PDA

View Full Version : Iphone 4s "No Wifi problem"



filipanta
26-11-2012, 20:18
Nisam nov na forumu, daleko od toga, pratim vase diskusije vec duzi niz godina, ali nikada nisam imao potrebu da se registrujem i postujem. Nazalost, muka me naterala. Imam iPhone 4s, bio je jailbreakovan do nedavno, kada mi se zasivila opcija u settings gde se pali i gasi wifi, i wifi je tada prestao da radi. Radio sam mu Network reset, pokusavao na sve nacine da povratim wifi signal, cak i restore-om, ali i dalje nista. Naravno, zakljucio sam da je problem u Hardware-u. Otiso sam na apple-ov sajt, ukucao serijski broj svog telefona i video da imam garanciju, koja traje do 08. aprila 2013. godine. E sad me interesuje: 1. Gde je najblize i gde se najvise isplati u insostranstvu odneti telefon da iskoristim garanciju? 2. Da li uopste mogu na osnovu serijskog broja i kvara da odnesem u bilo koji apple store u evropi svoj telefon? 3. Da li ce mi ponuditi popravku telefona, dati nov telefon, ili ponuditi da uzmu moj i da doplatim za iPhone 5? Ili sve ovo propada jer je negativan odgovor na drugo pitanje? :D Hvala puno

3gs
26-11-2012, 20:29
da li imas pismenu garanciju sa full opremom
ako je odgovor ne
propada ti svaka zamisao...

filipanta
26-11-2012, 20:32
Ako mislis na pismenu garanciju iz prodavnice, to nemam. A ako mislis na sve one papire, uputstva, garancije, ili cega sve ima, u kutiji telefona, to imam.

zabrljanje
26-11-2012, 20:37
Zar nije varijanta da ako je kupljen u evropi mozes da ga odneses u bilo koji Apple store i zamenis ako je u garanciji (bez obzira da li imas pisanu garanciju).

filipanta
26-11-2012, 20:47
I ja sam tako mislio, obradujte me molim vas :D

zabrljanje
26-11-2012, 20:51
Imas temu "Ostvarivanje garancije u Svajcarskoj" i tamo svi pisu ovo sto sam ti i ja rekao mada mislim da je tu pouzdano ono sto kaze Igne posto je on, kao sjajan prodavac mnogo puta ostvarivao garanciju i za ljude kojima nije prodao Apple uredjaje (u Madjarskoj).

filipanta
26-11-2012, 20:54
Hvala puno, vec iscitavam temu. Ako je neko jos imao iskustva sa tim, ili pouzdano zna nesto o tome neka se javi. Hvala jos jednom :)

kylle
26-11-2012, 20:56
Opusti se, mozes da ostvaris garanciju ako imas racun, cak i ako nemas, sumnjam da ce ti praviti problem. Daj telefon nekom ko ide preko gde ima apple store i zamenice ti..

filipanta
27-11-2012, 18:15
Kylle, samo jos jedno pitanje. Ja sam kupio telefon od jednog coveka, nasao sam oglas na netu. Nasao sam se s njim, otpakovali smo telefon, otkljucali, i kada proverim na sajtu sve uredno stoji, da mu garancija istice 8. aprila 2013. da je uspesno aktiviran. Proverio sam broj modela na netu i video da je kupljen u UK. Hteo sam da pitam da li moze da bude problem to sto ja, ni moj drug koji ce u becu da odnese telefon u apple store ne znamo Ime i Prezime coveka koji je kupio telefon?

kylle
27-11-2012, 18:26
Imas li racun od telefona ili ne!?

filipanta
27-11-2012, 18:27
Nazalost nemam racun :(

kriket011
27-11-2012, 19:30
Ne znam kakve veze ima račun. Kod nas on služi kao dokaz o datumu kupovine, ali Epl ima sve te podatke u svojoj bazi, tako da bi njima trebalo da je potpuno irelevantno ko je kupio telefon, da li imaš kod sebe račun itd. Zanima ih samo do kada je pod garancijom i u slučaju Ajfona gde je kupljen, jer ne podleže garanciji u EU ako je kupljen u SAD i obratno. Sve te podatke imaju u bazi i to je to. Šta recimo ako si u inostranstvu i pokvari ti se telefon, i možeš da odeš do Epl Stora, ali baš ne nosiš sa sobom fiskalni račun? Naravno da ti ne treba.

raDOS
27-11-2012, 19:38
Evo moje iskustvo. Ja sam kupio telefon preko istorea u britaniji. I u medjuvremenu je crkao. Nazvao sam apple suport u austriji i oni su preuzeli telefon i vratili mi nov ili ti reburbish. Bez racuna i bez icega.

