PDA

View Full Version : Brisanje sa iPhone-a



sprehodec
01-01-2013, 11:36
Zdravo,

nedavno sam kupio iPhone5 i htio bih prodati dva stara iPhone 4 (jedan na 4.3.3 a drugi na 5.1, oba su jailbreakana), koji je najlaksi nacin da izbrisem sve sa njih?

hvala :)

zabrljanje
01-01-2013, 11:45
Posto imas uradjen jailbreak, nemoj na clear all content and settings posto ce da zakuca na jabuci. Najsigurniji je restore ali vidi sta imas od shsh i da li su simfree pa onda po uputstvu preko najnovijeg redsn0w (bez iTunes). Samo pazi za preserve bb ako nisu simfree.

illusion
01-01-2013, 11:47
ako su simfree uradi im restore,ako to ne zelis bila je naka PC aplikacija nesto kao PC cleaner...

sprehodec
01-01-2013, 12:14
Nisu na zalost sim free, otkljucani su pomocu Gevey kartice :(

zabrljanje
01-01-2013, 12:27
Nema veze, restore na 5.1.1 ili za sta vec imas shsh ali kad te redsn0w pita da li zelis da cuvas bb samo klikni da. Da je 4S ne bi mogao da cuvas bb ali na cetvorci mozes. Ne treba ti iTunes kao pre. Baci pogled na iClarified-u uputstvo za najnoviji redsn0w.

Marko70
26-05-2013, 21:35
Slicno je i kod mene,namjeravam prodat I4 ali kod mene je simfree JB ios 5.1.1 na koji nacin izbrisat sve podatke tj.kontakte, biljeske slike itd.a da budem siguran da se nece pojaviti kad ih kupac spoji na komp.Taakodje bih ujedno pitao da li pri svakom spajanju sa itunes bude odradjen i backup na comp i na koji nacin spreciti da se uvek odradi backup bilo cega?

zabrljanje
26-05-2013, 21:46
Da bi bio siguran, moras da odradis restore posto imas jailbreak i ne mozes da ides na erease all content and settings posto ce ti zaglaviti na jabuci. Ne radi se uvek backup ako neces. Ako imas shsh za 5.1.1, uradi re-restore sa redsn0w 0.9.15b3 i miran si. Naravno da mozes da dignes na 6.1.3 ali onda kupcu ostavljas samo mogucnost za tethered jailbreak.

dzevadnp
26-05-2013, 23:18
Imate ovaj tutorijal
http://www.isrbija.net/showthread.php?t=40764


Sent from my iPhone using Tapatalk

Marko70
04-09-2013, 11:56
Sa poslednjom verzijom itunes-a pojavljuju mi se dve opcije update i restore iphone,gde treba kliknuti da bih otpoceo sa brisanjem svih podataka,pretpostavljam da je update na 6.1.3 potrebno iako smo pominjali sledecu putanju; restore pa set up as new?
Takodje me zanima kako je u prozoru Backups stiklirano "this computer" jel se to nemoze iskljuciti ili to nesmeta

zabrljanje
04-09-2013, 12:02
Backup mora da radi ili na comp ili na iCloud i stavis sta zelis (uradi backup).
Imas jailbreak tako da moras da skine 6.1.3 i onda shift (tastatura) i klik na restore i izaberes fajl koji si skinuo.
Imas i varijantu sa iLex Rat-om a link ti je u postu iznad tvog.
...ili re-restore, ali ako vec nisi vican svemu tome, stavi 6.1.3 a napomeni kupcu koje shsh imas na Cydia-i (TSS Center)...

Marko70
04-09-2013, 12:14
Ma gledao sam nesto to sa iLex Rat-om(deluje mi za mene najjednostavnije) da li je i to sigurno sto se tice podataka,da li se trajno brisu poruke sa mail,watsap,viber te slike i kontakti i beleske,sto se tice tih shsh izgleda da ih nemam sacuvane,bar tako pise ako sam dobro razumio.

Btw:Odradih ovo sa iLex Rat-om,nesto ne ide bas lako,ostalo na jabuci,
prvi put stiglo do pola drugi put krenulo i skoro do pred kraj ukocilo

zabrljanje
04-09-2013, 12:35
idownloadblog sajt i ides na download sekciju i izaberes 6.1.3 za tvoj telefon i oznacis gde ces da ga sacuva (tu ces ga i naci)...