PDA

View Full Version : caskanje o dobrim igrama



zule73
07-12-2012, 15:25
mislim da ovakve teme nema na forumu pa rekoh da je otvorim.posto dosta cesto pisemo o igrama u off-topic temi...
ovde mozete da preporucite dobru igru.da pisete o tome koliko su zahtevne.a mogli bi i da pisemo i o nadolazecim igrama za PC.

trenutne igre koje igram:
hitman absolution-igrica koja me je jako odusevila i koju igram vec po drugi put.
malo je zahtevna sto se kompa tice,ali je sve ostalo super.

far cry 3-igram ali nisam odusevljen.valjda sam ipak ocekivao vise.nikako da se pojavi nastavak koji ce da nadmasi keca...
verovatno je i razlog za to sto ih je ubisoft preuzeo...

F117
07-12-2012, 15:41
Igram Far Cry 3 i mogu reci da je gameplay odlican mada sam malo vise ocekivao od grafike ali dobro. Igrao sam i 1 i 2 i o ovom trecem mogu reci da je sto se tice grafike negdje izmedju prvog i drugog FC samo sto je mnogo zahtjevan. Odlican avanturisticki FPS! Sve preporuke.

Skinuo sam Hitman Absolution i znam da me nece razocarati kao ni svaki Hitman.
Recimo vrijedi napomenuti GTA IV kao i prosle naslove Rock*. Za mene mozda i najbolja igra svih vremena.

Chuckie
07-12-2012, 15:44
Koje su posljednje verzije PES-a i FIFA-e i valjaju li ista?


Sent from my iPhone using Tapatalk

zule73
07-12-2012, 16:02
za gta 5 ne mogu da docekam!mada znam da necu moci da ga pomerim na svom kompu.isto tako i crysis 3.koji trazi iskljucivo DX11 karticu(koju nemam)
a pes i fifu sam prestao da igram jos od kad ne koristim sony.nekako mi sve posle toga bzvz...
mada moj burazer igra pes,i kaze da se ovaj poslednnji nastavak vraca na dobri put(za razliku od par prethodnih)

inace,gta je uvek nekako bio savrsena igra.zato sto je u sebi imao od svega po malo...
odlicne radio stanice,mogao si da kruzujes po gradu satima,slusas muziku i ne radis apsolutno nista.mogao si da krenes u raspomamljeno satiranje i dezintegrisanje svega sto se mrda i ne mrda i da navuces na sebe sve specijalce ovoga sveta!
sama fizika u igri je uvek bila savrsena,i znam mnooogo voznji koje imaju sto puta gore upravljanje nego automobili u gta.i sve to zajedno je dalo jednu izuzetni igru,koja je iz nastavka u nastavak sve bolja,sto je jako retko u danasnje vreme...

belthazor2012
07-12-2012, 16:36
Je l vi koji imate absolution na pc-u imate onaj ranking posle misije? Zanima me cisto kako se kotiram :p. Ja sam 26 000 u svetu :).

@chuckie sto se tice fife i pes-a Kao ljubitelj fife zadnjih nekoliko godina mogu da ti kazem da je PES otkinuo sa 2013. Dosta je bolji.

I da, je l probao neko Sniper Elite? Opaka je stvar...

Chuckie
07-12-2012, 16:50
Koji je naziv zadnje PES-a i ako može linik na torrent i sl ovdje ili u inbox.

belthazor2012
07-12-2012, 17:08
Pro evolution soccer 2013. Imas Pm

Joca1995
07-12-2012, 18:20
Igra neko League of Legends? :D Niko ne spominje,uglavnom igrate igre koje nisu multiplayer/online :) ...Ja samo to igram,mozda ponekad fifu/pes i nba,a te pucacine i to sto se prelazi ne volim da igram..dosadno mi je :)

zule73
07-12-2012, 19:08
uhh,ja sam nesto poceo da je igram,ali me je toliko nervirala da sam na kraju prestao!psovao sam kao najcrnji kocijas i par puta sam bio jako blizu toga da skrljam svoj jedva stecen 24-incni monitor! :)))
nije to za mene,bicu ja maneken! :D

Vaskemld
07-12-2012, 19:12
Dishonored. Jako dobra igrica!!!

zule73
07-12-2012, 19:15
i ja dajem plus za dishonored!nisam je ispustao dok je nisam obrnuo.jako zanimljiva prica.prelepi predeli.
nije zahtevna sto se tice kompa.jedina mana mi je to sto je grafika bas konzolaska...

Vaskemld
07-12-2012, 19:24
2x sam je obrnuo. Bas je dobra, ako ima neka igra sa slicnom tematikom neka preporuci;-)

zule73
07-12-2012, 19:34
da li ti je oba puta bio isti zavrsetak?
meni je ona mala(zaboravih kako se zove) na kraju delovala prilicno zlobno nakezeno,tako da nisam siguran koliko sam dobro postupao u toku igre... :)

Vaskemld
07-12-2012, 19:41
Emily?? Jeste. Roknem onog lorda sto ju je kidnapovao i kraj;-) ali sam misije drugi put kad sam igrao drugacije izvrsavao!! Igrao sam one pomocne misije, npr nisam ubio ona 2 blizanca u bordelu nego sam ucinio misiju za onog vlasnika viskija u industriskoj zoni i on ih je zauzvrat ubio:-)

speedy79
07-12-2012, 19:44
Hitman Absolution i Far Cry 3 trenutno igram i odusevljen sam obema ! Juce sam svukao Call Of Duty black ops 2 pa cu da vidim valja li uskoro...novu Laru Croft jedva cekam u PC verziji, puno obecava...uglavnom ima sta da se radi kad padne prvi sneg :)

