PDA

View Full Version : FW 3.1 mozda dostupan od 9. septembra



brk-cic
03-09-2009, 13:26
Sad procitah na italijanskom forumu o iphone-u da su preko nekih "pouzdanih" ljudi iz USA saznali da ce FW 3.1. biti predstavljen na sledecem Apple event-u koji je zakazan za 9. septembar. Vest zasnivaju na tome da su u AT&T-u najavili mms funkciju ( koje jos uvek nema u Americi) dostupnu za sledecu nedelju.

kocka90
03-09-2009, 13:31
Apple launching iPhone OS 3.1 next week?
http://images.intomobile.com/wp-content/uploads/2009/09/iphone-3g-apple-logo-screen-of-death.jpg
The iPhone AppStore already boasts a handful of iPhone apps with support for augmented reality. But, Apple (NSDQ: AAPL) has yet to officially come out and support AR on the iPhone. The Paris Metro Subway and Yelp iPhone apps recently pushed updates to the AppStore that enabled AR features – these updates were presumably snuck past Apple. But, we have yet to see standalone iPhone AR apps hitting the AppStore. New rumors have Apple officially give their blessing to augmented reality apps on iPhone OS 3.1 as soon as next week!

It’s widely believed that Apple is waiting on the iPhone OS 3.1 before giving AR apps their blessing. We know of at least one iPhone AR app that will launch on the AppStore next week, which hints at the iPhone OS 3.1 update going live around the same time. With the update, AT&T (NYSE: T) users might even see MMS become a reality.

There’s also the possibility that Apple will announce iPhone OS 3.1 at a press event next week.

Fingers crossed!


...ovo AR ce biti ql :)

Lazar
03-09-2009, 13:34
kad izadje postovacu naso sam kako da se napravi da 3g na 3.1 ima auto focus...

kocka90
03-09-2009, 14:07
a evo aplikacija koje koriste augmented reality:

5fZk0HaIs4s

5M-oAmBDcZk

Markisha
03-09-2009, 14:45
^this is sick!!!

kocka90
03-09-2009, 15:16
a zamisli posle kakve aplikacije mogu da se naprave sa AR :) secam se jedne dobre igrice na 6600 kad sam imao, kao koristis kameru i ubijas neke komarce koji lete u prostoru :)

1024
03-09-2009, 15:25
Zamisli samo Google Maps sa AR :) Ti ides po gradu a ulice i putokazi se pojavljuju na kameri... i onda tresnes u banderu zato sto gledas u iPhone a ne ispred sebe :D

studiovpc
03-09-2009, 15:34
kad izadje postovacu naso sam kako da se napravi da 3g na 3.1 ima auto focus...
e ovo bi bilo korisno...

Ripper
03-09-2009, 17:10
Samo još da vidimo šta će da ga otključa... (3.1) ;)

kocka90
03-09-2009, 17:11
lako ce da ga otkljucaju, kao sve do sad :) sacekamo jedno nedelju dana i eto ga :)

1024
03-09-2009, 17:25
Jedino sto AR (tipa onog iz prvog videa) radi samo na 3GS, zbog GPSa i kompasa. Ono sto je zanimljivo je sto toj aplikaciji u stvari i ne treba kamera, slika sa kamere je tu samo estetike radi.

kocka90
03-09-2009, 17:28
pa da... al kao sto si rekao, bilo bi lepo videti google maps ulice uslikane u kameru pa tako gledas putokaz :)

studiovpc
03-09-2009, 17:33
upravo tako...

kocka90
03-09-2009, 17:40
jel se secate ove igrice sa Symbian telefona, igrao sam to na 6600 pre :)
isto kao koristis kameru i ubijas komarce :)

http://i28.tinypic.com/2n8zz94.jpg

studiovpc
03-09-2009, 17:41
ja sam igrao to bas na 6600, vrteo sam se po sobi kao lud hehehhehe

1024
03-09-2009, 17:59
Hmm... A bas sam se pitao odakle je ideja za SurrounDEAD :)
Sledeci korak su zombiji koji iskacu iza objekata na kameri :D

