PDA

View Full Version : Seckanje sim kartice za Cellular model



zexx0r
15-01-2013, 22:31
Ćao drugari!

Ovako, pokušao sam prvo na svoju ruku sa rezervnom karticom, i uprskao sam :D

Imam 3g modem iz MTSa koji sam do sada koristio za laptop kada sam on the go, pa da ne bih pravio nove ugovore za data plan za cellular ipad mini, zanima me da li neko ima precizna uputstva kako iseći karticu, a da to nije odlazak do iSrbije jer sam do guše u ispitima :)

Hvala unapred na odgovoru, i hvala Igne za iPad :D

Byakuya
15-01-2013, 22:34
Posto koriste nanosim to znaci da ti treba novija kartica sa manjim cipom...onda uzmes i lepo iseces da ostane samo cip i to ti je to...naravno pazis koje deo je obelezeni cosak:)

zexx0r
15-01-2013, 22:38
Neki tutorial, nešto? :) Skinuo sam shemu za seckanje, pa se upravljao njom i dobio neko tehnološko bogohuljenje .... :D

Byakuya
16-01-2013, 00:12
Veruj mi...makazice i iseces sve do cipa i pazis da ne zakacis cip...posao traje 3minuta ako i toliko...samo budi pazljiv...isekao sam vec 10komada(2 ofrlje) i sve rade...samo seces dok ne stane u tray...i jos jednom:pazis da ne zakacis cip:)

Ma i ne treba da ispadne lepo ne ide na izbor za miss nano sim kartice bitno je da radi:D

Kod mene je to izgledalo ovako:

https://i.chzbgr.com/completestore/12/11/12/tRcaOksLAUyToREymvCRXA2.gif

zexx0r
16-01-2013, 02:20
Meh, išao sam onom metodom: ako je sjebem, sjebao sam je - pa ću se u mtsu posle vaditi na to kako mi se dete igralo nožem. :D
Anyway, skinuo sam shemu sa iphonezen.com i lepo isekao, malo šmirgla radila da se uklopi lepo, ubacio, sačekao par trenutaka i dobio signal :D

Pošto nije mogao da otvori gugl, uplašio sam se na trenutak iako ima signala, pa sam uzeo i uneo parametre u APN podešavanjima, nakon čega mi je izmerilo preko speedtesta 9mbps :D

Živeo Byakuya ;)

Byakuya
16-01-2013, 02:39
Videces kada uradis speedtest napolju...oko 20Mbps bude brzina

iMorris
16-01-2013, 10:59
Ja sam moju karticu koje je bilo mirko morao da secem preko cipa i radila je :)