PDA

View Full Version : ako Iphonu 5 pocne da se skida boja



swimmer
15-11-2012, 10:56
Evo mali savet sta mozete da uradite ako vasem Iphonu pocne da se skida boja, covek ga osmirglao i nije ispalo tako lose, za sada unikat :)


http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=g92_17ZtH9Y#!

rmilanovic
15-11-2012, 11:22
Pa da,platio sam ga 800eu,i cekam boja da se skine.
Ako kupite Bmw M5 2012to,i zariba motor,imate Bus Plus i sve ok.

Ma oni su otisli cao,ovo je sramota za njih..neko je stvarao godinama Apple firmu a indijanci ce je srusitu za kratko vreme..

cliosport24
15-11-2012, 11:32
aj ne palite se,to je kineska replika :-))

borisss
15-11-2012, 12:52
Ovo mi je skroz nerealno da covek rucno osmirgla telefon i da tako precizno odradi da nigde ne zakaci nego samo po ivicama skine boju i jos se tako sija...

HimeNP
20-11-2012, 02:05
nije ovo kineska replika. ovo je istina ja imam iPhone 5 iz Nemacke kupio mi stric i koristim ga vec 2 meseca, i zaista poceo je polako da se krza istina je

port
21-11-2012, 23:23
Neznam zasto svi pricaju da kosta 800eura kad kosta 605eura(apple.ch)
Kod mene su 3 komada jedan 40 nedelja,druga dva 41 nedelja proizvodnje i uopste nemaju ni jedan znak da su osteceni,cak sto vise ovaj moj nema ni folije niti neku drugu zastitu,a druga dva koja su suprugin i kcerin isto bez ogrebotine samo sto na njih ide prednja folija
;-)

gasmias
21-11-2012, 23:35
daleko je ch za vecinu ili previse kosta put ili necije cimanje..a ja sam licno video kada je kolega otpakovao crni ip5 da ja na jednom delu na zadnjoj ivici oguljena boja..i jos jedan crni sam video sa istim problemom, i na netu ima jos dosta primera..znaci ima propusta ali nije to nista strasno (a mozda i jeste, kada znamo koliko kosta, recimo 600e)..

port
21-11-2012, 23:55
Mozda ima ostecenih,citam i ja po netu ali u mom slucaju valjda imam srece tri komada bez mane .U nedelju mi stizu jos 3 bas me interesuje kakva ce mi sreca biti sad.
A svi mi sa EXYU prostora imamo nekog u Swicu pa i nije neki problem da ti prijatelj nabavi 2-3 il vise komada a i transport se lako resi,potrosis jos 10-20 eura i neki prevoznik ti to lepo prenese.
Mozda sam ja te srece pa mise kockice poklapaju,jos od prvog iPhonea,nekako sam naviko da nabavlam iz CH i dosad nisam imao problem uvek se snadzem,jer 200eur po telefon nije malo,a to sto nasi nabijaju cene e to....

MIX
08-12-2012, 01:11
Ovo sa guljenjem je ziva istina,nov sam uzeo,crni i cuvam ga kao malo vode na dlanu al posle 15 dana pogledam i na oborenim ivicama se vide sitne tackice kao iglom ubodene,boja se skida i ispod nje je svijetli aluminium,ma poludio sam,odmah ga prodao tako i uzeo nov bijeli,ne mogu da vjerujem da su ovoliko podbaciki na kvalitetu izrade,ipak je to uredjaj koji kosta 800e.

byMaX
08-12-2012, 05:01
kosta 600e...

i nekim ljudima se ne guli vec 2.5 meseca

iMorris
08-12-2012, 05:57
Da li Apple priznaje skidanje farbe pod garancijom? Ja sam negde procitao da ne priznaje, osim ako se telefon ne otvori u radnji i utvdrdi da je fabricki ostecen.

byMaX
08-12-2012, 08:02
da, priznaje

.stefan
08-12-2012, 13:08
iskreno ne vidim zasto bi priznavao? skidanje boje spada u ostecenja koja nastaju grebanjem...ako ne priznaju ogrebotine ne znam zasto bi priznavalj i guljenje koje nastaje istim? Nemojte se vi mnogo uzdati u to...

don_pavle
08-12-2012, 16:13
Ljudi,i ja imam crni,odmah sam ga spakovao u silikonsku zaštitu i izlepio folije,mirim se sa tim da će se možda izgrebati sam od sebe,a možda i neće,ne zanima me,do sledećeg ajfona,ne vadim ga iz zaštite,što manje znam,manje me glava boli...


Sent from my Don Pavle's iPhone 5 black using Tapatalk :D

Chuckie
08-12-2012, 16:15
Ovo sa guljenjem je ziva istina,nov sam uzeo,crni i cuvam ga kao malo vode na dlanu al posle 15 dana pogledam i na oborenim ivicama se vide sitne tackice kao iglom ubodene,boja se skida i ispod nje je svijetli aluminium,ma poludio sam,odmah ga prodao tako i uzeo nov bijeli,ne mogu da vjerujem da su ovoliko podbaciki na kvalitetu izrade,ipak je to uredjaj koji kosta 800e.


Imate temu za iPhone5 licna iskustva pa tamo fino obrazlozite. :)


Sent from my iPhone using Tapatalk

.stefan
08-12-2012, 17:26
telefon se sam od sebe ne guli! ko god kaze izgulio mi se sam od sebe ili laze ili se ne seca kad ga je izgulio! ima ljudi koji ga nose od kako je izasao a da se nije nijedna tackica "slucajno pojavila"

Mobtel063
08-12-2012, 17:28
Jbs tel koji platis 600-800€ i onda ga kuci cuvas u kojekakvim futrolama od30€. I vise ili lepis folije i kojekakve gluposti....
Gde su ona zlatna vremena kad smo imali nokiju i kad mi ispadne iz ruke dok setam i jos je ja sutnem ona se raspadne na delove...lepo je sastavim upakim i teraj dalje!!!
Sta bi se desilo da ovo cudo padne na plocice u kupatilu?

Nesmemo ga ni nositi u kupatilo kad tamo krenemo ko carevi peske?


Poslato sa ipad preko aplikacije Tapatalk HD

.stefan
08-12-2012, 21:52
I tad kad kupis telefon od farbanog aluminijuma isto se izljusti tako da...

nije ti adekvatno poredjenje jer tad nisi imao displej velicine tacne na telefonu koji moze da pukne pri svakom padu,nego si imao plasticnu nokiju sa monohromatskim displejom velicine prepelicjeg jajeta i molim te sta da se osteti na tom telefonu kada padne?

dolazite ovde i svaki drugi post je jebes tel za koji das 800e a koji...

pa sta biste vi,meso da tucate sa njim,a da mu ne bude nista?!
za mene je bahato bahatiti se nad stvari koja je toliko placena i ne ceniti ulozen novac...za mene je bahato koriscenje baciti tel svaki put na sto,dok je za nekog to sasvim normalno...e zato ce taj za koga je to sasvim normalno imati izguljen telefon kao podsetnik da se izivljavao nad njim...prosto,jednostavno...a kome cena ne opravdava kvalitet,molim lepo,neka srecu potrazi u plastici ili gumi posto aluminijum ne ispunjava kriterijum

Babakaj
08-12-2012, 23:18
E, nije aluminijum farban nego 'anodiziran'. Ta ista tehnologija je koriscena i na starijim generacijama iPod nanoa. Vecina vas je videla ovaj http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/9/9a/Ipod_nano.JPG/259px-Ipod_nano.JPG

Drugar ima ovakav sive boje koji se nigde nije ni ljusnuo. Star boga pitaj koliko. Mislim 6 godina.
Znaci ideja o anodiziranju je prilicno dobra ali to jednostavno nije dobro odradjeno na tim nekim telefonima gde se greske pojavljuju.
Ispravice na 5S opustite se :vb_kez:

komsa
08-12-2012, 23:23
hoce,samo sto ce taj (5S) kostati jos 200e + :)

mallena
08-12-2012, 23:28
Obrati te paznj na recnik:police:

.stefan
08-12-2012, 23:35
ljudi poenta price je da se telefon ne ljusti i ne ljuspa sam vec se grebe jer ga grebu...

@Babakaj: taj ipod je oblog oblika i ne moze na isti nacin da se izguli kao iphone koji je mogu reci ostar na tim problematicnim delovima...
nema tu popravke ako ostane isti koncept te tzv anodizacije i kod sledeceg modela...da stave sloj ne znam ni ja koliki dovoljno jako da se zagrebe opet ce se pojaviti prirodna boja metala...jedini nacin je da nadju leguru koja je crna i nju farbaju...to bi resilo problem

nemojte se opterecivati previse,telefon i izgleda i fenomenalan je u svakom smislu...;)

a u kvalitet izrade cete se uveriti kada uzmete telefon u ruke

Chuckie
08-12-2012, 23:37
E, nije aluminijum farban nego 'anodiziran'. Ta ista tehnologija je koriscena i na starijim generacijama iPod nanoa. Vecina vas je videla ovaj http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/9/9a/Ipod_nano.JPG/259px-Ipod_nano.JPG

Drugar ima ovakav sive boje koji se nigde nije ni ljusnuo. Star boga pitaj koliko. Mislim 6 godina.
Znaci ideja o anodiziranju je prilicno dobra ali to jednostavno nije dobro odradjeno na tim nekim telefonima gde se greske pojavljuju.
Ispravice na 5S opustite se :vb_kez:

Ja sam imao isti takav i nakon godinu dana nigdje alu nije progledao ispod boje, a nisam ga bas milovao. Ocito su srezali proizvodne troskove, sto rezultira smanjenjem kvaliteta i povecanjem profita. Jer kako drugo objasniti defektne telefone iz kutije i ljustenje farbe kroz par dana normalne upotrebe.


