PDA

View Full Version : iPad 1, realna upotreba sad



legenda1988
07-01-2013, 23:35
brat hoce da uzme tablet do 200e, ali jedino normalno mu je ipad 1, ne bi nexus 7, vec bi isao na apple,
pitanje glasi, koliko je on (ipad1) upotrebljiv sad? da li ima problema sa aplikacijama? da li ima problema sa grafikom u nekim igrama da ne radi? i tako to? mislim vredi li to uzimati sad u opste?
ja sam to koristio kad je izasao bukvalno 3 dana.... tako da ne bih znao sad :( ipad 2 znam da sa A5 radi kao zmaj, ali me ovaj A4 single core brine
hvala na svim savetima

cimi p
07-01-2013, 23:47
Ja ga imao do skoro i sasvim lepo radio na 5.1.1 jb. Svi app i igre koje sam probao su lepo radili. I imas i da ih upecas za 160-170e 16gb wi-fi. Mislim da su Infinity Blade II i Fifa 13 najjace igre koje sam igrao na njemu. Ostali svi programi rade bez problema. Jedino safari zbog ogranicenja memorije valjda ne moze da drzi ucitane strane kad imas otvorenih vise tabova nego svaki put kad se prebacis na neki on refreshuje.

Nesha
07-01-2013, 23:47
Max sistem za iPad 1 je 5.1.1 sto moze postati problem u bliskoj buducnosti kada app podignu zahtevnost za minimim sistem.
Radi znatno sporije od iPada 3 (imam u kuci iPad 1 i iPad 3), keva koristi keca, uglavnom za fb i surf. Moze da zavrsi posao, ali cesto safari pukne ako je malo veci sajt. Za igrice neka neko drugi kaze. Najbitnije je strpljenje, uradice iPad 1 nesto ali dosta sporije od novijih modela.

legenda1988
07-01-2013, 23:49
pa problem je jer imam mini i ipad 3, tako da ne znam kako se kec ponasa.... pa realno mislim i da ne vredi vise od tih 160-170e...ma sta pukne, pukne i chrom na nexusu koji ima 1gb rama :) posle 7 tabova :)

3gs
07-01-2013, 23:57
Po meni realno je da bude i za manje od 160 eura
Em nema kamerice em procesor od i4
5.1.1 zadnji fw
Pa sad i ovi tableti od 100 eura androidi novi imaju kamericu...


Poorato sa mog ajfona 4s koristeci tapapiskalo!

legenda1988
07-01-2013, 23:59
pa jeste realno... ta kamera ga ubija trenutno

komsa
08-01-2013, 00:35
................ako je samo to presudno(cena) onda ni nema puno izbora ali ako se doda 20-30e mislim da je nexus 7 ipak bolji

edit: kada je izasla 2-ka imao sam kec-a koji je vec tada štucao i kašljao(refresh-ovao se) pretpostavljam da se ni sada ne ponasa bolje :)

Srecko
08-01-2013, 09:20
@3gs, a kamera je MNOOOOGO bitna na tabletu? :D Ides ulicom i mlataras tabletom i snimas npr? :D

Elem, ja sam imao kec do pre 2-3 meseca i sve aplikacije su super radile, i koristio sam ga maximalno, to mi je bio prvi tablet koji me je odlicno sluzio... Sve sto mi je trebalo, to je i odradio. :)
Po mom misljenju, nece pogresiti. JEDINO ako je npr Facetime ili Skype zavisnik, onda ce mu biti malo problem jer nema naravno PREDNJU kameru... :)

komsa
08-01-2013, 09:45
Sto se kamere tice pretpostavljam da zadnja kamera nije od zivotne vaznosti ali prednja bi morala biti sastavni deo svakog modernog tableta(skype,face time......)

3gs
08-01-2013, 11:02
@3gs, a kamera je MNOOOOGO bitna na tabletu? :D Ides ulicom i mlataras tabletom i snimas npr? :D

Elem, ja sam imao kec do pre 2-3 meseca i sve aplikacije su super radile, i koristio sam ga maximalno, to mi je bio prvi tablet koji me je odlicno sluzio... Sve sto mi je trebalo, to je i odradio. :)
Po mom misljenju, nece pogresiti. JEDINO ako je npr Facetime ili Skype zavisnik, onda ce mu biti malo problem jer nema naravno PREDNJU kameru... :)

Druze prednja prednja!
Jeb*s tablet bez prednje kamerice!
Ja ne znam osobu koja uopste ne koristi viber ili facetime ili skype ili hotmail...
Zato cena ga ne opravdava uopste... Imas drndroide sa kamericom za 100eura nove


Poorato sa mog ajfona 4s koristeci tapapiskalo!

legenda1988
08-01-2013, 11:08
U cenu moze da se ugura i asus transformer bez dock-a. Da debilno je bez prednje skroz, bar zbog skypa, sad face time ne verujem da koristi....

babaroga73
22-01-2013, 22:45
Ja ga realno koristim non-stop i sad, (64Gb) i imam na njemu 350 aplikacija i igrica , i realno 5-6 njih crash-uju ponekad .... i ne primecujem da je baterija oslabila (npr. klinac pogledao ceo crtani od 1.5h - baterija spala sa 100% na groznih 85%) i ne planiram da ga prodam dok ne crkne, a tad cu ga uramiti.

