PDA

View Full Version : Kako da se Wi-Fi ne gasi posle zakljucavanja tastature



maaxiimus06
13-12-2012, 17:07
Drugari, treba mi pomoc.
iPhone 5, 6.0 naravno bez JB
Da li postoji neka app sa appstore ili bilo kakav nacin da mi tel posle zakljucavanja tastarure ne prelazi sa WiFi na 3G.
Naime, imam neki player preko kojeg gledam TV i srimujem preko AppleTV3 na TV.
Display mi non stop radi,smanjen na minimum svetlosti, ali hteo bih i to da izbegne.
Hvala unapred.

3gs
13-12-2012, 17:08
to ti je do sistema,kako su retardirano napravili ios6 tako radi...
na 5.1.1 radi non stop wifi i kada je iskljucen ekran

maaxiimus06
13-12-2012, 17:11
ok, ali ima li leka...?

3gs
13-12-2012, 17:12
mozda kada izadje jb ali to je po meni budzenje :( ona insomnia ima na cydiji

zato je 5.1.1 MAMA

rmilanovic
13-12-2012, 17:24
Ja ne znam za "lek", ali je uradjeno iz principa - ustede baterije.
Manje trosi standby na 3g nego na wifi.

maaxiimus06
13-12-2012, 17:27
malo mi je i ovo cudno, ide preko a ugasi se kada zakljcam...
kada preko airservera vucem sa Mac-a na ATV ne pravi problem...

3gs
13-12-2012, 17:30
heh pa ko sisa bateriju kada je ovo frustrirajuce...
znam kako je meni bilo
otkljucam i posle par sekundi se nakaci... ebes ti to

maaxiimus06
13-12-2012, 17:39
sa iPada2 mi radi super, zakljucam on i dalje ide, ali ovo na iPhone me bas nervira...

80y4n
15-12-2012, 19:44
@rmilanovic nije tacno da 3g manje trosi... 3g uvijek vise trosi od wifi, pa cak i kada je wifi signal slabiji od 3g signala... Pretrazi internet ima mnogo testova i tekstova o tome. Sto se tice ios 6 mozda je u pitanju samo ono nestajanje ikonice, al da wifi protok ipak ostaje aktivan... To se povremeno desava i na ios 5, al mailovi stizu bez problema... Da li je iko probao pratiti protok da utvrdimo da li je zaista tacno da se wifi gasi pa da ostaje na 3g?

Chuckie
15-12-2012, 19:57
Drugari, treba mi pomoc.
iPhone 5, 6.0 naravno bez JB
Da li postoji neka app sa appstore ili bilo kakav nacin da mi tel posle zakljucavanja tastarure ne prelazi sa WiFi na 3G.
Naime, imam neki player preko kojeg gledam TV i srimujem preko AppleTV3 na TV.
Display mi non stop radi,smanjen na minimum svetlosti, ali hteo bih i to da izbegne.
Hvala unapred.

Čudno, ali to mi se tek počelo dešavati sa iOS6, i gle Network reset ga je sad zasad rješio. Glupo mi da moram palit ekran da mi dođe push notifikacija.

bbrks
15-12-2012, 20:09
Nista vas ne kapiram ......Meni je wifi uvek on, a 3 G off. Kad se ekran ugasi, pali se E. I sve notifikacije poruke, mailovi mi i dalje dolaze normalno, gde god da sam. 3 G palim samo kad mi treba net, a u okolini nema wifija.

Chuckie
15-12-2012, 20:11
Meni 3G nikad nije on. Samo wifi i sada sam ga ne znam kako napravio da se ne gasi ni na zakljucanom ekranu.

maaxiimus06
15-12-2012, 23:41
meni je sve i uvek, od prvoh iPhona do danas, ukljuceno...
imam 3G u paketu neogranicen(>10GB) tako da ga nikad ne stedim i ne gasim...
push su mi radile uvek bez izuzetka na svemu.
nikada mi nije trebalo ovo sa WiFi do sada, ali sada bi mi bas trebalo...
rekao sam, da ne ponavljam, zasto.
probacu ovo sa resetom NS-sa pa cu javiti, u svakom slucaju hvala...

rmilanovic
16-12-2012, 00:33
Kada nije aktiviran/setovan cellular data ,onda kad ukljucite wifi on drzi taj wifi..jer nema "jeftinije" resenje za rad push'a(jeftinije- usteda baterije).

