PDA

View Full Version : Skvasen iphone,zvucnici ne rade !



hexel
25-11-2012, 22:40
Kao sto sam i u naslovu rekao,skvasio sam iphone jer je pocela da pada kisa iznenada i posto sam sav bio mokar uspio sam i iphone da skvasim.E sad dok mi telefon zvoni imam zvuk a vec kad se javim ne cujem nista.Kada smanjujem i pojacav ton on pokazuje da podesavam ton za slusalice.Za igrice takodje nema tona,jedino u slucaju kad me neko zove imam zvuk.Takodje mi se svakih 10ak min pojavljuje VOICE CONTROL(sam od sebe)Citao sam po netu i ima raznih komentara na isti moj problem.Nekome je sam proradio,neko ga je susio fenom,neko ga je cistio alkoholom...ja bih najprije ostavio tel ako ce se sam osusiti i sam proraditi,ne bih da ga neko otvara ili da ga susim fenom jer se plasim da to onda nece biti isti telefon.Ako ista znate o ovome recite mi jer sam u velikoj panici.Pozdrav

zule73
25-11-2012, 22:46
pa pre ce biti problem ako nista ne uradis.zato sto ce vremenom ta vlaga napraviti jos neke kratke spojeve ili koroziju.

Ajfon xD
25-11-2012, 22:54
Ubodi i izbodi par puta slusalice. Procackaj cackalicom ulaz za slusalice ili stapicem za usi. Moguce je da ti je samo upala kap vode u ulaz pa ti telefon to prepoznaje kao da su utaknute slusalice ali Zule ti je sve rekao, ako ti je mnogo nakvasen onda ga iskljuci, otkaci bateriju i ostavi ga par dana na suvom.

Znaci najbolje je prvo ga iskljuci i otkaci bateriju, pa mu procackaj ulaz za sluske stapicem za usi i ostavi ga na suvom mestu 2-3 dana. Ja bih ga mozda malo osusio fenom, ali ukljucio bih na slabo i odaljio bih ga malo od telefona. Ne zelis da vec postojecu vlagu oduvas jos dublje unutra ;)

hexel
25-11-2012, 23:36
Ubodi i izbodi par puta slusalice. Procackaj cackalicom ulaz za slusalice ili stapicem za usi. Moguce je da ti je samo upala kap vode u ulaz pa ti telefon to prepoznaje kao da su utaknute slusalice ali Zule ti je sve rekao, ako ti je mnogo nakvasen onda ga iskljuci, otkaci bateriju i ostavi ga par dana na suvom.

Znaci najbolje je prvo ga iskljuci i otkaci bateriju, pa mu procackaj ulaz za sluske stapicem za usi i ostavi ga na suvom mestu 2-3 dana. Ja bih ga mozda malo osusio fenom, ali ukljucio bih na slabo i odaljio bih ga malo od telefona. Ne zelis da vec postojecu vlagu oduvas jos dublje unutra ;)

evo sam ga susio fenom malo a sad me zanima da li je nuzno micati bateriju jer nisam bas strucan u otvaranju iphona a i ne bih ga otvarao jer se bojim da mu ne skodim jos vise.Dakle moje pitanje je da li da ga prosusujem s vremena na vrijeme fenom i da ga ostavim da se susi bez micanja baterije? da li da je ugasen ili mogu da ga koristim(barem saljem poruke tih par dana)

zahvaljujem

3gs
25-11-2012, 23:59
trebao si odma izvaditi bateriju... ali kako hoces

"crkaje redom kada ima vode u njemu"

Silence
26-11-2012, 02:20
Osusice se vremenom sam, jer ako do sad nije crko, nista nece da mu fali.. Ja sam svoj polivao 100 puta i slicna stvar. Neki kazu da ga ubacis u kesu sa pirincem jer izvlaci vlagu.. Nista od toga nije bitno.. Sad je zima, stavi ga na radijator kad si kuci i sredice se.. Ako je nesto crklo, crklo je vec, gore nece biti!


Tapatalk.

hexel
26-11-2012, 18:26
Osusice se vremenom sam, jer ako do sad nije crko, nista nece da mu fali.. Ja sam svoj polivao 100 puta i slicna stvar. Neki kazu da ga ubacis u kesu sa pirincem jer izvlaci vlagu.. Nista od toga nije bitno.. Sad je zima, stavi ga na radijator kad si kuci i sredice se.. Ako je nesto crklo, crklo je vec, gore nece biti!


Tapatalk.


stavio sam ga u pirinac i sacekacu dan-dva pa vam javljam jel se vratio ton

zabrljanje
26-11-2012, 18:47
I izaci ce sa iskosenim ekranom. Salim se i sorry za off. Nadam se da ce to biti ok.

Silence
27-11-2012, 00:49
Samo ja mislim da je tebi crko gornji flet kabl koji kad crkne ima isti efekat na zvuk kao kad su slusalice ubacene. Na 1 telefonu je to bio problem, zamena je bila 1000 din.


Tapatalk.

hexel
28-11-2012, 00:36
Samo ja mislim da je tebi crko gornji flet kabl koji kad crkne ima isti efekat na zvuk kao kad su slusalice ubacene. Na 1 telefonu je to bio problem, zamena je bila 1000 din.