Sent from my iPhone using Tapatalk

.stefan
08-12-2012, 23:46
Voleo bih da mi se ovde javi jedna osoba koja je sigurna da je koristila telefon i da se sam od sebe izgrebao,bas bih voleo...ja tvrdim da je nemoguce da se izgrebe ako nije zakacen

a za defekt iz kutije si u pravu definitivno,tu nema sta da se prica...samo ne bih rekao za proizvodne troskove da su smanjeni,jednostavno kontrola kvaliteta je zakazala...i nisu smeli da puste to iz fabrike tako...nisu bili pripremljeni na vreme pocetka prodaje...
ovaj telefon je znatno kvalitetnije izrade od prethodnika,jer sv ovo spakovati da bude ovako kompaktno,tanko i lagano u kombinaciji sa unibody kucistem,stvarno za svaku pohvalu

don_pavle
08-12-2012, 23:50
@stefane brate,u pravu si,ja sam 4s nosio bez ikakve zaštite,ali bukvalno bez ikakve skoro 8 meseci,nigde pecku nije napravio dok ga nisam ispustio,tek tada se pojavilo fizičko oštećenje,kapiram da je i za ovaj telefon tako,ali nemam herca da ga nosim bez zaštite,valjda zato što mi je lakši i tanji i otkud znam,isprepadan sam svim tim pričama da je crni katastrofa,a neću uzeti beli pa neka se oguli ovaj ceo!


Sent from my Don Pavle's iPhone 5 black using Tapatalk :D

MIX
09-12-2012, 01:38
Ej ja ne znam zasto se Stefan ovoliko buni,ej druze guli se,ja sam se uvjerio i na mjestima gdje se pojavljuju tackice kao vrh igle su na oborenim ivicama prema ekranu,aj mi ti sad objasnjavaj kako je nemoguce a meni se desilo,i to ne jedna neko 7 tackica,koristi iphon od prve dvojke i cuvam svaki kao oci u glavi,samog ga stavljam u plisani dzep,ne dzim i okrecem po stolu,daj covjece pa ni meni nije drago sto je to tako al istina je,i to za 15 dana koristenja,a ostale sam nosao po godinu dana i nijedne crte nisu imali,al nijedan.Nevalja nesto i to je to,pa vidite da svi u svijetu to trube da se desava i sada mi treba da lazemo sami sebe.Dal je proust ili serija il ko zna sta mene je zakacilo,a i zasto bi uopste lagao,ne kontam.

.stefan
09-12-2012, 02:19
bunim se (tj ne bunim se, diskutujem , jer se to na forumu radi, zar ne?) zato sto pukim slucajem koristim isti telefon i evo vec ga nedelju dana skoro ne ispustam iz ruke i ne guli se...pojedinci ovde sa foruma ga koriste vec 2 meseca i ne guli se

kakve veze sa celom pricom ima to sto ti koristis telefon "od prve dvojke" ?

ja ni jednog trenutka nisam rekao da je nemoguce da se tackice stvore, moguce je naravno, ali se ne stvaraju same od sebe nego je jos neki faktor ukljucen...

ne poricem da je telefon izuzetno osetljiv, ali da se banalizuje stvar i kaze da je telefon nekvalitetan to ni u kom slucaju ne bi trebalo da se radi...

mala digresija na cuvanje telefona...ja sam jedan od svojih proslih telefona cuvao ko oci u glavi, bio mint sve vreme, desila se situacija ispao mi iz ruke i cap pukao ekran....drugi isto,situacija, cap, izgrizlo mi ga kuce....jbg gluposti se desavaju, nikad ne znas sta moze da se desi...

fanste
09-12-2012, 02:41
Ko je citao knjigu zna da je Dzobs jednom prilikom ofarbao sve masine u psihodelicne boje jer je tako pozeleo.. Posle su se masine kvarile i nastali milini problema.. Mozda je ovo sa farbanim telefonom Apple-ov dar Dzobsu.. Ipak su oni toliko jaka firma da propasti ne mogu nikada, a njima novac ne znaci nista, njima srce kuca samo za jabuku

.stefan
09-12-2012, 02:54
toliko im nista ne znaci da uopste nisu povecali cenu iphone-a ;)

belthazor2012
09-12-2012, 02:55
Nevezano za "ljustenje", naravno da mogu da propadnu. Nisu se ukrcali na pravi nacin u "GUI voz" ranih devedesetih i bili su na rubu propasti. Sledeci voz sa mobilnim uredjajima im je doneo najveci market cap na svetu a marginalizovao microsoft koji je bio bog i batina i sve to u periodu od 10-ak godina. Propadanje u njihovom slucaju ide mnoooogo sporije, ali je naravno moguce.

MIX
09-12-2012, 20:28
Rekao sam da koristim ipho od prve dvojke da ne pomislis da sam laik,a to da je najosjetljivi do sada je cinjenica,ipak mogo se malo vise povesti racuna za te novce i to je to.

fanste
09-12-2012, 20:39
Mislim da Apple ne moze propasti jer svakim proizvodom zadovoljnog kupca privlaci da ulazi u svet Apple i na drugim sverama. Mi smo ti zbog koga nece nikada propasti i ne treba.

Nazad na temu
Taj hemijski postupak koji se odigrava prilikom "farbanja" okvira je vrlo delikatna stvar. Svako ko se malo razume u hemiju zna da za tako neku reakciju moraju biti ispunjeni parametri i u samoj prostoriji gde se radi: temperatura, vlaznost, vreme trajanja postupka itd. A okolnosti u kojima je prva serija telefona izasla su nam dobro poznate.. Tako da verujem da telefoni koji trenutno izlaze iz fabrike su vise nego kvalitetno "ofarbani" :)

djoni1980
10-12-2012, 20:08
problem je u "debljini" metala i anodiziranog sloja koji se mere mikronima

.stefan
10-12-2012, 20:52
definitivno treba da sloj bude deblji,bar duplo

ibosko
17-12-2012, 01:28
Da li je rijesn problem sa ljustenjem tog metala posto ovih dana treba u telekom cg da stignu telefoni i namjeravam da ga uzmem pa da li da rizikujem i uzmem crni ili da se ne igram i uzmem bijeli?:) (iskreno crni mi je ljepsi...)

Silence
17-12-2012, 01:35
Ja imam oba i do sada se nista nije ogrebalo, oljustilo. Procitaj postove iznad, sve ti pise. Ako se cuva ne grebe se, ako rkces, normalno je da se unisti...


Tapatalk.

ibosko
17-12-2012, 01:40
pa bas zbog toga sto sam procitao pitam jer vidim da ima i onih koji ga cuvaju a ljusti se pa da pitam zna li se da li je taj sloj podebljan i da li je rijeseno ti :)

Silence
17-12-2012, 01:43
Ne verujem da je podebljan.. U mom slucaju je sve ok (za sada) a cuvam ga 60%


Tapatalk.

fanste
17-12-2012, 22:10
Stvarno steta za i5, sad sam se bas zagledao u savrseni aluminijum na okviru i4orke, savrsen osecaj dok prelazis prstom po okviru i u trenutku postaje čist i sjajan

A ne procenljiv dozivljaj kad od neke mrvice pomislis da je ogrebotina, predjes prstom i sve nakon toga nestaje

igoce
17-12-2012, 22:35
Jedini IP 5 koji sam drzao u ruci je bio crne boje star 14 dana i imao je vec ogrebotinicu na rubu,a covek vodi racuna o stvarima ...

ZELDA
26-12-2012, 06:33
Evo ja imam vec preko mesec dana crni i nigde ni tacka, sve radi savrseno.

cikajoca
26-12-2012, 11:45
Svi koji pišu da koriste iphon još od "neznam ti ja kad" trebali bi da se sjete kako je izgledala zadnja strana iphonea 3 ili 3 Gs posle par spuštanja na sto da ne govorim o pucanju donjeg dijela plastične poleđine ukoliko se malo jače stisne( recimo uspavate se a telefon u džepu kao ja :)). Ja sam kupio bijeli i nez obzira ga stavio i silikonsku oblogu. Ne možete zadržati nov izgled telefona a da ga koristite pa da je i od rosfraja, ukoliko se ne zaštiti nečim.