Kada je setovan ili aktiviran cellular data/3g onda on odlaskom u zakljucavanje ekrana (standby) prebacuje sa wifi na 3g i sl jer manje "jede" bateriji za razliku od wifi.

maaxiimus06
16-12-2012, 01:28
nije mi pomogao reset NS-a cak mi nije pomoglo ni iskljucivanje cellular data...
interesantno, ako je iskljucen 3G zasto ne ostaje na WIFI kada nema alternativu...?

dekimaks
16-12-2012, 03:28
Nisi obracao paznju,uvek je tako radio svaki iphone...kad je ugasen predje u "sleep mode"i nema wifi-ja. Kad ga otkljucas posle sekundu se nakaci na wifi. Jedino dok nesto skidas ili si zakacen na wifi(slusas muziku recimo) onda ti ostaje wifi ukljucen i kad ga zakljucas...ne mogu tacno 100%da tvrdim al mislim da je tako bilo i na ios4(na ios5 i ios6 tako radi)

80y4n
16-12-2012, 12:07
Ok, ako je tako da gasi wifi, a ja sam to primjetio kod sebe na ios 5 da ikona nestaje,(sto ne znaci da je ugasen potpuno)a u posljednjih godinu ne palim 3g, (a ni edge),jer je kineski krš od bazne stanice huawei slab sa signalom, uvijek na vrijeme radi push. 3g je veci potrosac u svim uslovima...koristi jedan dan samo wifi, a drugi samo 3g pa izmjeri koliko ti traje baterija. Kad budes koristio wifi only opet ce povremeno nestajati wifi ikona, ali ce push raditi, tako da mislim da nije tacno da ga gasi, mozda prebacuje u neki rezim štednje energije ili tako nesto...

3gs
16-12-2012, 12:26
Nisi obracao paznju,uvek je tako radio svaki iphone...kad je ugasen predje u "sleep mode"i nema wifi-ja. Kad ga otkljucas posle sekundu se nakaci na wifi. Jedino dok nesto skidas ili si zakacen na wifi(slusas muziku recimo) onda ti ostaje wifi ukljucen i kad ga zakljucas...ne mogu tacno 100%da tvrdim al mislim da je tako bilo i na ios4(na ios5 i ios6 tako radi)

Gresis potpuno gresis!
Ja sam na 5.1.1 i ne gasi se wifi uopste! Uvek je on i u sleep modu
A na ios6 je sranje uvek se gasi na ajfonu kada je ajfon u sleep
I kaci se posle 2-3 sekunde!
I dok se ne upali ne radi internet (normalno da ne radi net kada nema wifi)
Nemoj pricati kada sad uporedjujem :D

Chuckie
16-12-2012, 12:28
I kod mene se na 5.1.1 nikad nije gasio wifi, a na 6 jeste, ali ne znam sta sam uradio mozda reset network settings i iskljucio cellular data i vise se ni na ios6 ne gasi.


Sent from my iPhone using Tapatalk

dekimaks
16-12-2012, 12:30
Nepravda pa to ti je... Slucajno u kuci imam 4 iphonea koji su svi aktivirani i sve koristim,tj svi su zakaceni na wifi... I kod svih isto. Imam 3 kom sa ios 5.1.1 i jedan sa 6.0.1 tako se ponasaju...

anri1
16-12-2012, 12:31
Kod mene je 4S 6.0.1 i WIFI radi non stop. Znam tako sto normalno primam pozive preko Skype-a i kad je telefon zakljucan.

dekimaks
16-12-2012, 12:34
Ne kazem da nije na wifi-ju,nego jednostavno ikonice nema kad se otkljucava. A ne znam dal je na wifiju tad jer koriatim i mobilni internet.
Edit
Ipak mislim da se ikonica samo gasi a da je ipak stalno na wifiju jer iako je ugasen(zakljucan) facetime radi,sto znaci da samo ne pokazuje taj delic sekunde kad se otkljucava ikonicu za wifi a inace radi...

lydiasr
16-12-2012, 13:13
Bas tako. Meni radi i na iPadu i normalno ptima i mailove i poruke, a iPad navodim zato sto je on samo wi-fi isto tako i na iPhoneu

Chuckie
16-12-2012, 13:46
Ne kazem da nije na wifi-ju,nego jednostavno ikonice nema kad se otkljucava. A ne znam dal je na wifiju tad jer koriatim i mobilni internet.
Edit
Ipak mislim da se ikonica samo gasi a da je ipak stalno na wifiju jer iako je ugasen(zakljucan) facetime radi,sto znaci da samo ne pokazuje taj delic sekunde kad se otkljucava ikonicu za wifi a inace radi...

Meni kada nije bio na wifiu nije bio na internetu doslovno, nije bilo ikonice, kad otključam ako mi je tapatalk bio dignut, kaže da ne može da uspostavi
vezu sa serverom izbaci one 2-3 error poruke i kad se stvori ikonica wifi-a refreshuje forume i stignu mail notifikacije. To je sranje zesce. Sreca pa mi je sada uvijek spojen i kad je zakljucan.

rdl123
16-12-2012, 14:29
Kada nije aktiviran/setovan cellular data ,onda kad ukljucite wifi on drzi taj wifi..jer nema "jeftinije" resenje za rad push'a(jeftinije- usteda baterije).

