PDA

View Full Version : 3.1 Pwnage tool za 2g i 3g



buxna
16-09-2009, 09:51
da ne prepisujem pogledajte detaljni tutorial na iclarified

This is the low down on our tools for use with the 3.1 firmware from Apple, please read the whole post in full before attempting anything. Because of changes with Apple’s update techniques (that complicate the 3GS upgrade process) this will be a multipart release. This release starts with PwnageTool 3.1 for Mac OS X - this application supports the iPhone 1st Generation (2G), the iPhone 3G and the iPod touch 1G. NB: THIS DOES NOT SUPPORT THE 3GS OR 2G/3G IPOD TOUCH. redsn0w for Mac OS X and Windows will follow sometime in the near future, please don’t bug us about it - we’ll release when we have something ready.

GOLDEN RULE: If you are using a 3G iPhone with ultrasn0w and rely on ultrasn0w to obtain cellular service, then you should only upgrade to 3.1 with a PwnageTool created .ipsw. - Stay away from Apple’s direct updates as described here and here please get up to speed on the whole subject by reading the information contained in these posts.
If you have an original iPhone (1st generation) then 3.1 unlock works with this PwnageTool release. iPhone 3G users upgrading to 3.1 will need to continue using ultrasn0w with a PwnageTool created 3.1 .ipsw
Please read all parts of this post before downloading and using these tools.
Read items 1, 2 and 3 again and again.
At the bottom of this post are the bittorrent files for the 3.1 capable version of PwnageTool.
This app is suitable for the recent 3.1 release.
This version of PwnageTool will NOT work for the iPhone 3GS.
PwnageTool WILL work for Original iPhone (1st Generation), Original iPod touch (1st Generation) and the iPhone 3G.

Lazar
16-09-2009, 11:30
ovo je sa idev team bloga :)

buxna
16-09-2009, 11:46
Jeste text ,,ali na iClarified ima detaljan tutorial sa linkovima za skidanje alata,,,

srzugovic
18-09-2009, 08:41
Ja sam to provao, ali mislim da je napravljeno za macove,...??
nisam uspio otvoriti preko windowsa..

iPhoneSA
18-09-2009, 09:06
Uvijek je PwnageTool bio napravljen za Mac, ne sjecam se WIN verzije, al hajd ne mogu tvrditi jer ga nemam svakako. Al ova nova verzija za sada samo na Mac-u. Pa sta ce ljudi znaju sta valja:) heheheehe....medjutim bez obzira na sve, nije mi jasno zasto ljudi prelaze na 3.1...ja jos uvijek ne vidjeh neke velike prednosti (kao recimo sto je bilo sa 3.0)...ne planiran migraciju jos zadugo:)

Pozzz

buxna
18-09-2009, 10:25
Ako ce me neko poslusati ,,,,sacekajte sa prelaskom svi koji koristite ultrasnow,,,,,,,desavaju se neke nepozeljne stvari jednom dijelu korisnika >od kojih sam i ja jedan. Naime custom fw je na mom 3g 16 gb napravio rasulo,,telefon je iritirajuce spor ,zamrzne svakih par sekundi ,kad hoces da scrolujesh on ostane onako na pola,, a to da se dnevno ugasi sam po nekoliko puta da ne spominje. Znaci ovo nije samo moje iskustvo ,na xsellize u ima cijeli post posvecen ovome,
Prije ovog imao sam instaliran 3.0.1 sa itunes adirektno znaci cisti fw bez hacka i sve je radilo perfektno,,,brzo ,kako i prilici jednom iPhoneu, Ako ne zelite da vam se nesto slicno dogodi i da vam tel lici na symbian , sacekajte jos malo,
I jos da napomenem,ovo se ne desi kod svakoga,jer neki su postali kako im sve savrseno funkcionise,

