PDA

View Full Version : iMessage i Facetime aktivacija?



gidra85
09-11-2012, 16:35
Pozdrav svima pre svega!
Interesuje me da li je neko ima iskustva sa naplacivanjem usluge aktivacije imessage i facetime servisa svaki put kada restartujete telefon. U pitanju je iPhone 5, mada mislim da bi ista stvar trebala da se desava na bilo kom facetime/imessage iphone uredjaju. Koristim Telenor uslugu i za jedan restart naplate 18 dinara. Ne znam koliko je pojedinacno aktivacija svake od tih usluga. Ili se mozda aktivira samo jedna pri svakom restartu.


Hvala unapred! :)

Filipp
09-11-2012, 16:42
Pa aktiviras 1 i to je to ako radi nista ne cackas...

iLaki
09-11-2012, 16:58
Meni isto svaki put naplacuju u pitanju je M:tel crnogorski dakle ako neces da ti naplacuju imessage/facetime posle restorea telefona pojavice ti se na home screen poruka zelis li i na karticu da aktiviras imessage/facetime ako kliknes ok on ce da ti skine racun a ako kliknes cancel nece ti skinut a i pored toga radi mi i na karticu imessage/facetime cini mi se.

gidra85
09-11-2012, 17:00
Pa da naravno da je jednom aktivirano, ali sam zeleo da restartujem telefon. I sutradan kada sam proveravao stanje na nalogu vidim 18 dinara na postpaid racun. To je verovatno po paljenju telefona radi opet authorizaciju/aktivaciju za imessage ili facetime servis. Inace nije u pitanju restore vec obican restart, gasenje i paljenje telefona.

miodrage
10-11-2012, 19:56
Nemoguce. Racun se generise ako je uredjaj poslao neki zahtev za inostranim SMSom, a to moze samo uz potvrdu korisnika. To se sigurno ne desava pri prostom paljenju gasenju uredjaja. Proveri ti jako dobro sta si radio, jer ovo sigurno nije moguce da se desi!


Sent from my iPhone4 using Tapatalk

gidra85
10-11-2012, 20:09
Pa jedino sto mogu da proverim je da pozovem Telenor i proverim za sta je tih 18 dinara, to je najpouzdanije.

kriket011
10-11-2012, 21:04
Ne reaktivira se prilikom restarta, bar meni, već samo kad menjam karticu.

A mislim i da nije sms u pitanju već neki data transfer, mada nisam siguran al bilo bi logičnije da se zahtev za aktivacijom šalje preko neta nekom SSL secure vezom pre nego glupim smsom koji svako može da pročita. Plus što se ne čuje onaj zvuk poslanog smsa niti je taj sms registrovan u mesidž histori.

miodrage
10-11-2012, 21:05
Zahtev se salje sms-om sa telefona odnosno data vezom sa iPada. I da, to se i desava nakon menjanja kartica


Sent from my iPhone4 using Tapatalk

kriket011
10-11-2012, 23:33
Otkud ti to da se jedino sa Ajfona šalje sms-om a sa svih ostalih platformi/uređaja preko Interneta? To bi bilo glupo jer kao prvo nije ti neophodna SIM kartica da bi ti radile te usluge (dovoljan je wi-fi, za fejstajm čak i neophodan pre iOS6), a data konekcija jeste neophodna (šta ti vredi sms aktivacija ako nemaš aktivnu data uslugu) a kao drugo zašto bi nepotrebno komplikovali i uvodili dvostruki sistem aktivacije, tj poseban za Ajfon u odnosu na Ajped i OS X.

Dakle po logici stvari ja sam siguran da se Fejstajm/Ajmesidž mogu aktivirati i preko wi-fi, bez sim kartice, stoga ne sms-om.