Tapatalk

technobuba
26-12-2012, 12:21
Cikajoca ;) svaka cast... Dobro si napisao... Ti si njega kupio a ne on teme ;) ne robujte stvarima... Bice sta biti mora, stvar se koristi i normala je to danima tragova... Nek se zdravo samo :) cheers


Sent from my iPhone using Tapatalk

bekilence
26-12-2012, 12:51
Ko sad kupi iP5, taj ce ga sigurno i prodati u roku od godinu dana, zato se i toliko cuva i lepi zilion folija da bi ga kasnije prodao u sto boljem stanju-kako bi dobili vecu kintu.
Druga stvar, kad das za telefon 600+ €
nije ti svejedno kad posle par dana koriscenja vidis ogrebotine od farmerki (dzepa) ili spustanja na sto..,a s'druge strane vidis nekog plastikanera od 100€ koji i posle godinu dana izgleda k'o casa..

cikajoca
26-12-2012, 13:07
To baš i nije tako. Plastikaner od 100. € posle godinu dana korištenja u 95%slučajeva nije više nizašta. Što se iphonea tiče, taman da ga ne raspakuješ, posle godinu dana to je polovan komad elektronike i samim tim i manje vrijedan. Razlika u novcu koju bi dobili za takav i drugi na kome se vide tragovi korištenja je taman tolika koliko vrijedi to što ste koristili uređaj godinu dana. E sad, druga je stvar što živimo u siromašnom dijelu svijeta pa nam je svaki dinar važan:(


Tapatalk

bekilence
26-12-2012, 13:24
Kad sam poredio plastikaner i iP, nisam mislio na cenu nego na fizicku izdrzljivost. Sam si rekao na sta lici 3g/3gs nakon malo nepaznje, tipa legnes na njega i puca kod konektora, 2 puta ga spustis na sto i odma se vide tragovi..kapiras?
A ne mozes sigurno iste pare dobiti za telefon sa zdravim ledjima i sa naprslim.. :)

no1livz4ever
26-12-2012, 13:40
Treba cuvati tel. Mada, stvarno ne treba robovati spravama. One su tu da mi budemo srecni, a ne obrnuto, da ti brines da li je sprava ogrebana. Komad aluminijuma i stakla. To je kao sa kolima. Prva ogrebotina je uzas. Dvadeset i peta - svejedno.

bekilence
26-12-2012, 13:45
Apsolutno, tako bi i trebalo da bude, ali kao sto rece @cikajoca svaki dinar nam je vazan pa se strecamo oko svake ogrebotinice..

no1livz4ever
26-12-2012, 13:47
Ma naravno, stoji sve to. Ali opet, posle 1-1,5g, razlika je 20-30 evra. Taman koliko kostaju dobre folije ;-)

mekjuser
27-12-2012, 22:42
Kupis vec izgreban po nizoj ceni i onda se ne strecas, ne uzimas folije i normalno ga koristis ;)

iMorris
28-12-2012, 01:39
Za ogrebotine sa strane ne pomazu ni folije...

jovica1
28-12-2012, 17:32
Meni su najsmešniji oni što ga prodaju u "mint" stanju.Čak i ne znam šta znači ta reč,možda je stranog porekla jer je ranije nisam čuo.
Star 5 dana i 5 meseci to više nije nov telefon i ne bi trebalo odskakati sa cenom jer telefon je polovan čim ga iznesete iz radnje.

Sent from my XT910 using Tapatalk 2

alija092
28-12-2012, 17:57
hahaha svakakvih postova ovde ima :D '' guli se sam od sebe'',smesno.. Kako moze sam od sebe da se guli ? kupis tel ostavi ga mesec dana u fioku nemoj da ga diras,posle mesec dana ga uzmes on se ogulio po ivicama,jel to ? :))

Chuckie
28-12-2012, 18:05
Misli se guljenje od savljanja u dzep farmerki bez kovanica, kljuceva i sl.

alija092
28-12-2012, 19:22
salim se malo,nzm posle 1-2 godine koriscenja bez fatrole,folija , al` i tad ako bude tragova to je sigurno grebanje..

iMorris
28-12-2012, 19:53
Svaki kontakt sa necim malo tvrdjim stvarima dovodi do grebanja.

Serbiaman
29-12-2012, 01:58
da ali kada otpakujete vakum i vidite ogrebotine sta onda?se ogulio u kutiji:D

fanste
29-12-2012, 11:11
Vrlo moguce :) Seticemo se 4 i 4s i njihovog celicnog okvira koji se ne guli

Rashko
05-01-2013, 15:25
Evo vi sto pricate kako se iphone guli.. Pogledajte sta covek radi sa iphonom i samo ga obrise i nigde nema ogrebotine na ledjima ni na ekranu.. Tako da molim vas bez vise glupog komentarisanja...
http://m.youtube.com/watch?feature=related&v=k2BxL0nRDlY#

I evo sada vidite da oni koji kazu da se gule ledja i slicno da ocigledno ne poseduju iphone 5..:) mislim da je ovaj snimak objasnio..:)

Chuckie
05-01-2013, 15:28
Evo vi sto pricate kako se iphone guli.. Pogledajte sta covek radi sa iphonom i samo ga obrise i nigde nema ogrebotine na ledjima ni na ekranu.. Tako da molim vas bez vise glupog komentarisanja...
http://m.youtube.com/watch?feature=related&v=k2BxL0nRDlY#


PongorONE (http://www.youtube.com/user/PongorONE) 14 hours ago (http://www.youtube.com/comment?lc=0u28m_8tMmA8LwGTTXgauGk8WyY67HCZMJdMKO6 XYaw)
im harder scratching my balls than this guy his iphone

::lol::





http://www.youtube.com/watch?v=OSFKVq36Hgc

PublicEnemy
05-01-2013, 15:57
Covek radi scratch test u At&t radnji, objasnio je neke stvari:)))



http://www.youtube.com/watch?v=GxFx3xktAbQ

davor
05-01-2013, 15:59
To su gluposti , imam ga 2-3 meseca i svi ćoskovi su pobeleli
Znaci guli se i kraj

Vise ga ne pazim i boli me uvo moze i ceo da se oguli al ga necu menjati

Rashko
05-01-2013, 16:00
I nigde ogrebotine..:)

3gs
05-01-2013, 17:17
Meni su najsmešniji oni što ga prodaju u "mint" stanju.Čak i ne znam šta znači ta reč,možda je stranog porekla jer je ranije nisam čuo.
Star 5 dana i 5 meseci to više nije nov telefon i ne bi trebalo odskakati sa cenom jer telefon je polovan čim ga iznesete iz radnje.

Sent from my XT910 using Tapatalk 2

Svaka ti je Njegoseva! Ja tu ne bi dodao nista!
Ja bi takve oglase brisao...jer to ne moze biti nov telefon! Lepo slike stavis lepo ga slikas....
Slike vise od 1000 reci govore!
I5 potpuno se isto sa strane grebe kao i4 i i4s
Isti alu samo farban :P


Poorato sa mog ajfona 4s koristeci tapapiskalo!

Sandi
05-01-2013, 22:25
Ja koristim i5 vec 20-ak dana bez ikakve zastite na bocnim delovima. Imam samo folije i to one najjeftinije od 1€, nema ni jedne jedine tackice. Nosim ga sa kljucevima u dzepu, ispao mi na plocice jednom itd... Ima nekoliko crtica od kljuceva ali samo po folijama. Necu da kazem da lazu ljudi kojima se ljusti i grebe ali mislim da je takvih jedan jako mali procenat i jednostavno nisu imali srece...

davor
05-01-2013, 22:26
I meni se nije gulio prvih 20 30 dana
Videces ,zagledaj malo coskove

Sandi
05-01-2013, 22:31
Nisam napisao post da bih eto tako samo nesto napisao... Ja sam bio spreman na guljenje i nije me briga jer sam hteo crni model i kraj. Napisao sam post jer ja nisam korisnik koji telefon, od kog se u retkim trenucima odvajam, drzi pod staklenim zvonom i pazi ga kao malo dete vec ga jednostavno koristim... U kolima mi stoji u pepeljari i drlja o tvrdu plastiku a svaki dan tamo provede po nekoliko sati, kad nije tamo onda je u dzepu sa kljucevima... Pa negde bi se do sad pojavila bar tackica jedva primetna, zar ne?

Kad kazem u pepeljari naravno da mislim na praznu :D

davor
05-01-2013, 22:34
Tacno da se i oguli ceo da samo ostane ekran ja ga necu menjati.

jovica1
06-01-2013, 00:32
Onaj lik sto ga guli na klipu,da je to uradio u nekoj radnji kod nas morao bi a ga kupi.A i tamo ga verovatno niko nije spazio,cuje se zagor u pozadini.Sigurno su imali guzvu inace bi ga neko,bar mislim da bi.

Pavle
06-01-2013, 12:42
Ma on to radi na tudjem telefonu( ne na svom )
I bas ga briga...;)


Tapatalk

Brabus
06-01-2013, 12:51
Lakirani aluminijum je mudro rjesenje, da je steve jobs ziv ne bi bilo takvih gluposti

.stefan
06-01-2013, 15:36
problem je u samom aluminijumu koji je sam po sebi mekan materijal i lako podlozan savijanju,tj lako se oblikuje...kao i ta njegova prirodna siva boja u ovom slucaju isto pravi problem...jbg

jovica1
06-01-2013, 21:15
Problem je:napraviti telefon da se svima svidi.

