PDA

View Full Version : Iphone 5 power dugme ne radi



aleksa_90
22-12-2012, 01:56
Pozdrav ljudi, kupio sam Iphone 5 pre 2 nedelje, do sada je radio perfektno i bio sam prezadovoljan. Danas popodne je poceo da mi se javlja problem sa lock dugmetom. Naime, desna strana dugmeta je totalno mrtva, odnosno ne reaguje uopste ma koliko puta ga stisnuo, dok je leva strana (za sad) ok. Telefon je kupljen u Austiriji, pa me zanima, da li je neko imao slicno iskustvo, odnosno da li je neko menjao pokvaren deo, i koliko je vremenski bilo potrebno da se isti zameni? Hvala unapred.

swimmer
22-12-2012, 02:10
Telefon ti je jos u garanciji. Najbolje ti je da odneses u neku apple radnju i oni ce ti najverovatnije dati nov telefon u roku od 2-3 dana

stevaw
03-01-2013, 18:22
Druze, da li si resio problem sa power dugmetom? Od juce meni nesto malo zeza. Nije kao tebi, ali malo, malo pa preskoci da odreaguje...

swimmer
03-01-2013, 18:24
Resio. Istyle madjarska i dobio nov posle 3 dana.

stevaw
03-01-2013, 18:29
Drago mi je sto si resio! Jesu li ti poslali DHL-om ili si morao da ides po njega? Za desetak dana idem u Bec, prolazim kroz Budimpestu, pa cu da svratim da vidim sta i kako.

Edit: Mozda su iz Madjarske poslali u iStyle u Beograd? :) To bi bilo dobro :)

swimmer
03-01-2013, 23:00
istyle BGD i madjarska nemaju veze jedni s drugim, dele samo isto ime. zamenio u Budimpesti, drugar bio tamo i zamenio mi, preuzeo kod njih. moj ti savet da zamenis u Becu, ali moraces da sacekas 2-3 dana, nemoj da pokusas DHL ili tako nesto, nasi ce ti naplatiti carinu i ako je sa servisa a i mislim da bi te postarina kostala vise nego karta do Beca :(

stevaw
04-01-2013, 02:22
Ok tnx. Pa videcu onda da zamenim u Becu. Aj sada sto idem pa mi je usput, ali kada budem isao po njega put ce lepo da me kosta... Da ne pricam sto cu verovatno morati da cekam vikend posle toga da odem da ga pokupim jer ranije necu moci zbog posla... Jbt das za fon 750 eur i moras da ides 600km u jednom pravcu o svom trosku da bi ga reklamirao i popravio. I to dva puta :D
Ustvari kada razmislim koliko ce put da me kosta, vidim da cu da ga odnesem kod nas u servis :)
Javljam sta sam uradio.

stevaw
18-02-2013, 16:15
Drugari, posto mi je od danas power dugme 99% crklo, da li neko zna nekoga, ko zna nekoga :) da ide u Budimpestu kako bih mu dao telefon da zameni? Castio bih 50eur.
Od danas mi je aktiviran auto-lock na 1 min koji sluzi za zakljucavanje :'( pa bih bio zahvalan.
tnx

vanjakv
18-02-2013, 16:41
Dok ne resis dugme,preko activator-a mozes da zakljucas screen kako hoces.

stevaw
18-02-2013, 16:56
Ok tnx. Skinucu sa AppStore pa cu probati i javljam. Na poslu nesto zeza glupi wi-fi pa nece da se konektuje...

illusion
18-02-2013, 17:01
cydia a ne appstore :)


Sent from my iPhone using Tapatalk

nenad87
18-02-2013, 17:02
Za aktivator ti treba JB, pa skidas sa cydia-e.

stevaw
18-02-2013, 17:03
E pa znao sam :)
Prvo sam krenuo da kuckam da namerno nemam jailbreakovan fon jer cu reklamirati zbog dugmeta, pa da me cisto ne smaraju oko toga... Pa sam onda ipak pogledao u AppStore-u i video da stvarno postoji i tamo taj programcic za 0,99usd pa sam vec kupio, ali glupi wi-fi me zeza pa cu skinuti kasnije...

P.S. Smuljali me za program :D Fake screenshot-ovi za ovakve kao ja koji odmah hoce da rese problem :) Za sada ostajem na 1 min auto lock-u :)

kurbla
18-02-2013, 19:00
settings>genral>accessibility>assistive touch (on) :)

dildo
18-02-2013, 19:18
Samo da dodam da sam u becu cekao 12 dana nov ipad koji sam menjao zbog mrtvog piksela :D

aleksa_90
20-02-2013, 22:52
Ljudi pomagajte kako znate :) U ponedeljak sam ga ostavio u iStyle-u u Budimpesti, i ne sluteci da ista moze da krene naopako, vratio sam se u Beograd. Veceras mi je stigao mail od njih i kaze da je u sled manjeg fizickog ostecenja u gornjem desnom uglu ( baksuz) iStyle u nemogucnosti da mi zameni telefon i nudi mi nov za 330 eura. E sad, poslao sam im mail pun ``emocija`` sa pricom kako imam sve apple proizvode, kako koristim iPhone od prve generacije bla bla, da ne duzim u nadi da ce nekako moci da mi izadju u susret, sta vi mislite o ovome?

rmilanovic
20-02-2013, 22:55
Gde si pazario peticu?
Mi smo kupili u Becu i isti problem sa lock dugmetom..mora vise puta jace da se pritisne- da bi odreagovao!

Pretpostavljam da ako ti daju za 330eu,stari ne vracaju? Jer ako vracaju- na konju si..

stevaw
20-02-2013, 23:01
Mislim da ce bez problema da ti izadju u susret za 330 eur :D
Salim se brate. Mislim da je to ceo sistem i masinerija i da ih ne zanimaju takve stvari.
Iskreno, cim su ti ponudili nov za 330 eur znaci da od tvog ima vajde pa ti je mozda bolje da pokupis fon i popravis ovde? Sada, ne znam koliko se sjebao kada ti je ispao pa bi najgore bilo da ovde ne mogu da poprave... Raspitaj se kod nasih servisera barem za misljenje pa odluci.

Edit: @Rmilanovic Druze, sigurno mu nece vratiti nov za 330eur i da mu vrate stari. Ako je vama otislo dugme, vremenom ce biti sve gore i gore pa razmisljajte o menjanju. Daj da se skupimo svi za zamenu pa da podelimo trosak puta i skoknemo do Budimpeste. Ja vozim :)

aleksa_90
20-02-2013, 23:02
Kupio sam ga isto u Becu, ne vracaju stari, bilo bi previse dobro da ga vrate :) najgore od svega je to sto mi je ispao prosle nedelje i to bas na gornji desni deo, a mozes i sam da vidis kad sam zapoceo ovu temu, ne znam sta da ti kazem, ispada da ce me kostati petica ni manje ni vise nego 1200 eur :)

.stefan
21-02-2013, 00:03
moj ti je savet da odneses taj telefon ovde u servis tipa isrbija i da namestis to dugme...to je relativno sitan i glup kvar i resices ga za 10-ak evra...pa cak i novo dugme da se stavlja to je jeftina popravka....

oni su ti jasno stavili do znanja da zbog tog fizickog ostecenja nece da ti uvaze garanciju...ti si nemocan...gde god drugde da ga odneses isto ce da ti kazu...znaci lepo tel u servis resavas problem i svi srecni...pare u dzepu...nisi lud da im dajes 330e...za sta? ;)

kurbla
21-02-2013, 00:13
popravka je preko 50e.Secam se da sam zvao ovde servise i da su mi svi trazili preko 50e.Taj problem sam imao na 4s :)

.stefan
21-02-2013, 00:15
daj ne zezaj...:) ja sam taj problem na 4/4s resavao sa kapljicom super lepka bez ikakvih zamena i alata....

ako ne znas sam onda plati...on drugog izbora nema....od garancije nema nista...i da je 50e manje je od 330e...jbg, surovo ali realno

aleksa_90
21-02-2013, 00:40
Nista sutra idem da ga pokupim, pa cu videti ovde da ga popravim, samo me zanima da li mi je sad zbog tog fizickog ostecenja automatski ugasena garancija?

.stefan
21-02-2013, 00:50
ocigledno da jeste, cim nece da ti ga zamene....nego ti nude da kupujes novi....nece da ti uvaze reklamaciju na sasvim petu stvar koja se na tvoju nesrecu potrefila da je na mestu pribliznom kvaru, sto su oni povezali...i sad nece da ti uvaze garanciju...mozda je taj pad i uticao na to, ko zna, sve je moguce....

probaj malo da se natezes sa njima, palamudi..ako ne upali nista, a verovatno nece, odnesi to ovde negde, resavas problem za mnogo manje pare

stevaw
21-02-2013, 02:26
Aj srecno sutra. Pusti suzicu pa se mozda i sazale pa ti daju novi :P

rmilanovic
21-02-2013, 10:34
Ali definitivno je neka serija..jer i moj iz Beca ima isti problem sa power dugmetom a do sada nije ispadao!