Kada je setovan ili aktiviran cellular data/3g onda on odlaskom u zakljucavanje ekrana (standby) prebacuje sa wifi na 3g i sl jer manje "jede" bateriji za razliku od wifi.

+ Kada je iPhone prikljuchen na napajanje drzhace wifi i u sleep mode-u

zemomak
16-12-2012, 14:44
Neki dan sam gledao neki klip na youtubu vezano za rjesavanje ove problematike sa wifi-em i ios 6, znaci da bi imao non stop ukljucen wifi tj. i u sleep modu moras da napravis onu VPN konekciju


TT via iPhone 5

80y4n
16-12-2012, 14:53
Moguce da se ios6 tako ponasa, jer kod mene na ios5 i kada ikone nema push radi, kao sto rekoh telefon zvrcne, stigao mail, a kada ga otkljucam ikona za wifi se pojavljuje mozda oko pola sekunde kasnije... Naravno nije uvijek tako, ali se dogadja nekoliko puta dnevno. Bez 3g i edga koje ne koristim ima godina sigurno...
Mozda taj problem sa wifi ima veze sa onim crkavanjem wifi cipa koji mnogo ljudi povezuje sa ios6, a to da je 3g ekonomicniji od wifi na standby rezimu, nije tacno.

rmilanovic
16-12-2012, 15:00
@80y4n
Ocigledno da se nismo razumeli,stav da 3g trosi manje baterije kad je uporedjivanje sa Wifi mrezom u pitanju JE POLITIKA/STAV APPLE TIMA.

Evo jedan od odgovora apple support'a na pitanje zasto mu prebacuje na 3g umesto da drzi wifi:

"As you've noticed, the iPhone switches off WiFi when it sleeps and uses 3G. This is by design. The 3G radio consumes less battery power."

Ja nikad nisam merio sta manje/vise jede bateriju iskreno,ali ako sagledate stvar iz drugog ugla a to je da apple osim prodaje uredjaja provajderima ima i procentualni udeo i njihovim mesecnim racunima- koji ide apple'u onda dodjete do zakljucka da u stvari mozda iza svega toga se krije i njihova racunica..a to je: veci mesecni racun,veca zarada!

Naravno,ovaj "drugi ugao" gore naveden je filozofija filma "Balkanski spijun" ;)
Sve su zavere oko nas ;)

80y4n
16-12-2012, 19:04
Da, izgleda da se nismo razumjeli, govorili smo o razlicitim stvarima. Doduse nikada nisam ni trazio rjesenje za wifi-3g hendover, jer ga nikada nisam imao/primjetio. Ako je zaista tako kako ovi iz podrske pisu, jedini razuman razlog je taj da zaista napucavaju 3g protok, jer ne da nema ustede, nego 3g srče bateriju skoro ko bluetooth. Ako su tako isprogramirali i napisali, jel moguce da se niko ne buni?

Chuckie
16-12-2012, 19:17
Ljudi, probajte staviti auto zakljucavanje telefona na NIKAD, i rucno ga zakljucavajte, wifi radi uvijek. :D

maaxiimus06
16-12-2012, 20:17
i to sam probao, i probao da ga drzim na punjacu, resetovao NS 100.000 puta i nista ne pomaze...
nisam uspeo da instaliram VPN, u stvari jesam nesto ali posle nisma mogao da se zakacim na server preko kojeg vucem TV za sta mi je i potrebno i resio sam da odustanem od potrage dok ne dodje JB
sa njim ce se resiti ;)

zemomak
18-12-2012, 22:50
izasao je ios 6.0.2


tt via iPad

thepace
20-12-2012, 08:16
moram da se ubacim sto se tice podrosnje baterije wi-fi vs 3g

wifi kad nema protoka trosi VISE nego 3g, cim dodje do protoka podataka situacija je obrnuta naravno

ako je 5.1.1 drzao wifi upaljen i u standby to je bug ma koliko ovo nekima bilo prakticno

sto se tice same teme: ako vec streamujes nesto a kuci si logicno je da ti telefon bude na punjacu? aplikacija moze da koristi data konekciju 10-15m u standby modu ako se dobro secam sem ako nesto nisu menjali zadnjih godinu dve, sto znaci da dobro napisana aplikacija ne bi trebalo da se gasi cim ugasis ekran