Zexx021
07-02-2013, 20:14
Kako vam se drzi iPhone 5? http://www.youtube.com/watch?v=UB_msWyQW6E evo jedan review bele petice posle 4 meseca,steta sto nije radio review crne,mogu da zamislim kako izgleda. Jedini razlog koji me je odbio od kupovine iPhone 5 jeste to guljenje,ne mora da znaci da ce se oguliti odma,posle mesec 2,ali ce se oguliti kad tad u roku od 6 meseci. Verujem da ce se i moj iPhone 4s oguliti od skidanja bumpera itd,ali barem je tu sivo pa se to nece videti. Pa eto,podelite slike petice ako vas ne mrzi :)

.stefan
08-02-2013, 20:32
nema potrebe da dupliras post u dve teme

jovica1
13-02-2013, 18:12
zbog ove teme su poceli da podaju crne tj moguca zamena za beli

brunash
13-02-2013, 20:48
Mogu da menjaju koliko hoce, ja moj crni ne bih menjao za beli nema sanse.Pa normalno da ce da se skine farba ako ga habas i ne cuvas.Ja svoj telefon cuvam, ne robujem mu, ali jednostavno volim da imam sve uredno.Drzim ga u silikonskom caseu i onda ga tako stavim jos i u koznu torbicu futrolu i nema brige.

Serbiaman
13-02-2013, 21:10
Ma ja moj black nikad ne bi menjao pa cak iako se oguli :-) imam samo foliju za ekran i nista vise....za sada evo skoro 2 meseca nema tackicu na sebi !


Sent from my cool iPhone 5 using Tapatalk

Jedino oko srafova je malo otpala farba ali ne primeti se :-)


Sent from my cool iPhone 5 using Tapatalk

jovica1
15-02-2013, 03:16
Mogu da menjaju koliko hoce, ja moj crni ne bih menjao za beli nema sanse.Pa normalno da ce da se skine farba ako ga habas i ne cuvas.Ja svoj telefon cuvam, ne robujem mu, ali jednostavno volim da imam sve uredno.Drzim ga u silikonskom caseu i onda ga tako stavim jos i u koznu torbicu futrolu i nema brige.

Pa nije bas i da mu ne robujes,samo jedna pa jos jedna zastita.Dobro da ga posle ne stavljas u kofer.
Poslednje dve godine nisam stavio nista na telefon,bio on ip4,s2,xt910...Najteze bih podneo da kupim neku futrolu ili bumper od 50-60 evra i zaboravim telefon u kaficu ili sl.Aj sto bi se nervirao zbog telefona nego i zbog dodatne opreme.

Sent from my A500 using Tapatalk HD

brunash
17-02-2013, 17:37
Kakav kofer covece?O cemu ti pricas? Ja sam oduvek telefone nosio u futroli i svaki sam cuvao, jednostavno vodim racuna o stvarima.

ChobbyNS
17-02-2013, 18:11
Moze da se vodi racuna o njima i bez dodatne zastite.
Ja za 3 godine nijedan telefon nisam ostetio a nikakve futrole i maske nisam stavljao,a vala sam izmenjao 20-ak telefona.
Jednostavno ruzi telefon,kakva god zastita bila.

Sent from my Nexus 7

brunash
17-02-2013, 18:35
Ok, mozda je tebi ruzno, meni nije, ja oduvek nosim telefone u futrolama a imao sam ih takodje gomilu, stvar ukusa, meni se licno svidja kad imam lepu futrolu i dobar telefon.

jovica1
18-02-2013, 23:49
U pravu si,svako ima izbor

Sent from my A500 using Tapatalk HD

michael clayton
27-02-2013, 23:11
Da li ima da se kupi negde neka folija koja pokriva i ove ivice sto se gule. Kupio juce tel,vec dve tackice imam,nemam pojma kako su nastale.

Silence
27-02-2013, 23:42
Imas na forumu u oglasima


Tapatalk.

michael clayton
27-02-2013, 23:53
Znam da ima u oglasima,ali me zanima da li te folije recimo full body pokrivaju ove ivice sto se najvise gule,meni za ekran i za pozadi i nije potrebna folija,mislim ako one bocne pokrivaju celu bocnu stranu od ekrana do zadnjeg dela ukljucujuci i ivice uzecu ceo komplet i zalepiti,ali necu ako ne pokrivaju.

skiper
28-02-2013, 00:18
Pokrivaju samo ravni deo sa strane, ne i te zaobljene ivice sto se gule.


Sent from my iPhone_5 using Tapatalk

michael clayton
28-02-2013, 01:09
Pa to sam i mislio. Najvazniji deo nisu obuhvatili. Ma nek se guli sta da mu radim.

Silence
28-02-2013, 01:45
Pa stavi crni tanki bumper i bice ok.. Ledja ce ostati slobodna...


Tapatalk.

alija092
28-02-2013, 01:47
Pa stavi crni tanki bumper i bice ok.. Ledja ce ostati slobodna...


Tapatalk.


Upravo sam to hteo da mu kazem

jovica1
28-02-2013, 18:08
pobajte da ga izlakiraate tamo gde se najvise guli

ibosko
28-02-2013, 20:51
Pokrivaju samo ravni deo sa strane, ne i te zaobljene ivice sto se gule.


Sent from my iPhone_5 using Tapatalk

Ja sam uzeo best skins kod momka sa foruma i prezadovoljan sam, jeste da ne pokrivaju dio koji se guli ali meni je tel bijeli tako da mi nije problem... Svaka preporuka

skiper
28-02-2013, 20:57
Imam i ja te folije, dobre su i moj je beli pa zato i nije problem, drug ih ima na crnom ali taj deo gde ne pokrivaju mu je malo izguljen.

int
06-03-2013, 23:26
Da li je pametno uzimati bumper kako bi pokrili bas te krajeve i nece li mu isti skinuti jos farbe?


Sent from my iPhone 5 using Tapatalk

Serbiaman
07-03-2013, 01:50
Pa neznam video sam dosta telefona koji imaju bumper ali oni ga bas izgule jos vise tako da sto se mene tice nije bas pametno uzeti bumper :-)


Sent from my cool iPhone 5 using Tapatalk

Paranormal
07-03-2013, 01:52
Ma... selote(j)p lepo stavite na te ivice i kraj price. :D

stefaneli
12-03-2013, 20:54
Da li je pametno uzimati bumper kako bi pokrili bas te krajeve i nece li mu isti skinuti jos farbe?


Sent from my iPhone 5 using Tapatalk

Vezano za bumper, iz licnog iskustva mogu da kazem da i nije neko resenje. Ja sam imao na i4 bumper, od kako sam ga izvadio iz kutije. I nakon par meseci nosenja, power dugme i na jos par mesta na metalnom delu kao da si smirglom gulio. Verujem da bi se na petici jos vise videlo na dugmetu.
A sto se tice, petice, opet iz licnog iskustva, pao mi je sa kreveta na pod bez ikakve zastice i stvorili se mali sitni zarez na ivici. Ne primecije se mnogo ali kada se zagledas, vidi se. Ruzno je posto je svetliji metal(aluminijum) ispod, pa se zato primeti. One price "sam od sebe se ogulio" ne piju vodu, ali da je "svilen" vala jeste. :D Pre ovoga sam primetio jos jednu tackicu, bukvalno minijaturnu na jednoj ivici, ali verujem da je to normalno. Koristim ga bez zastite, ne sada bas sa kljucevima u dzepu, ali ga nosim po zdepovima, spustam na sto itd...
Toliko od mene, i kao sto rekoh sve iz licnog iskustva... :D

MILJAN
29-03-2013, 16:01
Farba se skida i bez grebanja tj. habanjem o odecu...Ali na nekim primercima se ne skida uopste..Licno sam se uverio...Tako da im je tu propust..


Sent from Apple iPad 4

dzenopoljac
29-03-2013, 16:32
Evo ja koristim crnu peticu već tri meseca (USA model) i imam par jedva primetnih tačkica za kohe sam sam kriv.

igor11
29-03-2013, 16:48
@dzenopoljac
to sto se tebi ne skida fabra, ne znaci da se i drugima ne skida... apple je napravio kardinalnu gresku sa alu ledjima i farbom na istoj.. mislim da ce se sve to popraviti na 5s, ako i dalje ostane ista situacija, onda apple ima ozbiljan problem u testiranju svojih uredjaja pre pustanja u promet..

3gs
29-03-2013, 16:51
ja potvrdjujem da se stvorile niotkuda te tackice...

zao mi je sto sam to na svojoj kozi osetio i sto nisam uzeo beli...
na belom nema toga

dzenopoljac
29-03-2013, 16:54
@igor11: Ja tebe ne razumem. Samo sam istakao iskustvo sa američkim modelom. Pomislio sam da je situacija malo bolja sa novijom serijom za američko tržište. Nisam rekao ništa u odbranu Apple-a jer i ja mislim da je ovo prilična bruka za njih.

igor11
29-03-2013, 16:58
nisam ja ni rekao da ti branis apple, samo da nisi objektivan u svom postu.. normalno je da ces izneti primer na licnom iskustvo, ali to ne vazi generalno za iP5 crni jer iphone 5 generalno ima problem sa skidanjem farbe.. samo to..

shusha
29-03-2013, 17:24
Ja nosim crni oko mesec dana bez bilo kakve zastite i sav je se ogulio, kako ce da izgleda za godinu dana ne smem ni da pomislim! ;(

3gs
29-03-2013, 17:29
Kako ce izgledati... Pa izguljeno skroz :D
Uzmes smirglu i izjednacis
Hehe tako sam radio na iphone 2g cela metalna ledja
I na 3g onaj metal okolo :D
Home made :)

bejbe
29-03-2013, 17:52
Ja svoju crnu peticu u silikonskoj futroli furam, 2 meseca uspesno bez tacke .. Ispadao mi je itd , nista se nije ogulilo..


