PDA

View Full Version : Toshiba laptop Satellite C855-1LW



MarkoS
17-12-2012, 13:19
Model
Toshiba laptop Satellite C855-1LW


Ekran
39,6cm (15,6") Toshiba TruBrite® HD TFT 16:9 LED (1366 x 768)


Procesor
Intel® Core™ i3-2328M (2.20GHz, 1333 MHz FSB, 3 MB L3 Cache)


Grafička karta
AMD Radeon™ HD 7610M, 1GB


Memorija
4GB DDR3 RAM (1.333 MHz)


Hard disk 1
640GB, 5,400 o/m


Hard disk 2
Nema


Optički uređaj
DVD-RW Super Multi DL


WiFi (wireless)
Realtek Wi-Fi® 802.11b/g/n


Bluetooth
Realtek Bluetooth® 4.0


Mrežna karta
Fast Ethernet LAN 10BASE-T/100BASE-TX


Web kamera
1 MP


Mikrofon
Da


Zvučnici
Stereo


Zvučna karta
Realtek 24-bit


HDMI port
Da


Display port
Nema


VGA port
Da


USB 2.0 port
2


USB 3.0 port
1


FireWire port
Nema


eSATA port
Nema


Čitač memorijskih kartica
SD™ do 2 GB, miniSD™/microSD™ do 2 GB, SDHC™ do 32 GB, SDXC™ do 64 GB i MultiMedia Card™ do 2 GB


Tastatura
Mat crna pločasta tastatura i 10-cifrena numerička tastatura, 102 tastera


Baterija
Litijum-jonska


Dimenzije
38 x 24,2 x 3,35 cm


Težina
2.3 kg


Boja
Crna


Materijal kućišta
Plastika


Operativni sistem
Nema



cena 54000 din.
Da li mogu da instaliram Lion ili ML na ovu konfiguraciju? Kupio bih ovaj laptop ukoliko je to moguce, a ako imate neki predlog za kupovinu sa cenom +-10% voleo bih da cujem.
Hvala

Da li sam u naslovu trebao napisati koji je procesor?

Ako graficka predstavlja problem ,moze ovaj bez graficke jer mi u sustini nije ni potrebna.Cena 46000din.

Toshiba C850


Ekran

15.6" dijagonala



Opis ekrana

15.6" WXGA HD LED backlit , Toshiba TruBrite® Rezolucija :1366 x 768 piksela



Procesor

Intel



Tip procesora

Intel Core i3



Opis procesora

Intel® Core™ i3 Processor 2310M Brzina: 2.10 GHz, FSB: 1333MHz, Kes memorija:Intel® Smart Cache 3MB



Chipset

Intel Chipset



Opis chipseta

Mobilni Intel® HM67 Express Chipset



Grafička karta

Integrisana



Opis grafičke karte

Intel HD Graphics 3000 (Intel GT2) do 1696 MB deljene memorije od 4 GB instalirane sistemske memorije (sa 64-bitnim operativnim sistemom Windows® 7)



Memorija

6GB



Opis memorije

6GB (4GB + 2GB) DDR3 1333MHz SDRAM, 2 x SODIMM socket maksimalno 8GB SDRAM



Hard disk 1

320GB



Opis hard diska 1

Kapacitet : 320GB ,sertifikat : S.M.A.R.T. rotacija diska : 5,400 rpm



Hard disk 2




Opis hard diska 2




Optički uređaj

DVD-RW



Opis opti. uređaja

DVD+/-RW SuperMulti Dual Layer



Bluetooth

Da



Mikrofon

Da



Zvučna karta

Da



Opis zvučne karte

Realtek High Definition audio chip



Zvučnici

Da



Opis zvučnika

Integrisani stereo zvucnici



TV izlaz

Ne



Web kamera

Da



Opis web kamere

Chicony 1.0 MegaPiksela HD web kamera sa mikrofonom



Display port

Ne



TV tuner

Ne



HDMI

Da



eSATA

Ne



USB 2.0

2



USB 3.0

1



Modem

Ne



Mrežna karta

Da



Opis mrežne karte

Realtek Gigabitni LAN 10/100/1000 Mbps



Wi-Fi

Da



Wi-Fi opis

Realtek Wireless LAN (802.11b/g/n), ugradjen Bluetooth 4.0



Čitač kartica

Da



Opis čitača kartica

Čitač više kartica (podržava SD™ kartice do 2 GB, miniSD™/microSD™ kartice sa adapterom do 2 GB, SDHC™ kartice do 32 GB, SDXC™ kartice do 64 GB i MultiMedia Card™ do 2 GB)