najacihaker
19-09-2009, 00:04
Ja sam namestio 3.1 i ima carier ima cirilicu sto me odusevilo. Jedino sto nevolim a to je sto nisam imao opciju prvo da aktiviram telefon posto mi je sim free pa da uradim jailbreak jer tada nebi morao da otkljucavam sa ultrasn0w koji po meni nije bas najbolje resenje za telefon. Napravio sam par dobrih testova sa telefonom koji ima cydiu i onaj koji nema, pritom instalirani isti programi na jednom i drugom i zakljucio da telefon koji je otvoren tj. jailbreikovan trosi vise bateriju, po nekad se desi da baterija iz cista mira iscuri za 4h i da se puno greje. To kad mi se desilo radio reset, ispadao mi iz mreze i wifi po nekad nece da se nakaci. Vidi ruter ali nece na mrezu. Zakljucim da je problem do sw i uradim restore na fabricku verziju i aktiviram sa sim-om preko iTunes-a i telefon radi besprekorno.

Ono sto bi kritikovao apple je da ubace konacno i video na 3g posto znam da moze da podrzi,a da ne dodajem onaj glupi cycorder gde mi opet treba neki program da bi to skinuo na komp

Druga zamerka je da bluetooth bude otvoren i da mozes da saljes fotografije na drugi uredjaj a da bude zatvoren za muziku i programe zato sto time stite autorska prava.

Treca zamerka sto nema klasicnu organizaciju dokumenata koje mozes da prebacis u jedan folder i koje ucitavas u bilo koji program koji to podrzava i da radis sa time sta zelis. Primer: Offic dokument primis sa e-maila sacuvas u folder, otvoris kad ti treba u quick office i editujes po potrebi a zatim prosledis ili na fax ili na email.....

Zamerka koja po meni je najveca sto nemaju fabricku opciju da mozes da gledas koji su sve procesi aktivni da se ne desi da blokira telefon.

Ovo su par stvari koje generalno nedostaju i da nije njih nikad nebi krekovao svoj iphone.

Velika pohvala za Cirilicno pismo, skype je odlican, iGo-u navigacija radi perfektno, odlican uredjaj za gledanje fotografija, odlicna stvar koja me odusevila je copy paste i mogucnost da text prebacim u translator a potom prevedem to puno koristim, volim po nekad da editujem fotke pomocu programa sto me odusevljava, puno 3d igrica za simulaciju letenja, voznje motora,automobila, pecanje,bilijar,sah,Odlican prikaz vremenske prognoze pomocu fizz weather.... itd....

Odlicno osmisljen logo. Veoma bezobrazna ideja koja najbolje oslikava i pokazuje kolko je njihova prica zdrava i u kom se smeru krecu njihovi klijenti. Jabuka je zdravlje a zagrizena to znaci da kad jednom probas mac onda si njihov do kraja i malo su mangupi sto sve daju na kasicicu.....

Moje sugestije, kritike i pohvale su ovakve, Voleo bi da cujem i druge koji se bave apple-om duzi niz godina da vidim njihovo razmisljanje o iPhone-u,mac-u,itd.....

Pozdravlja vas MAC Fan

byMaX
19-09-2009, 04:11
Ako ce me neko poslusati ,,,,sacekajte sa prelaskom svi koji koristite ultrasnow,,,,,,,desavaju se neke nepozeljne stvari jednom dijelu korisnika >od kojih sam i ja jedan. Naime custom fw je na mom 3g 16 gb napravio rasulo,,telefon je iritirajuce spor ,zamrzne svakih par sekundi ,kad hoces da scrolujesh on ostane onako na pola,, a to da se dnevno ugasi sam po nekoliko puta da ne spominje. Znaci ovo nije samo moje iskustvo ,na xsellize u ima cijeli post posvecen ovome,
Prije ovog imao sam instaliran 3.0.1 sa itunes adirektno znaci cisti fw bez hacka i sve je radilo perfektno,,,brzo ,kako i prilici jednom iPhoneu, Ako ne zelite da vam se nesto slicno dogodi i da vam tel lici na symbian , sacekajte jos malo,
I jos da napomenem,ovo se ne desi kod svakoga,jer neki su postali kako im sve savrseno funkcionise,

Ne vidim zbog čega po svaku cenu morate da prelazite na 3.1 dok se sve lepo ne slegne i ne sredi...