Ja iskreno bih madjare (kao i Bugare) zaobisao za sve varijante..jer nema gorih baraba..mozda,ukoliko ti se namesti neki put - Bec /probas tamo..cisto reda radi..jer mozda nece sitnicariti i odradice ti zamenu..
A sto se Madjara tice,varijanta da ti da discount kao za parnere neke,ili popust a on doda iz svog dzepa tipa 100eu,a ostane mu nova petica koju ce zameniti/popraviti za malo para-ne bi me cudilo

ludi_milojko
21-02-2013, 11:50
to mozes i sam zameniti.kako zameniti display imas video na youtube,ostaje ti samo jos tri srafa da odvijes dugme i ono sto je povezano sa njim.a taj deo ima po netu za dvadesetak eura da se nabavi.ja sam to sam menjao na cetvorki bez problema.

stevaw
24-03-2013, 20:59
Telefon uspesno zamenjen :)
U Londonu, rezervisao termin, otisao i za 3 min mi doneli novi fon. Skroz profi. Restore preko iCloud-a i sve je tu :)

rmilanovic
24-03-2013, 22:23
Jesi menjao u apple store ili?
I kako si rezervisao? Putem mail ili?
Hvala

stevaw
25-03-2013, 17:12
U apple storu (White City), u trznom centru Westfield. Otisao sam tamo u ponedeljak i nisu mogli odmah da me prime vec kao trebas da rezervises on line (na njihovom sajtu - retail/ pa izaberes radnju/ make a reservation genius bar...). Radnica je tu na licu mesta sve rezervisala za mene i u petak sam dosao (pre toga je sve bilo popunjeno). Lik je bukvalno gledao dok sam mu pokazivao problem (nije uopste uzeo fon da on proba) i za 3 min mi je doneo novi fon i gotovo :)

Edit: Jedan lik je dosao u petak i nije rezervisao, ali je imao srece posto je neko otkazao i uleteo je umesto njega. Tako da je moguca i ta opcija, ali tesko.

igorsimo
25-03-2013, 21:47
to mozes i sam zameniti.kako zameniti display imas video na youtube,ostaje ti samo jos tri srafa da odvijes dugme i ono sto je povezano sa njim.a taj deo ima po netu za dvadesetak eura da se nabavi.ja sam to sam menjao na cetvorki bez problema.

Da da,kako da ne.Zamena lcd-a na 5ici je maciji kasalj u odnosu na zamenu on/off tastera.Tj meni kao serviseru nije strano,ali pazi ima srafova i elemenata kao rucni sat dok ne dodjes do gorepomenutog tastera. Nije problem,naravno.

rmilanovic
25-03-2013, 23:40
@stewav

Imam isti problem,ne znam da li je to moguce u retail store ili u istyle npr u Becu ili sl.

Mislim na to da se tako ode i zameni jer definitivno je hardverski problem da power dugme jednostavno me reaguje vec iz 5og puta..

zabrljanje
25-03-2013, 23:49
Kontaktiraj mail-om iStyle u Budimpesti, reci sta je problem i posalji imei i cekaj da ti jave sta moze.

stevaw
26-03-2013, 01:45
Mozes da odes u istyle u Becu i da zamenis. Jedino je sto moras da cekas tri radna dana jbg.
Vec sam se ja dopisivao sa istylom u Becu i Budimpesti. Na oba mesta je prica 3 radna dana. Da tu postoji retail, oni mozda mogu odmah da zamene. Ovako cekas jbg.
Evo ti deo prepiske sto sam imao pocetkom godine:

"Dear Stevan,

Thank you for the kind words, wish you all the best, also :)

Please hand it in to our service, and we will replace it for you in 3 workdays, if it's faulty and not damaged.

Unfortunately we don't have any spare stuff in stock, we have to order everything from Apple.


Üdvözlettel | Best Regards:

Tibor Borsos

iSTYLE Hungary Kft. www.istyle.hu

Tel.: +36 1 453 3939

Apple Premium Reseller [email protected]
Apple Authorized Service Provider [email protected]
Apple Authorized Training Center [email protected]

Üzletek:

iSTYLE Pest: 1061 Budapest, Andrássy út 36.
iSTYLE Westend: 1062 Budapest, Váci út 1-3.
iSTYLE Mammut: 1024 Budapest, Lövőház utca 2-6.
iSTYLE Debrecen Fórum: 4029 Debrecen, Csapó utca 30.

From: Stevan Knezevic <[email protected]>
Subject: Iphone servis
Date: January 9, 2013 1:01:25 PM GMT+01:00
To: "[email protected]" <[email protected]>

Dear,

for the start im whising you a happy New Year and all the best! :)
I have bouth my iphone 5 in UK, and lately im having problem with power button. Its not working properly, and its getting worse as the days go.
This Saturday im coming to Budapest, and im wondering can i bring iphone to you since warranty is still active?

Thank you in advance,
Best regards

Stevan

Sent from my iPhone"

rmilanovic
26-03-2013, 14:35
@stewaw
Dobro da si mi to rekao..
Ja se sa njima kuckao,i rekose nesto tipa "ukoliko nije ostecen izvrsicemo vam zamenu".

Nisam precizirao koliko to traje,sad im opet poslati mail.

Hvala ti puno.

stevaw
26-03-2013, 18:03
Ma opusteno. Zbog toga i jesmo svi na forumu ;)
P.S. Moracu da promenim nick. Prvo sam bio stewaw, sada sam stewav :) Jos ce neko da pomisli da sam u onom "w" fazonu (mawi, weliko itd.), a to se samo tako potrefilo :)

rmilanovic
26-03-2013, 20:18
Pisali mi opet..i evo sta kazu:
"One day is not possible, only for the lead time we can take to repair the unit."

Tako da sa njima defitinitvno je varijanta na vise dana..pisacu McSharku pa da vidim.

gasmias
02-04-2013, 18:08
Ljudi, ajde ako neko ide uskoro u neki grad gde postoji Apple Store da ponese moj iP5 da zameni, crklo lock dugme totalno..

castim naravno novcano ili rucak/veceru :)

rmilanovic
02-04-2013, 20:30
Pridruzujem se ponudi. Isti problem,power dugme otislo pa pa.
Ako se ko odluci,trebace mu nas imei i da zakaze u apple store'u zamenu.

stevaw
04-04-2013, 12:26
Ima vas dvojica. Da se nadju jos dvojica i lagano mozete da odete do Budimpeste. Trosak kolima do tamo i nazad je oko 100,00 eur. Posto se tamo ceka jedno tri radna dana, moracete opet da odete po telefone i da se vratite. Sto znaci da je ukupan trosak 200,00 eur, tacnije 50,00 eur po osobi sto mislim da je ok. Plus cete uzivati u Budimpesti :)

Druga opcija je da proverite da li jedna osoba moze da ode u Apple store (retail) i da zameni vise telefona od jednom. Mislim da moze, ali je najbolje da prvo proverite sa njima. Pogledajte npr. preko wizz air-a koliko kosta povratna karta do nekog mesta gde ima retail store. Povratna karta zna da bude i npr. 50eur ako se rezervise unapred i potrefe datumi. Sto znaci da je onda trosak po osobi mnogo manji.
Sada, realnost je da za ovo bas mora da se potrefi mnogo stvari: 1. da bude jeftina karta do mesta gde se nalazi store. 2. Ukoliko nema povratnog leta isti dan, da je cena nocenja jeftina. Ali i u ovom slucaju ce ta osoba da vidi neki drugi grad :)

rmilanovic
04-04-2013, 15:06
Problem je sa Budimpestom sto ne zavrsavaju u jednom danu..vec kako sam skapirao- treba im par dana..

stevaw
04-04-2013, 16:50
Tako je. Zato sam i rekao da je total trosak puta 200,00 eur.
Odlazak u Budimpestu i ostavljanje iphone-a, pa isti dan povratak nazad je oko 100,00 eur.
Posle par dana odlazak u Budimpestu i preuzimanje novog iphone-a, pa isti dan povratak nazad je oko 100,00 eur.
Sto mu total dodje 200,00 eur. Znaci morace da se izdvoje dva odvojena dana za to.

goracha
08-04-2013, 01:03
Menjam dugme za 30e.

MajX
08-04-2013, 03:50
Sto vise citam o i5 to se vise razocaram u nju..e pa cudo da je apple napravio toliki propust s tim dugmetom..

