PDA

View Full Version : Osnove provere iPhone-a SAVETI



tyrant
18-12-2012, 22:08
Ovako forume

planiram da uskoro pazarim neki iPhone 4S Sim free.

recite mi sledece:

Na sta obratiti posebnu paznju i kako utvrditi da li je Sim free 100%. da li preko Baseband-a ili nekako drugacije?

Najradije bih uzeo ovde sa foruma od poznatijeg clana pa da budem siguran ali koliko vidim na forumu je jako mali broj telefona na prodaju pod uslovima koje ja trazim da bude beli,sim free,full originalna oprema ukljucujuci i pakovanje i ocuvan 9.5,10/10.tako da cu mozda biti prinudjen da potrazim negde drugde na nekima od ne tako pouzdanih sajtova sa ne tako pouzdanim korisnicima gde su svi telefoni super ocuvani i simfree a verujem da pola njih pojma nemaju ni sta znaci sim free, nego ponavljaju oglase koji vide a da se ne bih setao 100 puta tamo vamo da gledam svaki od tih oglasa ni to mi se ne radi pa bih vas zamolio za pomoc ,sta pitati,sta gledati itd...

NikolaSRB
18-12-2012, 22:32
Ako je sim free izvadis njegov sim i stavis svoj. Ako nema nikakv chip ispod sim-a i nalazi mrezu onda je sim free. Prvo bih trazio IMEI aparata, ko ne zeli da ga da, krije nesto.
Razlika od 4s i 4 ke je SIRI, sto vidis u podesavanjima. I polozaj antene. Kod 4-ke je antena kod dugmeta za paljenje, kod 4s je iznad vibracije(crna linija).

tyrant
19-12-2012, 09:03
A sta ukoliko je otkljucan za VIP mrezu, znaci da stavim MTS . ako Nadje onda je sim free. Sta je sa IMEI aparata,mislim jel postoji neki nacin provere? znam da Mac-ovi mogu da se provere na internetu.

NikolaSRB
19-12-2012, 09:06
Isto moze i tel, IMEI ti je licni broj aparata, svaki ima svoj. Ako radi Srpski VIP onda ce raditi i MTS i Telenor. Nije iphone u ponudi operetera u Srbiji, to sto je mozda sa Hrvatskog VIP opet nece raditi Srpski u njemu, ako nije sim free. Trazi IMEI i ko da, proveri na netu

iCoa
19-12-2012, 09:31
Bitna razlika izmedju 4 i 4s (spolja) je sto 4s ima malu crticu iznad dugmecta za mute

Darkopop
19-12-2012, 11:13
Da li da se proveri na apple.com ili na nekom drugom sajtu?
Na googlu izbacuje mnogo "drugih" sajtova za proveru imei sa iphone-a.

Nesha
19-12-2012, 11:25
Ovde mozes da proveris po IMEI ili Serial

http://s-url.ro
A da budes siguran da li je moguc unlock i jailbreak idi ovde

http://jailbreak-me.info

djuxii
19-12-2012, 12:32
http://s-url.ro- kad na ovom sajtu izbaci da je unlocked, jel to znaci da je simfree?

Nesha
19-12-2012, 12:36
Da, do sada me nikada nije prevario.

tyrant
19-12-2012, 19:27
ok sve razumeo…
e sad recite mi par nekih fazona…kako da prepoznam da su slusalice usb i punjac koji cu uzeti uz telefon originalni a ne kopija kineza posto sam se susretao u proslosti sa jako dobrim kopijama i pravo da vam kazem nikad nisam saznao da li su bili fals….
jos nesto soft unlock za 4s ne postoji jel tako? znaci mora biti preko adaptera?
i treba gledati da moze da se jailbrekuje,sto bi znacilo da samo do poslednjeg 5 soft verzije uzimati nikako neki koji je podignut na 6 soft verziju? molim potvrdu

NikolaSRB
19-12-2012, 21:22
Sto se jb i ios-a tice upravu si.
Sto se punjaca tice,pogledaj ga dobro,
Pise na njemu sve sto bi trebalo(na originalu). Sto se USB tice, tu ne mozes
biti pametan. Koristio sam kineski usb i radio je godinu dana i crko, kao i original. Tako da, gledaj glavu punjaca, jos bolje ako je americka uticnica jer takve ne prodaju ovde pa je sigurno original. I da, samo preko adaptera moze da se "otkljuca" 4s, x sim se koristi cini se.