P.S. A i reaktivacija prilikom promene kartice se vrši verovatno zbog toga što je za ft/im id setovan telefonski broj. Ako je za id konfigurisan email onda ne verujem ni da je potrebna reaktivacija čak i ako se zameni kartica.

miodrage
11-11-2012, 01:52
Kriket: onda mi objasni kako se iMessage/Facetime na iPhonu aktivira uz dodatni trosak na racunu (u specifikacijama provereno da se salje sms na neki broj u Britaniji +44 i sl.) Ostali uredjaji posto nemaju GSM konekciju aktiviraju se na drugi nacin. Ili sam ja i milioni drugih pogresno obavio aktivaciju? Mislim da tvoja teorija ne pije vodu za iPhone



Sent from my iPhone4 using Tapatalk

Vuk98
11-11-2012, 01:53
Pa verovatno se tom nekom Apple SMS Centru šalje određena provera koja dozvoljava ili odbija aktivaciju i onda mreže to naplaćuju kao internacionalni sms.

kriket011
11-11-2012, 06:15
Možda šalje sms kao proveru/potvrdu broja telefona, ali sama aktivacija se vrši preko Interneta, jer je Internet neophodan za funcionisanje servisa, pa bi bilo besmisleno da ti aktiviraju servis sms-om a ti recimo nemaš data uslugu aktivnu, ili ti nisu podešeni APN parametri ili šta god. Kako bi ti aktivirali uslugu koja zahteva data protok bez provere da li ti je uređaj uopšte povezan na Internet. Objasni ti meni kako da ti aktiviraju uslugu bez net-a i probaj da je aktiviraš sa isključenim cellular data i bez wi-fi, a sa sms-om pa da vidim dal će da ti se aktivira.

Markoms
20-02-2013, 17:09
Nikako ne mogu da namestim da mi izlazi broj kad saljem iMessage. Uvek mi izlazi mail i kad obrisem mail opet se sam vrati.
Kako to da resim?

ellybrit
20-02-2013, 17:16
moze li neko da mi objasni kako da aktiviram iMessage, 4S, simfree ?

Markoms
20-02-2013, 17:30
odes u settings pa messages i upalis imessage

skiper
20-02-2013, 20:34
@Markoms
Settings/Messages pa imas Send & receive i tu udjes i stikliras broj telefona, a ne mail.

kriket011
21-02-2013, 00:56
iOS 6.x po difoltu aktivira iMessage i Facetime na AppleID, tako da ko hoće da mu default receiving bude na tel. broj mora prvo da se sign out sa AppleID unutar Messages i Facetime settings i onda reaktivira kako bi se tel. br. "primio" kao default.

Go®aN™
01-03-2013, 10:01
Meni je cekiran mail a broj telefona iznad ne mogu da cekiram. Da li imessage skida svaki put posle restora? Ja se istripovao da telekom krade jer vidim da mi skidaju sa racuna za neki sms u 2 zoni. Kako cekirati broj i zasto je to bolje?

skiper
01-03-2013, 10:03
Izbrisi mail odatle i ostace ti stikliran broj telefona, posle mozes da vratis.


Sent from my iPhone_5 using Tapatalk

3gs
01-03-2013, 10:13
Ja ni dan danas ne mogu na broj da aktiviram ft i imessage...
Verovatno jer nemam kredita...
A znam da sam imao 4s sa problemom aktivacije
Iako sam imao kredita aktivacija nije htela proci.. Sim free je bio u pitanju


Sent from my iPhone 5ica using Tapatalk 2

mad.surgeon
01-03-2013, 10:42
Meni od juce ne prolazi aktivacija imessage i facetime na broj sa iP5 (simfree). Sta sve nisam probao od sugestija koje sam nasao na raznoraznim forumima ali i dalje stoji "Waiting for activation". Ne znam da li je problem sa mojom sim karticom ili je mozda Telenor problem.. Drugar na njegovom iP 4s nekoliko puta palio i gasio imessage i svaki put se aktivirao kroz najvise 20-tak sekundi.

Go®aN™
01-03-2013, 11:42
Koja je razlika kad je aktiviran na broju telefona li mailu? Jel zna da mi neko objasni?

