PDA

View Full Version : 3gs / 32gb updated sa 4.01 na 6.01 - ne radi sim :( damn



djnykk
28-12-2012, 17:34
Cao :( Dodjavola... Pre 2 sata sam bez problema updateova sa JB-ovanog iOS4.3.3 iPad2 na iOS6.01 [nema veze sto nije JBovan] i sve je proslo bez problema, ali kada sam sada svoj telefon [3GS 32gb] updateovao preko iTunes-a sa 4.01 [jb] na 6.01 - dobio sam posmrtnu poruku:

"SIM Not Valid"

Znaci - zakljucao sam fon :(

Ok, sta sada da radim?

Pitao sam u Kosovskoj - otkljucavanje 3000 dinara ali je softverski.

Ako je tako, jel imate neki link da probam online da odradim unlock ili downgrade...? Ne radi ni SHSH za 5.1.1 tako da mi samo preostaje 6.01...

Any link that will help me?

Thanx! :)

vux90.vjovicevic
28-12-2012, 18:48
Instaliraj iPad BB preko redsnow-a, ili snowbreeze-a.. Napravi custom ipsw i odradi pomocu njega restore. I imaces bb 6.15.
Zatim kada se zavrsi restore, nadji na forumu kako da spustis bb sa 6.15 na 5.13 da bi ti radio gps,i to je to. Imaces funkcionalan telefon sa navigacijom.

djnykk
28-12-2012, 22:33
E sjajno! Hvala na odgovoru!

Danas sam odneo telefon [pre nego sam dobio odgovor] u servis telefona [trenutno sam u Valjevu] i tamo su mi rekli da ce mi za 3000 din sutra podesiti telefon da mogu da ga koristim ali mi nece raditi navigacija nikada vishe OSIM ako mi fabricki [za 90 evra!?] urade restore i imacu i navigaciju i telefon koji ce raditi na 6.01. Iskreno, neshto mi se ne baca 100 evra za glupost koju sam uradio :( a planiram vec duze vreme da prodam moj [odlicno ocuvan] 3gs i uzmem cetvorku...

Takodje su mi rekli da cu morati [dok ne JB-uju iOS6.01] svaki reboot telefona da dizhem preko kompa :(

dekimaks
28-12-2012, 23:09
Posto vidim da si imao 4.0.1 i imao si jb,velike su ti sanse da imas SHSH od 5.1.1(ili.4.3.3) tako da reci sutra tim prevarantima sto za obican jb uzimaju 3000, da ti telefon spuste na 5.1.1 ili neki drugi ios koji ima untethered jb,i da ti urade DOWNGRADE FROM IPAD BB,da bi ti radio gps!samo im tako kazi nek ti urade ili im uzmi telefon i nadji neki drugi servis!


Sent from my iPad using Tapatalk HD

zlocesti
28-12-2012, 23:12
Definitivno menjaj servis..


Sent from my iPhone using Tapatalk

djnykk
31-12-2012, 21:18
Hvala vam svima na komentarima, medjutim ja sam bio u velikoj guzvi i telefon mi je trebao "za juche" tako da sam 3000 vec bacio (da ne bih chekao)... Tako da mi je sad 3gs na iOS-u 4.1 (pre "incidenta" sam imao 4.01 i sve moguce dodatke za laksi i brzhi rad sistema). Radi mi i gps ali jedina stvar zbog koje sam krenuo u upgrade OS-a je u aplikaciji "HomeBudget". Za moje potrebe i evidencije (nenormalnog) troshenja novca, hteo sam da je instaliram (vec sam je kupio za iPad, radi extra), ali za 3gs trazhi iOS4.3 (pre upgrade-a mi je trazhio iOS5!?)

S obzirom da me je udaranje po ushima u vidu 3 crvene malo vishe iznerviralo, imam strah od prchkanja po sistemu... Bash su ga zashtitili, pogotovo za nas Srbe :(

Interesuje me - koji je najnoviji sistem koji mogu da instaliram na 3gs-u koji ce mi omoguciti instalaciju glupog programa, i da li negde ima step-by-step na netu (4.3, 5.11 ili cak 6.01?)

komsa
31-12-2012, 21:23
kad su te vec odrali,sto im nisi rekao da ti stave poslednji firmware koji moze da se JB nego ti stavili prastari 4.1.0 ......................? :)

djnykk
31-12-2012, 21:30
Pa rekao sam i lik mi reche da nece da se cima za male pare ceo dan... Kazhe da je to jedina verzija koja kao radi za moj telefon. Rech je o magarcima iz Valjeva. Ovde niko nishta pojma nema :(

komsa
31-12-2012, 21:39
dobro si ti prosao mogli su da ti sprze BB chip pa da se slikas posle......citaj polako uputstva,pa kad ukapiras,pocni sa radom.......

3gs
01-01-2013, 10:50
To za przenje bb chipa se odnosi na 3gs-ove koji su noviji
Oni posle nznm koje nedelje...
Ala deru :)
Taj sto te odrao mora da je sa foruma :) samo sto nema mud@ da se javi cava jedna :D

Sledeci put procackas forum malo
Za pocetak saznaj to prvo sto sam napisao... I onda polako... Ja sam bio uvek za to da polako sam isprobas sa paznjom... Nego da dajes hijenama novce...!!!!!


Poorato sa mog ajfona 4s koristeci tapapiskalo!