PDA

View Full Version : Instaliranje win iz dos-a



jika
23-01-2013, 23:13
Pokusavam da instaliram win na novom laptopu ali kad kucam d:\win\setup kaze This program cannot be run in DOS mode.
Mislim da sam na jednom hp isto instalirao iz dosa i da je moglo ali sad nece :(

Zna li neko sta ciniti???

Sava
23-01-2013, 23:18
Probaj d:\win\setup.exe

jika
23-01-2013, 23:20
Probao i to, nece :S Pre toga sam se ponovo listao komande na googlu :) Da li vredi da narezem na cd pa onda sa njega da probam? Ne znam sta mi je ciniti :(

mmilos82
23-01-2013, 23:22
Koji win hoces da instaliras? Instalaciju moras da imas na butabilnom CD-u ili na butabilnom USB-u...


Sent from my iPad using Tapatalk HD

jika
23-01-2013, 23:26
Pa 7. Kako da mi bude butabilan? :D Sad citam na nekom forumu da moze i preko biosa da se instalira.. ali tek sam za bios duduk :(

Fat32 je format eksternog harda...

bokica
23-01-2013, 23:32
Skini bootabilnu verziju win 7 narezi na dvd i resi se svih muka.

jika
24-01-2013, 00:00
Jel zna neko resenje za instalaciju preko usba? Ili moram preko cda...

Babakaj
24-01-2013, 00:01
pa napravis butabilni USB i istu proceduru odradis kao da je DVD

davorv
24-01-2013, 00:08
Da ti pomognem posto sam isto to radio pre neki dan...

Pretpostavljam da imas vec skinut .iso za instalaciju Windowsa, ako ne skini neki sa the pirate bay

Skines sa zvanicnog Microsoft sajta Windows7 USB DVD tool
http://images2.store.microsoft.com/prod/clustera/framework/w7udt/1.0/en-us/Windows7-USB-DVD-tool.exe

instaliras i samo ispratis jednostavno uputstvo

jika
24-01-2013, 01:08
Probacu to sa iso fajlom

schojka
24-01-2013, 01:30
Za pravljenje boot usb-a za instalaciju bilo kog operativnog systema bez cd-a bilo da je linux ( ubuntu, mint, suse...) ili win7, win8 pa i starijih verzija windowsa mozes da koristis yumi instaler. Uz pomoc njega mozes u bukvalno par koraka da napravis butabilan usb flash ili usb hdd sa bilo kojim systemom koji izaberes sa liste podrzanih (ima ih mnooogo). Treba samo da imas .iso systema koji hoces da ubacis na usb i on ti za par minuta napravi boot usb. Ako budes hteo da isprobavas nesto od podrzanih systema, za svaki podrzani operativni system imas link za download iso, nemoras da ih juris po netu. Prednost ovog alata je ta sto mozes da na usb flash ubacis koliko god oces os-a, ogranicen si samo prostorom na usb-u. Kad se butuje on ti otvori prozor iz kog ti izaberes koji operativni system hoces da instaliras ili startujes kao live disk( ako ih imas vise) i samo vozis.
Ja sam na usb hdd od 500gb napravio particiju od 50gb i napunio je raznim operativnim systemima, alatima i ne znam kakvim glupostima i resio zauvek problem sa izgrebanim ili lose narezanim dvd-jevima.
Preporuka za instalaciju:
Gparted - linux live distribucija programa gparted za kreiranje particija, seckanje i formatiranje hdd, usb, sd ....

Hariensboot - skup serviserskih alata koji svaki sys admin mora da ima

BackTrack - live linux distribucija koja je skockana za bilo koji hack koji zamislis, za hakovanje wirelessa je keva, ima sve moguce alate koje samo mozes da zamislis, podrsku za masu uredjaja, sve instalirano samo startujes.
Itd......itd....

http://www.pendrivelinux.com/yumi-multiboot-usb-creator/


A da, zaboravih,
Od win 2k pa nadalje windows iz dosa se pokrece komandom
X:\i386\winnt

rmilanovic
24-01-2013, 23:34
Tesko da ce moci iz Dos'a da zapocne instalaciju Win7.
Ako nemas dvd/cdrom onda samo usb.

jika
25-01-2013, 13:49
Instalirao sam na kraju sa cda. Jest da sam morao malo da se pomucim ali jbg:)