3gs
01-03-2013, 13:19
Kada je aktiviran na broju
Svako ko ima upisan tvoj broj u imeniku
Prepoznace ti imessage
I uvek kada ima net konekciju
Slace ti poruke automatski na imessage... Dobra fora :)


Sent from my iPhone 5ica using Tapatalk 2

mad.surgeon
01-03-2013, 14:11
na kojoj si mrezi 3gs?

3gs
01-03-2013, 14:12
Lelenor...
Videcu kad uplatim kredit da li vce mi aktivirati ili samo skinuti kredit


Sent from my iPhone 5ica using Tapatalk 2

Go®aN™
01-03-2013, 14:14
Nisi mi odgovorio na drugi deo pitanja? A sta se desava kad je na mailu? Hvala 3GS

mad.surgeon
01-03-2013, 14:15
Nemoj ni da pokusavas da ti bzv ne bi skidao kredit. Problem je definitivno u Telenoru jer sam zamolio drugara koji je na Telenoru a kome je inace imessage bio aktiviran da ga ugasi pa upali.. Sad i njemu stoji "Waiting for activation". Pisao sam Telenoru, mozda uspeju da otklone problem.

igor11
01-03-2013, 14:15
Kako to mislis svako? Kada imessage je moguce razmenjivati samo na iuredjajima..

Go®aN™
01-03-2013, 14:29
Izbrisao sam mail ali mi sad pise "no addresses" a broj i dalje nije čekiran nego je taman. U cemu je caka?

mad.surgeon
01-03-2013, 14:30
Na kojoj si ti mrezi?

Go®aN™
01-03-2013, 14:31
T-mobile CG

igor11
01-03-2013, 14:43
Nisi mi odgovorio na drugi deo pitanja? A sta se desava kad je na mailu?

desava se to da mozes da razmenjujes imessage i facetime preko email-a.. meni pise da nije aktiviriano, ali mogu da razmenjujem poruke i facetime preko email-a..

mad.surgeon
01-03-2013, 14:43
Cekaj, jel i tebi stoji "waiting for activation" tj. da li ti radi kada ti neko posalje imessage na broj a ne na apple id.

igor11
01-03-2013, 15:29
Evo, ovo mi pise, ali radi mi imessage i ficetime preko e-mail

mad.surgeon
01-03-2013, 15:39
Ocigledno je njihov servis za aktivaciju u problemu.

Go®aN™
01-03-2013, 17:13
Meni je lokacija bila U.S. a sada sam promenio na Montenegro i izasla mi je ova poruka "Your carrier may charge for SMS messages used to activate iMessage." Izabrao sam OK i pojavio se cekiran i broj i mail. Da li treba mail obrisati? Cekiran je i broj i mail.

3gs
01-03-2013, 17:15
Nemoj ni da pokusavas da ti bzv ne bi skidao kredit. Problem je definitivno u Telenoru jer sam zamolio drugara koji je na Telenoru a kome je inace imessage bio aktiviran da ga ugasi pa upali.. Sad i njemu stoji "Waiting for activation". Pisao sam Telenoru, mozda uspeju da otklone problem.

Oni da otklone problem... Nadam se da se salis

mad.surgeon
01-03-2013, 17:17
Ma znam da je verovatnoca minimalna ali reko nista me ne kosta da im posaljem mail. Kad se tebi desio taj problem da ne moze da ti aktivira?

3gs
01-03-2013, 17:19
Meni se to konstantno desava
Imao sam 3 ajfona 4s i sada i5
Otelim se dok aktivira... Evo na i5 2 meseca ne aktivira... Doduse cesto nemam kredita al jbg
Videcu kad upalim...
Ma sta te cudi mi hocemo da iphone radi na srpske mreze kako treba alooo na srpske... Mi smo bre za njih vanzemaljci.
Moram da probam kad uplatim sada ponovo...


Sent from my iPhone 5ica using Tapatalk 2

mad.surgeon
01-03-2013, 17:45
Bilo bi dobro ako bi se javio jos neko ko je na Telenoru i ko bi uradio Off/On iMessage cisto da vidimo da li je problem u mrezi ili nesto drugo.

