PDA

View Full Version : Problem 4s x-sim ? +



miljanx88
21-01-2013, 20:59
Imam problem, danas sam menjao iphone 4 za 4s i na mts mojoj kartici radi a na telenoru nece (sa x-sim-om)
da li da idem da trazim novu karticu(telenor) ili sta da radim, mozda nesto x-sim ne radi........ a imam 6.0.1 tel nije jailbreak ima cist softver

i da li smem da uradim full reset, tj da li cu moci da ga aktiviram ovim x-sim-om i mts karticom na koju radi trenutno

bb mi je 3.0.04

justkidding
21-01-2013, 21:07
Ovako nisam bas strucan ali pazi ima puno fals x-sim kartica a i neke serije valda nisu kako treba clan chickaca ce ti objasniti a i dole imas link za njegov sajt pa vidi sta dalje on zna najbolje..

http://www.x-sim.rs/

ervin.p
21-01-2013, 21:26
smijes da uradis errase all, to ti je kao restore da uradis :D moci ces da ga aktiviras ako je xsim ispravan

dechak
21-01-2013, 21:34
Pre par dana sam imao slican problem, ako je taj x-sim radio na toj MTS verovatno je problem do tvoje sim kartice, elem. Pre par dana sam imao problem sa aktivacijom 4s-a a 30 min pre toga sam aktivirao istom tom karticom i4. Razlika je u velicini cip-a na starijim sim karticama. Skokni u telenor nova kartica kosta 200 rsd i aktivna je odmah. Ja sam svoju zamenio i tel se aktivirao ali odmah :). Tako da ipak cenim da je problem tvoj SIM :)

miljanx88
21-01-2013, 21:41
ok, zamenicu sutra karticu, i ja mislim da je do nje posto mi se sa cetvorkom ranije isto to desilo sa gevey karticom i zamenio sam bio i to je ta zamenjena sad(ali je bilo odavno), a vidim da je malo i ogrebana, zamenicu je ponovo

miljanx88
21-01-2013, 23:56
A tek se sad desava cudna stvar, ubacim 64 i nadje lepo signal, posle nje ubacim 63, x-sim izbaci da kucam onaj kod, ako otkucam izgubi signal, a ako ne otkucam (idem na cancel) pise telenor, crtice ne postoje uopste (nema ih ni tackice kao kad je slab signal) mogu da koristim 3g internet i da proverim kredit, a nisam dostupani ne mogu da zovem, takodje ni poruke ne mogu da idu

sutra menjam karticu a ovo sam samo hteo da napisem sta mi se desava


EDIT: zamenio sam karticu, sve je radilo ok i posle pola sata mi izbacilo invalid sim, resetovao sam tel, nije hteo da nadje signal, a kad sam ponovo izvadio i ubacio opet je proradilo........ e sad nadam se da nece da zeza vise

justkidding
22-01-2013, 00:04
Nepisi post ispod posta koristi Edit....:smrc:

cyhaber
03-02-2013, 16:33
Kako da nateram telefon da me kad ubacim sim sa xsimom u telefon pita da ukucam brojke? Sada me ne pita i nece da radi, ispise mi ime mreze i kad me neko zove njemu zvoni a meni na telefonu nista, ispada kao da necu da se javim ? Tel je 4s a mreza Telenor


Tapatalk

miljanx88
03-02-2013, 17:48
ubaci neku drugu karticu, pa kad vratis ovu opet pitace te, a mozda moze i samo vadjenjem ali sa drugom znam da sigurno radi

cyhaber
03-02-2013, 19:29
Probao sa vadjenjem i vracanjem i nece, ovo sa drugom nisam, probacu...


Tapatalk

endi
04-02-2013, 22:50
Pozz imam Ip 4s i normalno je radio sa xsim i odjednom mi pise nevazeci SIM il nema SIM ako je neko imao takvih problema neka mi pomogne unaprijed hvala