PDA

View Full Version : iPad mini: kratak prikaz



dzenopoljac
17-11-2012, 23:52
Dragi Apple zaluđenici, ja reših da napišem koju reč o ovom novom uređaju. Kao i svaki put (ne računajući izlazak iPhone-a 4) Apple pravi evolutivne pomake kod svojih uređaja, spajajući karakteristike različitih uređaja u jedan. Tako mi je iPhone porastao, a iPad mi se smanjio :)

Izlaganje ću podeliti u nekoliko sekcija: prvo ću izneti svoje utiske o dizajnu i samom izgledu uređaja, drugo, osvrnuću se na rad i ugođaj pri korišćenju, i na kraju na to da li se isplatilo kupiti ga :)

Dizajn

Ovaj uređaj sam najviše kupio da vidim kako je imati tako mali tablet, veličine kao Galaxy Tab i slični. Kada mi je stigao (brzom poštom) prvo sam gledao paketić sa nevericom, zbog veličine, plašeći se da mi je poslato malo pakovanje "ne ljuti se čoveče" :) Međutim, nakon minuta sam ugledao vakuum pakovanje pa mi beše lakše.

Ono što me je odmah kupilo je crna boja, elegancija, lakoća, debljina i mogućnost da stane u jednu šaku. Ceo je crn što mi je ekstra. Moram da napomenem da je Apple i ovde iskoristio ideje realizovane u drugim iUređajima, u ovom slučaju je "prepisan" dizajn od iPod Touch 5G. Leđa su identična kao kod iPod-a, što mi se jako svidelo. Moram da napomenem da su volume up/down dugmići, kao i home dugme nekako ispupčeni i tvrdi na dodir. Deluje kao da je home dugme na višem nivou u poređenju sa iPhone-om. Ovo u radu ne smeta, naprotiv, meni odgovara jer imam bolji osećaj kada ga stisnem.

Toliko je lagan da je to nestvarno. Kupio sam torbicu na buvljaku koja se nosi preko ramena i koja je standardne veličine. Mini staje u njega savršeno i kad ga nosite ne osećate ga. Debljina je super. Veoma tanak a opet odiše nekom čvrstinom. Ne znam da li je isti osećaj i kod belog. Jako bitna stvar je da se uređaj uopšte ne grebe, što je slučaj i sa pomenutim iPod-om.

Jako bitna stvar je i ekran. Svi znamo da iPad mini nema retina ekran i mnogi mu to zameraju. Meni lično ne smeta jer sam prethodno imao iPad 2. Pretpostavljam da ne bih bio toliko ravnodušan po ovom pitanju da sam prethodno koristio trojku. Ekran od 7,9 inča mi je sasvim dovoljan za sve što inače radim na iPad-u (surf, forum, muzika, fotke, vesti). Tako da je ovaj uređaj za putovanja ekstra.

15426 15428 15429

Rad

Ovaj mališa radi super. Baterija traje dugo (najviše mi izgura oko deset sati usage), što mi je jako bitno. Aplikacije se otvaraju ekstra brzo i nema zaglupa i zakucavanja. Doduše, nema ni jailbreak-a što ovde igra značajnu ulogu. Pri kucanju na smanjenoj tastaturi nemam problema ni najmanje. Ovoga sam se plašio najviše pošto su mi šake povelike :)

Igre izgledaju super, i s obzirom da je dosta lakši od modela sa ekranom od 9,7 inča, lakše igram. Jednom rukom držim uređaj a drugom seckam voće u Fruit Ninji samo tako :) Infinity Blade II takođe izgleda i radi ekstra. Mada generalno, ja nisam neki fan igrica. Kad budu moji klinci krenuli ovo da testiraju, znaću više :)

Kamere lepo rade, fotografije su sasvim pristojne i lepo izgledaju, mada ćete to najbolje sami proceniti na osnovu fotki koje sam stavio u prilogu. Nisu kao na iPhone-u, ali su sasvim OK za svakodnevno neobavezno fotografisanje.