Pako
30-04-2013, 16:01
Isti problem,par mjeseci koristio 5cu i odjednom power dugme steka,iz 5-6 puta zakljucam,bas me nervira...dal znate imal se gdje u bih to srediti? LP

igor11
30-04-2013, 16:05
pa npr u nekom servisu ko se time bavi..

Pako
30-04-2013, 16:28
Cuj u servisu,ja mislio u mesnici...

igor11
30-04-2013, 16:34
Oni ne rade HW, samo SW..

Pavle
30-04-2013, 16:39
imas na vrhu strane banner sa reklamom proverenog servisa....

zabrljanje
30-04-2013, 16:43
Ili da iz BIH nadjes ko ide u zemlje EU pa da ga zameni posto je jos u garamciji.....

Pako
30-04-2013, 16:44
Vidim druze,al mi ne stima jer je iz begisa,imal sta u BH :(

Pavle
30-04-2013, 16:53
ovo sto je preporucio zabrljanje je najbolje...
ima ovde i ljudi iz BIH pa ce ti reci...

Ripper
04-05-2013, 12:20
A jel probao neko kod nas u ovlašćenima ? iStyle, Begram i Macola (odskora) ? Pretpostavljam da garancija ne važi pošto iPhone nije legalno u Srbiji al ajd da proverim ;)

zabrljanje
04-05-2013, 17:33
Ako mislis na zamenu uredjaja, to za sada mozes da zaboravis. I dalje smo appendix (crvuljak ili, narodski receno, slepo crevo) Evrope.

rmilanovic
04-05-2013, 22:51
Cudno da ne moze preko naseg Istyla da se "doturi" npr Madjarskom i da se odradi zamena..

To bi bio takav plus..pretpostavljam da im je problem kao pravnom licu da izvezu aparat koji ni nema regularne papire uvoza u SR..
Ali bi bilo lepo..

Ili barem preko njih da se odradi utvrdjivanja kvara,zatim oni poruce novi zameski iphone.(jer su utvrdili da power dugme ne radi a nema ostecenja)..
Kazu ti tad i tad vas cema aparat u npr Budapest..
Jer ovako jedan odete u Istyle Budapest..a drugi ili treci idete po novi aparat..
(Ima li ko iskustva koliko tacno traje od trenutka davanja aparata pa do izdavanja novog?!)

Pavle
04-05-2013, 23:25
Za to moramo da cekamo igne-a da nam kaze...
On se lik razume...
Ali mislim da zavisi od kvara...


Tapatalk

Ripper
04-05-2013, 23:28
I u Apple store je mnogo manje cekanje nego u AASP-ima.. Bar moje iskustvo sto se zamene ekrana na iMacu tice... (Apple Store u Franfurtu manje od 24h, dok ASPi sirom Evrope - oko 5 radnih dana)
iStyle kod nas sam zaobisao u sirokom luku...do 2 meseca su rekli da moze da se ceka na deo a za to vreme iMac stoji kod njih...

BiTrAtE
27-05-2013, 10:21
Korisnik sam iPhone-a 5, telefon sam kupio prije pola godine. Cesto sam cuo pricu kako power dugme otkazuje ali ono mislio sam da se nekome nesto prosulo po dugmetu, mozda od padova, ili ko ti ga zna vec, uglavnom od nepaznje. Kontam, ako ga pazis, to ne moze desiti ;) Sve super do prije neki dan kad sam morao po 2-3 puta da stisnem dugme da bi se telefon zakljucao, sad vec moram po 5-6 i cekam sad samo da otkaze potpuno dugme. Telefon mi je u garanciji ali znajuci T-Mobile nas, ostacu bez telefona 20 dana barem. Kako su ovo fino napravili, serem se u ajfon, pih! >:(

3gs
27-05-2013, 10:27
kupis drugar pvcPhone i pevas :) ako ti iphone ne valja

odnesi na garanciju i resi to ili ako neces da cekas odes u servis i isprsis se

napunio ti se prasine ili ko zna
ja u zivotu nisam imao problem ni sa jednim iphone_om

Niti home dugme niti power dugme ma nista...

igorsimo
27-05-2013, 17:06
Imao si srece :-)

.stefan
27-05-2013, 17:44
bas tako...power dugme na ip5 krece da trokira kao i home na ip4

Chuckie
27-05-2013, 17:48
Home trokira na svakom telefonu. :)

igorsimo
27-05-2013, 17:53
Na osnovu serviserskog iskustva rekao bih da je 4s najmanje podlozan tim kvarovima.

bbrks
27-05-2013, 17:56
Zephir je keva, nikad nisam imao problem sa home dugmetom i dalje radi ko podmazan, mada ga retko upotrebljavam :)

Chuckie
27-05-2013, 19:03
Ja sam odusevljen svojim home/vol+-/power dugmadima koji klikcu ko prvog dana.

BiTrAtE
27-05-2013, 20:51
Home meni radi dobro, samo power zajebava. Sto je najgore 40e mi traze za servis, a necu ga servisirat, pa ga nikad ne palio kad se ugasi :P


Sent from my iPhone5 using Tapatalk

.stefan
27-05-2013, 22:27
@igorsimo slazem se da 4s najmanje trokira....

@bbrks sto se tice zephyr-a, ja sam npr u manjini ali zaista ne volim da ga koristim, jednostavno volim dugmad....

@Chuckie blago tebi, hvala ti sto si podelio tu informaciju sa nama

ja na ip5 isto vidim da power dugme po neki put preskoci, nadam se da se nece zeznuti

igorsimo
28-05-2013, 09:07
Ako preskace,na zalost, vec nagovestava kvar.Fabricka greska,flex on/off tastera je tako presavijen u kucistu da prilikom stiskanja istog se jos vise savija i lomi i dolazi do neizbeznog. Kvar je lakse resiti jednostavnim premostavanjem jednog ili oba kontakta lakiranom zicom.I to je bolja varijanta nego zamene drugog flex-a.

iMP
28-05-2013, 11:32
Ma jok bre ;) meni na iphone 4 trokira 2godine power dugme, samo ga malo izduvaj vazduhom i radice. Koliko sam iphone-a drzao u ruke vecina je imala razliciti zvuk kada se pritisne HOME ko da imaju 500 resenja za HOME


Sent from my iPhone using Tapatalk

.stefan
28-05-2013, 14:46
Ako preskace,na zalost, vec nagovestava kvar.Fabricka greska,flex on/off tastera je tako presavijen u kucistu da prilikom stiskanja istog se jos vise savija i lomi i dolazi do neizbeznog. Kvar je lakse resiti jednostavnim premostavanjem jednog ili oba kontakta lakiranom zicom.I to je bolja varijanta nego zamene drugog flex-a.

ako se nastavi tj produbi problem mislim da mi je isplativije da nadjem nacin da ga posaljem na garanciju

igorsimo
28-05-2013, 17:02
Naravno,garancija pre svega.

jb007
29-05-2013, 20:51
Home meni radi dobro, samo power zajebava. Sto je najgore 40e mi traze za servis, a necu ga servisirat, pa ga nikad ne palio kad se ugasi :P


Sent from my iPhone5 using Tapatalk

Montenegro,druze,Montenegro...
I ja sam isto iz CG,u PG zivim,i ja imam problem sa ovim power dugmetom...
Mislim,meni nije problem dati 40e da se to odradi,ali se bojim nasih servisera,da cu telefon nazad dobiti oguljen,nagrdjen,jer dosad nisam imao pozitivno iskustvo sa njima...


Sent from my iPhone5 using Tapatalk

rmilanovic
29-05-2013, 22:45
Da ponovim,Iphone 5 - kupljen u Becu..power dugme riknulo..zatim mesec dana kasnije i zvucnici..
Odneo u Istyle u Budimpesti..sutradan dobio novi (da napomenem - nov ali bez opreme i kutije)..

Ono sto je frajer tamo uradio,jeste da je kontrolisao srafice (dole za otvaranje fona) da nisu dirani..zatim je rasklopip tel da vidi da nije sta dirano/osteceno unutra (fizicko ostecenje)- tako mi je objasnjavao dok je to radio predamnom..

Znaci ako imate koga,posaljite u neki apple store ili Istyle koji radi Iphone (kod nas u BG'u ispadne Budimpesta najbliza za to)..
I nema zime..

maaxiimus06
29-05-2013, 23:59
meni vec mesec dana trokira home.
imam garanciju do 28.09 tada sam ga dobio i cekacu do poslednjeg dana.
skinuo sam mu folije, izivljavam se na njemu kao na nekoj drolji, unisticu sve sto mogu, a onda im odneti da mi daju novi.
iphone je sve, samo kvalitet vise nije.
imao sam ih za ove 4 godine preko 10, i sticem utisak da je svaki bio gori od prethodnog.
ako se bude neke senzacije i kvaliteta sa narednim, sigurno cu ga zaobici, jer ne vredi biti #kod ociju slep#...

hellfire85
30-05-2013, 00:18
svaka ti je ko u Njegosa..
bez obzira na sve, to definitivno vise nije TAJ kvalitet...te problemi sa kamerom, zveckanje, te home dugme, power..vol +/ -, silent...guljenje boje..evidentno slab domet wifi signala..slobodno me dopunite ako sam nesto preskocio...?!
uglavnom sve se svodi na klasicnu lutriju, ako zabodes dobar primerak koji ce te sluziti..jbt, svaki dan strepim da me ne snadje neki od pomenutih problema (sa guljenjem boje sam se vec pomirio, donekle :/)
volim apple, volim iphone..i za mene nema bolje....ali budimo realni, situacija je nazalost takva...