Go®aN™
01-03-2013, 17:53
Ja sam aktivirao samo imam i broj i mail. Posaljem samom sebi poruku i stigne kako je posaljem. A nije mi jasno sa sta mail sluzi?

zabrljanje
01-03-2013, 18:28
Svez 6.1.2, 4S, Jb evasi0n 1.5 glatko i normano ali aktivacija iMessage i Facetime stoji na waiting...

igor11
01-03-2013, 18:29
Ljudi probajte da li vam radi. Meni pise da je ne uspeano aktiviranje, ali aktivirano mi je

mad.surgeon
01-03-2013, 18:31
@zabrljanje na kojoj si mrezi?

zabrljanje
01-03-2013, 18:32
Moram da priznam da se sa njima nikada nisam ni zamlacivao i nesto mi nije neophodno. Inace, kad idem na remove this mail, stoji samo appleID koji je isti kao i mail a za unosenje broja ne nalazim polje.

Edit: Telenor, koliko shvatam za njih si i pitao.

mad.surgeon
01-03-2013, 18:36
Ma definitivno je nesto do Telenora. Nervira me jer bas cesto koristim FT i iMessage, doduse mogu i sada ali samo preko appleid-a.

zabrljanje
01-03-2013, 18:39
To se samo jos desava u Srbiji, jeste da se zovu Telenor ali to nema veze sa normalnim poslovanjem i mobilnom telefonijom.

mad.surgeon
01-03-2013, 18:40
Jos ako ti kazem da sam juce nakucao oko 800 din. sto sam non stop radio On/Off cekajuci da proradi. :crash:

zabrljanje
01-03-2013, 18:49
Pa ispada bolje da si kupio poklon Telenoru za rodjendan :D

kriket011
01-03-2013, 18:57
Veze nema s Telenorom. Meni radi i iMessage i Facetime i aktivira se uvek iz prve a ta aktivacija zavisi od Epla ne od Telenora koji služi samo da pošalješ poruku.
Da si bio malo strpljiviji, pričekao par minuta ne bi morao 100 puta da svičuješ on/off.

mad.surgeon
01-03-2013, 18:59
Jesi uradio sad off/on? Odmah ti uradi aktivaciju?

kriket011
01-03-2013, 19:03
Pa neću sigurno bezveze da trošim kredit za aktivacione poruke da bih trebi nešto dokazivao. Radi mi i to je to, aktivirao sam ovih dana više puta raznim ljudima kojima sam brejkovo ajfone i svima radi.

mad.surgeon
01-03-2013, 19:12
Nemas ti potrebe meni sta da dokazujes, lepo sam te pitao. I ja sam normalno aktivirao ovih dana, sebi i drugima ali od sinoc jednostavno ne ide.

kriket011
01-03-2013, 19:17
Pa onda ga jednom uključiš i ostaviš, nema potrebe da šalješ 100 aktivacionih poruka, a aktiviraće ti se samo kad bude moglo ako ti stoji na ON.

A inače za ove kojima je default receive na email tj appleid, moraju se uzloguju sa appleid da bi im tel. broj bio default.
U iOS 6 je po difoltu appleid, pa zbog toga mora tako al ako trenutno ne radi ko što ti kažeš, bolje nek sačekaju sutra ili sl.

3gs
01-03-2013, 19:18
ma sve mreze u Srbiji su iste! :( ne znam samo sta ocekujete od srpskih mreza?.. to potpisujem da je do operatera... jer sam citao da jos na nekim mrezama nece lepo da aktivira...
meni je aktivirao mislim 2 puta od kada znam za imessage i ftime... koju god karticu koristio..
sim free locked isti vrag

bbrks
01-03-2013, 19:24
Sad cu garant da ispadnem glup u drustvu, al moram da pitam.
Evo danas sam konacno odradio update na 6.1.2 i mogo bi da se zakunem da sad prvi put vidim opciju za face time. Ubacen u Settings i u sve kontakte kao opcija.
Ja sam sve vreme ziveo u ubedjenju da na i4 face time nije moguc:confused:

Jel bi mogao neko da me prosvetli :vb_kez:

mad.surgeon
01-03-2013, 19:25
Ostane meni na ON ali posle izvesnog vremena izbaci poruku Activation unsuccessful.