15430

Da li ga vredi kupiti?

Definitivno. Zašto? Zbog nekoliko razloga. Prvo, nije velika investicija ako prethodno imate ipad 2 na prodaju, na primer. Drugo, osećaj kada ga držite i koristite je ekstra. Navikao sam se na smanjeni iPad u roku od odmah. Staje mi u torbicu i mogu svuda da ga nosim bez opterećenja. Ovo je ujedno i najveća prednost za mene. Baterija traje kao i kod ostalih modela, što je meni više nego dovoljno. Ekran će možda smetati onima koji pređu sa retina iPada, ali meni jok. Tako da je prelaz sa dvojke na mini prava stvar. Najviše mi nedostaje GPS i mogućnost korišćenja 3G-a, ali kad dođe kod nas cellular model, zameniću ga :)

Nadam se da sam nekome bar malo pomogao da se odluči da li da kupi ili pak da odustane od kupovine minija :)

belthazor2012
18-11-2012, 00:03
Dobra je stvarcica. Jedini "drawback" je sto nema retinu. Ne iz ugla "vidim pixele, umrecu" vec ono, znas da ce dobiti retinu za koji mesec...

Chuckie
18-11-2012, 00:17
Ne vrijedi ga kupovati ako za par mjeseci dolazi onaj s retinom.

dzenopoljac
18-11-2012, 00:18
Pa ti nemoj da ga kupuješ ako ne vredi... Ja sam smatrao da vredi uzeti...

Chuckie
18-11-2012, 00:22
Znamo kako se osjećaju vlasnici iPada3 sada kad je nakon par mjeseci osvanula četvorka, zbog toga i govorim.

dzenopoljac
18-11-2012, 00:45
Znam nekoliko vlasnika iPad-a 3 koji nemaju nikakvih problema sa izlaskom četvorke. Kad izađe mini sa retinom može da se zameni, a i ne mora pošto će biti skuplji značajno. Ovaj model je za manje bogate :)

zule73
18-11-2012, 01:08
ja znam da bih plakao tri dana od srece da ga imam sada! a to sta ce i da li ce,i jos vise kada ce da izadje je totalno nebitno...
po toj logici nikada nista ne bi trebali da kupimo zato sto ce sledeci model da bude bolji.
mali off:ja kad sam kupio svoju 207-cu,bio sam najsrecniji na svetu!sada gldeam 208-cu i dodje mi da zapalim svoj,ali jbg,proslo je 6 godina,zivot tece dalje...

belthazor2012
18-11-2012, 02:19
Znam nekoliko vlasnika iPad-a 3 koji nemaju nikakvih problema sa izlaskom četvorke. Kad izađe mini sa retinom može da se zameni, a i ne mora pošto će biti skuplji značajno. Ovaj model je za manje bogate :)

Ne verujem da ce cena za eventualnu retinu biti znacajno visa. S obzirom na trenutnu cenu, nemaju prostora za tako nesto. Kindle i nexus su i ovako 100 dolara jeftiniji. A i svako priblizavanje cene "velikom" ipad-u je auto gol za mini. Ali to nije poenta, sve su to spekulacije. U svakom slucaju, zdravo da se sluzis! ;) Drago mi je da si rekao da nema frke sa kucanjem, mislio sam da ce sa tim biti problema. Mogu mirne duse da ga uzmem kad dodje vreme ;)

Mosquito Slayer
18-11-2012, 04:20
Otpoisujem sve što si rekao u prvom postu :D Treba napomenuti da je sada, u odnosu na trojku, prednja kamera odlična, nije nešto kao vau ali u odnosu na tu prethodnu je super :) Jedino brat što mi je noob pa misli da je prelazak sa ipad trojke na mini s konja na magarca jer je onaj bio dosta veći, "izgledao" je jače a i imao je retina ekran. Nije ga koristio pa ne zna koliko npr samo duplo manja težina ima ulogu. Imam crni takođe :D Što se tiče mogućeg izlaska mnija sa retinom, jbg, cenim da će tu biti bar a6 sa retinom, za ostalo ne znam šta bi mogli da ubace. Kad izadje proceniću da li ću preći, naravno jedno mesec dva nakon izlaska da se slegne cena :D

