PDA

View Full Version : 3gs-spajanje maske i metalnog rama-čime?



pentium4
04-12-2012, 10:14
dakle zanima me kako ili čime spojiti metalni ram i masku,jer kako vidim njega ne drži nikakav šeraf,već kao da dođe sljepljen,čime zalijepiti,ima li neko preporučeno ljepilo,ne vjerujem da bi sekundarno baš bilo za toga,pa eto šta vi kažete

botro82
04-12-2012, 10:29
cek cek cek kakav lepak te spopao,3gs koliko se secam ima dva srafa kao i svaki samo sto 3gs se otvara se gornje strane i to sa sisicom(vakum) i polako se odvoji gordnji deo od ledja i ima se jedne strane ledja sa baterijom i kamericom,a druga je samo ekran i tu je taj metal ali nikakvo lepljenji itd.
Moras polako da sklopis nije komplikovano samo obrati paznju na mali metalcic koji mora da kad zatvaras tel pipne taj metaj jel je to antena.

pentium4
04-12-2012, 10:38
znam sve to,ali taj metal unutra nema zašto da se pričvrsti npr nekim šerafom za masku,što bi bilo odlično,već kako sam zaključio on se nečim ljepi za masku,sad kako čim,neznam

botro82
04-12-2012, 10:46
Ja za to druze nisam cuo ja sam otvarao i zatvarao 3gs par puta ali nikada ni nije taj metal ispadao sa prednje maske,a probaj malo da stisnes moza ima neke zabice.ALI PO MENI |TI JE NAJBOLJE DA UKUCAC NA YOUTUBE.How to fix...

pentium4
04-12-2012, 10:55
nisam uspio naći na youtubeu,ali ja sam već 2 3gs imao i u oba mi taj metalni ram nije bio stegnut uz masku,već je imao da tako kažem,šupljinu između,nije stidsnut uz masku,ali i nema nekog šerafa da se stisne

botro82
04-12-2012, 11:05
sad vidim da je to na zadnjem delu evo gledaj kako radi decko i videces gde je sta....http://www.youtube.com/watch?hl=sr&v=MZBAZq2PggY

pentium4
04-12-2012, 11:20
vidio sam ali nema prikazanog načina kako učvrstiti,ppa sam zato mislio da neko zna,nije valjda da ja jedini imam problem sa tim metalnim ramom

zoky099
09-12-2012, 21:18
Super ljepilom ili dvokomponentim ljepilom.

ako se odlučiš na super ljepilo(tzv. moment ljepilo), pripazi samo da ne ode po tom krom okviru ili po masci jer se teže skida.

pentium4
18-12-2012, 19:07
hvala,ovo mi je baš dobra ideja sa ovim dvokomponenentnim ljepilom

mirzab
18-12-2012, 20:58
Ja sam uradio nekim UHU ljepilom koje ima 20-ak sekundi fore za spajanje, gusto dovoljno da se ne razlijeva i ima vremena da se obrise visak. Ispalo je odlicno. Super glue mi je pokvario masku,kao da je izgorjela.

3gs
19-12-2012, 00:39
Najbolji za to po meni je super bond
Ja koristim onaj tecni
Danas sam sredjivao neki sljamsung tac se odvajao u donjem desnom uglu pa hteo da zeza
Malo super bonda drzao 20ak sekundi i zalepio evo sad ne mrda :)
Mada je dobar i Moment fix :) msm da se tako zove on je malo gusci duze se susi ali radi extra posao...