MaXimuS
20-12-2012, 17:17
Ne razumijem....dok sam kod kuce uvijek mi je samo wifi upaljen, data i 3G su OFF....i sve notifikacije (viber,WA,face) dolaze normalno dok je telefon zakljucan i po par sati ...znaci wifi se pali sam po potrebi... i5 ios6.0.2

I ovo da wifi trosi vise od 3G-a dok protoka nema su gluposti.....ostavite preko noci upaljen data i 3G i otici ce puno puno vise % nego da su data/3G off i samo WIFI ON

80y4n
20-12-2012, 18:05
Tako je, 3g uvijek vise trosi i veoma je lako provjeriti... Ostavite pun telefon na standby, jednu noc na 3g, drugu na wifi i uporedite...

alois
25-12-2012, 06:04
Mani na 6.0.2 radi normalno, naime uvek je aktivna wifi ikonica nakon otkljucavanja


Sent from my iPhone 5

marijana82
25-12-2012, 14:20
i kod mene je tako na 4 -ci 5.0.1 .kad je zakljucan nema wifi tako da je glupost da je samo na 6 tako.i nije tacno da wifi tad ne radi jer radi milion posto.i da 3g trosi vise bateriju od wifi bar je kod mene tako..

3gs
25-12-2012, 15:08
Na 5.1.1 se ne gasi wifi cak i kada je zakljucan imam 4s i to mi potpuno odgovara...
Nemojte reci da vam nije frustrirajuce kada kliknete power a nije gore ikonica za wifi pa se pojavi posle par sekundi... Ne lazite sebe :)

alois
25-12-2012, 15:17
Upravo sam rekao da na 602 radi sasvim normalno


Sent from my iPhone 5

marijana82
18-02-2013, 18:37
kod mene na 6.1 radi kako mu se cefne.cim ne koristim tel ugasi se i svaki put moram da mu kucam sifru.strasno!!

strasilo85
18-02-2013, 21:04
Ne znam zasto vam smeta toliko sto se wi fi gasi kada zakljucate telefon. To je sasvim normalno na svim smart telefonima, sto zbog ustede baterije, sto wifi cip ne mozes stalno da radi (da ne bi pregoreo). Cak i kada zakljucate telefon vama ce se wifi paliti sa vremena na vreme da proveri vase notifikacije. Ako imate ukljucen 3g ili edge sistem ce to koristiti pre, pogotovo edge zato sto vuce neznatno bateriju. Iphone ima najbolji stand by koji sam ja video do sada. Preko noci potrosi oko2:/: baterije dok na mom s3 izgubim i po 15:/:. Vi kada zakljucate iphone on automatske smanjuje takt procesora na minimum i gasi sve sto je nepotrebno kao wifi i sve pali nakratko i po potrebi. :beer:

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2

marijana82
18-02-2013, 21:21
ti ne razumes meni se wifi stvarno ugasi i ne ukkjuci se dok ne odem ja rucno da ga ukljucim i svaki put mi trazi sifru.znaci on stoji na on ali ne prebacuje se na wifi dok ne udjem rucno da nadjem kapiras

strasilo85
18-02-2013, 21:54
Izvini, nisam ovo pisao za tebe, ti imas problem sa wifi mrezom, kazi mi jel ti se to desava samo na jednom wifi ili na svakom mogucem. Ako je kod kucnog wifi pokusaj da resetujes podesavanja na ruteru kao i da uradis hard reset pa da opet pokusas. Takodje pokusaj na tom problematicnom wifi da u telefonu u settingsu na tom wifi uradis forgot this network pa opet unesi sifru i vidi kako ce se ponasati. Pozz

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2

marijana82
18-02-2013, 22:36
mislim da nije do rutera nego se to desava od juce od kad sam sa 5.0.1 presla na 6.1.mislim da je to do toga samo ne znam dal se jos nekom to desavalo

LazeR
18-02-2013, 22:38
Na 6.0.2 sljaka sve normalno, pusti app neki da ti skida, a cellular data stavi off, samo wifi da ostane i skinuce iako je na stand by-u :)

strasilo85
18-02-2013, 23:05
Marijana ja sam imao jako dugo taj problem na starom 3gs, cim mi se diskonektuje sa kucnog wifi i opet se nakaci trazio je sifru. Problem sam resio tako sto sam iskljucio pass na ruteru.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2

zabrljanje
18-02-2013, 23:49
Izvini zbog off-a

...a to je obradovalo komsije... :)

marijana82
19-02-2013, 16:21
ja nemam pojma sam od sebe je danas poceo da radi normalno i nijednom mi nije danas trazio sifru.kako doslo tako i proslo :)

strasilo85
06-03-2013, 04:03
Ko nece da mu se gasi wifi posle zakljucavanja telefona ima program u cydia zove se insomnia koji uvek drzi upaljen wifi.