PDA

View Full Version : Garancija



LDV20
01-12-2012, 09:34
Prvo da kazem da mu ne fali nista, samo hocu da mi se objasni nesto. Mozda je glupo, ali meni nije jasno.
Dakle kupljen je u Nemackoj, ne u Apple store-u, ali po standardnoj ceni. Gledam racun i na njemu pise sledece: "this receipt serves as two year worldwide guarantee". To mi je i prodavac naglasio.
E sad neka mi neko objasni sta je ovo. Kada na Appleovom sajtu upisem serijski broj izadje standardno da je pokriven za godinu dana. Jel garancija sa racuna vazi iza Apple store ili ne? Ili postoji jos neki korak izmedju sa kojim bi se na osnovu racuna ostvarila dvogodisnja garancija i u Apple storeu?

flow
01-12-2012, 09:41
Verovatno su u obavezi kao i kod nas da daju garanciju 2 god...stim sto prvu godinu ostvaruju kod appple a drugu oni resavaju sami....ili tako nesto

Ovo je samo moja pretpostavka


Tapatalk

Silence
01-12-2012, 09:43
Sigurno je tako...


Tapatalk.

Iclone
01-12-2012, 09:51
Dvije godine je garancija u EU.
Mislim da su u Italiji cak i tuzili Apple zbog jednogodisnje garancije.
I nalozeno im je da moraju postovati propise EU,tj. Dvije godine garancije.

LDV20
01-12-2012, 10:11
Da da bila je sad skoro polemika o garanciji u EU. Potpuno sam zaboravio. Evo sad nadjoh: “Apple prominently advertised that its products come with a one-year manufacturer warranty but failed to clearly indicate the consumers’ automatic and free-of-cost entitlement to a minimum two-year guarantee under EU law.”


Poslato sa iOS-a

Ripper
02-12-2012, 16:27
To sve stoji. Samo što tu II godinu možemo da ostvarimo kod prodavca a ne direktno u Applu...bilo da prodavca ima po celom svetu ili ne. Recimo za proizvode kupljene kod nas, Apcom kao distributer pokriva tu II godinu, ali to znači da nigde, sem u Apcomu u Srbiji, ne možemo ostvariti garanciju te II godine ;)

iMorris
02-12-2012, 16:51
A koja je prica za Svajcarsku? Jel isto 2 godine ili?

raDOS
02-12-2012, 17:44
A kod koga cu ja da ostvarim tu drugu godinu ako sam kupio na store.apple.com/at
Ko mi je prodavac hehe. Meni to nije jasno. :)


Sent from my iPad using Tapatalk HD