om duzi niz godina da vidim njihovo razmisljanje o iPhone-u,mac-u,itd.....

Pozdravlja vas MAC Fan

dule.duky
19-09-2009, 01:44
za najjaceg..... imas program koji se zovr videorecorder sem sto odlicno radi mozes da prebacujes video snimke u comp .

yoti
19-09-2009, 05:11
Ima li nesto za Windows....ova adresa i uputstvo je za MAC
Uradis restore sa:

http://thepiratebay.org/torrent/5090055/iPhone_3G_3.1_Jailbroken_firmware

Potom unlock sa UltraSnow-om, restartujes iPhone i uzivas :vb_type: :)
:vb_wave:

asko1234
19-09-2009, 21:17
znaci li ovo sve da jos uvek nema opcije za jealbrek mog 3g 16gb na 3.1 preko Win-a...
A ja sam se toplo nadao bar maloj promeni :((((

uhhh

mikeai
19-09-2009, 21:22
@asko1234

Kako bre čoveče nema. Lepo ti je čovek ostavio link odakle da skineš customized firmware 3.1 da bi to mogao na Windowsu odraditi. Uostalom pogledaj i temu Firmware 3.1

yoti
20-09-2009, 01:54
znaci li ovo sve da jos uvek nema opcije za jealbrek mog 3g 16gb na 3.1 preko Win-a...
A ja sam se toplo nadao bar maloj promeni :((((

uhhh

Zar je toliko tesko :lupko:
Evo ti SS sa mog iPhone-a 3G 8GB u attachmentu, gore imas link za aktiviran FW, potom uradis one click unlock sa UltraSnow-om (http://www.isrbija.net/showthread.php?t=2724) i to je sve :)
Update mozes uraditi i preko iTunes-a 8.2 (nisam ni zahvalio coveku koji mi je to preneo u drugoj temi :( )
:vb_wave:

asko1234
20-09-2009, 02:05
HVALA,HVALA

idem da to odradim, pa sta bude ...


Eto, gotovo i Bogu hvala bez vecih problema..

Hvala svima!!

mobilmega
20-09-2009, 11:53
kakva su sada iskustva sa trajanjem baterije na 2G mašinama?!!!

spanjevic
21-09-2009, 20:26
meni 3.1 baguje i puca mi springboard nekoliko puta dnevno kada me neko pozove(baci me u safe mode i trazi restart).inace je pimjetno da baterija manje curi i da je generalno brzi odziv.kod drugara na 2G radi savrseno i on je prezadovoljan a sada pitanje:
-da li je firmware 3.1 koji se vrti na netu jedan te isti za 3G ili ih ima nekoliko?
to pitam u nadi da necu morati da se vracam na 3.0(koji je sasvim o.k.)
thx!

asko1234
21-09-2009, 21:46
Pogledaj imaš li winter.. aplikacija. Moguće je da je to problem kao i razne blackliste i SMS programi. U svakom slučaju ja sam na 3.1 3g i vise sam nego zadovoljan. Skini verziju sa torrenta i još jedan Jailbreak.
Sretno!

spanjevic
21-09-2009, 22:32
imam winterboard ali ga ne koristim.sa cydie koristim sbs settings i nekolicinu stvari.sada cu da probam da maknem winterboard i da vidim da li ce stavri sa stabilnoscu da se rijese.
hvala asko1234 na savjetima.

yoti
22-09-2009, 00:21
2G i 3G sa 3.1 O.S.-om savrseno rade! Ovakvu stabilnost na 2G iPhone-u nisam imao od 1.4 O.S.-a :)
:vb_wave:

Posejdon
22-09-2009, 01:40
Update mozes uraditi i preko iTunes-a 8.2


Hvala ti na uputstvu ..skidam ovaj FW pa cu da probam.....interesuje me da li ima neka zackoljica za iTunes V9 koju sam instalirao za ovaj tvoj postupak ili je sve ok za cuveno SHIFT+RESTORE+ ULTRASN0W DIRECT?
:stick1:

mobilmega
22-09-2009, 04:59
ja sam išao "redovnim" putem preko V9 ( SHIFT+RESTORE ) bez ikakvih problema....

a što se tiče stabilnosti na 2G mašini,ona je neverovatna naspram smrdljive 3.0 verzije.
Signal mi je odličan,kao i signal za WiFi,baterija mi duplo duže traje itd...

markenzzzi
01-10-2009, 05:36
E ovako....pratim ovaj forum duze vec i dosta korisnih informacija sam izvukao odavde.
Ali,eto jednog problema za koji sam siguran da ce mi neko izaci u susret i pomoci.Elem,posedujem iphone jos od njegove 1.3 verzije....ili nekih godinu i nesto malo jace,i sada sam prvi put tek naisao na problem...citao,citao,citao...i obnevideo vise od toga.Situacija je sledeca: poslednji update softwera sam radio pre nekih 2 meseca,i od tada je na 3.0 koji ima svojih ok strana,ali i mana...pa resih da vas poslusam i da namestim 3.1...skinuo sa piratebay-a verziju firmware-a...ali kada preko itunesa pokusam da odradim restore (shift+restore) i odaberem taj novi izbacuje mi sledecu poruku:"the iphone could not be restored because firmware file is not compatible"...pa me zanima da li neko zna zasto?posto vidim da su svi uspesno uradili update i to bas sa te verzije?probao sam i sa starijom i novijom verzijom itunesa...ali nije ni do toga!ali kad pokusam da uradim sa starim firmware-om nema nikakvih problema!
P.S.i uspeo sam da nekako izgubim stari backup sa imenikom i nekim porukama....i nema sanse da ga ikako nadjem!da li neko ima ideju gde bi to moglo biti?i da li postoji i dalje?gledao sam u ....C:\Users\Administrator\AppData\Roaming\Apple Computer\MobileSync\Backup...ali ga tamo nema!
Hvala unapred....:)

