PDA

View Full Version : iPad i stripovi i još par pitanja



djokica1973
09-01-2013, 20:28
Pozdrav drugari.
Pre neki dan sam kupio iPad 1 i shvatio da mi treba mala pomoc da bih mogao da iskoristim bar deo njegovog potencijala.
Konkretno,dve stvari.
Hteo bih da ga koristim za čitanje stripova i gledanje filmova pa mi je potrebno malo pojašnjenje oko svega toga.

1.Koja aplikacija za čitanje stripova je najzgodnija(bez previše opcija nego baš za čitanje)a da može da čita i ove tzv. piratizovane stripove?
Što nas dovodi do drugog pitanja.
2.U kom formatu treba da budu stripovi i odakle da ih skidam?Voleo bih ako ne trazim previše da stripovi budu jednostavni za čitanje u smislu da ne moram stalno da smanjujem,zumiram,pomeram stranice i sl.nego samo da ih okrecem...
3.Koji je najjednostavniji player za gledanje filmova sa titlom i u kojem formatu treba da budu filmovi(avi,mp4 i sl.)?
4.kako da prebacujem što filmove što stripove na iPad?
Da naglasim da je iPad sa IOS 5.1.1. i nije jailbreakovan.
Nije problem ni ako preporučite aplikacije koje se plaćaju samo da su provereno dobre.
Hvala unapred!

Predrag
09-01-2013, 23:33
Po meni najbolja app za stripove je Comic Zeal. Format je cbr (milsim). Sve lepo radi nema zumiranja listas kao knjigu. Oko prebacivanja pogledaj na njihovom sajtu mozes i preko wifi. Sajt sa kog ja skidam je stripzona.


Sent from my iPad

mccf
10-01-2013, 01:45
Avplayer ti je mozda i najboji za gledanje filmova, i jako jednostavan za koristenje (citaj: za ubacivanje titlova). Skines player, i kada skines film i titl, ubacujes preko itunes-a na nacin da:
1. Pokrenes iTunes, odaberes iPad
2. Izaberes Apps
3. Scroll-ujes dole i kad vidis sa lijeve strane Avplayer, izaberes ga
4. Film i titl jednostavno prevuces u desni prozorcic pored prozora gdje si odabrao Avplayer

Vazno!!! Naziv filma i naziv titla moraju biti isto naslovljeni!!! Npr. ako je fajl filma Hachiko.avi onda titl mora biti Hachiko.srt

Za čćžš... Kad pokrenes player, odaberi fajl titla i proberi Windows codepage 1250 i to je to;)