Svi telefoni u evropi koji se pokvare, salju se u holandiju gdje se vrsi procjena da li se telefon popravlja ili se salje zamjenski uredjaj.

Nadam se da sam imalo pomogao.

Pozdrav


Sent from my iPad using Tapatalk HD

kylle
27-11-2012, 20:03
Racun kazem za svaki slucaj da bi bilo dobro da imas, mada odnesi ti ili drugar, nije frka, samo objasni situaciju, neces imati problema sigurno..

Ivan$
29-12-2012, 14:49
Pozdrav svima! Imam iphone 4s 5.1.1 uradjen je jaibreak. Pre sat vremena vidim da mi ne radi wifi, kada udjem u setings wifi je siv i uopste ne mogu da udjem u njega. Tel mi je u garanciji do marta i poslacu ga u FR gde sam ga i kupio da se zameni ako kvar ne moze da se otkloni. Nisam jos probao restore ali koliko vidim u postu gore to nista ne pomaze. Da li ovo moze da se resi bez slanja ili je veci kvar i moram da ga posaljem u FR? Zanima me jos da li ako moram da ga saljem gore treba da uradim restore posto sada ima cydiu? Da ne prave problem zbog cydie u servisu gore? Hvala...

illusion
29-12-2012, 15:07
uradi restore,ako ne proradi salji ga u Francusku...

bojaN 4 ASBJ
29-12-2012, 15:22
Stavi ga u frizider u led na 10 min izvadi i radice. Poz


Sent from my iPhone using Tapatalk

zemomak
29-12-2012, 15:49
Izgubices garanciju ak ga stavis u led, imaju u telefonu oni senzori za vlagu, tako mogu pocrveniti...


TT via iPhone 5

miodrage
29-12-2012, 17:04
Prvo restore. Ako ne pomogne, onda ga umotaj prvo u neke novine, ali da je papir kao kod dnevnih novina, znaci suv, onda u kesu, pa u jos jednu kesu. Na taj nacin si ga recimo zastitio od vlage. Onda tako sve pripremljeno u zamrzivac na 10-ak min i vidis da li ce da proradi. Ako proradi, kreni u neki veliki download preko wifi. Ako ne bude problema, onda se otarasi uredjaja. Ako ne radi uopste pravac FR kao i ako proradi pa prestane da radi.


Sent from my iPhone4 using Tapatalk

Ivan$
30-12-2012, 11:23
Uradio sam restore i sve radi normalno. Ja sam mislio da nece sigurno proraditi posto sam citao da tu restore ne pomaze i da nema leka. Bio sam ubedjen da cu ga slati na garanciju i nisam se osigurao i radio restore na ios 5.1.1 koji sam koristio vec sam podigao na 6.0.1 i izgubio jailbreak. Nema veze, sta sad. Vazno je da radi, sacekacu jailbreak.

kriket011
05-01-2013, 16:39
Mož se desi da se načekaš.

NapsteRftw
08-01-2013, 01:36
Konstatovao sam da ce se svim korisnicima 5.1.1 uskoro pojaviti isti problem kako bi nas naterali da predjemo na iOS6
Meni se iz cista mira pojavio ovaj problem pre sat vremena. Ja sam telefon kupio preko kupujem-prodajem od decka koji ga je koristio svega 2 nedelje, maltene nov. Dao mi je garantni list i rekao da ga pozovem u slucaju kvara pa ce on kontaktirati prodavca i zajedno mu odnesti telefon. Medjutim, kako sam krenuo sa iscitavanjem zalbi ljudi, shvatio sam da je ovo uradjeno namerno od strane apple-a. Od kako je izasao iOS6 meni je telefon zabagovao 2-3 puta. Wifi je prvo poceo da zeza, da stojim pored rutera a ne pokazuje mi konekciju uopste, da non-stop ucitava i trazi ima li nekog wifi signala. Zatim je krenuo kada ipak uspe da se konektuje da samo pukne konekcija i opet ne vidi wifi. I sada mi ispisuje No Wi-Fi. Od kako je rikno S.J. mozemo svi momentalno da bacimo ajfon u vodu.. Probacu da restore telefon na 5.1.1 posto imam sacuvan shsh ali ako ne uspe nemam nameru da ga update vec cu traziti nov telefon. A to spominjanje frizidera.. Da l' ste vi normalni? Pa i da to resi problem gotovo sam siguran da ce to ujistiti telefon kad-tad tj. stici ce ka vremenom... ccc


Sent from my iPhone using Tapatalk

Byakuya
08-01-2013, 02:24
Ukljucio sam se na forum i ovu temu posto sam mislio da mogu nekako da pomognem i onda procitam poslednji post...

And I was like...whatttt?

http://img560.imageshack.us/img560/5638/2color1.jpg

NapsteRftw
08-01-2013, 02:33
Dosta vas misli da sam skeptican, vreme ce pokazati svoje...