Tapatalk.

mislis da ipak odem do servisa? evo vec nakon 2 dana susenja nema pomaka

Silence
28-11-2012, 00:40
Ma da. Ja sam zamenio taj flet a simptomi su bili isti. A i kada ga otvore, bolje ce da se osusi. Samo da nije ploca, ostalo nije frka...


Tapatalk.

hexel
28-11-2012, 00:45
ok hvala ti,nosim ga sjutra

Silence
28-11-2012, 00:46
Javi da znamo sta mu je bilo.. Sa srecom ;)


Tapatalk.

.stefan
28-11-2012, 00:51
obavezno nosi telefon u servis da se ocisti izopropil alkoolom na svim metalnim delovima, jer nakon vode korozija po konektorima pocinje da se stvara i za manje od 24 sata...zaboravi na pirinac i ostale gluposti...odnesi telefon neka se otvori i prosusi i po mogucstvu ga ugasi ako vec nisi u mogucnosti da skines bateriju

hexel
28-11-2012, 01:44
obavezno nosi telefon u servis da se ocisti izopropil alkoolom na svim metalnim delovima, jer nakon vode korozija po konektorima pocinje da se stvara i za manje od 24 sata...zaboravi na pirinac i ostale gluposti...odnesi telefon neka se otvori i prosusi i po mogucstvu ga ugasi ako vec nisi u mogucnosti da skines bateriju



ujutru ga nosim,nadam se da nisam zakasnio(barem sam ga susio 2dana na sve nacine)

.stefan
28-11-2012, 01:54
Sto se tice susenja telefona fen nije dobra varijanta jer tera kapljice vode i mogu se zavuci i negde gde nisu bile,bolja je varijanta staviti ga blizu nekog izvora toplote u krajnju ruku i usisivac pa je bolji nego fen :) plus sto fenom mozete pregrejati delove i zeznuti stvar

hexel
28-11-2012, 02:33
vrlo kratko sam ga susio fenom i to sa dosta velike udaljenosti,cisto da topli vazduh i jedva dodje do njega.A sad me zanima da li znas zasto mi se pojavljuje VOICE CONTROL? tacnije pojavljivalo se dok je bio iskljucen,da li ce i to nestati kad bude zavrsen ovaj glavni problem? ja se najvise plasim tog otvaranja telefona,jer imam utisak da to onda nikad nece biti isti telefon!! e sad ti mi kazes da od svega ovoga nista nije veliki problem i ja mirno odem da spavam i mrtav zadovoljan nosim ujutru iphone u servis :)

pashutinovac
28-11-2012, 06:15
nadam se da ce biti sve ok sa ip i da nece biti nista skupo..
Posle razmisli o nekoj zastiti, ja sam posle godinu dana koriscenja mog tel uzeo griffin survivor, jeste da je budza, ali moze napolju da pada i led - pricas bez problema ;-)

.stefan
28-11-2012, 14:48
Nema sta da brines oko toga da to vise nece biti isti tel...ja sam desetine rasklopio i sklopio i veruj mi svi su isti pre i posle ;) samo svi zaboravite pirinac,verujte samo mozete da rizikujete npr da kad rasklopljen tel stavite u pirinac da neko zrno zapadne i da se posle ceo mora da se rasturi,a efekat 0...isti efekat he staviti ga 2 sata pored radijatora ;) koroziju sprecava samo izopropil alkohol

hexel
02-12-2012, 01:57
evo me...problem je bio taj flet koji je zamijenjen i sad rad sve normalno osim zvuka na kameri,tj kada pustim snimak koji sam snimao cuje se samo neko sustanje...zna li neko u cemu je sad tu problem?

hexel
02-12-2012, 02:03
evo sam i to uspio da 'popravim' tako sto sam ubacio slusalice i na njima je bilo zvuka,kad sam ih makao proradio je ton i bez njih...nemam pojma zasto ali eto sad radi

hexel
02-12-2012, 02:12
sad opet ne radi zvuk na klipovima snimljenim mojom kamerom,sve ostalo radi perfektno.Opet sam umetnuo slusalice medjutim sad i na njima susti...ako iko zna u cemu je problem i kako ga rijesiti neka pomaze.hvala

vLexinho
03-12-2012, 19:05
Da ti nije nesto uslo kod onog mica gore? probaj cackalicom ili iglicom da ocistis

Silence
03-12-2012, 23:54
Kazem ja da je flat :) procackaj rupu na mukrofonu pored slusalica ili izduvaj kompresorom to mesto...
Koliko ti naplatili zamenu kabla?

Tapatalk.

fanste
04-12-2012, 08:47
Nisu ti zamenili flet. Istu situaciju sa tim kamera snimanje zvuk sam imao na 3g-u, ali sam ja od slusalica razglavio onaj ulaz za 3.5mm. S tim sto ja nisam mogao ni da pricam jer mikrofon nije radio.. Zapravo nazvao bih sve to kao zaglavljivanje u heandsfree modu. Posle zamene kao nov.

hexel
08-12-2012, 18:39
Kazem ja da je flat :) procackaj rupu na mukrofonu pored slusalica ili izduvaj kompresorom to mesto...
Koliko ti naplatili zamenu kabla?

Tapatalk.


25 eura mi je naplatio za flat...pronasao sam na internetu za to cackanje ove male rupe pored slusalica ali me nesto strah da busim iglom,bojim se da ne napravim vecu stetu