(Mada, za to bi vec bila potrebna stereo kamera...)

hardmax
04-09-2009, 01:49
lako ce da ga otkljucaju, kao sve do sad :) sacekamo jedno nedelju dana i eto ga :)
Ja sam ovoga puta veoma skeptičan što se tiče otključavanja.
Apple je prodao nenormalnu količinu iPhone-a koja je izašla iz USA baš zbog lakog otključavanja i zajedno sa ATT su pretrpeli lepu štetu.
S' obzirom koliko ima je vremena trebalo da budu blizu izbacivanja verzije 3.1 liči mi da su dosta radili na promeni zaštite.

Nadam se da nisu mnogo napredovali i da ćemo uskoro svi da se update-ujemo :)

studiovpc
04-09-2009, 01:53
koliko god oni napredovali sa zastitom uvek ce biti razbijena, sve je pitanje vremena, uvek ce se naci neki mali "wizz kid" koji ce da razbije sve to...

kocka90
04-09-2009, 01:54
ali za sve ima krek :) nadje se ko zna da otkljuca... :) provali se, samo treba vremena

Lazar
04-09-2009, 01:54
a sto nije onda razbijena zastita za 2.2.1? :)

kocka90
04-09-2009, 01:56
nisu hteli, nije nosilo nista spec. pa da se dzabe ne muce... :)

Lazar
04-09-2009, 01:57
hahaahahahaahah to ko kad bi rekli nema na neptunu nista specijalno zato nismo otisli hehe isto tako i oni rekli

kocka90
04-09-2009, 02:00
ee, a vidis, na neptunu mozda ima nesto specijalno :) 2.2.1 su videli na legalnim iPhonovima pa rekli nema nista, a na Neptun nisu otisli :)

studiovpc
04-09-2009, 02:01
hahahaah kocka90 je upravo dao revolucionarni odgovor hehehheheheh, posteno, mrzelo ljude da se zamaraju... moze biti istina s obzirom da su 3.0 provalili za kratko vreme

Lazar
04-09-2009, 02:06
nisu mogli a ne nisu hteli da se zamaraju...imalo je revolucijonarno da se otkljucaju svi telefoni i da niko ne koristi uni sim ali dobro ako mislite da nisu morali...:)

ocigledno to isto kazu i za zastitu za sony PS3 koji jos uvek nije otkljucan a star je preko godinu dana :)

hardmax
04-09-2009, 02:07
AT&T saopštenje za korisnike otkrilo datum 3.1 firmware-a:

We know many of our iPhone customers are eager for an update on our rollout schedule for Multimedia Messaging Service (MMS). We’ve been working for the past several months to prepare our systems and network to ensure the best possible experience with MMS when it launches – and that launch date is: September 25 for iPhone 3G and 3GS customers. MMS will be enabled through a software update on that day.
We know that iPhone users will embrace MMS. The unique capabilities and high usage of the iPhone’s multimedia capabilities required us to work on our network MMS architecture to carry the expected record volumes of MMS traffic and ensure an excellent experience from Day One. We appreciate your patience as we work toward that end.

Note: MMS feature will not be available for iPhone 2G users as due to hardware limitations (according to Apple). Based on this announcement it looks like the release date of iPhone OS 3.1 will also be September 25.

kocka90
04-09-2009, 02:08
nisu mogli a ne nisu hteli da se zamaraju...imalo je revolucijonarno da se otkljucaju svi telefoni i da niko ne koristi uni sim ali dobro ako mislite da nisu morali...:)

ocigledno to isto kazu i za zastitu za sony PS3 koji jos uvek nije otkljucan a star je preko godinu dana :)


a PS3 nije otkljucan iz drugih razloga :) jer igre zauzimaju dosta, a BD je skup kao i rezac pa se ne isplati skidati i rezati igrice kad za te pare kupis original, a da ih stavljas na HDD u njemu je malo trulo jer stanu 2 igrice i posle kad oces da igras drugu prebacujes 2 dana sa kompa :)