Sent from my iPhone using Tapatalk

Markoms
08-01-2013, 04:50
Skeptican si.

Sent from my iOS 5.1.1 preko wifi ������

Inace imam zapakovan iP5 vec mesec ipo i slusam redovno kako mi ljudi pricaju da sam blesav sto ga ne koristim ali jednostavno ne mogu,pre bih tOtalno presao na mongoloid nego da koristim apple bez jb a pritom mi najmanje treba instalus...

Signal-in
08-01-2013, 15:53
Pozdrav ljudi.
Zbog problema koji imam,postao sam novi clan ovog foruma.
Kupio sam nov Iphone 4s 32GB. Telefon tj WI-FI mi je radio normalno,a zatim pre nekoliko dana poceo da brljavi. Opcija wi-fi mi je upaljena na telefonu , ali prilikom skeniranja nenalazi nikakvu mrezu,iako sam na pola metra od routera.Kad ugasim - pa upalim telefon, opcija wi-fi mi se zasivi,nemogu da je upalim. A kad provedem malo vise vremena napolju tj na hladnom wi fi mi proradi.Neznam uopste u cemu je fora. :) Nakon sto udjem u toplo on radi neko vreme i opet se wi-fi iskljuci. Na telefonu imam IOS 6.0.1.

Zanima me da li neko ima iskustva sa ovim,i jel ima neko neki predlog sta uraditi kako bi se resio problem.

Pavle
08-01-2013, 16:01
to je verovatno hardwerski problem...
ako je nov kao sto kazes zameni ga...u garanciji dobijes drugi...

Signal-in
08-01-2013, 16:04
E tu dolazi do problema. Nov jeste,uzeo sam ga od decka preko kupujem-prodajem. Dosao je u vakum pakovanju. Ali nisam dobio nikakav papir-garanciju.
Na internetu sam gledao prema seriskom broju telefona, garancija mi traje do novembra 2013. A i nezanm gde ima najbliza prodavnica-predstavnistvo gde bi mogao da zamenim ako moze uopste zamena bez racuna.

Pavle
08-01-2013, 16:08
zamena bez racuna moze bar koliko ja znam...
ima u madjarskoj...najblize...:(
ali probaj nos jednom restore ne update vec restore pa vidim...ako bude opet isto onda je hardware...

Signal-in
08-01-2013, 16:13
Proban i restore preko itunes i nista. Ako na to mislis. :(
Madjarskoj? A gde tacno jel znas.koje mesto?

zemomak
08-01-2013, 16:15
Pozdrav ljudi.
Zbog problema koji imam,postao sam novi clan ovog foruma.
Kupio sam nov Iphone 4s 32GB. Telefon tj WI-FI mi je radio normalno,a zatim pre nekoliko dana poceo da brljavi. Opcija wi-fi mi je upaljena na telefonu , ali prilikom skeniranja nenalazi nikakvu mrezu,iako sam na pola metra od routera.Kad ugasim - pa upalim telefon, opcija wi-fi mi se zasivi,nemogu da je upalim. A kad provedem malo vise vremena napolju tj na hladnom wi fi mi proradi.Neznam uopste u cemu je fora. :) Nakon sto udjem u toplo on radi neko vreme i opet se wi-fi iskljuci. Na telefonu imam IOS 6.0.1.

Zanima me da li neko ima iskustva sa ovim,i jel ima neko neki predlog sta uraditi kako bi se resio problem.

tu nema pomoci izuzev zamjene za novi tel ako je u garntnom roku, imao sam isti problem i nema sta nisam pokusao, jednodtavno sto ga vise palis gasis, restoriras stanje se pogorsava dok totalno wifi ne odapne...


tt via iPad

Pavle
08-01-2013, 16:20
Proban i restore preko itunes i nista. Ako na to mislis. :(
Madjarskoj? A gde tacno jel znas.koje mesto?
nzm tacno...:(
javice ti se neko ovde ko zna valjda..

zemomak
08-01-2013, 16:23
samo bi volio da neko da tacnu dijagnozu ovog problema jer je dosta rasiren, mnogo ljudi se zali, zanima me jel tu ode wifi antena ili wifi chip na maticnoj ploci?! buduci da ovi iz appla daju kad vide ovaj problem odmah zamjenske telefone mislim da je to sigurno kvar na maticnoj ploci


tt via iPad

Signal-in
08-01-2013, 16:29
Mislim da je cip u pitanju.Bar mi je tako rekao decko koji mi se javio kad sam zvao servis iphona u beogradu.
Kaze da je to neki cip u pitanju i da tu nema spasa.
Ali reko ajde da pitam i ovde na forumu. Mozda neko zna vise.
Nada poslednja umire :)

Pavle
08-01-2013, 16:35
zamenis za drugi telefon i to je to...

