PDA

View Full Version : Lenovo Z580 i3-3110 HM76 HD400



MarkoS
22-01-2013, 15:55
Lenovo Z580
-i3-3110
-4GB memorije
-HM76 Expres Chipset
-HD4000
-Intel Wireless N2200
Instalirao sam iAtkos ML2 na ovaj računar. Ne radi mi wifi i kažu da neće nikada ni raditi. Ne radi ni čitač kartica ali mi to nije toliko ni bitno, pa sam odustao do daljneg. Instalirao sam Ubuntu i preko VirtualBox-a ponovo instalirao iAtkos ML2, ali sada mi radi wifi. Nisam išao na dalja podešavanja računara jer me zanima kako mi sada prepoznaje wifi karticu, nije mi prepoznao skoro ništa, kao ni kada sam išao na čistu instalaciju, i treba da učitavam sve kext-ove, ali to posle. Pitanje je sledeće, da li postoji mogućnost da se nekako izvuče kext ili parametri za wifi karticu i to kasnije da se upotrebi za čistu instalaciju.

ervin.p
22-01-2013, 17:23
Hmmm...nisam siguran, probaj sa kext utility, moze da ti pomogne

Byakuya
22-01-2013, 18:34
Racunaj da sa hackom neces imati wifi 100%...

MarkoS
22-01-2013, 19:52
Šta sa kext utility? Šta da radim? Neće raditi 100%, to znači da ne mogu nikakvi podaci da se iskoriste?

Byakuya
23-01-2013, 05:40
Sa tom wifi karticom(koliko ja znam) ne mozes da koristis wifi na hacku....najverovatnije mozes da namestis Lan...

rikee
23-01-2013, 06:10
Preko virtualbox-a vidi karticu jer je ubuntu prvobitno prepoznao. Ipak je to u virtualnoj masini i tu se koristi neki genericki hardver za emulaciju

MarkoS
23-01-2013, 14:17
Uspešna instalacija ML na Lenovo Z580.
Na http://www.tonymacx86.com/mountain-lion-laptop-support/64169-work-progress-lenovo-z580-ml-installation.html
imate objašnjeno kako se inastalira ML na ovaj laptop i sa skoro svim kext-ovima, ali postoji lakši način i u mom slučaju bolji.

Skinite iAtkos ML2 i staviti na usb. Postupak instalacije je standardan, a kada dođete do Custimaze izaberite sledeće:
-LegacyLogo (ako želite original logo)
-PS/2 (obavezno inače Vam neće raditi tastatura)
- MacModel - MacBook Pro 9,1 (ili konfiguraciju koja Vama odgovara)
ništa više.

Instalirajte ML, ja sam kupio Atheros AR5B195 wifi kartu (500din) i prepoznao ju je u toku instalacije :).
- Za grafiku zameniti org.chameleon.Boot.plist sa ovim koji je dodat.
- Za Touchpad instalirajte VoodooPS2Controller_Jan17.zip
- Za kameru instalirajte IOUSBFamily.kext ja ne mogu da ga prikačim zbog veličine ali imate ga na pomenutom sajtu.
- Za bluetooth instalirajte IOBluetoothFamily.kext takođe na pomenutom sajtu.
- Za audio ništa nisam radio prepoznao je u startu, a što se tiče USB3.0 nešto se dešava prilikom instalacije kext-ova ali ne znam kojeg i neću ni da istražujem, ali samo da napomenem da pre instalacije kext-ova USB3.0 mi je prepoznavao samo USB3.0 uređaje a ne i USB2.0 uređaje. Posle instalacije pomunitih kext-ova USB3.0 prepoznaje mi i USB2.0.

Ne radi čitač memorijskih kartica, ne verujem da će ikada i proraditi jer se niko ni ne trudi da napravi, i još mi ne radi BatteryManager pa ako neko uspe još to da osposobi neka javi kako.

Srećno