PDA

View Full Version : Iphone 4 Sunrise IMEI Unlcok



Falcon
18-12-2012, 07:25
Zdravo svima,

Kupio sam Iphone 4 zakljucan na svajcarski sunrise, uz to i jailbreakovan. Ispunio sam formular za otkljucavanje na sajtu sunrise-a i dobio odgovor nakon par dana da ce mi vrlo rado otkljucati telefon, da je prosledjen zahtev Apple-u i da ce biti otkljucan u naredna 3 dana(to je bilo prosle nedelje u cetvrtak) i da je potrebno da odradim restore i povezen na iTunes.

Sacekam ja do sinoc, jedva uspem da odradim restore, medjutim iTunes kaze da je telefon i dalje zakljucan. Ima li neko iskustva za ovakvim otkljucavanjem, koliko se ceka da Sunrise/Apple otkljucaju telefon. Da cekam jos ili sta da radim? >:(

Pre restore-a sam bar mogao da koristim telefon kao iPad, sad cim se upali trazi da se aktivira i nista ne mogu. :'(

Pozdrav,
NIkola

borisss
18-12-2012, 09:51
Trebao si da sacekas da dobijes od njih mail da ti je telefon otkljucan pa tek onda da radis restore...

rajko
18-12-2012, 09:53
ja cekam sunrise od 20.09.2012 godine,pustao par mejlova i trazio odgovor ali je samo bilo u fazonu"sad ce samo sto nije"

Falcon
18-12-2012, 10:07
Ovo su mi poslali (google translate sa nemackog):

Dear 29.05.2013,


Thank you for your inquiry. We apologize for the processing delay that is currently associated with the large number of requests. We are happy to unlock your iPhone for you. Apple will make the unlock on your device within 3 days. All you have to do then is still, to remove the SIM lock with an iTunes synchronization. For detailed instructions and hints for unlocking can also be found http://www.sunrise.ch/iPhone-unlock.


Sincerely
Sunrise

skiper
18-12-2012, 10:40
Ako je taj telefon pod ugovorom kod njih nece ga otkljucati dok ne istekne ugovorna obaveza, tako su rekli mom drugu kada je poslao vise mail-ova.

Falcon
18-12-2012, 10:50
Pa sto su mi onda rekli da hoce?! Ima li vajde od toga da ih zovem, odnosno da angažujem rodjake iz Švice da zovu i pitaju?

edit: A tom tvom drugaru, jesu li mu odmah rekli da ne mogu da ga otkljucaju dok je pod ugovorom ili su mu prvo rekli da mogu?

dekimaks
18-12-2012, 11:21
A jesi li popunio sve sto traze,broj telefona,vlasnika,br ugovora,dokaz o kupovini,vlasnistvu...?

Falcon
18-12-2012, 11:26
Nisam posto nista od toga nemam, popunio sam ono sto znam IMEI,moje ime, itd, i tamo gde me pita da li sam prvobitni vlasnik telefona stavio sam NE, a u komentaru sam im napisao da sam telefon kupio preko interneta, da sam iz Srbije i koja je procedura oko otljucavanja. Oni su mi odgovorili ono iz prethodnog posta.

dekimaks
18-12-2012, 11:30
Mislim da nema sanse da ga otkljucaju tako...pa i kod nas recimo u Telenoru ne mozes da otkljucas tel za dzabe i ako su duzni da urade posle isteka ugovora ako se promenio vlasnik. Tako da ne znam sta da ti kazem
Edit
A to sto si dobio mail,to im je automatski odgovor...probaj ponovo da popunis formular sa nekim izmisljenim podacacima i dobices isti mail

skiper
18-12-2012, 11:45
Nisu mu odmah rekli, tek posle nekoliko mail-ova je dobio obavestenje da ce biti otkljucan u junu 2013 godine jer tada istice ugovor.
Ali proveri da li je tvoj telefon i dalje pod ugovorom.

dekimaks
18-12-2012, 12:25
Ma bez racuna i podacima od vlasnika tesko da ce nesto uraditi...Voleo bih kad bi hteli...u svakom slucaju nek javi ako bude bilo lepih vesti


Sent from my iPad using Tapatalk HD

Falcon
18-12-2012, 15:16
Kako da proverim da li je jos uvek pod ugovorom? Svakako javljam kako napreduje situacija.

dekimaks
18-12-2012, 15:19
Probaj sa datumom prve aktivacije pa dodaj 2god...

Falcon
18-12-2012, 15:24
A gde to da vidim?

dekimaks
18-12-2012, 15:45
Nakaci tel na iTools pa vidi sta kaze

Falcon
18-12-2012, 15:51
iTools:
16486

Sad kad sam povezao, iTunes mi je izbacio sledecu poruku, prvi put da mi se to pojavi.

We're sorry, we are unable to continue with your activation at this time.
Please try again later, or contact customer care.

dekimaks
18-12-2012, 17:52
Pa jesi li siguran sad da je sunrise carrier? Za taj model je oko 75e otkljucavanje. A po ovom sto vidim na itoolsu dve godine je u martu 2013( od datuma proizvodnje) tako da ako je i odmah aktiviran moras da cekas do marta minimum

Falcon
18-12-2012, 21:10
Pisalo mi je Sunrise kad odem u About dok nisam odradio Restore. Daleko je mart.. :)

darkozlopi
18-01-2013, 11:28
Evo da javim i ja, popunio sam taj formular na sunrise mrezi juce i javili su mi da ce tel. biti otkljucan za 3 radna dana. Upravo sam ga nakacio na itunes bez geveya i aktivirao se tel. :) otkljucali ga za manje od 24h od popunjavanja formulara, a zvao sam na par mesta trazili su mi oko 100e da se otkljuca. Sad sam mu odradio cist restor na 6.0.1, i radi ko zmaj :)))))))))

bekenbauer
21-05-2013, 13:59
sta si popunjavao da bi dobio unlock?ja samo imam imei :) ugovor je davno istekao? da li ce otkljucati bez racuna, broja telefona i imena prvobitnog vlasnika?