PDA

View Full Version : Iphone 5 volume down dugme ne radi



swimmer
21-12-2012, 13:22
cao ljudi
imam problem, kupio sam iphone 5 (sim free) i posle 2 nedelje volume down dugme prestalo da radi samo od sebe (ne glavi nista, radi tj klikce ne zaglavljuje ali izgleda kao da nema kontakt), pokusao reset all settings i i dalje ne pomaze, sad skidam 6.0.2 da probam set up as new phone da li ce uspeti mada cisto sumnjam, koliko sam citao izgleda da je problem u hardveru.
e sad gde mi je najblize da ga nosim u servis posto je jos pod garancijom? Austrija, madjarska ili Nemacka?? neki savet ako neko jos ima?

hvala

cikaaca
21-12-2012, 13:44
Izduvaj ga vazduhom na benzinskoj pumpi,pomaze kod home dugmeta.mozda se zaprljalo dugme

Pavle
21-12-2012, 13:57
trebalo bi da mogu da ti zamene to i u madjarskoj...ali cekaj odgovor nekog ko vise zna ili ima iskustva...

zmajcek
21-12-2012, 14:03
trebalo bi da mozes u bilo kom apple store da zamenis, posebno ako imas uredno sve papire..
a koji ti je najblizi pa valjda sam znas?? vidim da si iz bg, onako na prvu loptu bih rekao da ti je najblize madjarska, al zavisi gde ides i da li ides... mozda da vidis da li bi neko to uradio za tebe, mislim da igne radi takve stvari izmedju ostalog on je pouzdan pa vidi sa njim
u svakom slucaju mani se produvavanja i izduvavanja, ako imas garancijuiskoristi je i uzmi novi uređaj, cak i ako produvas verovatno da ce ti se pre ili kasnije ponoviti situacija, bolje menjaj :)

swimmer
21-12-2012, 14:06
pa madjarska jeste najbliza ali tamo nema zvanican apple store ima samo istyle, pa ne znam da li tamo mogu da menjaju, ali okrenucu igneta da vidim

Pavle
21-12-2012, 14:09
e to sam bas hteo i da ti kazem...za igneta mislim...;)

ja mislim da moze jer sam skoro video kao nesto zamenjen iphone u madjarskoj...itd...

a da naravno igne je kralj ja nzm sta bi bez njega ovaj forum...

swimmer
21-12-2012, 17:12
Cuo sam se sa Ignetom i rekao mi je da posaljem mail u istyle u madjarsku sto sam i uradio. Evo njihovog odgovora cisto da imate info

The given iPhone has a warranty coverage that is valid in our service and is supposedly eligible for a replacement in 3-4 workdays. Please make sure to back your data up using iTunes or iCloud before taking your product to our service.

Üdvözlettel | Best Regards:

Ábrahám Bence

iSTYLE Hungary Kft.

E sad ima li neko iskustvo sa slanjem na servis putem DHL-a ili nekim drugim?

Pavle
21-12-2012, 17:17
znaci dobro se secam da moze da se to sredi u madjarskoj...

to nzm nisam imao iskustva sa saljanjem

.stefan
21-12-2012, 17:17
mislim da ako bi osigurao paket na stvarnu vrednost telefona ne bi trebao da imas nikakvih problema cak i da se telefon izgubi ;) ne znam koliko kosta slanje ali mislim da je dhl skup ali ako nemas drugi nacin sta ces....

pitanje je samo, sto treba i sa njima da vidis, da li oni hoce da ti posalju telefon posle nazad....sumnjam....

da li nas istyle saradjuje npr sa madjarskim? mozda nesto moze i preko njih da se zavrsi

igne
21-12-2012, 19:19
Ovo je i mene interesovalo a nikako da se nakanim da im pisem :D

Ako ti nije jako hitno, strpi se onda malo ja cu posle praznika ici tamo pa ti mogu poneti telefon i ostaviti u servis. ;)

gidra85
21-12-2012, 22:08
Auu bas bezveze ako mora da se ceka 3-4 radna dana... Ja sam mislio da zamenim odmah sada za Novu godinu u Parizu, mada je kod mene malo ozbiljniji problem, tj ne moze se resiti i servisirati, a to je mrtav pixel. :) nadam se da ce meni odmah zameniti.

.stefan
22-12-2012, 16:25
pa dobro cim stignes u pariz odnesi, valjda ces biti 3,4 dana tu...ali uvek se ceka na zamenu....mozda tebi i daju odmah telefon jer je kvar vidljiv bez nekog dodatnog ispitivanja

justkidding
22-12-2012, 17:08
Pazi dobro se raspitaj oko slanja moj drugar je tako slao lap-top od 400e u Nemacku sve sa propratnim papirima da mu zamene i posalju nazad,iako je sve unapred proverio sa Carinom i Postom,naravno 17dana su mu drzali nasi lap top pa je platio,Spediciju,pdv,carinu itd.

.stefan
22-12-2012, 17:13
kako mogu da ti carine nesto ako imas potvrdu o vlasnistvu nad uredjajem?

gidra85
22-12-2012, 17:14
Sad je pitanje da li rade za Novu godinu, 29,30,31,1,2.... Takodje prolazimo i kroz Minhen, tako da i tu mogu da proverim.

justkidding
22-12-2012, 17:57
Pa vrlo jednostavno kaoi iphone u pitanju je zamena uredjaja saljes jedan a stize nazad drugi tako su obrazlozili na carini.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2

.stefan
22-12-2012, 18:07
ne moze to bas tako...treba se ganjati sa njima do zadnjeg dinara...

sta npr kupis uredjaj,sve regularno ga ocarinis,platis porez i desi se situacija posaljes na reklamaciju i oni ti opet carine....ne bih bas rekao da tako nesto moze, ali verujem tebi i tvojoj situaciju, ne kazem nista...samo kazem da tako ne bi smelo da se radi

ReCkA
11-03-2013, 02:10
Šta bi na kraju? Meni upravo prestalo da radi "volume down" dugme… :/

swimmer
11-03-2013, 09:57
Odneses u najblizi apple servis tj u Budimpestu ili popravis u Srbiji ( cena oko 30€).

ReCkA
11-03-2013, 10:33
Šta si ti na kraju uradio? Jel ga Mađari menjaju za novi ili ga servisiraju?

igorsimo
11-03-2013, 17:06
Imao sam ja jedan na servisu i nisam uspeo da ga resim zamenom flex kabla sa tasterima tj isto ne radi vol down. Moracu da pregledam i pcb. Resio sam problem,posto je i zamenski deo (flex) bio neispravan (i na njemu nije radio vol down-kakva slucajnost) jednostavno sam nasao prekid na originalu,premostio i to je to-radi.Malo kasno se javljam ali jbg.