Sent from my iPhone using Tapatalk 2

shusha
29-03-2013, 17:54
Meni nema smisla stavljati ga u nekakve futrole!

bejbe
29-03-2013, 17:55
Pa ni meni, lepši je bez, ali da mi se grebe posle 2 meseca koriscenja neka hvala .


Sent from my iPhone using Tapatalk 2

Baraba
29-03-2013, 18:35
Ni ja ne volim da imam izgreban, ne telefon nego bilo sta. Nema veze da li je telefon, auto, patika itd. jednostavno mi bode oci i ne svidja mi se. Stvarno ne kapiram ljude koji nose ključeve u istom džepu sa fonom.
Ja sam kupio fon, ne on mene, to je tacno, bas zato ga cuvam sto sam ga ja kupio i nisu mi pale sa neba pare niti mi dali mama i tata.
Verovatno nekom ne smeta da ide prljav ili pocepan, nekom smeta i nece to sebi dozvoliti.
Svakako ja sam za neke dobre folije full body sa svih strana, ne volim futrolu ni bamper jer ga udeblja.


Sent from my iPhone using Tapatalk

3gs
29-03-2013, 18:37
kupis iphone 5 zbg dizajna i onda ga zacrnis nekom plastikom ili jos gore nekim silikonskim sr.njem...

ako ikada budem ponovo uzimao i5 to ce biti samo beli...

potpisujem da je crni nevidjeno lose napravljen! I jako ruzno izgleda kada se pojave tackice...

jos kada ti se na ruci pojavi neka tackica svetlucava bolje ne gledaj u iphone...

ko ne veruje neka kupi pa ce se uveriti...

Baraba
29-03-2013, 19:02
kupis iphone 5 zbg dizajna i onda ga zacrnis nekom plastikom ili jos gore nekim silikonskim sr.njem...

ako ikada budem ponovo uzimao i5 to ce biti samo beli...

potpisujem da je crni nevidjeno lose napravljen! I jako ruzno izgleda kada se pojave tackice...

jos kada ti se na ruci pojavi neka tackica svetlucava bolje ne gledaj u iphone...

ko ne veruje neka kupi pa ce se uveriti...
Ne volim te plastike i futrole, samo folije, BodyGuardz full body i zdravo, sve zaštićeno i telefon nije izgubio na dimenzijama.

bejbe
29-03-2013, 19:03
Da te folije su skroz dobra stvar .. Samo ja sam smotan to da izlepim na telefon :)


Sent from my iPhone using Tapatalk 2

skiper
29-03-2013, 19:13
Ne vidim da je 5-ica ruznija u bumperu, imam onaj skroz tanak bumper i bas je dobar, a i bolje lezi u ruci sa njim nego bez icega, mnogo mi kliza iz ruke kada nema nista na sebi, ali ok, svako ima svoje misljenje.

hellfire85
29-03-2013, 19:32
ljudi,
bestskinsever (full body) + neka kozna futrola (ili eventualno neki ultra thin case) i vozi.. najprakticnije resenje sto se tice zastite i "funkcionalnosti"..

shusha
29-03-2013, 19:39
Ma nista bre i tacka ;)

3gs
29-03-2013, 19:52
Ma kakve plastike bumperi gume
Folija je zakon ako zelis zastititi nesto :)
A onaj koji misli da ga lupa neka kupi apple 3310 :)

skiper
29-03-2013, 22:02
Ne mora da ga lupa ali moze slucajno da ispadne, desava se.

iAlfa
29-03-2013, 22:26
Koristim intezivno iPhone 5 crni vec vise od 3 mjeseca bez ikakve zastite i jedino sa cega se malo skinula boja su dva srafcica na dnu, ostalo je sve bez ogreborine ili tackice. Uredjaj je kupljen u T-mobile CG. Cijeneci ostale komentare izgleda da se problem skidanja boje javlja od serije do serije.

igor11
29-03-2013, 22:27
mali off.. samo da se izvinim svim prisutnim ucesnicima na ovoj temi a posebno korisniku bejbe koji je dobio upozorenje zbog mene, a nije on zasluzio.. ako neko treba da dobije zutu kartu, onda sam to ja.. jos jednom sorry za off..

Chuckie
29-03-2013, 22:30
Jel iko stisnuo mu*a da ispolira telefon? :D

bejbe
29-03-2013, 22:31
Hvala za ovo izvinjenje, nema potrebe stvarno, diskusija je diskusija,jedna opomena gore dole :) sve najbolje. Izvini i ti, ako sam te necim uvredio.


Sent from my iPhone using Tapatalk 2

dzenopoljac
29-03-2013, 22:47
Off: Drago mi je kad vidim da ljudi ovako završe raspravu ;)

MILJAN
30-03-2013, 12:37
All we need is love ..lalalalalala. :D


Sent from Apple iPad 4

MajX
01-04-2013, 04:25
Jel iko stisnuo mu*a da ispolira telefon? :D

Jesam ja kod druga jedno,on je inace zlatar pa mi je to hirurski precizno odradio i izgleda prelijepo,nalijepicu slike kad stignem da ga slikam jer sam ga prodao... :)

bejbe
01-04-2013, 17:19
Aj plz okači, živo me zanima kako na crnom stoji kad su ispolirane strane :)


Sent from my iPhone using Tapatalk 2

dzenopoljac
01-04-2013, 17:22
Ovo bih i ja voleo da vidim :)

MajX
01-04-2013, 17:26
http://hexus.net/mobile/news/apple/43065-is-apples-iphone-5-fully-assembled/
od prilike izgleda,samo sto je meni nekako sjajnije malo,ali i pocrni brzo,tj potamni,valjda usled oksidacije ne znam bas tacno

bejbe
01-04-2013, 17:29
Ne deluje lose uopste.. :)


Sent from my iPhone using Tapatalk 2

MajX
01-04-2013, 17:31
ljepse je uzivo ali mnogo,jos ako neko ima mogucnost da rodizuje(da ga oblozi rodijumom) to je prava stvar,meni se to nije isplatilo jer bi me ispalo skoro 200e rodiranje :D

bejbe
01-04-2013, 17:32
Uuuu, usi *****aju ..


Sent from my iPhone using Tapatalk 2

.stefan
01-04-2013, 17:44
ja bih razmisljao ovo da uradim tek ako bi mi se telefon skroz ogulio pa bi postao odvratan....znaci ni u kom drugom slucaju...koliko god ovo dobro da ispadne meni to vise nije isti telefon...meni se crni ip5 najvise i svidja zbog ovih ofarbanih ivica, koje ne bih menjao zaista...hvlaa bogu moj se drzi dobro jos uvek...

MILJAN
08-04-2013, 01:15
Ovaj moj je star 4 meseca,sav je ischukan..ali nije se oljushtio

http://img.tapatalk.com/d/13/04/08/apypagyn.jpg
http://img.tapatalk.com/d/13/04/08/ubyre4eb.jpg



Sent from iphone 5

iMorris
08-04-2013, 01:18
Pa ne moze beli da se oljusti jer na njemu aluminijum nije farban ;)

hellfire85
08-04-2013, 01:33
beli je super...sa crnim je opste veselje..

MILJAN
08-04-2013, 02:51
Pa ne moze beli da se oljusti jer na njemu aluminijum nije farban ;)

Jeste


Sent from Apple iPad 4

.stefan
08-04-2013, 03:06
ja ne bih menjao crni za beli nikako...no to je manje bitno koliko cinjenica da su oba premekana, tj da je aluminijum premekan i time pogresan izbor materijala...jer vrlo lako katastrofalno ruzne i duboke ogreborine nastaju,kao ova na slici iznad,ali opet sa druge strane sa drugim materijalom ne bi bili toliko lagani...nesto dobijes, nesto izgubis

pravi potez ce da bude ako/kada nadju leguru koja je cvrsta, a lagana...

igor11
08-04-2013, 03:08
Postoji.. Zove se TITAN :)

hellfire85
08-04-2013, 03:10
...i kosta boga oca! :)

MILJAN
08-04-2013, 13:35
Titanium.. Stelt avioni tipa black bird.. ;)


Sent from iphone 5

MojTata
09-04-2013, 18:55
Mislis
http://touch.dailymotion.com/video/xn5e59_david-guetta-titanium-feat-sia_music
:)

Chuckie
09-04-2013, 19:30
Jao zamisli kad bi iPhone6 bio od titaniuma, a staklo neko Gorila30 nelomljivo. :vb_kez:

Biciklo od titaniuma se podigne sa 2 prsta.

MajX
09-04-2013, 19:37
Jeste,nego sto bi firma propala,kome bi prodavale displeje,ledja itd? :)

Marko70
14-05-2013, 11:33
Znaci zakljucak je da nema "leka" za crne petice,gule se i tacka!

darkonda
14-05-2013, 12:27
Ima leka, crna silokonska futrola i uzivaj :D al vec par dana se kolebam da ga prodam i uzmem 4s. Smeta mi jako sto ne mogu da ga nosim bez silikona.

