PDA

View Full Version : No Service - Problem



branimir84
13-01-2013, 00:20
Pozdrav svima,

Interesuje me da li je neko imao sličan problem kao ja i kako je rešio isti.

Problem:

Kupio sam polovan iPhone 3g 8g sa preporukom kao da je ispravan. Medjutim prvi problem koji se javio bio je da mobilni nema stabilnu mrežu već je signal varirao i onda se izgubi skroz i prebaci na search... da bi na kraju bio no sevice, pored sve toga ispostavi se da mikrofon ne redi sto je ukazivalo na hardversku grešku. Isti telefon odneo sam u servis gde su mi oni navodno popravili "popravili" i stvarno mikrofon radi i mreža je bila stabilna do onog momenta kada sam se konektovao na GPS mreža je pala u trenutku skoz i više nije mogla da se podigne či ubacim karticu odmah izbacuje no service. U servisu su mi rekli da je otišlo nešto na ploči i da mi treba nova ja sam ih pitao da nije možda onaj panel (vezan brojem 7) na kome je mikrofon, antena i port medjutim oni kažu da nije.

Ono što je sramota jeste da niko u Kragujevcu ne radi iPhone telefone što se tiče servisa i da ima topliko malo i kompetentnih ljudi koji mogu da govore o tome.

Moje pitanje vama dragi forumaši jeste:

- Da li je neko imao sličan problem i kako ga je rešio
- Da li postoji mogućnost da je softwerski problem iako su mi "majstori" rekli da nije
- Da li da jurim ploču ili panel sa mikrofonom i antenom

Hvala unapred svima

PS: Telefon je iPhone 3g 8g OS 4.2.1 bb 6.15.00 (bio je spuštan na 5.13 pa su ga u servisu opet vraćali na 6.15)

grux
13-01-2013, 01:14
Nisi mogao da se konektujes na GPS (ako su ti je bb 6.15), mozes da odradis restore, da probas da spustis bb da vidis kako se ponasa, ako nista od toga ne pomogne, onda je hardverski, ali naravno prvo uraditi sve sto moze sa softverom.

branimir84
13-01-2013, 01:39
Konektovao sam se sa 5.13 na GPS ali su posle u servisu podigli na 6.15 verovatno da isprobaju nesto...

Chuckie
13-01-2013, 02:06
Koji klinac u servisu dižu sa 5.13 na 6.15?

kenan123
15-01-2013, 13:19
Ja imam isti problem na 3gs, samo kod mene se taj problem javljam kod mts kartice, a kad ubacim vip onda je full. Tako nam i treba kad kupujemo polovne telefone

technobuba
15-01-2013, 13:33
Pa ako na Vipu radi ok onda je do kartice! Stare, nove... Vazda problema sa karticama... Losih serija gomile a provajderi deru...