3gs
30-05-2013, 00:19
Sad kad sam uzeo i5 vi govorite o power dugmetu kako se pre niste setili
Pu pu pu da ga ne ureknem radi na najmanji klik power... Vidim da se masovno zalite :( to nece na dobro da izadje :(

Jer ima neko sliku kako izgleda to dugme iznutra msm taj flet? Al da je slikano dobro i gde se lomi fletic?

.stefan
30-05-2013, 00:35
Imas ifixit pa trazi tamo...

Pako
30-05-2013, 02:18
Ja sam danas sredio svoje power dugme,jedna radnja u sa,50km i zadovoljan sam,radi kao nov...

maaxiimus06
30-05-2013, 10:14
super si prosao, na telefonu starom 5-6 meseci si vec menjao deo.
a da li si nekada zameni bilo koji deo na nekoj nokiji?????
pogledaj oko sebe ako je nemas, po 10 godina stare,bez folija,krpica i kiceraja, a nikad da omase ili se pokvare.
cak su im i baterije fabricke i originalne u 99% slucajeva.

u kuci imam 7 razlicitih apple uredjaja, sa svima sam vise nego PREzadovoljan osim sa iPhone 5.
jedan put u zivotu mi je ispao tel(3GS) ni ogrebao s enije.

ovaj i5, nije bio u dzepu 5 puta, folije od prvog sekunda.
sve razumem, ali da mi se ovaj Al ili sa li je sa strana "krza" bez padova, dodira sa tvrdim predmetima i sl. to ne mogu da podnesem.

znam,reci ce mnogi prodaj kupi plastikaner i zdravo.
ok, def imaju pravo, ali ja volim da sve bude u kompletu, apple sam skoro pa zaokruzio, ako ostanem bej jednog moracu sve da promenim,
navikao sam da u kuci imam "iste servise casa,flasa, tanjira, krompira pa i el. uredjaja :) "

Chuckie
30-05-2013, 11:09
Toliko o neprikosnovenom kvalitetu i savrsenstvu petice.

jb007
06-06-2013, 13:00
Evo,meni je tel od prije par dana na Assistive touch,jer power dugme nece da radi:/


Sent from my iPhone5 using Tapatalk

Baraba
06-06-2013, 14:43
Nekog boli istina o 5-ici i briše komentare :wave:

Verovatno prodaje nove i ne želi da buduće mušterije budu informisane, svaka ti čast (u milion oni se prepoznaju) :cool:

Byakuya
06-06-2013, 14:59
Komentar sam obrisao ja...inace vlasnik sam s4 i ne prodajem telefone tako da ti ta teorija pada u vodu...tvoj post kao i par drugih su bili cist off...

Predlazem ti da procitas pravila foruma...

Pako
06-06-2013, 15:06
Cuj s4,zar i takvih ima na ovom forumu

komsa
06-06-2013, 15:07
he he....Return of the Jedi :)

Byakuya
06-06-2013, 15:27
U zivotu treba probati sve:)
I necemo vise off...;)

Pako
06-06-2013, 15:30
Hehe posteno,i ja sam probao s3 kad je izasao,i bgm sam rekao plastikaneri nikad vise ;) pozz

Baraba
06-06-2013, 15:35
Komentar sam obrisao ja...inace vlasnik sam s4 i ne prodajem telefone tako da ti ta teorija pada u vodu...tvoj post kao i par drugih su bili cist off...

Predlazem ti da procitas pravila foruma...

Izvinjavam se ako sam prekršio pravila foruma. Trenutno imam iP5 koji je na oglasu i 99% je otišao danas.
I dalje tvrdim da je 4S bolji za mene uređaj, najveća greška do sad što sam ga prodao. Ni jednim telefonom nisam bio zadovoljan kao sa 4S.

zabrljanje
06-06-2013, 16:05
iMolba jos jednom. Necemo dalje u off.

Siniša Selimir
10-07-2013, 10:55
Od juce power dugme pocelo da zeza .. svaki 10. put hoce da zakljuca ... ako moze neko da mi da adresu ili tel. nekoga ko moze to da zameni ( BG/NS ) hvala unapred

3gs
10-07-2013, 11:03
Ja imam belu 32jku par meseci
I nijednom problem nisam uocio

Malo lakse stiskajte nemojte ko sivonje... Ne mogu da verujem da tek tako zvekne to?? :O
Mislim ne cuvam je pod staklenim zvonom vec stiskam normalno msm koliko treba da se zakljuca

maaxiimus06
10-07-2013, 11:41
nisi realan.
nismo mi svi sivonje i toliko nesofisticirani da ne umemo da pritisnemo jedan obican taster.
problem nije do nas, problem je do kvaliteta tastera i problem je prisutan u dobrom procentu telefona.

Shang Tsung
10-07-2013, 13:16
U dobrom procentu (koji je zapravo mali), ali ne moze da se kaze kako je problem prisutan kod "svih" iP5-ica.

zabrljanje
10-07-2013, 22:10
Od juce power dugme pocelo da zeza .. svaki 10. put hoce da zakljuca ... ako moze neko da mi da adresu ili tel. nekoga ko moze to da zameni ( BG/NS ) hvala unapred
Imas isrbija servis u Kosovskoj, baner ti je na vrhu strane.
Zasto prvo ne vidis da ga zamenis ako ti je u garantnom roku (kao sto i jeste). To mozes u iStyle-u u Budimpesti ili gde ti je vec najblize.

.stefan
11-07-2013, 02:08
nije mali procenat koji se zale na power dugme...dosta je manji nego onaj koji je prijavljivao kvar sa home dugmetom na ip4, ali nije zanemarljiv

igorsimo
11-07-2013, 09:05
Jes vala,ja ih uradio vec oko 17-18 kom. za nepuna tri meseca.

BiTrAtE
11-07-2013, 09:26
To je problem kod SVAKOG iPhone5, a desi se prije ili kasnije ;) Eto moj je izdrzao 7 mjeseci, mislio sam da je moja petica u taj mali procenat kojima se kvar ne desava ;) Inace koliko kosta kod vas popravka? Kod nas u Podgorici 40e >:(

.stefan
11-07-2013, 14:32
@igorsimo u cemu je tacno problem? kako se popravka odvija?

igorsimo
11-07-2013, 17:17
Flex on/off tastera je tako presavijen u kucistu da prilikom stiskanja istog se jos vise savija i lomi i dolazi do neizbeznog. Kvar je lakse resiti jednostavnim premostavanjem jednog ili oba kontakta lakiranom zicom.I to je bolja varijanta nego zamene drugog flex-a.
Zamenom drugog flex kabla,vremenom opet moze da dodje do prekida.Tako da je ovo bolja i dugotrajna varijanta,a opet ostaje original flex u telefonu a ne zamenska klasa.Vremenski traje oko 30min i kosta oko 15-20€.

milos94.ristic
02-08-2013, 09:46
Meni crklo home dugme na petici, power radi normalno.. Telefon je aktiviran u novembru.. Ako ima neko ko ide do nekog stora u skorije vreme neka se javi, castim za uslugu ostvarivanja garancije..

carlito
08-08-2013, 09:17
I meni je od pre neki dan prestalo da radi power dugme, prvo jedna strana, sad obe. :( Planiram da idem uskoro u Zagreb u iStyle servis pa ako je neko jos zainteresovan da ponesem i njegov tel, pa cemo podeliti troskove..
Pozz

hellfire85
25-08-2013, 14:36
da ne otvaram novu temu...
naime, imam problem sa power dugmetom...leva strana reaguje, dok kada pritisnem sredinu ili desni deo dugmeta nema nikakvog odziva..
e sad, posto imam mogucnost da posaljem tel na reklamaciju preko, zanima me sledece:
da li neko ima iskustva sa reklamacijom otkljucanog telefona, dakle nije fabricki simfree vec je naknadno otkljucan..
inace je sa sweden telia mreze.. stoga me zanima da li mogu da ga odnesem npr. u svajcarski store i tamo reklamiram racunajuci da ce reklamacija biti prihvacena, iako je unlocked tj. sa svedske mreze?
ima li neko iskustva sa tim? hvala..

zabrljanje
25-08-2013, 14:49
Mislim da je u drugim temama pominjano da se telefoni kupljeni preko operatera kod njih reklamiraju.
Sigurno ce se javiti i ljudi koji su imali potrebu da to rade ali ti je uvek najsigurnije da im posaljes mail sa IMEI brojem i konkretno pitas - onda si siguran.