Signal-in
08-01-2013, 16:49
Tako ce i biti koliko vidim.
Samo ako moze u Madjarskoj, i ako nemotram imati racun.
Sad sam citao na nekim forumima da ima u Budimpesti.

Pavle
08-01-2013, 17:24
pa i ja mislim da moze u istyle u budimpesti...ali nisam siguran...:)

santara
31-01-2013, 17:56
i ja sam imao problem sa wifi-jem. Kod mene telefon nadje mrezu i nakaci se na wi-fi ali nije hteo da radi, kliknes da nesto otvori i vrti se do beskonacnosti i nista se ne desava i poludeo sam bio zbog toga. Onda mi je sinula jedna ideja da iskljucim na telefonu internet tj. cellular data i da onda probam konekciju preko wifi-ja i zamislite proradio je :) ko ima slican problem neka pokusa ovako kao ja i mozda mu proradi inace na njemu je 6.0.1

kriket011
31-01-2013, 18:09
Dosta vas misli da sam skeptican, vreme ce pokazati svoje...
Malo je reći "skeptičan", u tvom slučaju je u pitanju paranoja. Ja npr koristim taj isti 5.1.1 i nemam nikakvih problema da kucnem u drvo, toliko da ću nevoljno podići na 6.1 kad izađe jb. baš zbog tih wi-fi problema. Kolko sam ja čitao, to se javlja onima koji su dizali 4S na iOS 6.0x a kod ovih koji su na 5.1.1 takav problem je hardverski feler u principu, jer se ljudi nisu masovno žalili na to kad je izašao 5.1.1 kao što je slučaj sa 6.0x

hrustana
13-02-2013, 16:18
evo ga, i4s, ne radi wi-fi, mislio sam da se to meni ne moze dogoditi, iz BiH sam, pa me interesuje kako da ostvarim garanciju koja mi vazi do 9.5.2013, s tim da nezz gdje mi kupljen telefon, kad ukucam broj modela na http://iphonefrom.com/ izbaci mi samo da je iphone 4s, 16 gb white i nista vise, pa me interesuje kako sad da znam da li mogu ostvariti garanciju u EU ili ...

zabrljanje
13-02-2013, 16:23
Evropsko pakovanje je tanje a druga stvar, mozes mail-om da kontakiras iStyle u Madjarskoj i da pitas da li kod njih mozes da ostvaris garanciju (posaljes im IMEI ili serial i preko toga mogu da ti kazu).

hrustana
13-02-2013, 16:29
moze li link, odnosno kontakt od iStyle iz Madjarske

zabrljanje
13-02-2013, 16:39
[email protected]

hrustana
14-02-2013, 00:16
poslao sam mail i podvrdili su mi da vazi garancija i da cu vjerovatno dobiti novi iphone, ali me sad zanima posto nemam kutije od ovog niti bilo kakvu potvrdu o kupovini, da li mogu samo da odnesem iphone bez ičega ili ....

zabrljanje
14-02-2013, 10:16
Koliko znam, dovoljan je samo telefon vez bilo kakvih dodatnih papir. Bitno je da EU model. To sigurno moze da potvrdi igne koji je cesto nosio i za druge ljude.

hrustana
14-02-2013, 12:26
Koliko znam, dovoljan je samo telefon vez bilo kakvih dodatnih papir. Bitno je da EU model. To sigurno moze da potvrdi igne koji je cesto nosio i za druge ljude.
:worship::worship::worship::worship:

ellybrit
14-02-2013, 22:04
I ja imam problem sa wifi-em. prvog marta idem u budimpestu na vikend, pa cu da odem kod njih i da im kazem za problem, telefon je kupljen u nemackoj i ima garanciju do oktobra 2013. nadam se najboljem i da cu dobiti novi telefon.

zabrljanje
14-02-2013, 22:24
Nadam se da ce uspeti ostvarivanje garancije ali imajte samo u vidu da su neki clanovi pisali o preuzimanju novog telefona tek nakon 2-3 dana. Nije to strasno ali treba racunati i na takvu mogucnost.

ellybrit
14-02-2013, 22:25
Pa ja idem u petak i videcubda mi daju do ponedeljka ako mogu..

hrustana
18-02-2013, 18:10
ima li ko da ide u Madarsku pa da mi ostvari garanciju, jer meni se ne da da idem samo radi toga, ....nece biti badava

zoky099
19-02-2013, 23:51
Znači nemogu vjerovat da moram ovo reći al ajd, ovaj 4s je totalno *****.. ja ne znam kolko sam ih dosad imao i svaki je imao bar neku manu, pa to je strašno.. zato se i nije proslavio baš..
evo i meni se javio problem sa ''sivim'' wifi-em.. dok ne probam stavit drugu wifi antenu, postoji li neko riješenje ? update-ao sam ga maloprije na 6.1.2, problem nije riješen...
čitao sam o ''divljim'' riješenjima gdje se spominje frižider ili fen za kosu, kolko je to pametno ?

mmilos82
19-02-2013, 23:57
@ellybrit par treptaja okicama iStylovcima u Budimpesti ce biti dovoljno, sigurno ce pasti na tvoj sarm i dobijas novi tel :)...