Chuckie
14-05-2013, 13:17
Jeste,nego sto bi firma propala,kome bi prodavale displeje,ledja itd? :)

Koja firma? Apple, niti jedna druga firma koja proizvodi telefone ne prodaje displeje, leđa, kućišta.


Ima leka, crna silokonska futrola i uzivaj :D al vec par dana se kolebam da ga prodam i uzmem 4s. Smeta mi jako sto ne mogu da ga nosim bez silikona.

To nije lijek, to je skrnavljenje izgleda telefona.

darkonda
14-05-2013, 13:28
Znam i u pravu si. Ali kad neato platis 400+ e, ne mogu da dozvolim da se tek tako unisti. U oba slucaja ces skrnaviti izgled telefona, bilo da se izguli ili da je u futroli.
Ja sam ovaj telefon kupio sa namerom da konacno imam neki telefon barem 2-3 godine, bez zastite neke to necu uspeti :)

mmilos82
14-05-2013, 13:38
Meni se i pored svih zastita javile 4 tackice/guljenja :(

skiper
14-05-2013, 13:40
Ma dzabe sve zastite, folije sa strane, napred i pozadi+maskica i opet izguljen, a nikad pao ili tako nesto!!!

markotak
14-05-2013, 13:51
skiper, pa to ti je od tolike zastite...:P, njemu su najosetljivije ivice, a za njih je najbolji bamper, ja koristim telefon bez icega na njemu, povremeno stavim bamper, ali zato ga nosim u torbici u posebnom odeljku, a kuci i na poslu je na stolu i ne brinem da li ce mu biti nesto.

darkonda
14-05-2013, 13:51
Ima i moj male bele liniji e po coskovima ali nisam ga novog kupio i nije od pocetka bio u nekoj ovakvoj zastiti koja prelazi preko coskova. Mislim da se u ovakvom cudu moze lepo sacuvati 19822

hellfire85
14-05-2013, 13:52
Meni se i pored svih zastita javile 4 tackice/guljenja :(
takodje...jos koristim bestskinsever, i nosim ga u koznoj futroli, nikada ne spustam direktno na sto, itd...i povrh svega toga ima neke sitne tackice, na obodima uz samu ivicu..a najgore od svega je to sto ne mogu sebi da objasnim odakle su se stvorile..e to me ubija..
ne vredi, najbolje pomiriti se sa tom cinjenicom i to je to..sta da se radi... "life goes on.."

edit:
a da, da dodam...cak mi se od one pull trakice za izvlacenje telefona iz futrole, ispoliralo na po 2 mesta (napred/nazad), i sada tu stoji trag od ivice trake (a u futroli ga nosim nekih mesecak dana, mozda nema ni toliko)...uzassss....

skiper
14-05-2013, 14:05
Sada je u bumperu a i od njega se pojavljuju neke tackice.

mmilos82
14-05-2013, 15:09
Ma ko mu je.e kevu, necu da mu brinem... Nek se guli :)

kruska512
14-05-2013, 16:18
..a najgore od svega je to sto ne mogu sebi da objasnim odakle su se stvorile..e to me ubija..

edit:
a da, da dodam...cak mi se od one pull trakice za izvlacenje telefona iz futrole, ispoliralo na po 2 mesta (napred/nazad), i sada tu stoji trag od ivice trake (a u futroli ga nosim nekih mesecak dana, mozda nema ni toliko)...uzassss....

:O Bas je greota slusati price korisnika i gledati slike petice nakon koriscenja od svega nekoliko meseci. Mislim da su preterali sa osteljivoscu materijala i definitivno otisli korak u nazad u odnosu na 4/4s. Bacite pogled na ovaj tekst. http://blog.gsmarena.com/apple-iphone-5-vs-iphone-4s-wear-and-tear-comparison-glass-beats-aluminum/

komsa
14-05-2013, 16:44
nemojte se zanositi titanijum-om.....isto spada farba i jako se vide ogrebotine...........tema je vrlo poznata iz proizvodnje satova.Čelik je i dalje najizdrziviji ali je i težak tako da pravog resenja jos uvek nema.............

igne
14-05-2013, 16:56
iPhone 4S je keva.

kruska512
14-05-2013, 17:05
Slazem se, a koliko je samo javnost docekala na noz cetvorku kad se pojavila sa tim dizajnom. Tezina je nikakav problem za toliko, po meni. Lakse je zameniti staklo nego aluminijumski case. Samo dzaba kad je ekran postao bas tesan na 4/4S (ni petica nije bajna). Bar kad nemam iPad da se raskomotim sa citanjem.

hellfire85
14-05-2013, 17:07
iPhone 4S je keva.

realno, da realnije ne moz' biti...
tol'ke pare dadoh za i5, ne mogu prezaliti sto nisam uzeo nov, simfree 4s i mirna Backa...
mislim, nije bas da se zalim...ali.........

igor11
14-05-2013, 17:09
Ne da je keva, nego je nesto najbolje sto se desilo mobilnoj industriji.. Ovaj dizajn drzati i u njega ugurati ludacki hardver = dobitna kombinacija

MajX
14-05-2013, 21:54
http://img.tapatalk.com/d/13/05/15/ava5a8a6.jpg

http://img.tapatalk.com/d/13/05/15/avymu6ur.jpg

http://img.tapatalk.com/d/13/05/15/aje2atuh.jpg

Evo sta sam ja uradio ;)

komsa
14-05-2013, 22:00
Lepo izgleda na slikama.....kako izgleda iz blizine.....?kako i čime si radio...?

MajX
14-05-2013, 22:01
E sad,ako budes dolazio u cg na more mozda ga i vidis ;)
Ako ga ne prodam do tad :)

kriket011
14-05-2013, 22:14
iPhone 4S je keva.

Moj ortak koji živi-i-radi u Kanadi (heh, rimuje se), ložana teška na Ajfon od prvog modela, izmenjao sve modele kako je koji izlazio. Čuli se nedavno, pitam ga što mu ne radi iMessage, Viber i to, kažem verovatno si uzeo novi Ajfon 5 pa nisi namestio. Kaže jok, ne sviđa mu se petica, fura i dalje 4S. A nema sile da ga ne bi uzeo, znači stvarno mu se ne sviđa. Priznajem da me je to od njega začudilo al eto.

Serbiaman
14-05-2013, 22:38
Extra izgleda jedino mi nije jasno kako si uspeo da zadrzis jabuku pozadi :-)


Sent from my cool iPhone 5 using Tapatalk

MajX
14-05-2013, 22:49
Kod zlatara,drug mi je dobar zlatar pa je on to hirurski precizno odradio..a zadnji dio je narucen sa amazon.de,onaj aluminijumski

kruska512
14-05-2013, 23:26
Sve ovo objasnjava rast cene aluminijuma na svetskoj robnoj berzi http://www.indexmundi.com/commodities/?commodity=aluminum&months=60 u septembru 2012. Jos ako uzmemo da HTC One uspesno prati ovaj trend, nije lose izuciti zlatarski zanat. :P

milospinkfloyd
27-05-2013, 03:48
ja se opasno razmisljam da menjam belu peticu za crnu (bela jeste lepsa, ali vise mi je za zene) i jedina prepreka je guljenje farbe sa lajsne (koje definitivno postoji znaci video sam 100 puta).. ali necu uzimati crni nikako dok ne budem 100% da se farba nece guliti... cak bi i odradio to poliranje ako je resenje ako nece "pocneti" kao sto kaze ovaj momak sto mu je drug zlatar

Marko70
27-05-2013, 10:09
Da li je sta popravljano u vezi toga u zadnjim serijama,ja sam pre par dana kupio pa pitam?

Stimpi
28-05-2013, 14:40
Ne znam ne verujem da jesu i ja sam uzeo ip5 crni i odmah sam ga stavio u silikon i sad me ne boli glava


Sent from my iPhone 5 using Tapatalk

Marko70
28-05-2013, 15:12
Ja cito da ni to ne pomaze?

Stimpi
28-05-2013, 15:40
pa ja imam i hvala bogu nemam ni tackicu ;)

cikajwoa
13-06-2013, 15:31
Citao sam celu temu,misljenje su podeljena.
ipak ne mogu da odlucim da li je pametnije uzeti I5 beli ili crni? rekao bih da se na belom manje ljusti,ili se bar manje vidi da se ljusti boja zbog kontrasta

nenadjow
13-06-2013, 16:01
Na belom nema šta da se ljušti, na crnom se ljušti samo aluminijum koji je farban crnom bojom. Ja imam crni i nije mi se oljustio sam od sebe, već zato što mi je ispao na pločice, ja zadovoljan jer sam dobio par malih ogrebotina a ne da mi je otišao tipa displej. Kupi koji ti se više svidja, ako ga paziš neće se guliti, oduvek sam sumnjao da se ljudima baš sam od sebe ljupi...