Vaskemld
07-12-2012, 19:45
Kakv je far cry 3. Razmisljam se da skinem, al ne bi da zauzimam memoriju ako je bzv:-)??
Absolution sam presao! Vrh je. Sad igram na najteze. Hocu da izlupam komp:D

Flash Gordon
07-12-2012, 19:51
League of Legends igram vec nekih 2-3 godine i za mene mnogo jaka igra . PES 13 sam igro i razocaro se zestoko jer mi je svaki pes bio bolji od FIFE ali zadnja FIFA kida .... Hitman naravno luda igra 100% odusevljenje... Jos jedna igra koja je jako dobra mada se placa ali moze da se dobije i free bar sam je ja izganjo za free a to je Dota 2 , ako je neko igro stari dotu onda zna o cemu pricam . Igra je mnogo dobra grafika efekti i sve to odlicno , naravno igra se preko stream ....


Sent from my iPhone using Tapatalk

speedy79
07-12-2012, 19:52
Far Cry 3 je po meni mozda i jaci od keca, sve stvar ukusa naravno. U svakom slucaju neces se pokajati PREPORUKA!

Daniel C
07-12-2012, 19:53
Absolution igram, prelazim trenutno, igra je odlicna ali je bas zahtjevna. Meni na i5 i gtx560ti secka na high:/ Trenutno mi se na steamu skida max payne3 pa cu da vidim kakav je. A sto se tice online igram dotu 2 i Battlefield 3. I naravno fifu po ceo dan na sonyu :)


Tapatalkin' w' my iP4s

speedy79
07-12-2012, 20:02
Ne znam samo zasto za Ios toliko potenciraju igre sa j...nim zombijima ,ko li to igra?! vise mi je muka od te tematike al stalno se vrti. Prokleti kinezi...

zule73
07-12-2012, 20:02
Emily?? Jeste. Roknem onog lorda sto ju je kidnapovao i kraj;-) ali sam misije drugi put kad sam igrao drugacije izvrsavao!! Igrao sam one pomocne misije, npr nisam ubio ona 2 blizanca u bordelu nego sam ucinio misiju za onog vlasnika viskija u industriskoj zoni i on ih je zauzvrat ubio:-)
sreca da nismo spoil-ovali igru onima koji je nisu igrali! :D
mogli smo sve da prepricamo! :)

poluks1507
07-12-2012, 23:01
Ja igram cod black ops 2 i hitmana abs.i assasin creed revelations i doshonoured uz to i da darkness 2.
Imam pitanje u biti jer sam skuzio na cod da mogu upalit neki fps koji mi se pokazue na tv-u gore desno i dok igram zma mi se desit da ta brojka padne ispod 10 cak do 5 i to traje tako 5 sekundi i vrati se onda na oko 30.Za vrijeme dok tako padne ono sve se uspori ali jako ,al kazem traje 5 sekundi i onda se vrati u normalu.i nije to ni tako cesto da se desi,mozda jednom u pol sata ili sat igranja.Sta je to i kako se to moze popraviti ,dal mi mozda treba bolja graficka.Pitam to zato sto i ja nekkao jedva cekam crysis i u biti ja s konzola ps3 tip ,ali vise nemam ps nego imam pc uz macbook na kojem igram igre.Komp je 2.5 dual,sa nvidia gt440 geforce karticom.i 4 gb rama.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Chuckie
07-12-2012, 23:07
FPS = frames per second = slicica u sekundi.

Sto bolja konfiguracija, veci fps, igra ide tecnije.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Vaskemld
08-12-2012, 00:14
sreca da nismo spoil-ovali igru onima koji je nisu igrali! :D
mogli smo sve da prepricamo! :)

:) da znas da smo mogli. Znam je napamet:-)

F117
08-12-2012, 00:43
Jbt skidam ovaj Black Ops II 4 dana vec! Nigdje seedera:vb_kez::crash:

poluks1507
08-12-2012, 00:53
I meni se je skidao 5 il 6 dana.Na koliko posto ti je sad skinuo?
Jel mi moze netko reci koju bi bolju graf.kart mogao kupiti ,a da ju mogu stavit na taj pc koji koristim za igre.

Ovako pise.proc pentium r dual core e5200 2.50 ghz ,2.50 ghz
4gb ram
64 bit op sys
Nvidia geforce 440 gt

http://img.tapatalk.com/d/12/12/08/ydejadu4.jpg

Ovo je kad boota pise motherboard ne znam jel ima
To kakve veze.!

Sent from my iPhone using Tapatalk

1024
08-12-2012, 12:20
Jos jedna igra koja je jako dobra mada se placa ali moze da se dobije i free bar sam je ja izganjo za free a to je Dota 2
Dota 2 jeste besplatna, jedino sto je jos uvek u beta fazi pa je zato nema u "slobodnoj prodaji".

(Obavezni "Dota > LoL" komentar ide ovde, ali me mrzi da ga pisem... prica je dugacka a retko ko je u potpunosti shvata :) )

Nego, zasto svi pricaju o igrama koje su izasle u poslednjih mesec dana? Zar nije ideja bila da se prica o dobrim igrama, a ne sano o novim igrama. Mene, na primer, vise interesuju odlicne igre od pre par godina koje sam propustio nego nesto sto samo sto nije izaslo (i sto ionako necu moci lepo da igram dok sledeci put ne promenim kompjuter :D )

Vaskemld
08-12-2012, 13:32
Turok je stara ali dobra igra. Preporuka!

jika
08-12-2012, 13:42
1024 koji je to komentar,bas me zanima?:) mozes i na pm da mi posaljes. Jel neko zna kako se instalira dota2? Znam da treba da se vijaju neki free key-evi po netu ili tako nesto..


