PDA

View Full Version : Postoji li mogucnost povezivanja kablovskog modema i wifi adsl rutera



pashutinovac
07-11-2012, 20:32
Imam adsl wifi ruter Zyxel koji me extra sluzio dok sam bio na adsl-u, ali sad sam presao na kablovski net, pa me zanima da li postoji bezbolna varijanta da ga preko utp kabla povezem sa wifi ruterom i da to radi..
Posto sam uspeo sve to, i net je extra radio na laptopu, ali preko iphona i drugih moba nikako da izadje na net...

Tako da mi vise nista nije jasno, :no:

Da ne uzimam bezveze drugi ruter, ako ovaj moze da zavrsi posao...

miodrage
07-11-2012, 21:09
U principu bi trebalo da moze.... Samo podesis DHCP, IP address range, i to bi bilo to. I naravno zicama dobro sve da povezes. E da, ako router nema WAN port, onda to moze da bude malo teza misija, ali ne i nemoguca.

pashutinovac
07-11-2012, 21:36
Ima WAN tj. DSL ulaz, i dodatna 4 ulaza za mrezu...
Dhcp server ukljucujem i IP adress range stavljam od 192.168.1.33 pa nadalje...
To nesto napamet pisem, posto dugo nisam podesavao rutere...
Sta se desava sas NAT, da li i njega ostavljam ukljucenog ?

Sve sam ja ovo nekako i povezao i radilo je na laptopu, ali mi je pravilo problem na mobilnima...

Zato mi je i bitno nacin konekcije, ono Pppoe i td.... sta i kako to da odradim

miodrage
07-11-2012, 21:40
Telefoni ne mogu na pppoe da idu. To sam riter mora da odradi. U principu ti modem treba da ubides u WAN. Na ruteru podesis static ili dynamic ip i podesis da modem na tu adresu salje. Podesis dnsove, gateway i ostalo ako moras. I to bi trebalo da je to. Za vise, morao bih da vidim. Ako hoces, skype: miodrage pa da vidimo


Sent from my iPhone4 using Tapatalk

pashutinovac
07-11-2012, 23:19
Ovo mi vec mnogo komplikuje stvari, verovatno cu tesko ja to napakovati da radi kako treba :(

miodrage
07-11-2012, 23:20
Nalaci se na skype, dodaj me, shareovaces mi ekran pa cemo da vidimo


Sent from my iPhone4 using Tapatalk

miskot
09-11-2012, 02:42
ne moze posto taj ruter u tvom slucaju ne moze da radi kao ruter nego kao ap i samo jedan uredjaj moze da se nakaci na njega.