Lazar
04-09-2009, 02:10
hmmmm idi na net vidi koliko kosta sad rezac za te cedeje...cene su pale a i sve kad se skupi sigurno ne kosta 50 evra da narezes cd :)

nije bas sve tako da mogu razbili bi sigurno... evo ti xbox 360 je razbijen i ljudi se igraju za dz :)

kocka90
04-09-2009, 02:11
a dobro... nas iPhone cracking team je Pro , znaju oni sve :)

edit: evo ga jedan FAIL za MMS update na AT&T sajtu :) ...obratite paznju na telefon koji drzi devojka :)

http://www.appleiphoneschool.com/wp-content/uploads/2009/09/attfail.png

iDarth
04-09-2009, 07:57
kad izadje postovacu naso sam kako da se napravi da 3g na 3.1 ima auto focus...

nashao si kako da se na 3.1 napravi autofokus, a 3.1 nije izashao? hm.

1024
04-09-2009, 10:54
Postojao je 3.1 beta, mozda je neko "radio" na njemu pa nasao. Mada, to bi onda znacilo da je taj beta provaljen. :|

Lazar
04-09-2009, 13:13
ja koliko znam ima beta za verzija za programere i pise da na njoj radi... cak ima i upustvo ako ocete ubacicu ovde mada jos nije izaso 3.1 tako da vam nista ne znaci... samo na njemu radi... kad izadje stavicu...

zexx0r
05-09-2009, 16:01
kakva je ono glupost za autofocus na 3G-u sa software 3.1?
da li tje kamera autofokusirati ili ne, zavisi od kamere, ne od softwarea.

Lazar
05-09-2009, 16:05
glupost ili ne ja sam napisao ono to pise na
http://www.xsellize.com/ forumu....


ako ti se ne svidja zaobidji

zexx0r
05-09-2009, 16:28
nashao si, ali nisi chitao do kraja.


turns out it just adds teh little square, sorry guys, i didnt know, you can just keep it but i will edit the tile for just bllue squares

surfingboy je inache lik koji je postovao mod :)
i da, autofokus je hardware thing.

iJova
05-09-2009, 22:57
jbt ne mozemo se skrasiti sa jednim softverom puna 3 meseca... :)

Ognjeni
06-09-2009, 01:39
pricaj u svoje ime.....ne pada mi napamet restore da radim jer je izasao novi FW koji mi nista ne znaci i sa kojim nista bitno ne dobijam

zexx0r
06-09-2009, 12:45
i <3 os 3.0

Markisha
06-09-2009, 19:40
Pa ni ja necu raditi restore na 3.1 akone bude nekih meni bitnih promjena, jedan od njih ova budalastina sa wirelessom...

Ripper
09-09-2009, 14:22
Jel se pojavio ? ;)

brk-cic
09-09-2009, 20:21
Definitivno je od danas dostupan 3.1 OS, samo cemo videti kad ce prakticno biti moguce downloadovati FW. Novi iTunes donosi pored gomile noviteta (vise ili manje bitnih) i jednu super stvar za korisnike iPhone-a. Tj moci cemo da uredjujemo springbard naseg telefona preko itunesa.

Modovi bi sad mogli i da preimenuju ovu temu u 3.1. dostupan od 9.9.2009. :)

Lazar
09-09-2009, 20:35
dok zvanicno ne objave nista se nece menjati...

brk-cic
09-09-2009, 20:43
Nadam se da svi prepoznjete ovog cikicu ;)

kocka90
09-09-2009, 20:45
a 3.1 je krshina tako da cekamo 3.2 :) nema nista novo sem downloada ringtonova i genius appstore :)

1024
09-09-2009, 20:53
More ja cekam 4.0 :P Osim ako se ne pojavi nesto mnogo dobro, kao recimo... nemam pojma. Ipak cekam 4.0 :D

kocka90
09-09-2009, 23:03
evo sta ima sve u 3.1:

Genius Recommendations for Apps - Get recommendations for apps you might like based on apps you’ve already downloaded.
Genius Mixes - Have iTunes create up to 12 playlists based on what’s already in your library. You don’t even have to choose a sample song.
Download Ringtones Wirelessly - Choose from thousands of iPhone ringtones on the iTunes Store and buy them with a tap.
Organize Apps in iTunes - Use iTunes on your computer to drag apps onto virtual Home screens, then sync them to your iPhone
A ostala poboljsanja su:
* Improved syncing for music, movies, TV shows, podcasts, and photos1
* iTunes U content organization1
* Redeem iTunes Gift Cards, codes, and certificates in the App Store
* Display available iTunes account credits in the App Store and iTunes Store
* Save video from Mail and MMS into Camera Roll
* Option to "Save as new clip" when trimming a video on iPhone 3GS
* Better iPhone 3G Wi-Fi performance when Bluetooth is turned on
* Remotely lock iPhone with a passcode via MobileMe
* Use Voice Control on iPhone 3GS with Bluetooth headsets
* Paste phone numbers into the keypad
* Option to use Home button to turn on accessibility features on iPhone 3GS
* Warn when visiting fraudulent websites in Safari (anti-phishing)
* Improved Exchange calendar syncing and invitation handling
* Fixes issue that cause some app icons to display incorrectly

hardmax
10-09-2009, 00:28
Nešto su budžili oko WiFi-a
"Better iPhone 3G Wi-Fi performance when Bluetooth is turned on"

Samo me interesuje da li rešava problem sa crknutim WiFi-em na 3G-u prilikom update-a na 3.0 ???

Marko93
10-09-2009, 00:41
Noviteti u 3.1 (kopirano sa Wikipedia):



Improved Wi-Fi
Faster boot up time and various speed improvements
Trimming video clips on the iPhone 3GS now offers the ability to save the edited version as a copy rather than simply overwriting the original file
Some reports of MMS being activated on U.S. models, but it seems to stall before actually being sent out over AT&T's network (most likely because of the MMS opt-out currently active on most AT&T iPhone texting plans)
Safari now has a toggle for "Fraud Protection" under its Settings pane
Bulgarian keyboard is in the BDS layout, not QWERTY layout
On iPod Touch 2G the Voice Memos app now successfully records audio if you plug your microphone after you have started the application
Voice Control over Bluetooth is now available, allowing users to Initiate calls and control music playback via Bluetooth headsets (however, voice control while plugged in to car audio systems no longer works)
Updates the "Carrier" profile for U.S. users to "AT&T 5.0" as opposed to "AT&T 4.0"
Improves reception
iTunes Store icons rearrange themselves back to default after opening and closing the app
Developer Extras

Improvements to OpenGL and Quartz
API's allow third party apps to access videos and edit them

Gives programmers their choice of video recording quality


A pair of new app interface classes that are known to relate to graphics, but which haven't had their functions identified


Calendar event alerts will be shown also with a pop-up, much like push notifications

Xcode 3.1.3 has also been released and is said by people aware of the update to improve facilities for creating a new project as well as setting a target configuration.


Enables connectivity to devices for developmental purposes wirelessly instead of requiring tethering via the dock connector
New accessibility options including VoiceOver (http://en.wikipedia.org/wiki/VoiceOver) and high contrast mode can be toggled with three clicks on the home button, as well as new video saving and editing buttons.
Ability to copy and paste full quality videos from camera into email
Under usage tab in settings able to view data sent and received over tethering
Instruments over Wi-Fi
New Enhancements to Core Audio in iPhone
Failover support for HTTP live streaming
Developers reporting removal of vibration feedback when putting icons into rearrange mode

Markisha
10-09-2009, 00:46
Ja dalje od onog 'Improved WiFi' nisam ni citao!
:D

iphone-srbija
10-09-2009, 00:55
nesto ne verujem da ce ishta reshiti 3.1 sa wifi problemima... isto kao shto ni 2.0 ili 3.0 nisu reshili slicne probleme kod 2G :( tu se neshto hardware-ski pokvari tj. prosto receno "crkne" :)

hardmax
10-09-2009, 01:07
Drugara izradili na oglas kupio iPhone 3G 16GB kao nov ali mu ne radi WiFi sve sam zivo probao i nema pojma. Ponekad vidi mrezu i kad se nakaci odmah se otkaci i ne vidi je vise.