Tapatalk

F117
08-12-2012, 16:48
Recimo jos jedna odlicna igra su serije Civilization.Ko voli ovaj tip igre bice odusevljen (samo sto oduzima previse vremena...).Takodje Sim City, fenomenalna igra kao i Hitman serije i naravno dijamant medju igrama Half Life! Kad se sjetim jos nekih napisacu...

kurbla
08-12-2012, 17:00
xcom enemy unknown 2:)

dobra,stara igra i njen odličan nastavak.Moja preporuka.

Šteta samo što sad nemam toliko vremena,koliko sam imao za 1.deo,al tad sam imao i manje godina ;)

poluks1507
08-12-2012, 23:15
Evo recimo meni jedna od najdrazih Operation flashpoint ,ali red river ,a ne ona prva operation dragon tako nesto jer taj prvi dio meni barem je bio jako tezak za igrat.

http://m.gamespot.com/operation-flashpoint-red-river/

Druga mi je Metal gear solid 4 strasna igrica koja takvu vibru cudnu ima,ali meni odlicnu.
http://m.gamespot.com/metal-gear-solid-4-guns-of-the-patriots/

Dead space 2 i 3 recimo :odigrao sam al jedva,toliko me strah bilo uzas jedan.
http://m.gamespot.com/dead-space-2-working-title/

Uzas koju kolicinu straha je iz mene ta igra izvlacila.

Uncharted odlicno nesto,samo mi jenzao sto nema za pc.Ja sam ih igrao na ps3 ,i preporucam svima.
http://www.naughtydog.com/games/uncharted/

I assasin creed od prvog do zadnjeg ,bolesno nesto
http://assassinscreed.ubi.com/ac3/en-gb/index.aspx
Eto za sad toliko od mene ,igrao sam ja jos dosta toga,al mi sad ne pada bas na pamet.Sjecam se prije jedno 23 god sam kod frenda u ulici na comodoreu 64 valjda igrao igricu castle wolfenstein cini mi se da se zvala i eto onda mi je to bilo toliko bolesno da sam jedva cekao da me zove da idem igrat tu igricu kod njega.






Sent from my iPhone using Tapatalk

zule73
08-12-2012, 23:30
pa ako cemo toliko nazad,ja bih definitivno na prvo mesto stavio tomb raider na playstation-u...
otisam sam u bg,da kupim sony kod nekog lika u nekom soliteru na novom bgd-u,i ispruzio 800 DM-a za sony i 2 igre.jedna od njih je bio tomb raider.
momenat kada sam uneo konzolu u kucu,i prvi put ukljucio tu igricu je za mene bio najcudesniji tren u mojoj dugogodisnjoj istoriji igranja...
nisam se odvajao danima i nocima dok je nisam obrnuo.a secate se kako je prvi tomb raider bio tezak?
nije bilo onoga da dodje automatski do ivice pa da vas namesti za skakanje,pa ste morali sami da cenite.
a to se uglavnom zavrsavalo katastrofalnim padovima sa litice...
da ne pricam o u to vreme savrsenoj 3d grafici,i preslatkoj lari u koju smo svi bili zaljubljeni...
ehhhh...
davno bilo....
:)

poluks1507
08-12-2012, 23:32
Hahahaha da da zaljubljeni.Meni je bas bila sexy da da. Ustvari nekad prije su igre bile puno teze za igrat ,a to sve zato sto se nije moglo bas likovima manipulirat kao danas na tim svim novim enginima itd.ili kak se to vec zove


Sent from my iPhone using Tapatalk

zule73
08-12-2012, 23:40
upravo to!tomb raider je bio stasno teska igra.ali jednostavno ti nije dala da je ostavis.i kada je nisam igrao,samo sam razmisljao na koji sledeci nacin da probam da predjem odredjenu sekciju...
i dosta drugih igara.sada su igre maksimalno uproscene kao da su pravljene za debile.i ta linearnost me ubija!dzabe im i grafika i ne znam sta,kad ja moram da picim po sredini putica a ako slucajno probam da prosetam livadicom sa leve strane odmah eksplodiram i nestanem u prahu!
jbs ti to...

poluks1507
08-12-2012, 23:52
E pa da,al zato su sad igre po zanrovima ,tipa ako hoces setat i to sve sta god onda igras rpg tipa red dead redemption itd.Ako hoces samo hodat i pucat onda ne znam borderlands koja je meni strahovito glupa igra kao i bulletstorm i jos neke takve.Stvarno ono postoje igrice i igre !
Ne znam jel portal 2 jel ima to za pc.U biti ne znam ni jel ima portal 1 i po onome sto sam gledao na youtube isto mi se cini strasno glupa igra,a opet hrpa ljudi ju igra i kaze da je odlicna.
Little big planet nisam igrao jer mi je izgledala djecja ,a sad sam cuo od nekog starijeg lika kako govori da nije bolju igru igrao u zivotu u tom segmentu barem.
Eto ja sad igram na pc-u,al toliko me
Vuce da opet kupim ps3 ,al eto nema se kredita.Moze pricati tko sta hoce,ali konzola je konzola i jeb...Jedino sto eto na pc-u skidas s neta igre i igras,a za ps moras kupovat osim ,ako nije brejkana ,kakvu sam ja i imao i to 2 komada i prodam ih eto misleci kako sam prestar i kako vise mecu igrat igre,a u tom sam se zajeb.jako.Nije problem kupovanja,al brate preskupe su igre za ps3.Da imam normalnu placu i zivot itd.ne bih ni brejkao iphone nit ps3 nit ista jer bih sve kupovao,sve aplikacije igrice itd.Zasto?Bas zato sto ljudi ono rade puno da bi napravili aplikaciju ili igricu i jeb.nemaju nista od tog.E zbog takvih bi to kupovao.S druge strane kad cujem koliko je blizzard ili avtivision ili treyarch uprihodovao ove god smuci mi se i naravno da ne bij kupio igricu nego cu gledat kak da ju skinem free.Ili ne znam konzola ps3 je i dalje oko 2900 kn ili 420 eura nova u trgovini.!Pa ono i sony jebia,tehnologija u ps3 je stara koliko 6 ili 8 god i dalje kosta koliko i prije 6 god.Prodali su ne znam koliko miliona konzola,pa mislim stvarno realna cijena bi sad trebala bit oko mozda 1400 kn ili ajde 200 eura i dalje bi bilo preskupo.