Inače za sad mi se sviđa 6.0.1, ima nekih korisnih opcija koje ranije nisu bile na 5.1.1. al da ne komentarišem iOS nego sam uređaj :D ISkren da budem ako naprave išta tanje od ovoga mislim da ne bi bilo dobro za uređaj ove veličine, što se tiče ipod nanoa ok. Više sam za to da i u naredne 2,3 godine bude ista debljina a da poboljšaju bateriju koja je i ovako dobra. Sviđa mi se i što se brzo puni iako ima 5w punjač. Što se tiče dizajna, sviđa mi se što jabuka (barem an crnom, za beli ne znam) sada nije toliko upadljiva sa ovom poleđinom a i to nije skroz crn logo nego je izbrušen koliko pročitah.

WC Edition:

Prednost: lakše je za fotkanje, evo kako je do sada moglo.
http://media.tumblr.com/tumblr_lmaz6izbcn1qctkcl.jpg

Mana: sada već može slučajno da upadne u wc šolju.

dzenopoljac
18-11-2012, 10:17
Evo skora za iPad mini, preko Geekbench-a...

petar
18-11-2012, 12:23
cackao minija juce i sem mobilnosti nema nijednu prednost u odnosu na veliki model - mali i lagan i that's about it.
da sam kupovao za sebe pre bih uzeo ipad 2, jer tablet koristim samo kod kuce.
i da safari na ios 6 je osetno brzi.

milos94.ristic
18-11-2012, 12:38
@dzenopoljac Hvala na korisnom prikazu :)

Jedino sto me udaljava od prelaska za trojke na mini je retina.. Kad izadje sa retinom, menjam :)

igne
18-11-2012, 14:27
Oni koji su skepticni oko displeja na miniju, naravno da ako si imao iPad sa retinom imas osecaj da si sa minijem dobio korak unazad ali zaista nije tako, pixeli nisu toliko veliki kao na iPad 2 recimo, mogao bih ih uporediti sa iPhone 3GS.

Ja sam sa Minijem bio odusevljen kada sam ga uzeo u ruke i poceo da koristim po kuci i nije mi bio nikakav problem ni da ga iznesem napolje, a do tada sam mislio da mi uopste nije zanimljiv... Naprotiv, vecina ljudi kupi iPad jer im je cool gadget, ono, po kuci malo levo-desno, kad uzmes mini, ustvari shvatis da ti je bas ta velicina odgovarajuca i sami pikseli nisu upadljivi osim kada zelis bas da citas na njemu.

Mini je mnogo prakticniji i upotrebljiviji, pogotovo kada izadju cellular modeli koji ce imati gps modul pa ce i navigacija na njemu imati smisla i mnogo vecu primenu za razliku od velikih iPad-a.

dzenopoljac
18-11-2012, 14:29
igne, javi mi kad dobaviš cellular model ;)

panemoj
18-11-2012, 16:41
Znamo kako se osjećaju vlasnici iPada3 sada kad je nakon par mjeseci osvanula četvorka, zbog toga i govorim.

Ocigledno da ne znas, jer-vrlo bitno-nemas, da bi, prosto, znao ili ne znao...
A, kao vlasnik istoga ( hvala Igne, btw ) mogu, iz prve ruke ;) , da ti kazem-kupio sam ga par dana pre objave i totalno mi je ravno... Ovaj ( 3rd gen. ) je odlican, brz, ekran izvrstan, ne baguje i ono najbitnije - da sam pacenik i zavisnik od " moram da imam najnovije " opusteno ga prodajem za 400, dodajem 50 i kupujem novi... Tako da nizasta nisam uskracen, a sigurno se ne osecam
' nekako ' ...

Chuckie
18-11-2012, 16:44
OK ako je tebi OK. Postujem. Ne daju mi se citirat postovi iz teme Apple eventa kada je predstavljen iPad4, sa ovog i Macrumors foruma.


