PDA

View Full Version : iPhone 3GS 8gb 4.1 na neki visi softver



gusar381
15-11-2012, 18:58
GRESKA!!! Tel je 16gb, u naslovu sam slucajno napisao 8GB

Postovanje svim clanovima foruama, danas samo kupio doticni iPhone, i na njega hteo instalirati skype i jos neke aplikacije, ali on trazi da sa minimum 4.3 .Moje pitanje je ljudima koji su voljni i radi da mi pomognu kako mogu da predjem sa 4.1 na 5.xx softwer, a da pritom ne zakljucam telefon i ne napravim belaj :D ?

Da napomenem samo da je telefon trenutno otkljucan i dzilbrejkovan, a u cydi-i pise shs. (redom od 4.1 do 6.0 cini mi se)


Molim vas samo da me preusmerite na pravu adresu, i da mi kazete koliko je komplikovano to uraditi. (Znam da sam 1000-ti clan koji verovatno pita isto pitanje i izvinjavam se zbog toga!)

Puno pozdrava i VELIKO HVALA!!!

Babakaj
15-11-2012, 19:41
Imas sve na forumu. Prvo citaj pa postavi konkretno pitanje ako ti je nesto nejasno.

Boky
15-11-2012, 20:11
Ako je telefon sim free, onda bez problema mozes da odradis update na najnoviji iOS 6.0.1 (ukoliko ti ne treba jailbreak). Samo pre toga odradi backup na itunes-u jer se gube svi podaci, pa kad se zavrsi update, samo uradis restore from backup. A ako ti telefon nije sim free, onda ne radi update jer ce se zakljucati. U svakom slucaju, prelistaj forum da bi video kako se sta tacno radi, da ne bi nesto zeznuo.

dekimaks
15-11-2012, 21:20
Nece se zakljucati,moze sa se podigne i spusti bb,kao i da radi ultrasnow na 6.0.1. Jedino sto imas semi-jb,odnosno da bi sve radilo moras preko da ga palis(jedino ako si srecnik pa imas old boot)

vux90.vjovicevic
15-11-2012, 21:38
Modeli sa 8gb su svi new bootroom. :)

dekimaks
15-11-2012, 21:41
U pravu si nisam video...

vecamostar
15-11-2012, 21:42
Nece se zakljucati,moze sa se podigne i spusti bb,kao i da radi ultrasnow na 6.0.1. Jedino sto imas semi-jb,odnosno da bi sve radilo moras preko da ga palis(jedino ako si srecnik pa imas old boot)

Nesmije dirati bb ako je novi bootrom,sprzit ce ga

dekimaks
15-11-2012, 21:44
Moze,nece. To se odnosi ako ima novi cip,tj modeli posle ne znam napamet koje nedelje prouzvodnje.Ja imam kod kuce 3gs new boot i normalno ide ipad bb.

gusar381
16-11-2012, 10:28
Telefon je 16gb, slucajno sam u naslovu stavio da je 8gb. Zapravo ovde mnogo korisnih stvari moze da se nadje, ali sam njima pretrpan i ne mogu naci ono sto meni treba, takodje se korste skracenice koje ja ne znam sta znace.Hvala vam u svakom slucaju, a a ako neko bude rad da pomogne u smislu da se posveti konkretno mom slucaju, Hvala mu u napred!

gusar381
16-11-2012, 10:35
Zapravo situacija je sledeca...

Telefon nije sim free i bio je zakljucan na neku stranu mrezu
Sada je na softveru 4.1.1 i dzilbrejkovan je
U Cydi-i pise shs od 4.1 do 6.1

Ja bih zeleo da na njega instaliram 5.1


Da li ovaj klip odgovara tom poduhvatu, i da li se njime mogu rukovoditi?

http://www.youtube.com/watch?v=uvk5iVMiQks

Hvala ljudi!