3gs
01-03-2013, 19:27
Ma meni je aktivirano preko emaila ali preko broja nema sansovite sanse! :( eo sada idem da probam opet imam osecaj da cu baciti 100 din dzabe hehe


Sent from my iPhone 5ica using Tapatalk 2

Go®aN™
01-03-2013, 19:29
Ljudi kako ne kontate??? U meniju imate da izaberete Change location to treba podesiti!

mad.surgeon
01-03-2013, 19:34
U opciji Change Location nema Srbije. Stavio sam Hrvatsku ali isti djavo, ne prolazi aktivaciju.

Go®aN™
01-03-2013, 19:37
Stavi Montenegro ako si Telenor. Pokusaj

ivanspirit
01-03-2013, 19:37
Ista prica. Kolegenica ima Telenor sim. Posle update ip4 na 6.1.2 nece da aktivira imessage i facetime na broj telefona. Probao sve varijante: hard reset, change location, vadio sim i sl i nista, on/off, cekamo dok ne proradi...

kriket011
01-03-2013, 19:53
Mora da se odjavi sa appleid unutar messages/facetime settingsa i kad to uradi ono se automatski svitčuje na off pa mora da reaktivira.
Radio na 6.1.x 10 puta na raznim ajfonovima.

3gs
01-03-2013, 19:54
Mora da se odjavi sa appleid unutar messages/facetime settingsa i kad to uradi ono se automatski svitčuje na off pa mora da reaktivira.
Radio na 6.1.x 10 puta na raznim ajfonovima.

Sve je to probano druze :(


Sent from my iPhone 5ica using Tapatalk 2

igor11
01-03-2013, 20:04
@kriket, ae ne lupaj, leba ti.. ako ti nekoliko ljudi kaze da nesto zeza telenor, a ti si pravis pametan da mi ne znamo da aktiviramo i sad ces ti da nas prosvetils, tako sto ces nam pricati sve ono sto mi vec znamo.. sacekajte malo, dan, dva, verujem da ce proradi aktivacija..

kriket011
01-03-2013, 20:43
Prvo, ja ne lupam sve što sam napisao je tačno. Drugo ti smanji doživljaj, ako Telenor ne radi onda to nije tema za ovaj forum, žalite se Telenoru, ako već "svi sve znate" šta se onda žalite i tražite pomoć.

igor11
01-03-2013, 21:04
niko eksplicitno ne trazi pomoc od tebe.. ljudi su poceli da se javljaju jer imaju problem da aktiviraju imessage i facetime na telefonskom broju.. kao sto mozes i sam da primetis, valjda si toliko inteligentan, ispostavilo se da je do telenora a ne nase neznanje kako ti pokusavas ovde da predstavis tako sto iznosis neke sugestije koje su svima poznate i koje svako od nas je vec probao..

kriket011
01-03-2013, 21:15
Preporučio bih ti da ubuduće govoriš u svoje ime a ne da nastupaš u ime celog foruma, jer ti možeš da znaš samo ono što ti znaš a ne šta drugi znaju, pa je neumesno da pišeš "svi mi ovde..." blabla. Znači speak for yourself, i manje vređaj. Sad sam u drugoj temi video kako kategorično tvrdiš da nema potrebe da se radi full restore na novi iOS već je dovoljan OTA update, "jer je to tebi radilo bez problema", a sami tvorci evasi0n-a preporučuju full restore pri čemu naglašavaju "do NOT do an OTA update".
Znači ti valjda bolje znaš od njih koji su napravili evasi0n, toliko o tvojim savetima.

skiper
01-03-2013, 21:19
Da li je tema iMessage i Facetime ili neko svadjanje?