@zoky099 nema resenja, uradio si restore i nisi dobio wi-fi.. sto znaci da mora u servis ako nije pod garancijom, ako jeste onda ga saljes u neku od zemalja koja ima apple store ili oficijalnog apple predstavnika, i da telefon dolazi sa tog kontinenta. Ako je telefon kupljen u Americi nema garanciju koja vazi u Evropi. Ako telefon ima posebnu Apple care garanciju onda je mozes ostvariti u bilo kojoj zemlji na svetu koja ima apple store ili oficijalnog apple resellera :)

ranke
20-02-2013, 00:10
pa najbolje restore+ set as new :)

zoky099
20-02-2013, 00:36
Najmanji problem mi je zamjenit i antenu, no, mislim da je tu zapravo problem do maticne..mob je kupljen u americi al ko ce to vijat da se salje u druge zemlje na servis i sl :)

zoky099
20-02-2013, 16:39
Ljudi moji nije problem do harware-a, već do fw ios6 :)
sinoć sam ga digao na 6.1.2 ali na način da sam stavio u dfu pa shift+restore..i problem nije bio riješen
danas sam uradio čisti restore preko itunesa bez stavljanja u dfu.. znači prikopčat mob na pc, upalit itunes i stisnit ono što piše Restore iPhone (tako nešto), pustit itunes da odradi sve ostalo..
aktivirao sam mob, wifi je opet bio siv, napravio hard reset i evo wifi radi.. :)))).. no, mislim da to nije trajno riješenje, treba bit strpljiv i čekat da izađe noviji update/software da popravi taj problem ;)

zemomak
20-02-2013, 19:21
Mislim da ce ti to rjesenje trajat krace od 24 h :)


TT via iPhone 5

NapsteRftw
22-02-2013, 21:40
Mislim da ce ti to rjesenje trajat krace od 24 h :)

Upravo tako. Nemojte davati ljudima laznu nadu odmah nakon restore-a. Jer reci nekom da digne iOS radi WiFi kako bi mu isti radio samo dan - dva nakon update-a je veoma apsurdno. Bez ljutnje ali tako stoje stvari. Ako vam traje garancija jos uvek nadjite nekog ko ide za inostranstvo da vam zameni telefon tamo. Hardware je u pitanju ljudi. Ko ne veruje nek se zamlacuje update-ovima ali trajace mu svega par dana maksimum i na kraju cete jos vise, s' oprostenjem, ispizditi... Pozdrav i sve najbolje!

hrustana
22-02-2013, 22:44
je li imao ko iskustva u zamjeni iphona u Austriji, tačnije Graz, jer imam rodjaka koji studira tamo pa da vidim preko njega da ostvarim garanciju....

AppleFan
23-02-2013, 17:07
Hajde da se i ja ukljucim nakon dugo vremena! ;-)

Vezano za "GREYED OUT WIFI", dovoljno je otici u najblizi APPLE Store ili do najblizeg ovlastenog servisnog provajdera. Nije bitno da li je uredjaj kupljen u USA, EU, itd... Bitno je da je uredjaj pokriven garancijom. Da li je ili nije jos uvek pokriven, mozete saznati na adresi: https://selfsolve.apple.com/agreementWarrantyDynamic.do

U Svajcarskoj mogu da POTVRDIM da ce uredjaj biti zamenjen na licu mesta jer su svesni postojeceg problema. Za druge zemlje ne mogu da govorim s obzirom da ne znam koliki je broj uredjaja pogodjen u svakoj zemlji. NEMOJTE ali molim vas NEMOJTE pokusavati varijante zamrzavanja telefona ili grejanje fenom, u nekim slucajevima je pomoglo ali moze doci do veceg ostecenja telefona pri cemu zasigurno gubite garanciju. Najsigurniji i JEDINI nacin je zamena uredjaja. Moja preporuka je APPLE STORE ali ako vec ne postoji mogucnost odlaska do najblizeg onda ovlasceni servis provajder.