AwaX
01-10-2009, 09:57
kod mene je backup na
c:\Users\Administrator\Application Data\Apple Computer\MobileSync\Backup\

adresa zavisi i od verzije windowsa koju koristis.

sto se tice problema na koji nailazis prilikom restore-a to je zbog toga sto korisitis pogresan firmware file.
ne znam koji iphone imas al dok pominjes 1.1.3 verziju pretpostavicu da je 2G model u pitanju.
da li si skinuo ipsw za 2G ili 3G.
ja mislim da u tom grmu lezi zec, pa ti vidi.
pozz

dado
01-10-2009, 13:02
Probaj ovaj tutorijal : http://isrbija.net/showthread.php?t=3851 (2G)
Mislim da je u pitanju ovo što ti kaže AwaX.

markenzzzi
01-10-2009, 20:08
awax,nema ga nigde!jbg....sa tim sam se nekako pomirio pa cu lagano da ponovo popunjavam imenik!:(inace 2g je u pitanju!a i ceo taj postupak vec znam....vise puta sam to radio i sve je bilo ok do sada!a stvarno me nervira ovaj 3.0 jer baterija ne curi nego pljusti!dajte ako imate neke linkove za ispravan firmware....ja sam pokusao sa iPhone1,2_3.1_7C144_Custom_Restore_W_ACT koji sam skinu sa piratebay-a!

AwaX
01-10-2009, 23:15
taj iPhone1,2_3.1****** ti je za 3g.
tebi treba ipsw koji pocinje sa iPhone1,1_3.1****** za tvoj 2g.

markenzzzi
06-10-2009, 00:23
Koja je razlika izmedju custom restore i restore fireware-a?
i koji da koristim da ne zakljucam tel,odnosno da ne zeznem mrezu?uradio sam shift+restore sa iPhone1,1_3.1_7C144_Restore.ipsw ali ne mogu posle da go otkljucam sa redsnow-om...sada skidam iPhone1,1_3.1_7C144_Custom_Restore.ipsw!
da li da probam sa tim?
hvala unapred!

zixY
06-10-2009, 00:59
Ako si skinuo 3.1 FW standardni onda si digo Baseband verziju na 5.11 sto je nemoguce uraditi downgrade na nizu. Sto znaci da si trajno zakljucao iPhone ( Bar dokle ne nadju resenje, ako ga bude bilo ), odmah si trebao uraditi restore sa Custom FW-om i sve bi bilo Ok. posto Custom FW je vec jailbreak-ovan i spreman za upotrebu :D Nadam se da gresim da nisi zakljucao telefon, ali proveri...

markenzzzi
06-10-2009, 01:13
Ako sam zakljucao baseband onda ne bih mogao da zovem i da primam pozive,a to mogu!tako da ga nisam zakljucao...ali sam probao i sa iPhone1,1_3.1_7C144_Custom_Restore.ipsw,i kada krene da radi restore,javlja gresku u itunesu neku 1600 ili nesto slicno!mozda nisam skinuo dobru verziju SW-a....ako imate neki link za proverenu verziju,postavite ga molim vas!samo da se resim ovog 3.0!posto sam opet bio primoran njega da vratim!

iMinja
06-10-2009, 01:33
.....iPhone1,1_3.1_7C144_Custom_Restore.ipsw...... ...
Ako citas pise ti custom, to znaci da si dobar fw 3.1 izabrao, sve je ok, ne vidim frku.
Sto se tice greske 1600, imao samje barem 7 puta, pa sam brisao itunes i preko itunesa 8.2 sam uradio ovaj custom fw, ali na mom fonu je fora da kada radim fw update da ti baterija bude 100 posto puna, inace se da mi izlazi "USB not recognized" i pobelece ekran.... uradi ovo sa itunesom i puni mob ceo dan pa ces 100 posto uspeti, meni jeste. malo ces izludeti ali uspeces

markenzzzi
06-10-2009, 04:36
pa i ja sam pokusao preko 8.2 itunesa,ali nece...to za bateriju....ne znam!probacu sutra...
jel postoji vise verzija SW-a pored iPhone1,1_3.1_7C144_Custom_Restore.ipsw za 2g koje rade regularno?i kolje su?

ARTMEDIA
06-10-2009, 22:21
Toliko price i muke, a nista se ne dobija sa 3.1. Sve pohvale onih koji su promenili OS su samo privid, na prvi pogled. Sve je samo caka koju je smislio apple da zakljuca jos jedan broj hackovanih telefona.
Instalirao 3.1 preoko 3.01 na 2G. Gubljenje vremena. Bas me interesuju druga misljenja.

iPhone3GS
06-10-2009, 22:34
itunes management springboarda + genius mixes u ipodu. mislim da je to dovoljno.

plus neke look&feel gluposti tipa vibracija kod pomeranja ikonica (koja moram da priznam da zaista nekako fali... cudi me da odma nisu to uradili :))

(da prekopiram svoje misljenje sa druge teme)

lcf13
07-10-2009, 16:39
Markenzzi, windows ili mac user? Ako si mac user na 2G iphone-u do the magic with pwnage tool i uzivaj!
Osim toga iphone-hacks.com ima odgovore za sve!
pozdrav!

markenzzzi
08-10-2009, 01:16
Win je u pitanju Icf13....