Sent from my iPhone using Tapatalk

3gs
18-11-2012, 18:03
sve je to ok ali po meni nije best buy nista sto je izmedju tableta i telefona...
uverio sam se sa sgs3.jednostavno nije bio za mene imam male ruke
a za note da ne pricam Bezicni Blok za izgradnju solitera!

sad svako ima svoje misljenje i o tome ne treba raspravljati... msm ulaziti u verbalne sukobe bezveze

igne
18-11-2012, 21:21
Ja sam uvek za to da pre komentarisanja prvo trebas da isprobas ;) Jedno je videti nesto na slici, youtube itd a drugo je kada uhvatis svojim rukama i vidis uzivo ;)

Ja licno zbog toga nikada ne komentarisem unapred, tek kada isprobam :) A kada sam isprobao mini odusevio sam se :)

Evo slika i onog koji sam ja otvorio i koristio par dana :)


http://img20.imageshack.us/img20/6471/img0013oy.jpg

dejsvi
04-03-2013, 00:19
MA skroz kul stvarčica.... bingo je taj mini...

AMiletic
18-07-2013, 21:05
Jedno kratko pitanje. Iphone 4 ili ipad mini, sta je bolje?
HVALA! :D

bbrks
18-07-2013, 21:47
Sta reci na takvo pitanje, jel tebi treba phone ili iPad????????

AMiletic
18-07-2013, 22:07
Pa ne znam vec imam iphone 4 pa bih zeleo da se obrobam u ipadu :D
Da ne bih rizikovao vas pitam?

zabrljanje
18-07-2013, 22:22
Bez uvrede, ali nije to sport pa da se u njemu oprobas.
Vrlo je jednostavno, da li ti treba telefon ili ne.
iPad je namenjen za druge stvari a i ovo nije tema za taj tip caskanja, za to postoji
iCaffe.

bbrks
18-07-2013, 22:37
Dakle, zbunjen sam jel oces da ostavis phone i da uzmes iPad ili prodajes phone da bi uzeo iPad, gospode, sta je sa ovim svetom :brickwall:

AMiletic
19-07-2013, 00:19
Hocu da prodam iphone i dodam pare i kuupim ipad mini. Pa hocu da znam sta je bolje. Da li uopste u ipad mini moze da ide kartica posto sam naisao negde na specifikacije gde pise da ima nano sim?

bbrks
19-07-2013, 00:27
ipad ne moze da bude tel nikad, eventualno, preko neta imas Skype, Face Time, Tango i sl. ali to nije telefon, ne radi preko brojeva, tako da mislim da si malo pomesao pojmove

igor11
19-07-2013, 00:29
kakav crni ipad mini.. prodaj iP4 dodaj jos koju kintu i uzmi 4S.. to je prava kupovina.. dobices duplo kvalitetniji telefon, za male pare..

ode tema u off.. brisite ove postove, pa neka otvori novu temu u iCaffe

zule73
21-12-2013, 21:21
proslo je nekih mesec i kusur dana od kako imam malisu.i moram da napisem par slova za one koji se eventualno dvoume oko kupovine istog.ja sam neko ko se jako brzo smori tehnikom.od dana kad sam ga kupio,pa sve do danasnejg dana sam tri puta seo za komp.BUKVALNO.ne prodje nijedan dan da na njemu ne provedem bar po 5-6sati.apsolutno sam odusevljen koliko je ovo upotrebljiva spravica.i najlepse od svega je sto mogu da se izlezavam na kaucu celo popodne kad se vratim sa posla,a da ipak visim stalno na netu.obe kamere su super,i ekran je isto super.svi oni koji pljuju po ekranu po meni preteruju.ko god da ga kupi,siguran sam da ce biti podjednako odusevljen kao i ja.jedina zamerka je da ima novijih igrica koje pomalo stekaju,ali vecina radi odlicno.i jos jednom da se zahvalim @dzenopoljcu,zato sto me je bas ovaj njegov tekst i ubedio da kupim isti.hvala dzeno,ziv bio! :)
a vi ostali kupujte...