Operativni sistem

Nema operativni sistem



Baterija

6 celija Lithium Ion (Li-Ion)



Firewire

Ne



VGA izlaz

Da



Opis tastature

Lokalizovana YU tastatura, pune velicine sa izdvojenim numerickim delom



Boja

Mat crna površina uz dizajn sa teksturom, crna tastatura



Dimenzije

38.0 x 24.2 x 3.35 cm (W x D x H)



Težina

2.30 kg



Garancija

24 Meseca

MarkoS
20-12-2012, 10:39
Niko nije odgovorio na moja pitanja, sto znaci da Toshibe treba izbegavati ako se zeli instalirati OSX. Odustao od kupovine Toshibe i trazim nesto drugo.Katanac pa u vodu.
Hvala

RIsbO
20-12-2012, 11:02
Sto se tice osx-a ne znam, ali radim u pc servisu i toshibe se nisu lose pokazale. Najgori su sto se tice reklamacija Dell laptopovi, za njima ide hp.. Po meni trenutno lenovo dominira, iako licno koristim asus i prezadovoljan sam.


Sent from my iPhone using Tapatalk

mccf
20-12-2012, 12:11
Sto se tice Toshibe, rijetko ces gdje naci da mozes nabaciti Mac Os... Lenovo je mama za te stvari, pa sve ostalo. Cast i HP-u.
Licno, na lenovo sam nabacio bez ikakvog problema, mislio sam drugau na neku Toshiba Sattelite, ali nisam ni pokusao-jer u startu ne pase pola dijelova-tipa maticna ploca (sto je najosnovniji dio).
Lenovo (citaj IBM), ti je otprilike jednak Apple uredjajima, sto se tice konfiguracije. Kad pogledas cijenu (novih) vidices da su ekstremno skupi u odnosu na svoju klasu (npr. T61 je 2006 kostao nekih 1.500€)... Iako mozes naci istu konfiguraciju za skoro duplo jeftinije pare, fazon je u tome sto IBM ugradi najkvalitetnije dijelove, tako da mu to nabije cijenu. E to ti je razlog zasto Apple kosta koliko kosta, zasto IBM kosta koliko kosta...pa dodje sve ostalo.
Lenovo T61 mozes uzeti polovan za nekih 150-200€, i da ti leti Mac Os Lion na njemu, ali bukvalno full support.

MarkoS
20-12-2012, 23:47
A sta mislite onda o Lenovu Z580 sa i3-3110 i intel hd4000, da li ce biti problema sa ovim laptopom?

mcnc
21-12-2012, 09:44
O.o

Sto Toshiba ne valja za osx? Ja imam Toshibu Satelite L755 i radi Lion uz dva, tri dodatna kexta sa vanila kernelom...
E jesam imao problem sa Mountain Lionom ali njega sam instalirao retail verziju a nisam nesto bio lepp editovao dsdt i imao sam kernel panic ali u safe mod je ulazio najnormalnije.

MarkoS
21-12-2012, 23:50
Kupio sam Lenovo Z580, instalirao Ubuntu12.10 da vidim kako radi, a sada je na redu OSX.
Hvala

mccf
05-01-2013, 19:56
Kakvi su utisci!?:)

MarkoS
05-01-2013, 23:06
Ako mene pitaš kakvi su utisci evo odgovora.
Probao sam Mountain Lion da stavim na laptop, ali bez uspešno. Problem prvi je bio UEFI Boot koji se nalazi na svim novim računarima, ali se kod mene može isključiti u biosu. Pri kupovini voditi računa o tom problemu.
Instalirao sam ML pomoću Unibeast-a, a od hardvera nije nista podržano (za sada).
Chip set na matičnoj je HM77 i to 7 generacije - nije podržan. Dobio sam sistem da vidim kako izgleda i to je to, ne radi wifi, kamera, touchpad, zvuk ....
Nisam pokušavao da tražim kextove jer ću da sačekam malo da mi matična bude podržana a zatim će se i kextovi valjda skupiti.
A što se samog laptopa tiče, extra. Ubuntu 12.10 sve je prepoznao i radi savršeno. Ne igram igrice, ali ću morati da instaliram neke da probam sam računar, jer opterećene procesora je do 10% a temperature se kreću oko 40 C. Nema grejanja ni posle pola dana rada na njemu, dosta kvalitetna izrada laptopa.
Ko ne želi OSX neka kupi ovaj računar neće se pokajati, ali svi mi na ovom forumu želimo onaj gadni mali pokvareni OS koji se teško instalira. Imam ga na desktopu a imaću ga i na ovom laptopu kad-tad.