Za sve druge informacije bicu dostupan putem PM.
Srdacan pozdrav! ;-)

zoky099
23-02-2013, 17:12
Kod nas je kao ovlasteni servis tmobile, ali oni ne primaju uredjaje koji nisu kod njih kupljeni :(..a moj je iz amerike i ima jos garanciju


Sent from my iVes Masina using Tapatalk 2

AppleFan
23-02-2013, 17:20
Zoky099 nazalost ne znam kako bi mogao da ti pomognem osim da ti preporucim da se odlucis na mali put ako si u mogucnosti ili da se obratis na online APPLE SUPPORT.
Isti kvar, ako naravno postoji mogucnost, bilo bi dobro prijaviti i na e-mail: [email protected]
Odgovor naravno necete dobiti od CEO-a kompanije APPLE ali ce vam se svakako javiti neko od APPLE osoblja sa mogucim resenjem.

zabrljanje
24-02-2013, 08:48
Koliko ja znam, telefon iz USA-a se moze zameniti samo tamo a telefoni iz Evrope mogu ovde u bilo kojoj zemlji koja zvanicno imaju Apple. Podrazumeva se da su jos u garantnom roku.

Vuk98
24-02-2013, 09:40
Evo i ja da dodam nešto u vezi zamene, moj drug je pre 3 meseca kupio iPhone u Americi, skoro mu se pojavio taj problem, vratio je za Ameriku, zamenili su mu i sad ceka neke rodjake da mu donesu. Tako da rade zamenu ladno...

AppleFan
24-02-2013, 12:33
Zabrijanje, jedino uredjaji kupljeni u mrezi (Sprint, AT&T, Verizon...) ne podlezu garanciji na tlu Evrope! Odnosno, moguce ih je reparirati ali je u tom slucaju potrebno platiti ONE TIME FEE (Svajcarska: 199chf). Uredjaji kupljeni kao SIM FREE direktno u APPLE store-u ili putem oficijalne online prodavnice mogu se reparirati gde god bilo dok god se nalaze unutar jednogodisnje garancije, odnosno dvogodisnje u slucaju kupovine APPLE care-a! Primer: Moze se dogoditi slican slucaj dok si na putovanju van USA i recimo nalazis se u Svajcarskoj. Svajcarski APPLE store je duzan da ti reparira uredjaj (ako je potrebno i zameni) bez pitanja a u okvirima garancije (ako je ista jos uvek vazeca)!
Servisna potvrda se kasnije salje APPLE centru na CORK ISLAND, Irska da bi se ubacio u globalnu bazu. Kasnije svaka APPLE store ima u uvid sve reparature koje si imao, da li si ili nisi prihvatio servis odnosno novi uredjaj, da li si ili nisi kupio APPLE care, kako je kvar uklonjen, ko te je usluzio, itd....

NAPOMENA:
Jednogodisnja garancija data od APPLE-a je INTERNACIONALNA dok god se servis vrsi direktno u APPLE store-u (Genius Bar)!

mmilos82
24-02-2013, 13:09
Hoces da kazes da moj telefon koji je kupljen kao simfree u Singapuru podleze garanciji u bilo kom Apple store-u?

AppleFan
24-02-2013, 13:27
Upravo tako! Naravno, morate napraviti razliku izmedju APPLE STORE-a i RESELLER-a!
Reseller ne podleze pravilima garancija. Duzan je da popravi telefone koje on, kao ovlasceni prodavac, proda a ako van toga popravlja uredjaje kupljene i na drugim mestima to je vec njihova dobra volja.
Primer je firma DataQuest iz Svajcarske koja vrsi opravke svih uredjaja bez obzira gde su kupljeni, jednako kao i APPLE Store. Nekada ce od vas biti zatrazeno kod PREMIRUM RESELLER-a da platite ONE TIME FEE, iako je uredjaj pod garancijom.

mmilos82
24-02-2013, 13:52
Hvala na pojasnjenju...Da li si siguran? Koji je izvor tvoje informacije ;)

Ako je tako onda vrh, kad sam kupovao iPhone 5 bio sam zabrinut bas zato sto je iz Singapura, mislio sam da je garancija vazeca samo na Azijskom trzistu.
Bilo je dosta polemisanja na tu temu ovde na forumu! Pisalo se da za americki model garancija moze ostvariti samo u USA. Da je za EU model garancija vezana za Evropu...

Johnny Bravo
24-02-2013, 14:00
@AppleFan

Hvala na korisnim informacijama, kao i ranije! :)

Jedno pitanje: uredjaj kupljen u Apple storu, i dalje pod garancijom, ima problem i treba da se popravi. Da li je potreban racun ili je dovoljno samo uredjaj poneti u bilo koji Apple store, bilo gde?