Sent from my iPad using Tapatalk (http://tapatalk.com/m?id=1)

dzenopoljac
22-12-2013, 09:46
Nema na čemu ;) Iako je izašla retina, ja i dalje mislim da je ipad mini 1 best buy ;)

Kao što je 4s best buy među telefonima.

Miloshan
22-12-2013, 23:05
Podrzavam. Ipad mini 1 je best buy ! Samo verzija sa cellularom ovaj moj je samo wi fi i ponekad se zesce smorim. Mada za razliku u ceni moze se kupiti i polovna iphone 4 :).


Sent from my iPad using Tapatalk (http://tapatalk.com/m?id=1)

zule73
22-12-2013, 23:07
meni ni to ne smeta,zato sto tamo gde ga koristim ima uvek wifi-ja.


Sent from my iPad using Tapatalk (http://tapatalk.com/m?id=1)

Miloshan
22-12-2013, 23:10
Ja sam ga kupio jer sam i ja mislio da cu svuda imati wi fi signala medjutim gde god sednem ili ne radi internet ili je zakljucan ili slab protok nije to to...ili sam ja baksuz gde god sednem u bilo koji kafic wi fi ne radi :)


Sent from my iPad using Tapatalk (http://tapatalk.com/m?id=1)

zule73
22-12-2013, 23:11
ja sam samo na dva mesta stalno.ili na poslu,ili kod kuce.i na oba imam wifi.izem ti moj socijalni zivot.


Sent from my iPad using Tapatalk (http://tapatalk.com/m?id=1)

Miloshan
22-12-2013, 23:14
Da si ptica selica kao ja smorio bi se. I kao manu na ovo tabletu a to je jedino sto sam primetio je da slabije hvata signal interneta....sednem sa telefonom on hvata crticu, dve a sa tabletom ne hvata uopste moram da pridjem blize ruteru...to sam jedino primetio


Sent from my iPad using Tapatalk (http://tapatalk.com/m?id=1)

zule73
22-12-2013, 23:20
eto,to sam i ja primetio.ali nikada nisam imao konkretnih problema sa time,pa nisam ni pomenuo.sve se brzo otvara i skida,cak i na jednoj crtici.


Sent from my iPad using Tapatalk (http://tapatalk.com/m?id=1)

Miloshan
22-12-2013, 23:22
Nemam ni ja problema nego eto samo sam to primetio :) evo upravo koristim wi fi od nekog komsije na 1 sam crtici a ekstra radi. Samo youtube klipovi nikako. Ceka se po pola sata.


Sent from my iPad using Tapatalk (http://tapatalk.com/m?id=1)

GieM
24-12-2013, 00:43
Samo da vas podsetim da mozete koristiti 3g sa telefona + personal hotspot za internet ukoliko nemate iPad sa karticom.

Pridruzujem se misljenju da je iPad mini fantastican proizvod. Moj je na 6.1 + JB i ne pada mi na pamet da prelazim na iOS 7. I naravno da radi savrseno...

zule73
24-12-2013, 00:48
i moj je bio na 6.1 ali me je terao djavo da predjem..jbg...


Sent from my iPad using Tapatalk (http://tapatalk.com/m?id=1)

Miloshan
24-12-2013, 16:14
Ajde druze molim te sada detaljno objasni kako da koristim 3g sa telefona na moj ipad koji je samo wi fi verzija. To me bas zanima


Sent from my iPad using Tapatalk (http://tapatalk.com/m?id=1)

bbrks
24-12-2013, 16:16
Pa lepo ti je covek napisao.......personal hotspot, ne razumem sta se bunis.......

