PDA

View Full Version : No signal posle fabrickog unlocka.



santb
11-01-2013, 07:38
Kupio sam iPhone 4 zakljucan i na netu sam platio fabricki unlock. Kada sam dobio mail da je otkljucan sinhronizovao sam ga i odradio mu restore vise puta. Odradim aktivaciju, ali pocne da trazi mrezu pa izbaci no service. Posto sam ga kupio zakljucanog ne mogu znati da li je tel bio ispravan. Nemam orginalnu karticu mreze na koju je bio zakljucan Orange CH, da provjerim da li ima signal na svoju maticnu mrezu. Na svim sajtovima gdje se moze provjeriti sim lock status pise da je unlocked. Kako da otklonim ovu dilemu bez orginalne kartice?

zabrljanje
11-01-2013, 08:11
Ajde za pocetak, ako vec hoce da ti ga aktivira, da stavis drugu karticu.

santb
11-01-2013, 08:17
Ajde za pocetak, ako vec hoce da ti ga aktivira, da stavis drugu karticu.
Legendo, to sam vec uradio. probao sa 4 razlicite kartice.

santb
11-01-2013, 08:21
Da li iko zna kakav je taj dio sto prima signal na iPhone 4, imam jos jedau cetvorku, pa da prebacim taj prijemnik signala u taj tel, pa da vidim da li je do prijemnika signala. Jer tesko cu naci sim karticu Orange CH mreze, pa da probam sa njom.

zabrljanje
11-01-2013, 08:32
Ima tema Besplatna provrea preko IMEI-a, znam da si vec proveravao ali nije zgoreg da vide ljudi pa i ako tamo pise isto onda ti ni ne treba original kartica a inace da je zakljucan ne bi hteo da ti ga aktivira uopste vec bi ti trazio drugu karticu. Ne znam da li jos jednom da skines iOS 6 pa da probas restore preko redsn0w-a ili se cuti sa servisom.
Naravno ako ima neko jos nek ideju da ne bi bilo odmah ajde u servis.

santb
11-01-2013, 08:48
Ma ne znam sta vise da radim. restore sam mu uradio vise puta, mijenjao kartice, doduse sve su iz BiH. Svugdje na netu pise da je unlocked. Restovao mu mrezne postavke. Ako neko ima neku ideju kako da provalim jeli do unlocka ili do hardwera neka javi. Poz

.stefan
11-01-2013, 16:16
to sto si ti hteo da uradis sa mreznim prijemnikom se ne radi...eto toliko....ja imam jedan ip4 sa orange ch mreze koji je navodno juce otkljucan....iz orange su mi rekli da za 3-4 dana probam restore jer se zahtev salje apple-u na autorizaciju...ali uzevsi u obzir da je aktivacija prosla sa drugom karticom verujem da je otkljucan i da je nesto drugo problem

santb
11-01-2013, 20:52
Nasao sam slucajno lika sa orange ch karticom, i probao sa njom i nije dobio signal. Dakle problem je izgleda hardwerske prirode. U svakom slucaju hvala svima koji su pokusali pomoci sa svojim savjetima. Da li jos neko samo moze da mi kaze koliko je otprilike popravka ovoga, sta to ode pa nema signal. Wifi radi bez problema.

zabrljanje
11-01-2013, 20:55
Nazovi iphone-srbija servis u Kosovskoj 28 i pitaj.

don_pavle
11-01-2013, 22:00
Ja imam sličan problem,otključao sam ajfon 4s preko imei broja,ali pošto nije legalan,apple ga stavio na blacklistu..:( može da se aktivira samo sa originalnom karticom koju sam imao,tako da imam kvalitetan ipod.


Sent from my iPhone 5 Black using Tapatalk

Babakaj
11-01-2013, 22:11
a zar ne mozes preko X sima da ga aktiviras?

santb
11-01-2013, 22:11
Pa sta tebi pise kada provjeravas imei na sajtovima. Jeli tebi pise unlocked? Pitam da nije i moj mozda na blacklisti.

don_pavle
11-01-2013, 22:14
Piše unlocked,a ja ga aktiviram sa originalnom karticom,naravno pošto ona nema signala,ja ubacim moju VIP karticu,nađe pun signal i deaktivira se,i kaže mi da je kartica koja je u telefonu pogrešna,ja izvadim karticu on uđe u sistem...blacklista provereno,jer je telefon uzet na prevaru direktno od operatera france orange..jbg-a


Sent from my iPhone 5 Black using Tapatalk

don_pavle
11-01-2013, 22:15
Ne može preko x-sim-a @babakaj,deaktivira se čim ubacim xsim i ukucam imsi broj


Sent from my iPhone 5 Black using Tapatalk

Vuk98
12-01-2013, 06:06
Trebalo bi da x-sim radi i aktivaciju i otkljucavanje sa vip karticom...

don_pavle
12-01-2013, 14:02
Možda bi trebalo,ali neće,čim stavim X-sim,odmah mi ponovo traži aktivaciju i ne vidi uopšte xsim

Pavle
12-01-2013, 15:03
Trebalo bi da x-sim radi i aktivaciju i otkljucavanje sa vip karticom...

Pa da zato sto je moj imenjak rekao da mu je telefon na blacklist par posta iznad...;)
I onda nece...:(


Tapatalk

nenad87
12-01-2013, 17:48
Kakav x-sim jel vidite lepo da je ovo tema za iPhone 4 i da covek ima iPhone 4!!!

Pavle
12-01-2013, 17:50
Ja imam sličan problem,otključao sam ajfon 4s
Ja pisem u odnosu na ovaj post...:)



Tapatalk

don_pavle
12-01-2013, 17:50
Ja pričam o drugom problemu,nisam pomenuo x-sim,samo sam dao odgovor kada su ga drugi pomenuli,a i iphone 4-ka i iphone 4s,kada je imei u pitanju se otključavaju na isti fazon i apple za njih ima istu blacklistu..


Sent from my iPhone 5 Black using Tapatalk

stefan8661
18-01-2013, 01:42
santb gde si platio na netu fabricki unlock?

ibosko
18-01-2013, 13:23
Mislim da je to softverski problem jer sam imao priliku da uzmem ip4s koji lock na telekom i koji nije htio posle restore na 6.0.1 da nadje signal sa korticom na koju je mrezu zakljucan,rekli su mi da uradim jos jednom restore,uradio sam ali nista i na kraju ga vratio i uzeo sim free,a momak koji mi ga je prodao me zvao sjutra da mi kaze kako je tel proradio i radi bez greske. Sta mu je radio ne znam...