Hvala :)

AppleFan
24-02-2013, 14:02
Radio sam u Apple Store-u u Zürich-u! I dalje sam radnik Apple-a ali van granica Evrope (nazalost zbog ugovora nisam u mogucnosti da govorim gde i kako radim)!
Ovo je Apple GARANCIJA na srpskom jeziku: http://www.apple.com/legal/warranty/products/iphone-serbian.html

Izdvojicu deo koji je bitan:VAŽNO OGRANIČENJE ZA SERVISIRANJE iPHONE-A i iPAD-A

Apple može ograničiti garanciju za iPhone i iPad na zemlju gde su kompanija Apple ili njeni Ovlašćeni distrubuteri originalno prodali Apple proizvod.

MOZE ALI NECE OGRANICITI! U Apple-ovom je cilju imati zadovolje korisnike, i sumnjam da ce i jedan Genius rizikovati da vas odbije! I jos jedna bitna stvar:



Region/zemlja gde je izvršena kupovina
Apple
Adresa


Evropa, Bliski Istok i Afrika


Sve zemlje
Apple Distribution International
Hollyhill Industrial Estate Hollyhill, Cork, Republic of Ireland



Za svako pitanje vezano za APPLE uredjaje bicete prebaceni na CORK ISLAND, Irska u zvanicni Apple centar zaduzen za Evropu, Bliski istok i Afriku! Naravno oni ce vam omoguciti i bilo koji vid servisa i za uredjaje kupljene u USA, Australia ili Asia!
Jedinstvena jednogodisnja APPLE garancija je globalno povezana pa se u svakom momentu zna vas problem, dodeljuje najblizi APPLE store pa cak i vrsi zakazivanje termina u Genius baru.... Dodeljuje vam se jedinstveni APPLE CASE broj i sa time ste pokriveni gde god da se nalazite. Tako da negativne misli vezano za garanciju mozete slobodno da izbrisete dok god istu imate. Bitno je uspostaviti KONTAKT i obrazloziti vas problem. Najcesce u roku 24h, ako dostavite i br.telefona, kontaktirace vas neko od APPLE sluzbenika bas sa CORK ISLAND-a i resice vas problem u najkracem mogucem roku.

zabrljanje
24-02-2013, 14:04
Upravo je bila takva prica. Moram da priznam da nisam znao da prave razliku po pitanju toga da li je kupljen kao simfree u AT&T ili u Apple store-u u USA. Apple care + je garancija koja mora da se uplati pri kupovini uredjaja posto pokriva i varijantu ispao mi je telefon i sad ne radi i oni ti zamene za novi. Bilo bi lepo da se javi neko ko ima iskustva sa ostvarivanjem regularne garancije od godinu dana.

Edit: pisao sam u medjuvremenu i nisam video prethodni post. Nema sta, ovo bi trebalo da je pouzdana informacija.

mmilos82
24-02-2013, 14:05
@AplleFan - Hvala tebra, respect :worship:

@zabrljanje... mnogo je ljudi ostvarilo regularnu garanciju cak i u iStyle u komsijskoj nam Madjarskoj :)...

AppleFan
24-02-2013, 14:06
Da, hvala Johnny Bravo! Bitnu stvar sam zaboravio! :-)
RACUN NIJE POTREBAN I NE MORATE GA POSEDOVATI! Prilikom kupovine uredjaja, mi registrujemo datum kupovine i od tog datuma vasa garancije pocinje da tece! Dovoljno je samo uredjaj doneti u najblizi APPLE store i to je to. Sluzbenik ce na osnovu SERIAL broja ustanoviti da li je garancija vazeca ili nije. To je to!

Hvala sto si me podsetio! :-D

Johnny Bravo
24-02-2013, 14:08
Hvala tebi jos jednom, ljudi svasta pricaju, a ne znaju bas o cemu pricaju. Kad cujes pravu informaciju, to je neprocenjivo :)

AppleFan
24-02-2013, 14:12
I da zavrsimo pricu vezano za garanciju!
Dovoljno je putem online support servisa, brojem telefona ili putem email-a kontaktirati APPLE i predstaviti problem. Najbolje je u mail-u odmah napisati SERIAL i br.telefona koji koristite kako bi vas neko mogao kontaktirati.
Poruke tipa NISAM ZADOVOLJAN, RAZOCARAN SAM, itd... ce imati prvenstvo obrade (P.S. Ovo vam ja nisam rekao, i zadrzavam pravo na to! :-D). Nakon sto vas kontaktiraju, objasnite jos jednom problem, pronadjite zajednicki jezik, i jednostavno sluzbenik ce vam online pronaci najblizi APPLE store i cak izvrsiti odmah rezervaciju termina u Genius Bar-u ako ste naravno saglasni. Posle 1-2 dana slucaj resen i vi opet HAPPY! :-D

NapsteRftw
20-03-2013, 10:03
Poz svima. Imao sam ovaj problem. Spakovao telefon i poslao za svicu. Dali su mi nov telefon. Kraj price. Ne igrajte se ostalim resenjima. Poz i sve najbolje

hrustana
26-03-2013, 22:23
POHVALA ZA APPLE
imao problem sa wi-fijem na 4s koji je jos pod apple garancijom 1 g., i poslao telefon prijatelju u Njemačku, naravno dobio sam novi telefon koji stiže u petak, jedva čekam, .....da napomenem telefon je kupljen polovan i ko zna koja je ruka, ali eto sve je proslo bez problema...