.stefan
13-06-2013, 16:05
i jos jedna vazna stvar, vi ste kupili uredjaj, a ne uredjaj vas, tako da uzivajte u njemu, zabole vas uvo na kraju krajeva i da se ljusti i sto cete ga za ne znam ni ja koliko vremena koriscenja prodati za 20,30e manje...vazna stvar ;)

Chuckie
13-06-2013, 17:15
Nema vise telefona u mint stanju. :)


/ttalk

gidra85
13-06-2013, 19:39
Jos da je samo 20-30€ razlika ako je tel izgreban... :)

rikee
13-06-2013, 20:22
da olaksam svima...prijatelj danas uzeo SGS4 u telenor i... Slika govori 1000 reci :)
ostecenje je ispod zastitne folije

http://img812.imageshack.us/img812/231/img0006jpg3.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/812/img0006jpg3.jpg/)

komsa
13-06-2013, 20:29
......ne radi se o tome ko je koga kupio i da li ce biti 20-30e skuplji ili jeftiniji kada se bude prodavao,ne kažem da to nije plus ali nije to poenta.........radi se o užitku,svaki put kada ga uzmem u ruke i pogledam,volim da me oduševi svojom besprekornošću........to nije moguce sa oguljenim telefonom pritom ne mislim na padove i nesrećne dogadjaje vec na guljenje uredjaja kojim se pažljivo i sa poštovanjem rukuje :)

edit:koristim crnu peticu mesec dana i nema ni tačkice(do sada) i ne bih je menjao za belu (stvar ukusa) nikada.............

illusion
13-06-2013, 21:33
da olaksam svima...prijatelj danas uzeo SGS4 u telenor i... Slika govori 1000 reci :) 20519
To je sve ispod zastitne folije

Okacicu bolju sliku samo da se dokopam racunara

ne vidi se nikakva slika

rikee
13-06-2013, 21:34
sad stavio full rezoluciju

SRB_Alcatraz
09-07-2013, 00:09
Hvala bogu moj star mesec ipo dana i za sad nema ni pecku :D l


Sent from my iPhone 5 using Tapatalk

Boletinho
12-07-2013, 21:48
interesu je me samo ovo,da li onaj ultra slim plasticni cover moze izgrebati lajsnu?
Da li se to nekome desilo,da mu je cover napravio ogrebotine,jer imam 2 takva,ona bas bas ultra slim,s kojim je iphone identican u ruci,kao i bez covera,ali evo 3 dana me strah staviti ga,da mi ne bi napravio kakvu sparu,jer je ono napravljen knap,da fon. nema lufta u njemu,i treba ga malo nategnuti prilikom stavljanja,pa me toga strah...Star mi crni 3 dana,pa me strah...s bijelim to nisam brinuo,na njega nisam nikada nista ni stavljao...ali sam ga prodao radi crnoga...

SRB_Alcatraz
12-07-2013, 21:56
Imam isto taj ultra slim nosio sam ga nekoliko dana i zamenio sam cim sam cuo da se grebe crni iPhone 5. Odma sam kupio silikonsku futrolu i za sad nema problema :D


Sent from my iPhone 5 using Tapatalk

Boletinho
12-07-2013, 22:05
a nije mi jasno kako se grebe u ovom ultra slim,kad je ono bas knap,tel. nema ni najmanje lufta,pa da se grebe o oklop....mene samo strah da ga ne izgrebem prilikom stavljanja...samo me to strah...imam i ja silikonski,ali nije to taj osjecaj,jbg. ne moze i zabe i babe,kako ono kazu:)

cak razmisljam da ivice covera obljepim iznutra providnim selotepom,da budu jos mekse...i opet me strah,jer sam totalni perfekcionicta,i svaka tackica na njemu,meni bi bila kao tumor:)

nije bolest sve sto boli:)

SRB_Alcatraz
12-07-2013, 22:09
Nisam bas siguran da li moze da se izgrebe od ultra slim, ali sigurno ce se pre izgrebati sa ultra slim nego sa običnom silikonskom futrolom.
I sam znas kako su ivice oštre na ultra slim, tako da...



Sent from my iPhone 5 using Tapatalk

Boletinho
12-07-2013, 22:13
kao sto rekoh u postu iznad..idem ih pokusati obljepiti selotepom providnim,tako da ivice koliko toliko omeksam jos:)

darkonda
12-07-2013, 23:28
Ako se ne varam sa gornje i donje strane ivice ostaju nezasticene. Po meni jebta zatita losa.

3gs
13-07-2013, 01:29
Silikon je zakon
Najlepsi po meni je capdcase xpose silikon providni za beli i5
Ili mycase plavi providni silikon

Najbolje stite silikoni i od udarca i grebanja ma svega

IgorPin
13-07-2013, 02:12
Gde ste kupili te ultra slim? Ja sta sam nalazio, nigde nije bio ultra slim (0.3mm). I da.. na crnu mislim..

SRB_Alcatraz
13-07-2013, 02:35
Imas ovde na forumu clanova koji prodaju razne futrole.
Ako si iz nekog malo veceg grada trebalo bi da ima u bilo kojoj radnji koja se bavi prodajom i servisom mobilnih telefona :)
Cena je 300, 400 din


Sent from my iPhone 5 using Tapatalk

IgorPin
13-07-2013, 11:27
Sve sto sam nalazio nije taj pravi ultra slim.. iStyle nema crne.. I kvalitetna treba da kosta oko 15eur..

bg89
13-07-2013, 13:40
Imam iphone 5 crni, vec dva meseca, bez futrola i zastita. Nekako mi ne ide da na najlepsi telefon na svetu stavljam maske od 10€. Inace bez tackice na sebi, samo vodim racuna nista drugo. Inace najbolji telefon koji sam imao do sada, imao sam i note 2, s3 i s4 ali kada sam uzeo iphone 5, android nikada vise, telefon bez konkurencije.

Marko70
13-07-2013, 16:01
I ja sam istog misljenja,kupih neku futrolu 5 € i kad sam stavio shvatih da samo kvarim izgled telefona,dovoljno je malo paznje i sve ce biti ok i bez kojekakvih zastita,ja odustao od trazenja istih

isx
13-07-2013, 16:21
Shvatite da futrolama upravo cinite kontra efekat, prasina izmedju telefona i futrole grebe telefon vise nego da nemate nista na njemu. Eventualno folija na ledjima zbog spustanja na stol.

markotak
13-07-2013, 17:45
Cak nije potrebna ni folija na ledjima jer su metalna i ne grebu se tako lako, najosetljivije su ivice.

darkonda
13-07-2013, 18:34
Ma najbolje resenje je ultra thin aluminium bumper! Ja nikako da ga narucim sa rvay, plasi me to sto je aluminiumski pa ne znam kakva ostecenja moze da nanese ivicama. Sto se tice izgleda fenomenalan je!

rikee
13-07-2013, 22:44
Najbolje a nisi ni probao... Odluci se

@isx je u pravu. Najveci picvajz zna da napravi futrola, jer ljudi to ne skidaju i proveravaju svaki cas, a samo jedno zrnce moze da napravi belaj za jedan dan, a sta bude za mesec, dva...

dekimaks
14-07-2013, 00:09
Slazem se da ne treba kvariti izgled telefona sa nekakvim plasticnim navlakama,presvlakama i ostalim glupostima...ipak ste vi kupili telefon i treba da budete njegov gospodar a ne on vas. Kad ga stavite u tu plastiku izgleda ko najgori android... Pa sta i ako se izgrebe...Ne nego kad ga budete prodavali da bude ocuvan i cuvate ga za drugog...ja licno nosim tel bez folije i bampera,vodim racuna o njemu i nosim ga u koznoj teracel futrolo od 5e. Imam crni model i nema apsolutno tackicu. A i da ima koga zanima...

iLaki
14-07-2013, 01:23
Zastitio sam iPhone 5 sa nekom maskom koja je providna i toliko je tanka da je skoro neprimjetna,uglavom duze vremena ga nisam zastitio i sad je manje vise dosta nagrdjen ali najvise zato sto ga nisam dobro cuvao,jer mi je padao,imam i iPhone 4 i njega ne stitim vec godinu dana i nista nema i ako je padao sa visina i od 1 metar na beton,bas izgleda ok sa obzirom na sve to,i kajem se sto sam ga ikad stitio gadnim folijama itd. Jer su jako ruzne i drugacije je iskustvo tokom koriscenja telefona (ruznije) tako da sad ne stitim vise ni jedan uredjaj vec duze vremena i svatio sam koliko su sve makse i follije nepotrebne.

iLudak
14-07-2013, 04:42
Ljudi dajte neki predlog. Planiram da uzmem nov i5 crni, posle dva bela, pa bi bila dobra preporuka kako da sacuvam telefon da se ivice ne izgrebu? Kakva futrola, zastita, folija ili sta vec? Svaka sugestija dobro dosla :)

dekimaks
14-07-2013, 04:44
Druze nosim 5 meseci crni bez icega i nije se nigde ogulio. Samo gad idem negde nosim ga u obicnoj koznoj torbici od 5e. Znaci kao nov posle 5-6 meseci...bez bampera i folije...

bg89
14-07-2013, 10:25
Najbolji predlog kako da sacuvas iphone 5? Samo ga nosi u dzepu bez kljuceva i sitnisa, potrudi se da ti ne ispada. Za sve ostalo nema potrebe da brines.

stefaneli
14-07-2013, 12:28
Ja moj nosim bez ikakve zastite, tj samo folija napred i pozadi, trudim se da gledam kako ga stavljam na sto, u dzep itd., izbegavam kljuceve sa njim da drzim zajedno, ali ne vredi, ipak ima po koju sitnu "promenu" na ivicama. Tako da najbolje ces ga sacuvati ako ga uopste ne vadis iz vakuma... :) ako vec u nutra nije ogreban... :) jednostavno se pomiris sa tim i vozis dalje, a bez icega je telefon najlpesil..

darkonda
14-07-2013, 13:00
Pod uslovom da ga ni jednog trenutna ne vadimo iz dzepa!
A koliko puta sednen kafu da popijem i koliko ga puta izvadim na sto, kuci ili bilo gde, pa izgulice se dok kazes piksla!

gasmias
14-07-2013, 13:22
ja bas tako koristim crni, koristio sam i beli..non stop u dzep, iz dzepa u kolima, kaficu, na poslu i nemam ni jedan trag posle nekoliko meseci..