Miloshan
24-12-2013, 16:21
Ja se ne bunim uopste nego sam pitao da mi detaljno objasni jer ja to ne znam. Opusti se , sto si nervozan


Sent from my iPad using Tapatalk (http://tapatalk.com/m?id=1)

Vaskemld
24-12-2013, 16:24
Ajde druze molim te sada detaljno objasni kako da koristim 3g sa telefona na moj ipad koji je samo wi fi verzija. To me bas zanima


Sent from my iPad using Tapatalk (http://tapatalk.com/m?id=1)

Upalis 3g i e na fonu. Izaberes u hotspotu opciju Over WiFi( ne preko USB)!!! Onda na ipadu odes na wifi i nadjes wifi od iphona!!

bbrks
24-12-2013, 16:25
Nervozan, ne, boze sacuvaj, ajde pleaseee, lepo procitaj malo, sta znaci personal hotspot na iphoneu, kako se setuje i sve bez greske, samo malo napora, nista strasno :)

Miloshan
24-12-2013, 16:26
Sve je to ok samo sto nemam iphone :) probacu sa mojim blackberryjem ako hoce. Hvala u svakom slucaju.


Sent from my iPad using Tapatalk (http://tapatalk.com/m?id=1)

Vaskemld
24-12-2013, 16:32
Moze i android. A BB nisam koristio pa ne znam ;)

GieM
24-12-2013, 20:47
Jos jedan podsetnik...
Personal Hotspot nije aktivan sve dok se u General, Cellural Data Network, Internet Tethering ne popune parametri za 3g. Naravno, za aktiviranje Personal Hotspot-a, potrebno je ukljuciti Cellural Data Network i Wi-Fi.

iJova
04-01-2014, 16:18
Možda je poprilično stara tema, ali nema veze, moram i ja da ga nahvalim :D
Naime, iPhone prve generacije sam koristio tri godine i posle tog vremena mi je iOS prilično dosadio, hteo sam malo da promenim. I tako, predjem na android, kupim neki Samsung Galaxy w i počnem da ga koristim. Na početku mi je bio okej, ali sam video koliko je sistem nestabilniji i koliko telefon baguje. U medjuvremenu izadje iPad mini, i meni se baš svidi koncept iPada sa manjim ekranom, i nekako uspem da skupim pare u aprilu prošle godine i kupim ga. Od kako sam ga kupio, za računar jako retko sedam(a koristim iMac-a) tako da sam se bukvalno zaljubio u Mini. U medjuvremenu, meni crkne jedna baterija za samsung, pa crkne druga kineska i više mi dopizdi i kažem sebi da više neću da pipnem Android i uzmem sad 5s i ne pada mi na pamet da mi ikad više dosadi iOS a za to je zaslužan upravo taj mališa :D

zule73
04-01-2014, 16:32
to je upravo to!mini je zvanicno prva elektricna stvar u koju sam zaljubljen! :)

iJova
04-01-2014, 17:20
Dobro sad, meni nije prva, Apple te sam po sebi tera da se zaljubljuješ u njega(lakše bih se zaljubio u Appleov miš nego u MS-ov operativni sistem) ali je stvarno stvar koju baš mnogo koristim i medju omiljenim gadgetima mi je, a plašio sam se da će tablet biti bacanje para :)

Nenad Bugarcic
07-01-2014, 14:16
Au bre ljudi koliko je mene ovaj uredjaj odusevio! Ovakvo zadovoljstvo nisam osetio ni kada sam iMac uzeo ni 5s.. Ne ispustam ga iz ruku :)
Definitivno od sada samo cu da menjam mini za novije verzije a iphone necu da menjam dok ne crkne!


Sent from my iPad using Tapatalk

slovak84
07-01-2014, 15:40
Sto vise citam o ovom ipadu, sve vise razmisljam da ga kupim....:)

Sent from my Galaxy Nexus using Tapatalk

zule73
07-01-2014, 15:41
ma ne mozes nikako da pogresis. mnogo mocna spravica!


Sent from my iPad mini using Tapatalk

slovak84
07-01-2014, 15:42
To i gledam,svi ga samo hvale,dajte i nesto negativno o njemu...:)

Sent from my Galaxy Nexus using Tapatalk

zule73
07-01-2014, 15:43
pa jedino da lazemo! :) ja sam vec rekao,jedina negativna stvar je to sto neke besnije igrice umeju da stekaju na njemu.sve ostalo savrseno.


