PDA

View Full Version : HELP - iphone 4, display ne reaguje



DeserveMe
15-12-2012, 10:21
Sinoc mi se desila sledeca stvar: U safariju otvorila obicnu stranicu, i nakon toga je telefon blockirao, nikako da skinem to sa ekrana, u tom trenutku sam ga stavila i na punjac, valjda je tad blockirao. E sad, ja sam pokusala iz toga da izadjem tako sto sam na 2x home izasla iz safarija, medjutim to je i dalje stajalo na ekranu ... I ja ugasim gore, tj kliknem samo jednom, cisto da se zakljuca iii cvrc, poslije nije bilo sanse da upalim ekran. Znaci, telefon reaguje kada ga stavim na punjenje, jutros me cak i alarm budio pa sam ubadala po telefonu, aliii nista ne prikazuje na displeju .. Ne znam da l' je crk'o displej, ili home dugme, je l' moze to da bude ? Nisam radila hard reset, jer imam telefon otkljucan SAM metodom, uglavnom, tel se ne moze ukljuciti bez red snowa, a ja to nemam na comp, sto znaci da ga nisam gasila jos od marta ove godine. Kocio je, crashovao mi springboard od bitesms-a, iii onog fakeclockup-,a .. Da li neko zna sta moze biti ?

miodrage
15-12-2012, 11:09
E pa morace na komp... hard reset je prva stvar (slobodno mozes), i onda na komp pa just boot. A koji je sw u njemu?

DeserveMe
15-12-2012, 13:07
Sta je sw? uglavnom, u njemu je 5.0 ili 5.0.1 ali rekla bih da je ovaj prvi, 04.08.11. ovako, na telefonu sve normalno radi, osim sto mi nista ne prikazuje na ekranu ..znaci crn ekran. Nemam na compu red snow, i ne mogu da ga pokrenem , a kod momka koji mi je to radio su ostali shsh ili kako se to vec zove ..
Da li da nosim ko majstora, je l' moze tako da crkne display iz cista mira? Jer telefon nije ni pao , niti bilo sta .. Neko kaze da mi je crklo to pozadinsko svijetlo, jer mi touch radi i mogu da se javljam ..

dekimaks
15-12-2012, 13:47
Zaglupeo se jer ga nisi gasila 9meseci...moraces da ga ugasis i da uradis unthetred jb jer za taj ios ima. Moci ces da ga palis i gasis normalno...znaci nista dok se ne dokopas kompa...

miodrage
15-12-2012, 20:48
@DeserveME ako si iz BG, mogu ja to da ti sredim cas posla... barem se nadam.
Javi se na PP, pa da vidimo sta mozemo da dogovorimo i sredimo.

DeserveMe
15-12-2012, 22:55
Nisam, iz CG sam .. Pa je l' mi mozes reci bar na sta sumnjas? :)

Recite mi ovo, da l' ja mogu da instaaliram red snow na comp, i upalim ga preko toga? Odnosno, da li ima kakve veze sto to ne bi bio matican comp gdje je jailbreak-ovan..

dekimaks
15-12-2012, 23:00
Mozes bilo koji komp cak i ako si i u Australiji...samo skini RS i cepaj

Ajfon xD
15-12-2012, 23:07
Ne znam zasto bi se mucio/la da ga palis preko kompa ceo zivot. Prvo uradi Tethered Jb preko Redsn0wa (to paljenje).
Onda skini Absinthe 2.0.4 i uradi Untethered JB.
I onda mozes normalno da ga gasis i palis bez kompa.

DeserveMe
16-12-2012, 00:03
E pa rado bih ja to uradila jos davno, i ne bih strahovala da mi se ne ugasi, i vazda punjac nosila sa sobom, no ne znam .. :)
Sto je najgore, sad nisam ni sigurna je li 5.0 ili 5.0.1 .. :/

miodrage
16-12-2012, 00:11
DeserveMe - skini redsn0w. Skini svoj ipsw (fw koji imas u telefonu). Kad si sve uradila, ides u redsnow na extras, just boot. ispratis to sto pise na ekranu. na telefonu ce da se pojavi ananas, i podici ce sistem kako treba.
Nakon toga, rpedlazem da skines 5.1.1 sw, ispratis uputstvo za pravljenje custom preko redsn0w, uradis sve kako treba, imas 5.1.1 untethered, i bas te briga ako se i ugasi.
Ako ti treba pomoc, sutra prepodne posle 10h sam na skype - miodrage, pa me dodaj da vidimo sta mozemo da uradimo.
Vazna stvar - instaliraj najnoviji skype obavezno!!!

DeserveMe
16-12-2012, 00:18
Imam jos jedno pitanje, izvini .. Iako to uradim, nece mi se izbrisati ovo sto je otkljucano ovom SAM metodom ? Jer je meni telefon zakljucan na svajcarsku mrezu, a ne postoji mogucnost otkljucavanja..
Evo sad cu da uzmem sve da iscitam, i o tethered i untethered, jailbreak-ovima i redsnow, i sve to, no sam u frci sa kolokvijuma pa nemam vremena ..
Hvala svima na pomoci :)

miodrage
16-12-2012, 00:19
Moraces da sacuvas svoj SAM ticket. Ali se nista nece desiti kod prvog koraka tek ako radimo update na 5.1.1. Ne se sekiras ce sredimo sve


Sent from my iPhone4 using Tapatalk

DeserveMe
16-12-2012, 00:26
Joooooj, samo da mi je da na 5 minuta upalim ekran da pogledam taj ticket, iiii koji mi je fw, i jos po nestooo .. EH :D Tek dan sam bez njega, a osjecam se k'o bez glave da sam :D

miodrage
16-12-2012, 00:28
Ticket ne gledas preko telefona nego preko kompa. Ali ticket je sad najmanja briga. Prvo cemo da ga osposobimo da radi. Posle sve drugo.


Sent from my iPhone4 using Tapatalk

DeserveMe
16-12-2012, 02:43
Napravila sam ! Prikacila sam tel na itunes, i nakon sto mi j par puta izbacilo porukku da mu ne mogu pristupiti zbog pass-a, ja ukucala onako na touchu, i onoo mi proradi tel .. Svasta :)

mladjadenca
19-12-2012, 22:30
Haha,super... :)