Sent from my iPhone using Tapatalk

mijalkocar
10-12-2012, 02:50
dobre igre uglavnom ste svi nabrojali dok sam citao ove 3 strane no reko ajde da i ja ostavim post o tome..

prva igra koju sam na pc-u igro Counter Strike e sad tad je bila ko zna koja verzija moguce da je 1.3 tako nesto, pa 1.5 evolucija i sad 1.6 i dan danas se igra nisam igrao do pre nekoliko meseci pa onda opet poceo tako da ono ko je jednom igrao igrace uvek to mogu slobodno da kazem. Counter Strike Source jedno vreme od pre 2-3 dine kad sam ga pazario preko steama posto je bilo za neka 3e, ali sam prestao da ga igram odavno, oko ovog novog isto malo se pomucio napravio grafika extra sve pohvale, ali nznm malo vremena treba dok se privikne covek, a i sad pa nece ovi nonsteam serveri a ima ih samo nekolicina(znaci slicna prica pecevi i ostale gluposti i na kraj udjes na server iz malezije salim se ali ono moze i to da stvara probleme)..

Onda preporuka za sve GTA serijale za PC, znaci od GTA III, Vice City, San Andreas, IV ( i DLC-ove Ballad of Gay Tony i onaj Lost and Dammend),ko ima jaci komp moze preko PCSX2 da proba i PS2 serijale tj Vice City Stories, i Liberty City Stories, znaci ko je jednom igrao opet igrace opet.. misije zezanje pucaje ludnica..

Assasians Creed - e sad tu jedino sto nisam preso je prvi deo jer tad nisam imao dobar komp a probao sam kasnije vise puta da ga igram ali jednostavno nije to to gameplay mi se ne svidja nekako preteska mada je prica dobra, ali od drugog dela pa do zadnje evo sad ovaj III znaci sve pohvale extra igra, vrh grafika sve...

ona ko voli simulacije ja pre igrao FIFU, ali preso na PES jos kad je bila 4ka doduse i tad igrao FIFU malo vise, ali evo sad se pika 2013 i extra je za komp nema bolje ko ima kozolu kazu da je FIFA mnogo bolja, sto se basketa tice 2k13 znaci odlicna igra,

Hitman, ovaj zadnji grafika, gameplay misije sve super,

Need for Speed oni raniji serijali od underground naravno stariji gameri se secaju i raniji verzija ali msm da je suludo danas ih igrati zbog grafike a i prica nije bas interesanta kao u noviji no od underground keca pa do carbona a onda preskociti pro street nije mi se dopao glupost, shift 1 i 2 nisu losi, ovaj predzadnji run cini se on je dobar ali kratak i ovaj zadnji 0.. tako da ono ko voli voznju nek odabere.

Sleeeping dogs kazu da je dobra igra osam do negde pa sam izbrisao nije lose na foru GTA serijala, ono moze da se igra nije losa igra..

dalje hm Euro Truck Simulator 2, nije losa za gubljenje vremena voznja kamiona po evorpi i tako to :D pustis radio nas i cepas :D

Call of Duty nisam igrao prve delove msm da sam poceo od 4og ili 5og dela ovaj zadnji nisam preso poceo sam da igram ali ono nesto zabagovalo probacu mada sve pohvale iza taj serijal jedino sto su kratke, ova predzanji cini mi se da sam preso za 4 ipo sati, mada ima opasan multiplayer ali se placa, tj mora original kolko ja znam mozda i moze sa krekovanom verzijom ali ono nije me previse zanimao multi vec singleplayer..

zule73
03-01-2013, 00:23
za one koji su igrali world of goo i koji su se odusevili kao i ja,izasla je nova ekstra igrica od iste kompanije.ljudi su stvarno genijalci!probajte,ja sam odusevljen,kao i sa prethodnom...

http://tomorrowcorporation.com/littleinferno
jos jedan dokaz da dobra igra ne mora da bude velika.

iphon
06-01-2013, 21:54
Igra se lol i to dosta xD Za sada je to jedina koju aktivno igram,inace na kompu imam moust wanted,pess 2011,counter i super mario :D
AE sad ko igra lol ako moze da kaze na kojem je serveru :)

dildo
07-01-2013, 23:53
igram ja lol :D pracka92 mi je nick pa me dodajte :D

zule73
10-01-2013, 17:16
ja sam zbog glupog lol-a zamalo razbio kompjuter!i vise ga ne igram! :D