Sent from my iPad mini using Tapatalk

slovak84
07-01-2014, 16:00
Ja od igrica, jedino angry birds i ninja fruit, tako da to mi nije problem...:D Idem ja onda u potragu za minijem,pa javljam utiske....;)

Sent from my Galaxy Nexus using Tapatalk

vux90.vjovicevic
07-01-2014, 16:01
Na mini retini ne seckaju igrice :p

zule73
07-01-2014, 16:03
ovo nije tema za retinu! i tebi :P :)
ne zelim da navijam,ali imas kod @igne-a odlicnog minija.pitaj ga.


Sent from my iPad mini using Tapatalk

mmilos82
07-01-2014, 16:05
mini me oduševio, menjam ga za retina :)

zule73
07-01-2014, 16:07
uhh,to bih i ja..al sam kratak...


Sent from my iPad mini using Tapatalk

iLudak
07-01-2014, 16:11
Mini Retinu uzeti ili iPad Air? Koji pre? Uzmite u obzir da koristim D3GO...

zule73
07-01-2014, 16:14
pa ja o istom razmisljam dosta.s obzirom da mu je smanjen okvir cak i air moze da se drzi jednom rukom.i sto se tice filmova i neta,tu je u apsolutnoj prednosti.ali ako planiras da ga setkas po gradu i slicno,onda je ipak mini zakon...


Sent from my iPad mini using Tapatalk

iLudak
07-01-2014, 16:15
Ne planiram da ga nosim sa sobom, malo mi je to previse pozeraj.
Samo se dvoumim izmedju 16 i 32. Naravno samo WiFi model me zanima.

zule73
07-01-2014, 16:18
ja sam licno uporedjivao minija sa ipad dvojkom,i njega ne bih ni u ludilu uzeo,bez obzira na veci ekran.jednostavno je pretezak.dok je air vec druga stvar.stvarno teska odlika.mada blago nagonjem ka air-u.jedini je problem kada te neko pita sta ti je to a ti moras da kazes ajpeder...malo je pase..:D
edit.tu nemas sta da se dvoumis.prostora nikad dovoljno.ja sam moj od 16 jako brzo napunio...


Sent from my iPad mini using Tapatalk

iLudak
07-01-2014, 16:19
Kazem to je ajped samo i cao. Nebitno totalno :)

Boletinho
07-01-2014, 16:23
To i gledam,svi ga samo hvale,dajte i nesto negativno o njemu...:)

Sent from my Galaxy Nexus using Tapatalk

Evo jedna i jedina,CIJENA:)(mislim za ovaj ipad mini with retina)

slovak84
07-01-2014, 16:28
Ali ja nisam mislio na retinu.

Sent from my Galaxy Nexus using Tapatalk

zule73
07-01-2014, 16:28
decko je konkretno pitao za obicnog.a njemu je i cena skroz ok.za retinu se i ja slazem da malo preteruju,ali jbg...zivot surov!


Sent from my iPad mini using Tapatalk

Nenad Bugarcic
07-01-2014, 20:48
Ja sam se dvoumio izmedju mini retina i air.. Par dana isprobavao u istyle i definitivno se odlucio za mini! Hteo malo da sacekam da prodju ovi praznici(citaj-da krene posao ),kad neleteh na ovaj mini 64gb..bas za male pare i nisam mogao da propustim..bas je bio jeftin!
Mislim da je definitivno mini/mini retina dovoljan za sve ono za sta nama treba:net,filmovi,muzika..
I Igne mi rece da je velicina minija sasvim dovoljna,i definitivno je bio u pravu! Bas uvidjam da bih se zeznuo da sam uzeo Air! Mini mi je bas taman i mnogo mobilniji..i nisam morao novu torbicu da kupujem :)


Sent from my iPad using Tapatalk