.stefan
25-08-2013, 23:58
kako je vise ljudi pominjalo gde god da odneses na reklamaciju dobijes takav isti telefon, znaci zakljucan na tu mrezu....

imao sam isti problem kao ti (sto se tice dugmeta) menjaju to bez problema

hellfire85
27-08-2013, 01:51
@.stefan (http://www.isrbija.net/member.php/2024-stefan)
tek sada videh tvoj odgovor, kontaktiracu te na pm sutra (tj. danas) za detalje oko ove problematike, cisto radi kunsultacije obzirom da si imao isto iskustvo..u krajnjem slucaju, odgovara mi cak i ukoliko mi vrate nov zakljucan na mrezu..
crnjak je sto je tel aktiviran u aprilu, a dugme vec propalo, iz dana u dan sve losiji odziv..klasicno pizdim od muke :)

maaxiimus06
27-08-2013, 10:13
reklamirao svoj telefon sa neispravnim power dugmetom u app store.
dobio novi, zakljucan na istog operatera.
moze i kod operatera, meni moj operater rekao da kod njih ce to trajati 2-3 sedmice i da je bolje da odem u app store.

Brush
11-09-2013, 13:04
Pozdrav,
Imam Iphone 5, kupljen u Beogradu u mobil shopu na bulevaru nekad u Aprilu, dakle u garanciji je jos.
Ima vec mjesec dva kako mi ne radi dugme za smanjivanje zvuka. Malo sam guglao i nasao da se to javlja kao cest hardverski problem. U poslednjih 10-ak dana kad upalim kameru, pocinju neke kao naranzaste smetnje preko ekrana da se javljaju.
Inace telefon je i dalje kao nov.
Da li neko zna sta je najbolje uraditi?
Dakle imam garanciju mobil shopa iz Bgd. A telefon je jos u apple garanciji. Gdje je najblizi apple shop koji vrsi te zamjene i slicno, i da li je zaista moguce dobiti nov aparat?
Iskreno, popizdio sam, dam skoro 600evra za telefon i milion problema, a drugar kupi kineza preko kineskog sajta za 130dolara i radi ko sat..jbg

skiper
11-09-2013, 13:10
Mozes Budimpesta mozes Zagreb, sta ti je bolje pa odnesi.

halfman
11-09-2013, 13:27
Nije mi jasno kako Apple Iphone moze da ima toliko problema...:(

skiper
11-09-2013, 13:28
Kad pogledas koliko je miliona primeraka prodato to i nije neki visok procenat reklamacija.

Brush
12-09-2013, 00:23
Mozes Budimpesta mozes Zagreb, sta ti je bolje pa odnesi.

A znaci moze Zagreb, pa bas sam se pitao, jer znam da u HR postoje iphone na ponudama mreza. Moze li u Podgorici, jel zna neko?


Kad pogledas koliko je miliona primeraka prodato to i nije neki visok procenat reklamacija.

Ma nije visok procenat ali me je bas iznerviralo kad sam na nekom stranom forumu procitao kao ''uzmite telefon i pritisnite gornji desni cosak telefona i dugme za smanjivanje ce raditi'' i ladno je to to! da ne vjerujes!?

zabrljanje
12-09-2013, 01:44
Ne moze u Podgorici (za sada).

carlito
12-09-2013, 16:59
A znaci moze Zagreb, pa bas sam se pitao, jer znam da u HR postoje iphone na ponudama mreza. Moze li u Podgorici, jel zna neko?



Ma nije visok procenat ali me je bas iznerviralo kad sam na nekom stranom forumu procitao kao ''uzmite telefon i pritisnite gornji desni cosak telefona i dugme za smanjivanje ce raditi'' i ladno je to to! da ne vjerujes!?

Pazi sto se tice Zagreba, ja sam ih zvao i nisu hteli da mi zamene tel iz Swiss jer kao nije kupljen u EU. Mozda ti je bolje da odes u Apple Store u Budimpesti, to ti je najsigurnije. Meni je posle 11 meseci prestalo da radi power dugme i drugar u Swiss mi ga je zamenio za 1 min u Apple Store. (Nisam morao da idem do Budimpeste jer je on vec bio u Srbiji pa je poneo telefon sa sobom u Swiss.)

Mr_Che
14-09-2013, 12:56
Posto imam isto problem sa power dugmetom i planiram da nosim preko da reklamiram, zanima me samo jel telefon treba da bude bez cydie? Cist bez crackovanih aplikacija i tako tih stvari. Posto hocu sada da podignem 6.1.4 pa da znam jel to neophodno ili mogu da ostavim ovako sa cydiom.

skiper
14-09-2013, 13:46
Naravno da mora, uradi restore.
nece ti uvaziti garanciju ako imas Cydia-u.

EDIT: Svakako i gubis Cydia-u ako dignes na 6,1,4

Mr_Che
14-09-2013, 13:54
Samo mi reci jos jednu stvar posto nisam odavno pratio kakvo je stanje, jel bolje da uradim restore ili update software-a? Ima li uopste razlike sada posto mi je tel simfree?

skiper
14-09-2013, 14:00
Restore preko iTunes-a i on ce ti automatski podici na najnoviji softver, naravno uradis back up da bi ga kasnije vratio u telefon.

Siniša Selimir
15-09-2013, 01:16
A kakva je procedura kada se odnese telefon tamo, sta traze od opreme originalne da ima ? ja sam poslao telefon u Budimpestu preko prijateljice ( power dugme ) telefon kupljen u nemackoj ... imam samo kutiju i telefon ... nikakve papire nemam, a i punjac nije original posto mi je crk'o ... ??

.stefan
15-09-2013, 02:02
Nista ti od opreme ne treba...nista nemoj ni da nosis...samo tel i kutiju

Brush
18-09-2013, 17:12
A jel zna neko u kojim gradovima u Austriji i na jugu Njemacke postoji ovlasteni apple servis gdje semoze izvrsiti reklamacija/zamjena iphone-a?

.stefan
18-09-2013, 18:15
Imas u Minhenu...

StefanGTR
19-09-2013, 01:11
I mene zanima za Austriju, Bec konkretno, ako zna neko gde mogu da nosim telefon u garanciji??? Nemaju Apple store to sam video...

raDOS
19-09-2013, 01:32
Mozes kod reselera da ostavis telfon i da dodjs po njega za par dana. Ja znam da to moze u McShark-u. Za druge ne znam


Sent from my iPad using Tapatalk HD

jb007
22-09-2013, 16:32
Da ne ide ko iz CG da zamijeni uredjaj u neki apple store? Da zamijeni i meni,dacu neku novcanu naknadu :)


Sent from my iPhone5 using Tapatalk

Srecko
22-09-2013, 16:57
U CG ima apple store? :O


Sent from my iPhone using Tapatalk - now Free (http://tapatalk.com/m?id=1)

hellfire85
22-09-2013, 17:01
"iz" CG :)
i ja sam se na momenat zaprepastio...dok se nisam vratio da procitam jos jednom.. :)

jb007
22-09-2013, 17:30
Mislio sam na nekoga ko zivi u cg,a ide negdje gdje ima apple store :))


Sent from my iPhone5 using Tapatalk

Srecko
22-09-2013, 18:44
Pa to, zaprepastio sam se malo, nisam lepo procitao, izvinjenje :)

flomaster
29-09-2013, 15:08
Jel ima nekog ko bi mogao da mi predlozi neki pouzdan servis.Na zeninom telefonu (iphone 5) je otislo power dugme,telefon je kupljen u americi i ta varijanta sa slanjem i zamenom bi se oduzila! A u iSrbija servisu mi traze 6.000din. Tako da.. Ako neko zna neki servis gde bih mogao ovo da resim za manje novca bio bih zahvalan na pomoci!

skiper
29-09-2013, 16:16
Zabranjeno je reklamiranje na forumu.

EDIT: Ne moras da saljes za Ameriku, mozes u nekom od Apple Store-ova u Evropi.


Sent from my iPhone using Tapatalk

flomaster
29-09-2013, 17:47
Pitanje da li bi ga zamenili i u Evropi,posto telefon ima dosta sitnih ogrebotina po ivicama.

skiper
29-09-2013, 17:52
Ogrebotine nisu problem, problem je neki veci udarac, ulubljenje.