1024
11-01-2013, 11:34
Batalite taj shareware od lola i igrajte dotu, slusajte vi mene :angel:

keske
11-01-2013, 11:58
Dota 2 je super.. Samo da nema kolokvijumske nedelje xD


iPhone 4s 32GB simfree 5.0.1 Absinthe JB

Daniel C
11-01-2013, 15:10
Ako vas ima koji igrate dotu, javite se


Tapatalkin' w' my iP4s

Kurta
11-01-2013, 15:37
Niko od vas nije spomenuo Wolfenstein, koliko sam samo puta presao tu igru, odlicna je, ali matora ... :)

Luk492
11-01-2013, 21:34
Takodje igram lol... Vec duze vreme je igram i nikako da mi dosadi, naravno sa drustvom :D

keske
12-01-2013, 02:32
Lol je napravljen za one kojima je dota bila previse zahtevna :P



iPhone 4s 32GB simfree 5.0.1 Absinthe JB

1024
12-01-2013, 13:10
Lol je napravljen da se ljudima uzmu pare. Tako da je pravljen da moze na sto vise ljudi da se uzmu pare. Zato su izbacili sve sto im se cinilo komplikovano, pa dodali sve sto im se cinilo da mogu da se uzmu pare od toga.

djoole
12-01-2013, 19:44
http://www.forbes.com/sites/carolpinchefsky/2013/01/11/why-do-gamers-play-one-game-for-hundreds-even-thousands-of-hours/?utm_campaign=techtwittersf&utm_source=twitter&utm_medium=social

Jako interesantan članak o gejmerima...

Žena što igra jednu igru već 26 godina je odnela prvo mesto :)

iphon
13-01-2013, 20:31
Lol je napravljen da se ljudima uzmu pare. Tako da je pravljen da moze na sto vise ljudi da se uzmu pare. Zato su izbacili sve sto im se cinilo komplikovano, pa dodali sve sto im se cinilo da mogu da se uzmu pare od toga.
Kako da se uzmu pare? :D Igram je vec godinu dana i sve sto sam dao je 5e xD(+to je zato sto sam ja zeleo da imam 1 skin ne zato sto sam morao da dam) Za igranje je sve besplatno,a sad ako ti oces skinove i ostalo to je druga stvar xD

keske
13-01-2013, 20:34
Nije tacno, imas one apgrejde i gluposti, moze da se dobije prednost u igri na osnovu toga.. Vole to ljudi :)

Edit: a logika ti je kao da ja kazem: vec 4 god imam acc na appstore i nista nisam platio, apple od appstora ne oravi nikakve pare
iPhone 4s 32GB simfree 5.0.1 Absinthe JB

iphon
13-01-2013, 20:37
Kakve apgrejde? Jedino sto onaj ko neuplacuje nemoze da ima jeste skin,skin ti je samo da promeni malo izgled tvog heroja kojeg koristi,nedaje ti nista pa da budes jaci nego drugi koji nisu uplacivali

Flash Gordon
13-01-2013, 20:54
Slazem se da nema apgrejda , jedino sto mozes da kupis su , runes pages(ali ne i runes vec moras da zaradis ip tj vremenom koji si levl otvaraju ti se masteries i runes), skinovi, champions ,boost,bundles. Svi napreduju isto nema razlike .

iphon
13-01-2013, 23:45
Da ali nije da su namestili da sad ko bude platio bice bolji i dobice nesto jace,sve je isto i za jedno i za druge samo sa parama nemas mucenja

keske
14-01-2013, 00:25
Ostajem iza tvrdjenja da je dota 2 ispred Lola za dekadu, mininum. Ali ajde da se ne raspravljamo :)
Voli neko Assassins creed, ja imam sve delove na kompu instalirane u svakom trenutku, od keca do trojke :D


iPhone 4s 32GB simfree 5.0.1 Absinthe JB

1024
14-01-2013, 12:39
Svi napreduju isto nema razlike .
Osim ako daju pare. Pay2win right there.

Cak i ako prihvatimo da posle dovoljno meseci grindinga mozes da otkljucas sve sto ti treba da igras, to i dalje ne menja cinjenicu da te teraju da grindujes. Ono sto ti daju na pocetku je nepotpuna igra, shareware, i daju ti mogucnost ili da grindujes sto godina ili da odresis kesu. To je cist pay2win.

Osim toga, LoL i Riot su odomacili misljenje da je u redu otkljucavati heroje (sampione, je li), a to je najgora stvar koja moze da se uradi takvoj igri i zanru uopste.

iphon
14-01-2013, 14:29
Da vise moras da se ''pomucis'' ako ne uplacujes to stoji...

Flash Gordon
14-01-2013, 18:47
Ja i dalje tvrdim da svi isto napreduju tj koliko igraš toliko xp dobiješ i to je to , a sto se ti e kupovine to je ok jer je riot dao mogucnost da se kupuju šampioni kako bu uzimali pare tj ako nećeš da čekaš i zaradiš ip onda plati sa rp . Ja imam LOL nalog oko 3god igram svremena na vrijeme i koliko se sjećam imam oko 900 pobjeda i toliko poraza i nista nisam kupio da bi bio jaci od drugih(sem par skinova za par dobrih heroja sa kojima stalno igram ),jer nema tako nesto , sve sto se placa gore sam naveo . Sve je stvar igre,treninga,iskustva i naravno timska igra za pobjedu ....

iphon
14-01-2013, 19:37
Mali off ali na kom serveru igras?

