PDA

View Full Version : Da li kupiti 3GS sa itunes logom sync



oujea09
29-12-2012, 23:17
Imam priliku kupiti jeftino od "prijateljevog prijatelja" 3GS koji kaže kad se upali pokazuje onaj itunes sync logo, međutim itunes ga ne prepoznaje (kao da je prekinut upgrade ili nešto), što je meni poznato stanje ako je potrebno samo instalirati firmware, međutim zanima me da li je moguće da je neki nepopravljiv problem, hardverske prirode ili nešto što se ne može softverski, instalacijom, restoreom, jailbreakom, DFU mode ili nečim sličnim popraviti? Kakva su vaša iskustva?

komsa
29-12-2012, 23:21
To sve što si pitao saznaćeš tek kada budeš probao da odradiš restore,do tada,mačka u džaku :)

Babakaj
29-12-2012, 23:23
tacno, ali moguce ​da je i neki hardverski kvar. popravljiv/nepopravljiv..

oujea09
30-12-2012, 00:36
je li moguće svaki 3gs jailbreakat i otključat? ili postoji verzija koje ipak nije moguće koristiti ako nisu fabrički otključani?

iCoa
30-12-2012, 01:18
Svaki se moze otkljucati

rikee
30-12-2012, 07:21
Ne moze bas svaki softverski da se otkljuca jer ako su probali da stave na modele proizvedene posle 34.nedelje 2011godine verovatno mu je ubijen baseband... Pazljivo...vrlo pazljivo

botro82
30-12-2012, 08:50
rikee@ mnogo me zamina kako to ubijen bb,a da nemoze da se otkljuca jel koliko vidim sad moze da se spusta bb i to mi je malo nejasno jel sam i ja video par oglasa,a nagovesto da mu je ubijen bb:confused:,a da to nije hardverski problem?!

zmajcek
30-12-2012, 09:14
Mozes da spustis bb to vise nije problem, medjutim da bi ga spustio prvo ga moras podici jel tako? E tu nastaje problem, kod odredjenih novijih 3gs-ova se sprzi cip pri dizanju na ipad bb, i tu nema pomoci...

Ako je to vec prijatelj prijatelja zar ne mozete da probate da ga namestite pa onda trgujete? Ili bi on da ga uvali u takvom stanju samo? U tom slucaju mi ke sumnjiva ponuda..

technobuba
30-12-2012, 10:27
Pa bez rizika nema dobitka... Uzimao sam i ja slicne po oglasima :) mogao si naposati koliko je cijena tog povoljnog :) macka u dzaku je i dalje macka :)

pashutinovac
30-12-2012, 10:32
ja sam imao isti takav, u pitanju je bila ploca, tako da, sto kaze kolega sa foruma, macka u dzaku i uzmi jedino ako ti se isplati rizik

oujea09
30-12-2012, 17:37
150 KM je cijena (pošto sam iz Bosne), to je negdje oko 75 EUR. Navodno on tvrdi da se to desilo samo od sebe kada je isključio telefon sa USB punjenja iz laptopa, a ako bih ga probao pred njim i napravio, bojim se da bi cijena bila druga onda :) A ovako se bojim uzeti i dati pare za nešto neispravno. Je li postoji način da provjeri kada je proizveden ako ima ovaj sync logo?

Babakaj
30-12-2012, 18:14
Moze i telefon da ljosne o pod i da izadje isto to na displayu. Desavalo se nekima koji su pisali na forumu o tome.
moze jedino ako imas kutiju sa serialom.

technobuba
30-12-2012, 18:18
Ma za 150 Km ne vrijedi rizika... Pa valjda bi ga on odnio u servis ili odradio :) nema logike... Najgore su te opcije samo odjednom stao :) hhheee :)

Pavle
30-12-2012, 18:20
Uradi pre njim to i ako se sredi uzmi a ako nece da ti da trazi neke pare pa kupi ljudski...;)


Tapatalk

torla
30-12-2012, 18:29
ja sam imao podavno jedan 3g isto itunes slika, nema sta mu nisam pokuso nisam uspjeo da udyem u home scren. Raznorazni erori su se javljali cak mislim da sam 1-2 uspjeo instalirati sistem sve fino proslo na itunesu ali opet zaklavi na ovoj slici. Otisao je u djelove taj ajfon.

Moj savjet: ako je bas bas fina cjena uzmi ga, mozes izvaditi lovu u djelovima.

zmajcek
30-12-2012, 18:46
mozes datum proizvodnje da odredis preko serijskog broja... neka ti posalje serijski broj, moze ga naci kada izvadi sim tray na njemu pise serijski broj (pod pretpostavkom da je original i da ga nije menjao..) pa po broju vidi kad je proizveden...
ako bas hoces da rizikujes a on nece da popusti spusti jos cenu dole..