PDA

View Full Version : 3GS sa 4.2.1 na 5.0.1



ludiedgar
30-12-2012, 12:03
Postovani,

Nakon iscitavanja skoro celog foruma i guglanja pokusao sam da uradim update 3gs-a sa novim boot-om (MB716LL,84014B1Yxxx-idecector kaze da je novi boot mada logika kaze da je stari posto ne non MC model) sacuvao sam SHSH file-ove sa tiny umbrelom na komp(imam shsh za 4.2.1,5.0.1 i 6.0.1) sa najnovijim redsnow-om napravio custom FW nakon toga zalepio shsh za njega (obrisao host file,resetovao komp),stavio u pwnded DFU sa ireb-om i kada u itunes idem shift restore izbaci mi gresku 3914 (kao da nemam shsh za taj SW) ali sa redsnow kada idem na VERIFY SHSH on kaze da su OK za 5.0.1.
Kda hocu da uradim restore preko redsnow i ubaci 5.0.1 sa zalepljenim shsh fileom kaze da ne potrzava trenutno tu verziju softvera.
Posto ovde na forumu nema ovakav problem opisan malo sam guglao i nege sam naleteo da ne moze restore za 5.0.1 nego samo za 5.1.1-mislim da ovo nije tacno???

Sta mislite vi iskusniji od mene u cemu je caka?

Jel moze da se updatuje ovaj iphone na 5.0.1 a da bude untenth. Jailbreak?

(inace pre oko godinu dana kada sam pokusao da isti tel updatujem na 4.2.1 izbacio mi je hardware gresku i onda sam ga nosio u iSrbija servis i oni su mi ga sredili)
(jedino sto mi pada na pamet je to sto je BB 06.15 ali opet mislim kada radim sa custom FW to nema veze?)

Hvala unapred

Ps: Pre dva dana sam moj iphone sa istim alatima uspesno updateovao na 5.1.1 tako da ne znam u cemu je fora

iCoa
30-12-2012, 13:53
Jedino sto mi pada napamet za tu greski je da pokusas da pokrenes TSS SERVER iz tinyumbrella-e, i dok je pokrenut ti mu probaj restore na iTunes-u

mmilos82
30-12-2012, 15:14
Imao isti problem, resio sam ga tako sto sam zalepio SHSH sa cydia servera, nisam koristio lokalne snimljene TU!

Mauro
05-01-2013, 04:18
Ako ti iTunes i dalje izbacuje gresku, probaj da spustis fajl preko novog redsn0w-a.

technobuba
05-01-2013, 09:50
Redsnow novi, shsh uzmi sa Cydia servera, restore na 5.0.1 ;) mora moci... Ako ti pise new boot rom onda je tako, vidi na redsnow koji je... Ja sam juce jedan na ovaj nacin sredio...