Flash Gordon
14-01-2013, 20:00
North America , nick mi je KRABA , pa vidite sta imam ....

iphon
14-01-2013, 21:09
-_- ja na glupom nordiku -_-

1024
15-01-2013, 12:56
Ja i dalje tvrdim da svi isto napreduju
Cekaj da nesto proverim. Ako sam ja dobro razumeo, stvari stoje ovako:

Kad bi ti sad registrovao novi nalog za lol, ti bi imao na raspolaganju 10 sampiona i nista vise. Kad bih ja registrovao novi nalog u isto vreme, ali odresio kesu i dao pare, ja bih mogao da kupim sve sampione, rune, masteries i sve ostalo sto moze da se kupi a utice na gameplay. Onda bih ja zbog toga imao nepravednu prednost u odnosu na tebe kad bismo igrali jedan protiv drugog. I to ne bi bilo zato sto sam ja bolji od tebe, ili cak zato sto igram duze od tebe, vec iskljucivo zato sto sam ja dao pare a ti nisi. A "imati nepravednu prednost u odnosu na nekog ko treba da bude jednak sa tobom zato sto si dao pare" je sustina pay2win-a, zar ne? Na stranu to sto je besmisleno da igra tog tipa uopste ima stvari koje uticu na gameplay van same partije, ali to je recimo druga prica.

Joca1995
15-01-2013, 14:41
Rune i masteris ne mozes da kupis za pare,tako da propada prica o pay2win :)

iphon
15-01-2013, 15:11
Da,jedino sto mozes da kupis su champ i skinovi,nema runa za pare,a masterie se nekupuju one se dobijaju sa lvlom....

Flash Gordon
15-01-2013, 19:59
Ok dva posta iznad moga su dovoljno rekli ali cu i ja malo da dodam tj koliko mogu da pojasnm sta je LOL.Kad se napravi nalog i krene u igru svi dobijaju 10 karaktera(champions) for free ali samo na 7 dana sto znaci na mom serveru North America svakog utorka se mijenjaju heroji ...tako da igraci mogu da isprobaju te karaktere i ako im se neki od njih svidi da ga kupe bilo za lovu bilo za steknuti IP.Sto se tice kupovine ti mozes da kupis sve heroje i sve skinove i treba ce ti 1000$ ali ti ces i danje biti noob (bez uvrede za ovo).Jer nema iskustva za igru.Rune mozes da kupis iskljucivo sa svojim IP pojenima koji se sticu pobjedom ili porazo(naravno pobjeda vise poraz manje IP) sto znaci nema lazi i nema prevare , max levl je 30 i kako dolazis polako do 30lvl tako ti se otvaraju rune isto kao i masteries samo sto njih dobijas za free.Kad dodjes do lvl 30 onda mozes da igras i ranked game sto podrazumijeva da si malo iskusni igrac i u rankedu nema free week's champions nego si sam na svome. Naravno mozes da kupis runes pages jer ti one kasnije trebaju ako imas vise heroja (a riot ti daje samo 3 runes pages )pa da nebi mijenjo svaku partiju runes nego recimo postavis 10 runes pages za svakog heroja posebno i isto tako sa masteries.E sad malo o nacinu igranja takodje vezano za iskustvo . Kad se biraju champions(5 vs 5) oba tima imaju koliko se sjecam 1min da izaberu sta ce da igraju tj koji karakter(taktiku).Tako da svaki tim bi trebao da ima jenog maga da bude sam na sredini zbog boljeg lvl u igri ,takodje solo top ide carry melee (po meni nosac igre), jungle(bilo da je tenk ,mag ...) obavezno u timu zbog mnogo gankova ... a sto se tice na dno idu zajedno support i ranged carry. i to bi trebalo da bude full team . Naravno veliku ulogu igraju i items svakog karaktera pa se u zavisnosti od toga prilagodjavas protivniku ili on tebi zavisi kome bolje ide ...manje vise to je to , ali daleko od toga da je pay2win .

iphon
16-01-2013, 00:37
Samo nekoliko ispravki,riot daje 2 rune pages ne 3,i solo top definitivno nije nosac igre(moze da bude ako se nafida) ali to su uglavnom ad carry ili ap mid...bar po mom misljenju,zato sto solo top nemoze da uradi skoro ni priblozno dmg kolko mogu adc i ap ako nebudu fokusovani :)

Flash Gordon
16-01-2013, 00:54
ja mislim da sam dobi 3 bjese davno, a ja sam reko da je moje misljenje da je solo top nosac igre i stoji iza toga (nego nije to pojenta teme , i mada sam i ja otisao daleko stoga sorry za off)ali sigurno je mid taj koji je broj 1.:yes:

1024
16-01-2013, 12:56
Ok dva posta iznad moga su dovoljno rekli ali cu i ja malo da dodam tj koliko mogu da pojasnm sta je LOL.
Ma imam ja dovoljno dobru predstavu sta je lol, lol je dota sa besmislenim izmenama :angel: Mada objasnjenje o tome sta se kako grinduje mi je dobro doslo. Necu vise da ga optuzujem za pay2win (mada opet za igru tog tipa je glupo da ima stvari koje poboljsavaju igrace van igre).