igor11
01-03-2013, 21:31
tebi verovatno treba da se nacrtaju neke stvari jer evidentno je da nisi sam u stanju da ih shvatis.. ako se vratis stranicu ili dve unazad, videces koliko je ljudi reklo da ima problem da aktivira IM i FT.. ili ti citas samo ono sto tebi odgovara? taj problem se javio juce ili prekjuce i nemoguce je aktivirati gore pomenute usluge.. e sad, da li je problem do Telenora ili do apple-a, to vec ne znam, ali cinjenica je da se ljudi javljaju koji su na Telenor mrezi..

sto se tice OTA update, da uradio sam OTA update i pre nego je izasao jailbreak.. kada se pojavio evasi0n, skinuo ga i jailbreakovao tel.. i, sta sad? eto, tvorci evasi0na nisu u pravu.. uspeo sam da jailbreakujem tel iako sam radio OTA update..

zabrljanje
01-03-2013, 21:45
Ma dobro, nije vise bitno, trenutno nije nadjeno resenje i necemo dalje u off topic. Jeste preporuka da se ne ide preko OTA ali neki su to uradili i sve je ok.
Evo ovde je link ka jos jednoj takvoj potvrdi da moze i preko OTA

http://www.isrbija.net/showthread.php/38237-Sve-u-vezi-jb-i-6-1-updata?p=386543&viewfull=1#post386543

ali mislim da je bitnije da se vise ovde ne dopisujemo oko toga nego kada se pojavi neko resenje onda se lepo javi i svima super.

Ovo moje pisanije je isto off topic te ga, samim tim, verovatno treba obrisati.

igor11
01-03-2013, 21:55
ja se izvinjivam svim prisutnima na offovanje, ali morao sam da reagujem na bezobrazluk doticnog da nas sve predstavi kao neznalice, jer je on toboze aktivirao vise telefona i postao je pravi expert za aktiviranje IM i FT, iako mu je ovde gomila ljudi napisalo da ne moze da aktivira zadnjih dan, dva..

kriket011
01-03-2013, 23:00
Blabla, nisu oni rekli da NE MOŽE jb preko OTA apdejta već da oni eksplicitno preporučuju full restore i savetuju NE OTA (baš tako velikim slovima). Znači to što je tebi uspelo sigurno nije pravilo, jer inače oni ne bi to naglašavali, pa ne vidim razlog da se ovde ubeđuješ s drugima kako ne mora OTA. Ok, tebi je prošlo, kraj priče. Ako ti je do ubeđivanja, idi na twitter pa ubeđuj evad3rs kako si ti u pravu a oni obmanjuju narod terajući ih da rade nešto potpuno bespotrebno.
A bilo je primera na forumu gde su isto radili jb nakon OTA apdejta i isto tako se hvalili kako su eto oni znali da to može uprkos uputstvima evad3rsa, pa su nakon 18h i nekih uočenih nepravilnosti u radu, vraćali fabrički restore a za bagove optužili loš džejlbrejk, a ne svoje ne poštovanje uputstava. Tako da... bravo, tebi je uspelo, ostaje savet da se radi full restore.

P.S. Što se tiče bezobrazluka, ja nikom ovde nikad nisam rekao da "ne lupa", pa kad si već tako fin, izvini se i za svoj bezobrazluk.

3gs
02-03-2013, 00:31
Blabla, nisu oni rekli da NE MOŽE jb preko OTA apdejta već da oni eksplicitno preporučuju full restore i savetuju NE OTA (baš tako velikim slovima). Znači to što je tebi uspelo sigurno nije pravilo, jer inače oni ne bi to naglašavali, pa ne vidim razlog da se ovde ubeđuješ s drugima kako ne mora OTA. Ok, tebi je prošlo, kraj priče. Ako ti je do ubeđivanja, idi na twitter pa ubeđuj evad3rs kako si ti u pravu a oni obmanjuju narod terajući ih da rade nešto potpuno bespotrebno.
A bilo je primera na forumu gde su isto radili jb nakon OTA apdejta i isto tako se hvalili kako su eto oni znali da to može uprkos uputstvima evad3rsa, pa su nakon 18h i nekih uočenih nepravilnosti u radu, vraćali fabrički restore a za bagove optužili loš džejlbrejk, a ne svoje ne poštovanje uputstava. Tako da... bravo, tebi je uspelo, ostaje savet da se radi full restore.