.stefan
14-07-2013, 13:39
ja sam primetio da nezavisno od nacina koriscenja na ivicama boja pocinje da se skida nicim izazvana...ko zna mozda se nesvesno zakaci negde,mada ne deluje mi kao ogrebotina...djavo ce ga znati...

cikajwoa
31-07-2013, 15:19
Drugar mi nudi iphone 5,crni simfree, star pola godine.
Ali je u vizuelno losem stanju,on nema naviku da cuva stvari jbg.. Inace je tehnicki potpuno ispravan i radi bez greske
Power dugme mu ne radi,ili radi ali kada ga stisnes jako ili pod odredjenim uglom..
Dosta mu se oljustila boja pogotovo po ivicama..
Sta mislite koliko vredi, i koliko kosta da se sredi dugme? i da li moze da se ikako sredi ova oljustena boja. Nudi mi povoljno,mada mene iriita sto se oljustio ovako,tako da cu ga ovde u oglase,ali nemam predstavu koliok vredi
Evo slika
21330213272132821329

komsa
31-07-2013, 15:21
Za boju ne znam ali sto se dugmeta tice,trebalo bi u garanciji da ga srede...........


Sent from my iPad using Tapatalk 2

cikajwoa
31-07-2013, 15:29
Da ,ali gde da ga saljem i nosim zbog toga vani...

brunash
31-07-2013, 15:57
Au jbt kao da je orao njivu sa tim telefonom strasno, ja ga nebi besplatno uzeo.Ja sam moj iphone 5 crni uzeo pre nekih 8 neseci i nema ni tackicu, ne kontam da ljudi daju toliko pare da bi nesto unistili....

cikajwoa
31-07-2013, 16:01
Kupio ga je novog i platio 1000e,uzeo ga je u bg u balkanskoj secam se,jos je u garanciji. Coveku nije bitan novac,telefon njemu sluzi a ne on njemu,ali opet je preterao kazem mu ja :)
Nisata u oglase cu ga i ovako ga daje povoljno . Uzeo bih ga sebi,ali brate ne mogu da podnesem takvo stanje. mada stavi se bamper i 90% ogrebotina nestaje

Chuckie
31-07-2013, 16:16
Ovaj gore doslovno shvatio onu da ne treba robovat telefonu. Pa jebote sta ucini od telefona?!? Ko da ga namjerno tresao o asfalt na svaku stranu po jednom.

rmilanovic
31-07-2013, 16:31
Uzmes tel. Odes u Istyle Budimpesta. Zamene ga novim aparatom (jer ne rade popravke).
Ne treba ti racun i sl,imaju oni dan aktivacije.
Problem moze da bude samo ako ima neko ostecenje (udarac/ulegnuce) oko power dugmeta.

Daj mu 300eu ako ti je ortak,ne vise..zameni i eto novog aparata.

cikajwoa
31-07-2013, 16:38
Za 280e ga daje meni,ne znam koliko je pametno uzeti pa rizikovati da li ce u Budimpesti prihvatiti reklamaciju i dati nov.
Nema on ulegnuce sa te strane ,vec samo oljustenu boju od kljuceva i kojecega u autu i dzepu

komsa
31-07-2013, 16:43
za 280e ti se isplati da rizikujes,podrazumeva se da je sve ostalo u redu......ako ga ne zamene,dobices na oglasu toliko za njega..........

rmilanovic
31-07-2013, 18:34
Ako je ortak,kao sto kazes- uzmes tel sutra,kazes za 7dana lova.
Odes do Budapest. Probas. Ako uspes - isplatis coveka..
A ako ne uspes,rasmisli..jer stanje power dugmeta se pogorsava i samo ce prestati da radi..

cikajwoa
31-07-2013, 18:36
Put do gore i nazad 100e, plus ako budem morao ici dva puta.. Tesko da se isplati :(

evil
31-07-2013, 19:16
Ako imas nekog preko, bolje posaljes njima busom i da ti oni zamene nego da se ti cimas...ja sam pre nedelju dana tako moj zamenio, vozac mi uzeo 500 dinara i posle ga preuzeo drugar u Cirihu. Vise ti se tako isplati, nego sam da se cimas. Plus moras da zakazes pre nego sto se ode u app store, jer uglavnom je guzva u skoro svaki apple store..


Sent from my iPhone 5 using Tapatalk

Hrco
01-08-2013, 13:27
pa raspitaj se u nekom servisu koliko bi koštao popravak power tipke. Ja bi ga odmah uzeo za 280 eura, briga te što je poguljen, barem ne moraš ni ti paziti na njega :)

ja sam nedavno skoro uzeo za 3000 kn (400 €) tako poguljen, bez garancije, izvana, samo sa punjačem i to preko oglasa od nepoznate osobe tako da ja možda nisam baš ubrojiv :D na kraju sam se strpio pa uzeo za 3700 sim free kupljen kod nas u t-mobile, nov, nekorište

Hrco
01-08-2013, 14:19
što se tiče guljenja boje, ja sam uzeo nov telefon i iste sekunde sam ga stavio u ovaj case. imam ga 3 tjedna i točno na jedinom mjestu gdje nije zaštičen se počeo guliti. nisam ga nigdje lupio, udario, i to je s gornje strane, znači nije pozadina. Mislim, meni to ne smeta samo hoću reći da se pojedini modeli ipak gule sami od sebe

http://fodi.frubar.net/files/CAC7E6EA-41DE-DF41-9535-06087587931D_thumb.jpg (http://fodi.frubar.net/files/CAC7E6EA-41DE-DF41-9535-06087587931D.jpg)

darkonda
01-08-2013, 15:22
Svi modeli se gule sami od sebe :) koristi zastitu preko svih ivica.

Chuckie
01-08-2013, 17:27
Kako se guli sam od sebe?

Srecko
01-08-2013, 18:35
Dobro bre Chuckie ne budi bas bukvalista,kontas sta hoce da kaze...


Sent from my iPhone using Tapatalk

darkonda
01-08-2013, 20:06
Mnogo pametnih ljudi ovde ima.

Smatram da su ga namerno napravili ovako osetljivog. Nije moguce da ga nisu testirali pre nego sto je pusten u prodaju, i da nisu uvideli kako se boja guli.

jb007
01-08-2013, 20:39
Mnogo pametnih ljudi ovde ima.

Smatram da su ga namerno napravili ovako osetljivog. Nije moguce da ga nisu testirali pre nego sto je pusten u prodaju, i da nisu uvideli kako se boja guli.

Ziva istina,kao i kod svakog proizvoda,jedno je patent,a drugo proizvod pusten u prodaju...


Sent from my iPhone5 using Tapatalk

cikajwoa
01-08-2013, 21:56
Mnogo pametnih ljudi ovde ima.

Smatram da su ga namerno napravili ovako osetljivog. Nije moguce da ga nisu testirali pre nego sto je pusten u prodaju, i da nisu uvideli kako se boja guli.
Zasto bi to neko uradio?

darkonda
01-08-2013, 21:59
Pa da bi svi potrcali da kupe 5s. Doslo je takvo vreme da se prave sto manje kvalitetne stvari. Slicno kao ves masina koja crkava tacno posle 5 godina garancije, a nekad su trajale po 20.

Boletinho
01-08-2013, 22:36
ja sam svoj otpakovao prije tacno 23 dana...imam samo prednju foliju na njemu....tel. je bez i najmanje packe...samo ga ne stavljaj te na stol,na grube povrsine i u djep sa kljucevima...ja ga stavljam na stol zajedno s carapa fotrolom,tj. na fotrolu stavim tel. i nikada nece nista da se oguli

Chuckie
01-08-2013, 22:57
Ko ne stavlja telefon na stol? Najbolje mu ugradi onaj elektromagnetni klinac da lebdi iznad stola ko oni vozovi u japanu iznad šina.

evil
02-08-2013, 01:12
Hhahahahahha Čaki, najjači si :-)


Sent from my iPhone 5 using Tapatalk

igor11
02-08-2013, 02:48
Najbolje ga je ostaviti neotpakovanog u kutiji.. Onda sigurno nece imati nikakva ostecenja.. Wtf??

Byakuya
02-08-2013, 05:12
"Mnogo ste duhoviti"

Tema otisla davno u off...lock...