A kad sam citao ovo sto si napisao o tome kako se biraju sampioni, bilo mi je prosto smesno (bez uvrede sad za ovo). Cuvena Riotova nepromenljiva meta, gde se tacno zna od cega se sastoji tim i ko na koji lane ide i svi moraju da igraju tako, a ako pokusas nesto drugo banuju te (ovo je proverena cinjenica (http://i.imgur.com/bbjKP.png) btw) Kao dota igracu, to je potpuno apsurdno.

iphon
16-01-2013, 13:36
Pa pazi,ti mozes da igras kako hoces,u principu najbolje ti je da uvek imas 1 junglera,1 mid,1 ad carry,1 tank i 1 supp,znaci to je najbolje ali ne i neophodno,ti mozes da uzmes koga hoces to je tvoj izbor,i za to nemogu da te banuju sem ako ne trolujes sto znaci naprimer kupujes iteme koje uopste ne rade nista na tom champu i fidas,totalno je tvoj izbor koga ces ti izabrati da igra,stim sto je u rankedu preporuceno tako ali opet nije neophodno i niko te nece banovati zbog toga....
A taj link sto naprimer pise ap mid hecarim to je totalni troll zato sto njegove moci nerade neki veliki ap dmg tako da i da nemislis da trolas nista neces moci da uradis sa tim.....

1024
17-01-2013, 12:20
u principu najbolje ti je da uvek imas 1 junglera,1 mid,1 ad carry,1 tank i 1 supp,znaci to je najbolje
Kako znas da je najbolje ako niko ne pokusava nista drugo? ;) To je ta inertnost o kojoj ja pricam. To bi bilo kao kad bi ceo svet, od dece koja se igraju u parku do svetskog sampionata u fudbalu, svi igrali samo jednu jedinu formaciju "zato sto je najbolja", i onda posebno trenirali i terali sve igrace da se prilagodjavaju bas toj formaciji. Moras da priznas da to bas i nema smisla.

Nego, samo da razjasnimo jednu stvar: Iako mozda nisam ostavio takav utisak, ja nemam nista protiv LoLa i igraca LoLa (zasto bih pa i imao? :) ). Dota i LoL su dovoljno razlicite igre da ih ne treba uporedjivati, iako to svi i dalje rade. Ono protiv cega ja imam nesto protiv je kad neko od njih dodje i pocne da prica kako je LoL mnogo inovativna igra, kako je najigranija igra na svetu, kako je veliki e-sport, kako je Riot mnogo uradio za e-sportove, i sto je najgore, kad neki neupucenik pocne da se zali kako Dota u stvari kopira LoL (a takvih ima previse da poverujem da su svi trolovi)

iphon
17-01-2013, 16:00
Pa pazi iskreno istina je da je lol iskopirao dotu,e sad stvar je u tome sta kome lezi,meni je nekako lol bolji ali to je samo moj utisak....svakome je drugacije i tu nema raspravljanja
I ko kaze da ne isprobavam ja nesto novo? Ti u normalu mozes da isprobavas do mile volje,kao sto sam ja pokusavao da igram mid heroja kao ad carry(nije proslo bas lepo :) )

Flash Gordon
17-01-2013, 20:40
bilo mi je prosto smesno (bez uvrede sad za ovo).
Nemam razloga da se ljutim svaki ima pravo na svoje misljenje i to sve sto ide sa tim :D...Svak bira sta ce da igra i na kojoj poziciji isto kao i u doti , ja sam igrao dotu 1-2 godine , pa onda LOL par godina, od nedavno i Dotu 2. Sto se tice biranja karaktera ista ili slicna prica je i u doti 2 .Naravno da mozes da uzmes maga i da igras u jungle ako znas sto da ne , ja opet kazem mozes da igras igru kako zelis i volis, ali za uspjeh da tvoj tim dobije mora biti timska igra tako da posle 10-15 minuta pocinje timska borba ...Razlog uporedjivanja(kao sto si isam rekao da su razlicite aili i slicne ) dote 2 i lol-a jeste taj sto su te dviej igrice najbolje na trzistu, i jos jedan razlog je taj sto su se posvadjali u doti pa je pola otislo i napravilo lol koliko se sjecam ...Samo sto je Dota 2 trenutno bolja po tezini igre,po grafici tj po efektima ,igrao sam dotu 2 mozda nekih 10-15 partija sa par heroja i bas su je odradili za 10 ,najvise mi se svidio bloodseeker ...nemam puno vremena u zadnje vrijeme da uzivam u igricama tako da nemam toliko iskustva da sad pricam od doti 2...E da jos dodam oko banovanja da sam ja bio prijavljem bar 50 puta za ban ili sta god jer nekad sam morao da se javim na tel , da odem njedje ,da sam los u igri ,da igram sa magom u jungle, da ocu da idem dje ja hocu,jos po neki razlog, ali da bi te banovali nije dovoljno da samo jedan posalje email nego citav tim pa da oni oda donose odluke ....Sto se tice ko koga kopira ja mislim da je to malo bio LOL koji je prvi uradio ....

1024
18-01-2013, 13:27
i jos jedan razlog je taj sto su se posvadjali u doti pa je pola otislo i napravilo lol koliko se sjecam...
Donekle, ne bas. Lik koji je bio glavni za Dotu do 2005. godine se povukao i predao mapu trenutnom moderu (i otisao da igra WOW ili se barem tako prica) Kasnije kad je Dota postala mnogo balansiranija i mnogo popularna, i kad su resili da prave LoL, njima se prikljucio i taj lik.

A sto se svadje tice, to je u pitanju jedan drugi lik, koji je odrzavao dota-allstars sajt. Taj sajt je bio celokupna zajednica dota igraca na jednom mestu. Ovaj lik se "posvadjao sa njima" (recimo) i kad je krenuo da se pridruzi LoL ekipi oborio je ceo sajt i rekao u sustini "idite igrajte LoL". Dovoljno je reci da se to zajednici bas i nije dopalo.