P.S. Što se tiče bezobrazluka, ja nikom ovde nikad nisam rekao da "ne lupa", pa kad si već tako fin, izvini se i za svoj bezobrazluk.

Hoces ti malo da iskuliras i da prestanes da smaras? Stalno mi izlazi na tapatalk da je neko odgovorio nesto za imessage i taman se ponadam da je proradilo... Kad ono imam sta da citam...
Ota update nema nikakve veze sa jaillbrakeom... I ne menjajte temu... Kakve veze ima ota update sa imessage i facetime... Ako se neko izleteo za taj ota nemojte da nastavljate da se prepirete...
Problem sa aktivacijom na imessage i face time postoji! I to potvrdjujem jer i sam imam... Ako ti nemas super je ali nemoj nas praviti blesave nas koji smo na forumu jos skoro od pocetka osnivanja samog...
Relax and take it easy!


Sent from my iPhone 5ica using Tapatalk 2

swimmer
02-03-2013, 00:40
Ja sam sad uradio restore i proradio mi imessage i ft


Sent from my iPad using Tapatalk HD

mad.surgeon
02-03-2013, 00:43
Isto telenor mreza ili..?

swimmer
02-03-2013, 00:45
Da, telenor mreza


Sent from my iPad using Tapatalk HD

mad.surgeon
02-03-2013, 00:50
Ma kakvi, kod mene ista prica. Sad sam probao. Ostavicu do sutra, mozda ova aktivacija potraje.

StefanxD
02-03-2013, 01:11
evo meni je proradilo ja sam MTS

kriket011
02-03-2013, 01:40
Hoces ti malo da iskuliras i da prestanes da smaras? Stalno mi izlazi na tapatalk da je neko odgovorio nesto za imessage i taman se ponadam da je proradilo... Kad ono imam sta da citam...

Problem sa aktivacijom na imessage i face time postoji! I to potvrdjujem jer i sam imam... Ako ti nemas super je ali nemoj nas praviti blesave nas koji smo na forumu jos skoro od pocetka osnivanja samog...
Relax and take it easy!
Prvo niko te ne pravi blesavim, drugo nemoj da te zavarava tamo neki datum da si ti na forumu bio pre nekoga (valjda misliš pre mene, jer nisi, a to što sam morao da otvaram nov nalog jer mi je prvobitni banovan ne znači da si bio pre mene), treće nema nikakve veze ko je koliko dugo na forumu već ko šta zna.

Ja nisam shvatio da ljudi imaju problem sa aktivacijom uopšteno, jer nisam sve čitao. Mislio sam da hoće da im tel. broj bude default "receve at", jer u iOS6 po difoltu nije već je to appleid. Onda sam, u najboljoj nameri, objasnio kako da to izvedu na šta se izvesni korisnik našao jako uvređenim jer "svi oni to znaju" i da "ne lupam" itd. (Posle se izigravajući finoću izvinjavao svima osim kome je trebalo.)

Isto tako sam ukazao da problem s aktivacijom može biti samo do Epla, nikako do mobilnog provajdera, osim ako im ne radi SMS delivery.

I evo, proradilo je kao što videsmo, na mts-u a kladim se da je i na Telenoru.

Kraj drame s aktivacijom im/ft.