pashutinovac
11-03-2013, 06:39
Skoro sam negde u nekoj reportazi gledao poredjenje tableta....
Neverovatno, ali na skoro na samom vrhu se nalazi ipad 1 zbog dosta dobre izdrzljivosti i najvise dobrih serviserskih mogucnosti...
Dok ipad 3 i 4 imaju veoma lose ocene po tom pitanju, tj u slucaju nekog kvara popravka je katastrofalno skupa a ponekad i tesko izvodljiva..
Koliko tu ima istine, ne znam,msamo prenosim sta sam cuo, neko ko se bolje razume ce dati svoje bolje misljenje

Sent from my iPad using Tapatalk HD

zabrljanje
11-03-2013, 06:50
Namoj da se ljutis, ali i Ficu i Yuga moze svako da popravi na parkingu i delovi nisu skupi ali bilo koji novi automobil ne moze i mnogo je skuplje. To je normalno (tehnologija napreduje, novije je i skuplje za odrzavanje a i kako bi industrija lepo zaradjivala) :).

pashutinovac
12-03-2013, 06:33
Sto bi se lljutio, to je ono sto sam cuo...
Sto se tice novijih tableta, umesto ipad 1 u istoj ceni sam mogao uzeti nexus-a, pa nisam jer sam pravi ljubitelj IOS-a pa makar bio i star uredjaj par godina opet je bolji od androida..
Iako se dosta razmisljam o ipadu 3,4, uvek shvatim da mi on sluzi samo ujutro za novine,net uz kafu i predvece klinac da odigra par igrica...
I nazalost odustanem :-(


Sent from my iPad using Tapatalk HD

Srecko
12-03-2013, 07:47
Pa sad... Za to i sluzi, moj savet ti je koristi malo keca pa kada ga budes u potpunosti koristio izaberi neki noviji model (jelte ako budzet to omogucava) ili iPad mini, zavisi od potreba...


Sent from my iPad using Tapatalk

markos8071
27-03-2013, 11:17
Da li se isplati sada kupovati keca? Da li moze da pokrene danasnje igre? I da li baterija stvarno traje oko 10 sati?

Imam puno pitanja, nov sam ovde :)

kylle
27-03-2013, 11:38
S obzirom na cenu da je relativno jeftin, a veliki posao zavrsava, isplati se, zasto ne.
Za net ce ti sluziti super, igre tu i tamo, zavisi koje ali vecina njih radi, sem onih sto zahtevaju 6.0 i veci softver. Takodje baterija sluzi super, to su masine, sem ako im nije ostecena, za to nemaj brige.
Ako ima jos nekih pitanja, tu smo..

DeVLAX
27-03-2013, 13:18
Moje iskustvo sa ipad baterijom na prvoj i trećoj generaciji je i više nego zadovoljavajuće. U proseku kada se koristi za surf, muziku, video, jutjub i ponekad igre izgura i mnogo više od 10 sati. Ovo je bio prvi uređaj u praksi gde je navedena specifikacija od 10 sati trajanja baterije 100% tačna!

markos8071
27-03-2013, 18:55
Konkretno me zanimaju igre GTA 3 i GTA Vice City, kako bi to radilo? I da li u tim igrama imaju podesavanja, pa ukoliko sporije radi da smanjim detalje?

pashutinovac
28-03-2013, 10:49
meni radi sve, infinity blade 1 i 2, modern combat 3, i jos dosta zahtevnih igrica.. ali one uglavnom samo stoje posto smo svi zagrejani najvise za logicke i zezalice igre

limenko
28-03-2013, 18:22
Za sada sam prezadovoljan ipad 1, moje je misljenje da mu ni ne treba kamera(kupite fotoaparat pa skljocajte) , ko ce realno da mlati po ulici sa tabletom i okida???
Ne verujem da ima bas takvih (ima ali mali %) pogotovu ako se snima priredba,utakmica i sl. ruka *****ne :yes:
Jedina mana je sto ne moze da se skarabudzi ios 6 pa je za sada jagma za app-ovima za ios 5.1.1 svi skidaju raznorazne.
Sto se tice igrica vozi vecinu bez problema. Lak za upotrebu, jeste da kazemo mator u odnosu na ove minije,2,3 -ke ali radi za prosecnog korisnika sve.

Srecko
28-03-2013, 19:57
@limenko,veruj mi ja sam vidjao i te kako ljude koji idu iPad-ovima (citaj: i mini) i skljocaju okolo i snimaju. Pogotovo kada sam bio na nekim protestima, vecina novinara mlatara sa iPad-ovima :)


Sent from my iPad using Tapatalk

dekimaks
29-03-2013, 00:11
Jedina mana sto je ostao na 5.1.1. I sto appstore ne dozvoljava mnoge igrice za njega. Al to mozes da resis sto preko itunesa skines igricu/app direkno na komp i posle preko itoolsa instaliras direkno na ipad. 99%tih app rade na ipad1 iako kazu da nisu kompatinilne sa ipad1 i ios-om 5.1.1. Rade sve skoro 99% na ovaj nacin...

igor11
29-03-2013, 02:02
da li ovo vazi i za iphone? da li se mogu neke aplikacije skinuti iako kazu da nisu podrzane za taj FW?