DonPatroN
28-12-2013, 16:38
Ne mogu da ukljucim wifi. Stoji mi samo onako kao da je neaktivno i jednostavno nece da se poeri da bi se ukljucilo. zna neko u cemu je problem ??
btw iskljucio sam ono dinf my phone. jel to ok, ili traba da ga ukljucim opet ?

Boletinho
28-12-2013, 16:42
Ne bi da te plasim,ali najvjerovatnije krepo wifi cip.
Koji ti je tel?
Dosta ip4S se to desaje.
Bas sam nasao na oglasim 3 kojima se isto tako desilo iz cistog mira,a i momak je neki dan ovdije na forumu imao isti problem.
Nadji tu temu pa procitaj,a imas i na youtube kako se to rijesava,promjena cipa za wifi,koji se jednostavno pregrije i propuse.

Sent from my iPhone using Tapatalk (http://tapatalk.com/m?id=1)

DonPatroN
28-12-2013, 16:45
hmmm
4s 16gb ios 7.0.4, sim free modem firmwire 5.0.002

nzm sta te jos interesuje

Skoro sam ga uzeo, zvao sam lika od koga sam kupio, i kaze da je radio ok, da je preko wifi ubacio novi softver, i da je posle resetova tel i nije ga koristio vise..

Boletinho
28-12-2013, 16:49
Bas i ova 3 sto sam ja vidio,svaki je prestao raditi poslije OTA update FW,bas cudno.
Zato,vlasnici 4S,izbjegavaj te OTA update.
Zivota mi,eno ih 3 na oglasima,svaki se pokvario poslije ota update na ios 7


Sent from my iPhone using Tapatalk (http://tapatalk.com/m?id=1)

zabrljanje
28-12-2013, 16:49
Tvoj post (tema) je prebacena u vec postojecu (naslov koji si stavio ne znaci nista, gledaj da naslov teme uvek odgovara onome sto te zanima na najprecizniji nacin da bi se drugi korisnici lakse snasli ako imaju takav problem)...
Prelistaj malo temu i videces da u sustini treba da pokusas sa hard reset-om (ne verujem da ce pomoci), restore-om a ako to ne pomaze, onda pravac servis...

ciprijani
28-12-2013, 20:26
I meni je posle update na ios 7 riknuo wi fi na 4s, slucajno ili ne ali dota ih se posle updatea zali na to kao sto rece koega...prodao sam ga..

GieM
03-01-2014, 11:36
@AppleFun
Kupio sam iPad mini wi-fi koji je donet iz Amerike i kome se glavi home dugme. Uredjaj je jos pod garancijom. Mogu li takav problem reklamirati u Evropi? Ako je odgovor pozitivan, moze li preporuka za prodavnicu u Budimpesti. S/N: F4KK4AX1F193. Hvala.


Sent from my iPad using Tapatalk (http://tapatalk.com/m?id=1)

Pavle
03-01-2014, 12:21
Sad bas nisam siguran da mozes u iStyle u Budimpesti da to sredis, ali u Apple Store-u mozes ( bilo je i slucajeva kad nisu hteli da zamene US model u Evropi )....upornost se isplati...
Najblizi Apple Store je Milano :)


Sent from my iPhone using Tapatalk (http://tapatalk.com/m?id=1)

zule73
03-01-2014, 12:28
pa zar ne moze ipad mini i u srbiji da se zameni?


Sent from my iPad mini using Tapatalk (http://tapatalk.com/m?id=1)

GieM
03-01-2014, 13:04
Drugar mi cesto ide u Bedimpestu, pa mi je zbog toga najjednostavnije da tamo zamenim, a naravno da je najprakticnije u Srbiji. Ali gde?

zabrljanje
03-01-2014, 14:15
Zasto ne pozoves iStyle u Uscu i proveris da li moze da se ostvari garancija za tvoj mini...isto mozes i da posaljes mail u iStyle u Budimpesti (stavis serial i pitas da li je moguce ostvariti garanciju kod njih)...

GieM
24-01-2014, 18:11
Nema veze sa temom, samo da javim da je zamenjen iPad mini u iStyle-u u TC Usce. Da napomenem da je stari iPad bio iz USA i bez papira (racuna). Hvala za info.