Sent from my iPhone using Tapatalk

flomaster
29-09-2013, 18:28
Na donjoj desnoj strani postoji malo nagnjecenje od kljuceva.A i procedura ce se mnogo oduziti! Molim sve clanove koji bi hteli da mi pomognu,da mi posalju PM sa brojem servisa! Unnapred hvala!

dadinho
30-09-2013, 00:32
evo i meni posle 11 meseci koriscenja (ip5) presltalo da radi "power" dugme.
Poslednjih mesec dana se sve teze i teze zakljucavao, i evo sad vise ne funkcionise.
tel mi je u garanciji jos 10 dana, ali nemam kutiju, pa me zanima da li vazi reklamacija samo ako donesem uredjaj, bez papira i kutije?

pre ovoga na ip4 mi je crklo home dugme a sad na ip5 power... :(
nadam se samo da na ipadu nece nista crkavati.... :S


Sent from my iPad using Tapatalk HD

maaxiimus06
30-09-2013, 00:43
ne treba ti kutija niti bilo sta.
samo ponesi tako kako je.

Siniša Selimir
30-09-2013, 11:37
Telefon u prosli ponedeljak odneo u Budimpestu ( power dugme ne radi ) u roku od 4 dana zamenili i dobio novi telefon ... poneo sam kutiju i punjac ali nista nisu ostavili osim telefona ... !!!

Banets
30-09-2013, 13:39
Pozdrav, koristim od skoro 5-cu kojoj vazi garancija do januara 2014 god. Lock dugme malo teze radi (nista spec) ali me opet nervira..zanima me da li bi mi zamenili telefon ovakav kakav je ili mora da otkaze dugme kako bi mi priznali garanciju?

maaxiimus06
30-09-2013, 15:12
ako i malo moze da se primeti zamenice ti odmah.

dadinho
30-09-2013, 22:09
Evo sad proveravam na sajtu, i izbaci mi ovo, kad sam ukucao IMEI

22241

Znaci da mi ipak garancija vazi do 30. Novembra?

Sent from my iPad using Tapatalk HD

zabrljanje
30-09-2013, 23:48
Upravo tako.

rmilanovic
01-10-2013, 00:28
Ali samo u usa. Navodno nije moguce ostvariti garanciju u eu ako je kupljen u usa.

fatcat
02-10-2013, 01:27
http://www.cultofmac.com/247203/applecare-customers-can-now-get-repairs-replacements-while-abroad/

Banets
02-10-2013, 12:33
Cao,
posto je neko spomenuo da za nosenje telefona u Budimpestu treba kutija od telefona, sta mislite da li ce da mi priznaju ako im donesem tel bez kutije :)
Hvala

skiper
02-10-2013, 12:56
Traze kutiju da bi prelepili novu nalepnicu sa IMEI brojem, a ako nemas kutiju dobices taj papiric da zalepis sam.

rmilanovic
02-10-2013, 13:43
U Budimpesti ti uopste ne daju papiric za lepljenje..vec samo potvrdu o zameni aparata.
Kutiju i ostalu opremu ne zele da vidi,tj ne traze je. Samo aparat.

Banets
02-10-2013, 14:17
Evo sta su mi upravo poslali...

"Dear Branislav Djordjevic, Thank you for contacting us.
The phone, according to the serial number, is eligible for warranty covered service in our store. The repair will take approximately 3-4 business days. The phone needs to be in our service during the whole procedure.
For the sake of quick repair, please bring the proof of purchase if it is available." :)

rmilanovic
02-10-2013, 15:03
Ja licno nosio tel sa istim problemom,i poneo sve: od kutije,racuna,slusalica i sl..
Predao aparat,frajer kaze : ne treba nam racun/kutija/punjac ..osim ukoliko ti jos nesto od opreme ne radi,ali nam kutija i racun ne treba.

Mr_Che
03-10-2013, 22:36
Poslao sam telefon po ortaku u Austriju. Ostavio je tel u ovoj prodavnici www.mcshark.at (http://www.mcshark.at), uvazili su mi garanciju i rekli da ce zamena biti zavrsena za 2-3 nedelje. To mi je jedno cudno sto toliko dugo treba da zamene? Citajuci forum razumeo sam da je potrebno neka 3 dana. :confused:

rmilanovic
03-10-2013, 22:48
Vrlo verovatno da nisu izverzirani kao istyle.

dadinho
05-10-2013, 21:18
Da li neko zna adresu u Beču, gde je najbolje da reklamiram tel. istyle?


Sent from my iPad using Tapatalk HD

skiper
05-10-2013, 21:21
Mariahilfestrase u Becu, MCShark.


Sent from my iPad 3 iOS 7.0 using Tapatalk

zabrljanje
05-10-2013, 23:01
Samo mala dopuna :)


http://mcworld.at/index.php?route=information/information&information_id=9.

viking
12-10-2013, 22:52
Imam problem sa power digmetom vec skoro mesec dana i gotovo je da crkne,sve teze radi,posto mi je tel u garanciji jos mesec i nesto dana interesuje me da li ako bi nosio tel u Budimpestu u istyle da li oni daju nov tel ili samo menjaju dugme?Ili za novi tel mora da se nosi u apple store ?


Sent from my iPhone 5 using Tapatalk

zabrljanje
12-10-2013, 23:02
Nov telefon ali rok je 2-3 dana.

kurbla
13-10-2013, 02:19
ne dobijas nov,vec refurbished :)

milos94.ristic
13-10-2013, 10:08
Da li neko zna koliko se ceka na zamenu telefona u Mediamarkt-u/Saturn-u i da li uopste mogu kod njih da reklamiram iPhone 5?

Mr_Che
13-10-2013, 23:36
E ovako da dam povratne informacije u vezi reklamacije power dugmeta, sigurno ce nekome koristiti. Sto se tice nosenja telefona u Bec ja sam moj poslao po ortaku i on je sve oko reklamacije telefona uradio u radnji McShark zavrsio mi je sve, i dobio sam novi telefon, a period zamene je malo duze trajao nekih 7 dana. Ali kaze da su veoma korektni i nije bilo nikakvih problema. Tako da ako neko nosi telefon u Bec preporucujem ovu radnju.

fatcat
26-10-2013, 01:14
Telefon kupljen u USA, pokusao da ga zamenim u Becu, u svim radnjama + pozvan Apple direktno, bez uspeha. A cak imam i dodatni Apple Care.

Brush
30-10-2013, 13:40
Pisao sam prije jer sam imao problem sa dugmetom za smanjivanje zvuka na ip5(na forumima oznaceno kao poznat problem). Poslao sam telefon po drugaru u Minhen. Telefon je imao sitno ostecenje na jednoj ivici od pada u futroli, i nesto vece ostecenje, kao nagnjecenje na donjem desnom cosku od pada na asfalt bez futrole. Ipak, zamjenili su mi telefon i dobio sam nov :)
Bio sam napisao da sam se razocarao u apple zbog tog kvara itd, ali je sad utisak bolji;) ipak, utisak je jos mnoooogo bolji iz jednog drugog razloga: u medjuvremenu, dok sam cekao Iphone, nosio sam android, moram priznati da sam jedva cekao da uzmem nazad Iphone a ostavim S3, iskreno, ipak su to razlicite lige :)
Da li neko ima neki kontakt od nekoga ko ubacuje navigacije u Ios7?

skiper
30-10-2013, 13:45
Imas ovde
http://www.isrbija.net/showthread.php/43335-Kupovina-IgoPrimo-EU/page2?highlight=kupovina

santb
04-11-2013, 12:59
I ja imam problem sa power dugmetom, tj ne radi mi nikako. Imam drugara koji cesto ide za Njemacku, svojim poslom. Pa me sada zanima sta da mu kazem gdje da odnese telefon. Kako se zove taj lanac po Njemackoj sto mijenja telefone u garanciji?