E, da, moram i da prokomentarisem jos jednu stvar: bloodseekera. Kad su pravili LoL i kad su kopirali dota heroje, razlog iz kojeg nisu iskopirali bloodseekera je jer su mislili da je nemoguce igrati protiv Rupture, da su igraci previse glupi da shvate sta on radi i da nece razumeti sta se desava. Zajedno sa drugim buzzwords koje koriste, kao sto su "anti-fun", "burden of knowledge" i slicno. U sustini, mislili su da je previse OP. Zanimljiva cinjenica: na Dota pro sceni Bloodseeker se trenutno smatra najbeskorisnijim herojem.

Flash Gordon
18-01-2013, 19:01
Bas mi dobro dosla ova inforacija.Kako mislis smatra se beskorisnim herojem ,jel od strane igraca ili od dote 2 ? E i hvala za ispravku gore ....

iphon
18-01-2013, 19:24
Kolko zauzima dota 2? :/

Flash Gordon
18-01-2013, 19:30
Bila je 30$(jer je beta,valjda je jos nisam siguran) ali ja sam je dobio za free tj imas na fb kucaj dota2 i tamo ce ti izaci da daju 500 codova dnevno i ispuni sta traze i u roku od 7 dana stize ti mej ako te izvuku pa srecno ....

iphon
18-01-2013, 19:43
Nisi me razumeo,nisam pitao kolko kosta nego kolko zauzima gb :)

Flash Gordon
18-01-2013, 21:10
::lol:: 2.5 GB

milanbjelica
19-01-2013, 02:15
Ako nekom clanu sa foruma treba DOTA inv, posaljite mi poruku, imam jos 10-ak!!

Pozdrav!


Sent from my iPad using Tapatalk HD

didlika
19-01-2013, 02:21
Dota/Dota2 i HoN player here :) HoN mi je omiljen :) imam acc jos od beta testiranja :D

1024
19-01-2013, 12:16
Bas mi dobro dosla ova inforacija.Kako mislis smatra se beskorisnim herojem ,jel od strane igraca ili od dote 2 ? E i hvala za ispravku gore ....
U smislu "niko ga ne bira u pro mecevima". U pub games, naravno, stvari funkcionisu drugacije i bilo sta moze da uspe.


Kolko zauzima dota 2? :/
Trenutno kod mene 5.8 GB, mada nisam siguran da je to sve, mozda se Source engine deli sa drugim igrama.

iphon
19-01-2013, 17:52
Sad sam zbunjen ko tebe skoro 6 kod njega 2.5 xD

didlika
19-01-2013, 18:51
Mnogo nešto zauzima dota i kod mene.

Flash Gordon
19-01-2013, 18:59
Ooo greska moja,5.08GB, a sa steam-om 6.21GB.

elviss08
24-01-2013, 02:47
Ako ima neko slicnu igru kao Scarface da preporuci? ili sa boljom grafikom, Tony Montana je lik ! :)))))

keske
24-01-2013, 03:11
Imam i ja invite za dota 2 ako treba nekome.
Je l igrao ko novog hitmena? Ja sam se bio zaljubio u blood money nekada :)


iPhone 4s 32GB simfree 5.0.1 Absinthe JB

dildo
13-02-2013, 23:25
Da ozivim malo temu :D Upravo zavrsio Dead Space 3 igra SABIJA! Sada krecem new game+ :) A nakon toga na red dolazi Hitman trilogy :)

illusion
13-02-2013, 23:29
Da li je neko ljubitelj igr Silent Hill? Slicno kao resident evil...

dildo
14-02-2013, 00:02
Ja :) Presao sam zadnja dva dela na sony-u 3 i one ostale delove na ps1 ali to jos davnoo :D

illusion
14-02-2013, 00:04
ja sam presao sve moguce delove na raznim telefonima i svih 5 dela na kompu ali nemam xbox da odigram i poslednji....
cak sam presao i one na Sony PS portable

Sent from my iPhone using Tapatalk

dildo
14-02-2013, 00:43
Jako dobar serijal su napravili,mada mnogi pisu kako je poslednji deo los,a ja sam se licno najvise odusevio tim delom. Sto se xbox-a tice i bolje sto ga nemas,goru konzolu u zivotu ne mozes da kupis od njega. Ako odlucis da kupujes konzolu uzmi ps3 i nista drugo. Inace ja cekam da izadje crysis 3 i novi tomb raider


Sent from my iPad using Tapatalk HD

illusion
03-08-2015, 22:15
Da li mozete da mi preporucite neke offline multiplayer igre za PC?Da moze na 2 racunara kao sto su company of heroes,generals,Age of empires,rise of nation,lords of the ring....moze i neka tepacka:)

1024
06-08-2015, 22:35
Postoji Steam curator koji se bavi takvim stvarima: http://store.steampowered.com/curator/6859938-LAN-Party-Games/
Baci pogled na njihove predloge.

Joca1995
07-08-2015, 00:44
(http://www.gameranger.com/games/)
C&C generals obozavam,vrhunska igra :)
Sve igre sa spiska su tog tipa,starije ...baci pogled mozda nadjes nesto zanimljivo :)

Inace,ovo je program koji pravi nesto kao virtuelni lan preko interneta.Preporuka!
Ja sam sam par drugova igrao generals i radilo je odlicno :)

DarkSide
29-09-2015, 22:18
igra li neko Stranded Deep? avantura & surviving na ostrvu posle nesrece sa avionom...
ja se navukao, juce kupio original na steamu.

ima bagova jer je igra u beta fazi ali ima velikog potencijala i skroz je ok prica i atmosfera. podseca me malko na FarCry.
igram je na Mac-u ali je ima i za PC:

http://store.steampowered.com/app/313120/

slavisa
29-09-2015, 22:29
ja igram WOT...................vec 4 godine.........zaraza ziva........