P.S. I da, OTA apdejt ima velike veze s džejlbrejkom jer je uputstvo da se ne radi OTA ako se nakon toga namerava raditi jb. Tako da si i za to pogrešio.

dekimaks
02-03-2013, 02:47
Vidi,nije tacno da po defaultu na IM i FT stoji email adresa. Meni na 6.1.2 aktivirao se automatski i stoji broj telefona. Savet za one koji ne mogu da aktiviraju,nek probaju preko mobilne mreze i ako nece nek iskljuce icloud(vodi racuna da ne izbrise nesto)

bbrks
02-03-2013, 03:11
Evo da potvrdim, meni se momentalno ukljucio Face time i na broj i na mail, i to bas danas. Inace sam na Telenoru :)
Zato sam i bio zbunjen, jer sam mislio da se ranije, tj. pre 6.1.2 nije ni pojavljivao.:P

kriket011
02-03-2013, 03:12
Ne znam kako nije tačno kad sam restorovao više telefona a svoj više puta i uvek je default receive at bio appleid.

Ne kažem da ne bi primao i na tel. broj, ali receive at koji je po difoltu prikazan kao prvi (među jednakima/štikliranima) je appleid. Tek kad se odjaviš sa appleid, tel broj ticje prikazan kao prvi receive at.

dekimaks
02-03-2013, 03:22
Evo nas dvojca ti kazemo kako je nama a ti i dalje pokusavas da nas razuveris...al ok necemo oko toga...
Nego da pomognemo ljudima da aktiviraju FT i IM.
Jedino sto mi pada na pamet je da ubacis drugu karticu u iphone,kad ti zatrazi sam aktivaciju izvadi i vrati svoju nazad dok ti sam telefon ponovo ne zatrazi aktivaciju FT...Znas kad menjas karticu da te svaki put pita da li zelis da aktiviras...

djulee
02-03-2013, 22:56
Meni jos nije proradilo na kako kaze 3gs LELENORU,a na VEPU radi normalno

mad.surgeon
02-03-2013, 23:08
Ne radi ni meni. Odustao sam od aktivacije na broju. Nece pa nece..

zemomak
02-03-2013, 23:30
Ne radi ni meni. Odustao sam od aktivacije na broju. Nece pa nece..

Nisam citao od pocetka, ali sustina ovog problema sa im i ft, ak imas simfree telefon, da na svom apple id ukucas svoj broj telefona (pravi) i da promjenis lokaciju na srbiju...ta lokacija neme veze sa onom lokacijom za appstore sto se koristi


TT 2 via iPhone 5

mad.surgeon
02-03-2013, 23:35
Nema Srbija vec samo Yugoslavia, ako si na to mislio.

bbrks
02-03-2013, 23:49
Meni se Facetime odma aktivirao posle updatea na 6.1.2......ubacio je moj broj telefona i mail adresu i toliko.

kriket011
03-03-2013, 00:49
Gde iskopa Jugoslaviju bog te mazo? Prilikom aktiviranja Ajfona pita te za lokaciju tj. zemlju. Štiklirana je Montenegro a ispod nje ponuđena Srbija. Na to je valjda mislio, mada ne znam kakve to tačno ima veze sa im/ft. To je podatak relevantan za regionalne postavke, tipa jezik, 24-hr sat, format datuma, celzijusi, metrički sistem i sl. iM/FT idu preko Epl servera bez obzira na geografsku lokaciju uređaja, jer je ona na Internetu uglavnom beznačajna. Ima servisa koji su onemogućeni za IP adresni opseg koji nije iz određene zemlje, npr. striming video sadržaja sa nekih sajtova, ali iM/FT su omogućeni za sve Epl uređaje koji ih podržavaju bez obzira na njihovu ip adresu, tako da ne vidim vezu između geografske lokacije i tih servisa.

zemomak
03-03-2013, 01:10
Sad sam pregledao, fakat ne nudi u izborniku srbiju, ima masa nekih lijevih zemalja, a srbije nema sto je nonsens


TT 2 via iPhone 5

mad.surgeon
03-03-2013, 01:26
Aha, verovatno si mislio na regionalna podesavanja. Mislim da je tu apsolutno svejedno sta stoji. Pomenuh Yugoslaviu jer kada preko racunara odes na apple sajt da bih menjao apple id, medju zemljama koje mozes da izaberes kao tvoju adresu stoji Yugoslavia, verovali ili ne :)