Sent from my iPhone using Tapatalk (http://tapatalk.com/m?id=1)

.stefan
04-11-2013, 13:15
Ako vec ide u Nemacku ne vidim razlog da ga ne zameni u Apple Store-u

santb
04-11-2013, 13:17
Pa jeli moguce da bas daju novi telefon ili samo zmjene dugme? Pitam jer je moj dosta ogreban, pa bilo dobro kada bi dobio novi :-)


Sent from my iPhone using Tapatalk (http://tapatalk.com/m?id=1)

.stefan
04-11-2013, 13:19
Ne menjaju dugme...Ako pristanu,tj ako ti uvaze reklamaciju dobijas sigurno nov telefon,ne refurbished kako je ovde neko pomenuo,nego nov telefon

Zbog toga sto ti je izgreban telefon mozes imati rizik da li ce ga primiti na garanciju...probaj u svskom slucaju

skiper
04-11-2013, 13:24
Mada su pisali i o tome da kada je izguljen nema problema, menjali su ljudima, osim ako nema nekih vecih fizickih ostecenja, ulubljenja.

iboki
05-11-2013, 21:39
Pozdrav imam jedno pitanje, meni isto bas otezano radi power dugme, telefon je u garanciji do 25. januara i interesuje me, da li ako se odnese u apple store da li ce da ga promene bez racuna, odnosno samo telefon da se odnese. Mislim da je telefon kupljen u Norveskoj ali bas u apple store-u, ako je neko voljan da objasni ili ako neko vec cesto ide da se dogovorimo, platio bih koliko treba da se samo zameni ako moze :D

skiper
05-11-2013, 22:05
Ne treba ti racun i mozes u bilo kom Apple Store-u ne mora tamo gde si kupio.

iboki
05-11-2013, 23:06
Odlicno :D Ako ima neko ko ide do Madjarske ili tako negde molio bih ga da mi se javi, pa bi se sve dogovorili :)

elmir
08-11-2013, 04:09
nije ti skupa popravka,tako da mislim da ti se vise isplati ovde da platis popravku nego da saljes po nekome tel u apple store. :)

mmilos82
08-11-2013, 13:59
Pa telefon je u garancijo, dobice nov uredjaj?


Sent from my iPhone using Tapatalk (http://tapatalk.com/m?id=1) 2

dorabi
02-12-2013, 11:45
da li se u servis za zamenu nosi samo telefon ili mora biti komplet kutija,oprema i ostalo?

skiper
02-12-2013, 11:50
Samo telefon, nista im ne treba drugo.

dorabi
02-12-2013, 17:24
telefon je kupljen u Dubaiju,da li je to prolem?

skiper
02-12-2013, 17:30
Moras tamo na reklamaciju.

MisterNikola
02-12-2013, 17:54
Zar apple ne daje worldwide garanciju? Zasto mora bas tamo da menja, a ne u najblizem apple storeu?

illusion
02-12-2013, 18:02
mislim da vazi za kontinent?

skiper
02-12-2013, 18:02
Samo kupljen u Evropi moze da se reklamira u Evropi, iz Amerike isto ne vazi.

MisterNikola
02-12-2013, 18:04
Cista glupost, ne znam kojom logikom se vode...

Baraba
02-12-2013, 18:12
Ma naši trgovci u radnji imaju bolju logiku.

skiper
02-12-2013, 18:20
Jeste glupo, sve ide iz iste fabrike i trebalo bi da vazi svugde.

dorabi
03-12-2013, 22:20
evo transkripta chata sa Apple suport germany,izvinjavam se ako je malo duzi post, ali ima u vezi reklamacije telefona sa drugog kontinenta(konkretno iz Dubaija, a ne vidim zasto to ne bi vazilo i za druge delove sveta):

Chat Transcript

Tuesday, December 3, 2013 06:16 PM
Duration: 29 minutes 39 seconds

Stephen:
Thanks for contacting AppleCare chat support. My name is Stephen. Please give me a moment to look over your information.

zoran:
Hi!

Stephen:
Please note: If we get disconnected, it's likely due to a system or connection issue. It’s never our intent to disconnect from you. If you do get disconnected, please chat us back using the link and case number which were provided in the email that you’ve already received.

zoran:
I own the iPhone 5, which is under warranty until January 14 of 2014. godine.Na phones do not work the keys "volume up-down" and "power." Phone IMEI is 9900023066XXXXX. Since I live in Serbia and we have no Apple store, nearest Apple store to me is in Budapest, Hungary. Does the store can advertise my phone?

Stephen:
Hi, Zoran!

Stephen:
Let me take a look and see what the best service option will be for you!

zoran:
ok

Stephen:
Alright, back! It looks like it will depend on where you purchased the phone. Did you buy it there in Serbia, or in Hungary, or somewhere else?

zoran:
Dubai

Stephen:
Alright, in that case it looks like your best first step is to contact your wireless service provider. Many providers work with Apple to provide service, and you should be able to go to them without having to go to a different country.

zoran:
in Serbia officially no one is working with Apple

zoran:
nearest we Budapest

Stephen:
While we don’t have any Apple Stores there, your wireless provider should be able to provide authorized service - have you contacted them yet?

zoran:
no

zoran:
but the problem is not to send him to Germany

Stephen:
I recommend starting by contacting your wireless provider - if they’re not able to help, then I recommend contacting the closest Apple Store or Authorized Service Center directly, by finding their contact information at locate.apple.com.


zoran:
Is the problem that the phone was bought in Dubai and not in Europe?

Stephen:
Not at all! I wanted to make sure it was purchased near where you are. For phones bought in some countries, service is only available in the country where the phone is purchased.

Stephen:
But in this situation, you should be able to obtain service locally, through your wireless provider, instead of having to go back to Dubai.

zoran:
ok, what I wanted to hear. I'll take it either in Budapest or sent to Germany in one of the Apple stores. Do you have to be a certain type of stores or any official Apple store?

Stephen:
An Apple Store should be able to take care of it, but there are other authorized stores as well. You can see if there are any near you by visiting locate.apple.com and entering your current location!

Stephen:
Please be sure to call the Apple Store ahead of time to make certain that they’ll be able to help you, and to make an appointment, too!

zoran:
Serbian mobile operators do not cooperate with Apple, so one of them can not expect any help. Unfortunately!

Stephen:
I understand. It sounds like you already have a good plan, then!

zoran:
Thank you very much for your kindness and patience!

Stephen:
You’re very welcome! Does that resolve everything for today?

zoran:
yes, bye!

Stephen:
Goodbye! If you think of something else you'd like to ask, just chat us back; we’ll be here. I'll go ahead and end the chat now and send you a transcript of our conversation. When you click “End Chat” at the bottom of this screen and you’ll have an opportunity to answer a few questions about your overall experience with me today. We’re looking forward to hearing what you have to say! Have a great rest of your week!


nema razloga da ne uvaze reklamaciju bilo gde u svetu po ovome?!

MisterNikola
03-12-2013, 22:23
E to je vec logicno.

skiper
03-12-2013, 22:33
Da a decko koji je nosio nisu hteli da mu zamene, doduse iz Amerike je bio telefon.

dadinho
09-12-2013, 20:44
Ja sam pre mesec dana nosio u DE da menjam ip5 zbog power dugmeta, tel mi je kupljen u USA i zamenili su mi bez problema...
dosao kuci i provalim da mi ne radi bliz.. opet vratim i opet mi zamene... dobijem novi uredjaj a na njemu wifi "vata signal samo kad ga priblizim ruteru na pola metra.. uzas...
Evo sad sam opet poslao nazad ip5, nadam se da cu konacno dobiti 100% funkcionalan mob.

dorabi
18-12-2013, 18:34
juce otisao na zamenu, ceka se novi! Da li neko zna koja verzija IOS-a dolazi na novim aparatima?

zabrljanje
18-12-2013, 18:36
Jedino logicno je iOS 7...

dadinho
19-12-2013, 06:17
Jeste logicno, ali nije tako...

Ja sam u poslednjih 2 meseca tri puta menjao ip5. Na mom je bio 6.1.4 i na sva tri nova uredjaja koja su mi dali, bio je isto 6.1.4

Evo pre 4 dana sam dobio novi, konacno na kom je sve ispravno i na njemu je takodje 6.1.4.

Sent from my iPad using Tapatalk HD

nemosao
28-12-2013, 19:25
Naslov sve kaze, desava se da ne radi 5x zaredom a desava se da radi stalno. Garancija je do aprila, e sad ako odnesem i bas tad kod njih radi kako da ga reklamiram, iskustva?
Hvala!


Sent from my iPhone using Tapatalk (http://tapatalk.com/m?id=1)

zabrljanje
28-12-2013, 19:33
Za odgovor bi trebao da se javi Ljubisa Trgovcevic :)
Salu na stranu, sve zavisi koliko cesto ti ne radi...mala je verovatnoca da nece bar malo da zapne i kod njih...druga opcija ti je da nastavis jos da ga koristis a samim tim ce se sigurno to jos cesce javljati i onda ga lepo zamenis pred istek garancije...naravno, ako ti se poklapa samogucnoscu da ga tad odneses ili posaljes po nekome...

Ender
12-01-2014, 02:19
Evo i mog svežeg iskustva u vezi sa ovim problemom. Posle iščitavanja ove teme, rešio sam da probam da rešim problem sa power dugmetom u nekom Apple store-u, pošto sam išao u CH. Pozvao Apple store u Zurich-u, lepo se ispričali, čovek mi savetovao da odem kod njihovog a meni najbližeg premium reseller-a u Varese-u (IT), i da će mi oni otkloniti kvar (u smislu da će izvršiti popravku). U sredu sam otišao tamo, predao tel. popunio neki formular, rekli su mi da će biti gotovo za naj 5-6 radnih dana. U petak popodne sam dobio mail da je tel spreman za preuzimanje. U subotu sam dobio nov tel. Mislim da treba da naglasim da su naravno bili jako ljubazni od samog početka. Eto to je firma u čije proizvode se kunem više od 15 god.

miljanbljmb
25-07-2014, 10:18
Ja pisao Creative Center Ltd Sofia, Bulgaria na zvanicno sajtu apple oni kao zaduzeni za Bugarsku i dobio zanimljiv dogovor:
Hello, Miljan.