To je onaj cuveni problem kod nekih telefona posle update-a na 3.0
Kad udjes u Setting/General/ i kad tapnes na Network stoji par sekundi i onda tek otvori.

Jel postoji za to neko hardware-sko resenje?

Ripper
10-09-2009, 16:05
Hmm...za sad ne kolko znam.... Srećom, meni se to nije desilo... Jel probao da dodeli iPhonu statičku IP adresu ? Meni je to rešilo problem sa gubljenjem wifi-a kod Add-Hoc konekcije...

iphone-srbija
10-09-2009, 17:03
mozemo da probamo sa cackanjem po elektronici i wifi chipu ali su shanse minimalne tj. sa tim kvarom nema zadovoljavajucih rezultata :( mi takve vidjamo svaki dan... zato ljudi ako imate garancije, cuvajte ih jer ovakve iPhone-ove menjaju tamo gde su kupljeni

brk-cic
10-09-2009, 17:40
U vecini zemalja garancija radi preko serial No, a status vase garancije (tj do kad traje) mozete proveriti na


https://selfsolve.apple.com/GetWarranty.do

Naravno morate znati u kojoj zemlji je telefon kupljen!

Marko93
10-09-2009, 17:55
A kako saznati gde je kupljen fon? Ja za moj ne znam, a zanima me.

brk-cic
10-09-2009, 18:06
Nekad je moglo preko model No, ali toga sad nema. Pogledaj na kom ti jeziku pise ovaj tekst na poledjini kutije.

kocka90
10-09-2009, 20:58
ne radite update iTunes-a na v9! prepoznace vam iPhone kao jailbreakovan!

carterado
10-09-2009, 21:39
Meni nista nije prepoznao. Sve normalno radi kao i na v8.

kocka90
10-09-2009, 21:42
gledao sam po netu, neki imaju probleme od kad su updateovali neki ne pa je bolje da kazem ovde... :)

max_serbia
11-09-2009, 14:04
mozemo da probamo sa cackanjem po elektronici i wifi chipu ali su shanse minimalne tj. sa tim kvarom nema zadovoljavajucih rezultata :( mi takve vidjamo svaki dan... zato ljudi ako imate garancije, cuvajte ih jer ovakve iPhone-ove menjaju tamo gde su kupljeni


Drugara izradili na oglas kupio iPhone 3G 16GB kao nov ali mu ne radi WiFi sve sam zivo probao i nema pojma. Ponekad vidi mrezu i kad se nakaci odmah se otkaci i ne vidi je vise.

To je onaj cuveni problem kod nekih telefona posle update-a na 3.0
Kad udjes u Setting/General/ i kad tapnes na Network stoji par sekundi i onda tek otvori.

Jel postoji za to neko hardware-sko resenje?

Ja imam isti problem.
Nadam se da ce 3.1 resiti problem...
A verovali ili ne, izgubio sam garanciju haha, a tel je kupljen u hrvatskoj...
sve se savrseno poklopilo ...

Edit: Sad sam bio na ovom linku za proveru garancije.. Za sta sluzi tacno taj link, da se povrati garancija ili sta?

evo sta sam dobio:

"2. Warranty information about your iPhone

Our records indicate this product has not been activated. Learn how to activate your iPhone. Please note that warranty service is not dependent on activating your iPhone. For more information, please contact us.

If you believe that this information is inaccurate, learn how to update your coverage status. Please put your sales receipt in a safe place. You will need it for warranty validation.

Please note: You will be charged for the costs of any repair unless you can provide valid proof of purchase to update the status of your coverage."


Treba da aktiviram telefon, a ne znam kako to da uradim, tj nije mi bas najjasnije.

sonev
12-09-2009, 18:44
Da li je neko mozda sa SIM FREE ubacivao 3.1?