Sorry for the problem with your iPhone.


As I can understand your iPhone has a problem with the Slee/ Wake button (Power button). Is that correct?
The test takes 3-4 working days and if the iPhone must be repaired or replaced we need 2-3 working days for this. So we can be ready with the iPhone in 5-6 working days.


The test price is 24lv with VAT. After the test we will be able to inform you what would be the price to resolve the issue with the button.

.stefan
25-07-2014, 11:26
Ajde boga ti....12e da im pljunes za test samo...za te pare mozes da ga promenis I ovde...

miljanbljmb
25-07-2014, 11:45
Ne samo to nego bi i da naplate popravku a moj tel u ulazi u program besplatne popravke ovog problema...A kada sam im poslao link zvanicnog Apple sajta gde je program besplatne popravke poceli se vade kao da da bice sve besplatno... tipican pokusaj vacarenja iako je zvanicni Apple servis ali od zemlje do zemlje:)

.stefan
25-07-2014, 11:47
Ista djubrad kao I ovi nasi smrdljovi

BAZA
25-07-2014, 12:16
Meni na 5S stekala kamera, odnio ga u T-com u Zagrebu, za par dana mi dali novi, bio je u garanciji, jedino sam morao sinkati podatke sa tunsa.


Nokia 3310

miljanbljmb
25-07-2014, 12:21
Eh meni Zagreb daleko a kao blizu Sofija pa hajd da iskoristim vec to sto je sve free.. Izgleda da sam zaboravio da smo istog karaktera :):)... Poslacu tel negde na zapad u neku normalnu zemlju...Ili zameniti sam za 10e ako me ne bude mrzelo

mikenzi
25-07-2014, 20:55
Ima mnogo servisa koji naplaćuju dijagnostiku. EPL u Sloveniji recimo, koji postoji preko 20 godina naplaćuje dijagnostiku 60€ za računare i 40€ za iPad i za uredjaje koji su u garanciji. Apple u garanciji pokriva cenu dela i rad servisa za ugradnju, ali ostavlja svakom servisu pojedinacno da donese poslovnu politiku o cenovniku usluga, tj. Apple ne pokriva dijagnostiku.


Service Manager @ iStyle Service
Apple Authorized Service Provider

zabrljanje
25-07-2014, 21:49
...uz svo duzno postovanje ali da ti neko uzima pare za nesto sto spada u garanciju nije normalno i nekog bi trebalo klepiti po usima za takvu politiku...to jednostavno nije i ne sme da bude normalno...
...druga stvar je da se ustanovi da si ti razbucao uredjaj i ako to ne pokriva garancija, naplate ti sve sto treba za procenu i eventualnu popravku...
...ne znam da u Apple store-u nekom moze da padne na pamet da trazi pare za dijagnostiku uredjaja u garanciji...to sto su dopustili kojekakvim servisim da sami lupe cenu za te stvari, nije bas pohvalno za firmu koja drzi odredjeni "nivo" u svojim uslugama...


EDIT: Cisto kao primer kako to rade u Apple Store-u



How to get your frayed Lightning cable replaced for freehttp://www.idownloadblog.com/2014/07/25/how-to-get-your-frayed-lightning-cable-replaced-for-free/

miljanbljmb
26-07-2014, 00:44
Ja razumeo da mi apple nudi besplatnu popravku velikog propusta na njihovim iphone5 telefonima... A ako pazljivo procitas njihov mail najavljuju mi i mogucu naplatu popravke power dugmeta...ja to vidim ko pokusaj vacarenja...narocito sto je pocelo drugacije tumacenje kada sam im poslao link zvanicnog apple sajta o besplatnoj popravci navedenog kvara...nemam ja zamerku prema applu vec prema ljudima u servisu i samo sam podelio svoju situaciju sa drugima...mozda nekog nanese put da servisira u Bugarskoj.


Sent from my iPhone using Tapatalk

zabrljanje
26-07-2014, 00:50
...koliko razmumem, upravo isto pricamo...

miljanbljmb
26-07-2014, 00:57
Da da...samo sam potvrdio tvoje stavove


Sent from my iPhone using Tapatalk

mikenzi
26-07-2014, 01:55
...uz svo duzno postovanje ali da ti neko uzima pare za nesto sto spada u garanciju nije normalno i nekog bi trebalo klepiti po usima za takvu politiku...to jednostavno nije i ne sme da bude normalno...

Apple to objašnjava ovako: Za Apple Store Servis moraš da zakažeš termin da te prime. U prometnijim Apple Store-ovima to je otprilike dve nedelje. Nakon toga ostaviš računar, radi se dijagnostika i završe sve za 1 do 3 dana. Dakle ukupno oko 17 dana sve traje (gruba matematika, ovaj period može biti duži ili kraći naravno). E onda odeš u neki APR u Evropskoj uniji. Oni ti prime odmah računar/iphone, urade dijagnostiku istog dana i sutra ti je računar popravljen. Platio si 60e dijagnostiku, sve ostalo je bilo u garanciji.

'Vreme je novac' poslovica koja je ovde 100% primenjiva. Tebi, meni i još mnogo drugih ljudi je nezamislivo da plate nešto što je u garanciji i spremni su da čekaju, idu u Bugarsku, Hrvatsku, Mađarsku ili nađu nekoga ko ide u Apple Store. Drugi ljudi plate i završe odmah.

miljanbljmb je na pola puta, on bi to zamenio u garanciji, ali ako mora mnogo da se cima, platiće 10e da se to zameni.

Upravo je to prostor koji Apple ostavlja servisima kako bi zaradili i održali svoje poslovanje. Oni su Apple i sve rade besplatno, ali cena toga je da moraš da čekaš, a ko to ne želi ode i plati.

Podeliću i direktno iskustvo iz našeg servisa za računare naravno: Crkne korisniku HDD, a ima garanciju. Mi uradimo dijagnostiku i obavestimo korisnika da ćemo poručiti HDD i okvirno vreme da stigne je 7 do 10 dana. Korisnika mrzi da čeka toliko, ima obaveze, putuje, sastanak, more, itd. i plati za drugi HDD/SSD da mu se to završi odmah, tj. istog dana.

Izvinjavam se za OFF, ali mislim da je bitno razumeti ove principe koje Apple praktikuje i prenosi na svoje licencirane partnere.

Pozdrav

miljanbljmb
26-07-2014, 13:13
Hello, Miljan,


we have to test the iPhone firs. After that we will know if the iPhone meets the requirements in the program and we will know can we fix the issue free of charge for you or not.


We will know that after the full test of the iPhone. If the iPhone can be repaired free for you you are not going to pay 24lv with VAT for the test and for the repair after that.


Regards,

Ovo je drugi mail pa nek neko samo sedne i procita oba...drugi je naravno posto sam poslao link
https://ssl.apple.com/support/iphone5-sleepwakebutton/
naravno da se nisu setili u prvom da napomenu nista od ovoga

MIX
24-01-2015, 17:02
Zaboravljen lock kod na iphonu 5 a lock taster ne radi.
Dal ima neki program pomocu koga mogu da ga ubacim u dfu mod da mogu odraditi restore?
Inace je ios 8 na njemu sada.


Sent from my iPhone using Tapatalk

rikee
24-01-2015, 17:03
DFU ne... Samo drzi home i uci ce u recovery pa odatle odradi... Kada se ugasi :)

MIX
24-01-2015, 18:01
Drzao hom taster i nista se ne desava
Jednostavno nece da se ugasi i uskoci u recovery mod.


Sent from my iPhone using Tapatalk

rikee
24-01-2015, 18:33
Mora prvo da se isprazni baterija... Tek onda recovery

MIX
24-01-2015, 18:45
Mozes li mi malo pojasniti kako da to izvedem i kada se isprazni?


Sent from my iPhone using Tapatalk

rikee
24-01-2015, 19:20
Ako si imao JB i ssh instaliran mozes preko putty-ja da ga restartujes, preko find my iphone da ga daljinski obrises ili promenis pass ako ima mrezu... Jbg, budi i ti malo kreativan i stiskaj tastere po displejy

MIX
24-01-2015, 20:42
Reseno
Rastavio ga,skinuo konektor baterije,vratio i zakacio usb pri tome drzao hom taster i uspio odraditi restore.


Sent from my iPhone using Tapatalk